Paranormal Activity 4

• USA Paranormal Activity 4 (více)

Příběh hororu Paranormal Activity 4 volně navazuje na druhý díl, v němž démonem posedlá Katie vyvraždila rodinu své sestry s výjimkou nemluvněte Huntera, které unesla neznámo kam. Uběhlo pět let a tahle dvojice s velice pohnutou minulostí se přistěhuje na poklidné americké předměstí, které záhy poklidné být přestane. Paranormální sílu na vlastní kůži pocítí především matka s dcerou, které žijí v sousedství Katie. Po prvních nevysvětlitelných událostech instalují v domě kamery a další bezpečnostní prvky a nestačí se divit tomu, co na nich uvidí. Jenže u toho se temné síly, které se nad nimi stahují, nezastaví. (oficiální text distributora)

chelsea17

Po nadějné trojce přišlo veliké zklamání. Říkal jsem si, že se snad objevila dvojice režisérů, která by tuto sérii mohla důstojně zakončit. Nepočítal jsem s tím, že to čtyřkou skončí, ale po super trojce jsem očekával podobný kalibr. Jenže co z toho vzniklo? Takový menší paskvil, jenž vypadal všelijak. Hororový to bylo spíš až ke konci, jenže čekat na závěr po hodině a půl takové vycpávačky je slabota. Navíc finále bylo totálně krátký, takže se člověk vůbec nic nedozvěděl. Ted by to chtělo zpátky Orena Pelliho, který to začal. ()

johnymdoe

Šlo to, ale na kvalitu trojky to nedosáhlo ani náhodou... Normální lidi jsou nahrazení školačkou jakožto hlavní hrdinkou. Zřejmě pro náctiletý publikum, které se tahle série snaží oslovovat. Nicméně jedinej sympaťák byl beztak ten duch. :) ()

Matli

Žádné velké překvapení se oproti předchozím dílům nekoná, ale alespoň se na to jakžtakž dalo koukat. 32% ()

Aurus

Pro mě jednoznačně zatím nejlepší díl celé série Paranormal Activity. Já si tento film docela dost užil a to má jen 37%. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou docela dost sympatické, hudba je dobrá, atmosféra a napětí jsou zde skvělé, kamera filmu je výborná a lokace jsou zajímavé. No jak sem psal tento Film jsem si užil teď jsem zvědavý na 5,6 a 7 díl. Za mě 7-7,5/10. ()

SidneyP

Sice jsem viděl zatím jen kinorip, takže moje hodnocení je dost předběžný, ale myslím, že nakonec se stejně nijač zvlášť zřejmě nezmění. Má to pár momentů, které jsou překvapující, naopak to má ale i momenty, které hodně lidí očekávalo, tak nevím no... Mám ale pocit, že tvůrci si nějak neumí říct STOP s točením dalších dílů. Akorát tuhle sérii čím dál tím víc potápí do sraček. 35%. ()

M.Myers

Ti samí lidé, kteří mají na svědomí velice dobrou trojku, vyplodí o rok později takovouhle prázdnou nicneříkající blbost. Celý film se tam děje velký prd. To, že se tam občas něco pohne, nebo něco zašramotí, tak to už známe z předchozích dílů. Očividně tvůrcům došly nápady. Když už nic, tak to chtělo alespoň pořádně vygradovaný konec. To se samozřejmě nestane, jelikož tam nic negradovalo celý film. Ten konec mě vůbec ničím nepřekvapil, a k tomu trval asi tak 90 vteřin. Jedna hvězda za tu mladou bloncku. Víc se sebe pro Paranormal activity 4 nedostanu. Update 19.1.2013 : Jelikož se objevil konečně slušný DVDrip ke skouknutí, dal jsem čtyřce PA ještě jednu šanci. No a musím říct, že napodruhé se mě film líbil podstatně více, takže budu muset své hodnocení trochu vylepšit. V porovnání s druhým dílem je čtyřka na podobné úrovni, jen tady jsou o dost lepší herci. Je pravda, že se objevilo spoustu nových otázek, když Wyatt je Hunter, tak kdo je jako ten Robbie, nevim no. A jak se jako povedlo tý rodině ho adoptovat když ho ta čubka ve druhým díle unesla neznámo kam. Pak by mě zajímalo, kde se tam na tomkonci najednou vyrojil takovej zástup lidí. Prostě záporů a blbostí je v tomto díle hodně, ale koukatelné to je. Takže se na pětku přeci jen asi podívám. 3*** ()

KuZd

Musela jsem v kine zatlesknout,jak se mi to libilo. A to finale! Parada,smala jsem se celou zaverecnou ctvrthodinku. Abych shrnula podstatu filmu: vse bylo rozdeleno do kapitol dle noci,pricemz cisla noci nesla za sebou. Kazda kapitola zabirala dlouze obyvak zelenou kamerou, kuchyn a loznice. Vrcholem kazde kapitoly pak bylo napr. to,ze dite seslo do obyvaku a koukalo nekam doblba. Nebo dite hralo PC hry. Pote,aby film nevyoadal jako pouze domaci video z oslavy narozenin a spol., pribyvaly prvky "paranormality" typu - zidle se pohne, jede samotna trikolka bez ditete a vse takto uspesne smeruje ke zdarnemu konci, kdy konecne zabijou tu kravu,co vas v prubehu filmu desne srala - hlavni hrdinka ( srala vas svoji imbecilitou - napr. utikala za otcem,ktereho demon tahal po byte za nohu a hystericky jecela,pricemz ale nezapomnela vse natacet na kameru), nejprve ji jeji mama da prasky na spani a ta tak tvrde spi, ze ani si nevsimla toho, kdyz k ni do pokoje prisel demon, strhl z ni pohledem deku, nechal ji vylevitovat ke stropu a pak ji pustil volnym padem na postel...jen se rano citila trochu divne... no a o par dni ji prepadne stovka divnych mumii a asi ji rozsape (nekdo to tu vyborne prirovnal k "zaberu na koncert KISS". Udajne je tam po titulkach jeste neco, ale to jsem bohuzel uz odesla z jina. Proste paradni parodie na horor a a film obecne. ()

Shredo

Kde začať... Príbehovo veľmi plytké, autori si nedali veľkú námahu nás zoznamovať s postavami.. išli priamo na to čo im ide najlepšie.. naservírovali nám pár paranormálnych úkazov, ktoré pri tej plytkosti nenabrali to správne čaro a ani famózne finále to nezachránilo. Nízkorozpočtová podívaná, ktorá priniesla milióny do vrecka tvorcom sa pomaly ale isto vytráca, už nám to neponúka nič nové a každý kto to má napozerané už aj dokáže predvídať čo sa stane. Mali by si tvorcovia položiť otázku či je etické pokračovať ešte.. alebo si totálne dokašlať renomé ako sa to stalo u niekoľkonásobného pokračovania SAW. ()

Eluin

Bída, bída..., zajímavých momentů pomálu, většinou jen neuměle natahovaná nuda. Předchozí díly nebyly žádnou filmovou bombou, nicméně dívat na ně ještě šlo. Tohle už bylo na hranici koukatelnosti.. ()

GOREGASM odpad!

Třikrát jsem měl pocit, že vzniká výjimečný projekt, který může být malou revolucí v duchařském subžánru. Čtvrtý paranormálně nudný, nudný a nudný díl, během něhož není, čeho se leknout (ani jedna zatracená lekačka), o koho se bát (jede se do podle ohrané šablony s naprosto neznámými postavami, takže what the fuck?) a závěrečná desetivteřinová pointa je k smíchu, protože tvůrci chtějí jen vydělat těžké love za nulovou práci. První tři díly působily provázaně a vyrazily do celuloidu adekvátní počet otázníků, které tvůrci při náhodné ranní kocovině a vidině tučného zisku spláchli do hajzlu a ani se neobtěžovali sklopit prkýnko, protože v takovém případě by se neuvažovalo o natočení pětky. Proč se nepokusili rozvinout napínavě otevřený konec trojky?..., už jsem vlastně zodpověděl v předešlém souvětí. Tento film je nechutnou urážkou fanoušků a zadupáním celé série komických šest stop pod zem. 0% P.S. Ještě, že jsem si ten Kinect nekupoval... ()

Lyžař

No tak tady chválím. A jak tak koukám, tak mám opačný názor než většina. Ale mně se konečně čtyřka líbí. Lekavých scén je víc, dost věcí už je věrohodných, no prostě o kus lepší než minulé díly. Chtělo by se mi říci: "Jen tak dál.". Ale...nebylo toho už dost? Chtělo by to přijít s nějakým novým nápadem :-) ()

helloween93

Recyklace pokračuje, a tak sledujeme další díl téhle série, která tentokrát nesází na kamery umístěné v domě, ale na jakousi synchronizaci web kamer v notebookách umístěných po domě. Scénáristé si pomohli klukem z druhého dílu....a ten závěr..plná ulice démonů..Ne. 1* za tu blonďatou holku. ()

Rathalos

Stvorka a tak povediac stale je to o tom istom,len iny dom a rodina,mozno minimalne zmeny,takze moje hodnotenie sa nemeni...:-) ()

Faila

Na sérii Paranormal activity se mi líbí především opodstatnění domácích nahrávek. Také ve 4. díle je většinou dost logické, proč si jednotlivé postavy natáčí to, co se děje kolem nich, dokonce mám pocit, že v tomto díle mi to přišlo mnohem logičtější než v některých předchozích. Jinak už to ale začíná být mírně přitažené za vlasy a podle mě se zde tvůrci už mírně odklánějí od smyslu prvních tří dílů. ()

domirovec

Opravdu hrůza a děs... Paranormal Activity 4 je díl ze série Paranormal Activity, který navazuje na druhý díl a vypráví příběh rodiny, která bydlí kousek od rodiny Katie, což je postava z předešlých tří dílů. V tomto doslova strašlivém snímku se skamarádí dítě od Katie s dítětem od rodiny, kterou bude terorizovat pomocí jejích nadpřirozených schopností.. Bylo tohle zjednodušené vysvětlení děje srozumitelné? Budu doufat že jo.. Každopádně teď už k samotnému filmu, který byl OPRAVDU děsivý.. a to myslím vážně. Děj a zápletka totiž nebyla vymyšlená vůbec špatně, finální natočený kousek ale prostě dobrý není. Nejen že celá čtyřka je vykradená a špatně zrealizovaná trojka (která se mi mimochodem líbila), ale taky není vůbec děsivá. Takže fakt nechápu kdo by se u tohodle bál. A ještě k chování postav, jelikož to je u série Paranormal Activity důležité. No.. co k tomu říct.. Nechovají se normálně. Dobře.. takže.. Tatík = Všechno mu příjde vtipný a chová se přiblble. Matka = Furt ji něco vadí a nic ji nezajímá. Dceruška = Je extrémně urážlivá a nerozumí humoru. Dcerušky přítel (nebo kamarád, kdoví..) = Ultimátní prankster a lovec duchů.. Mladší brácha = Má neviditelného kámoše a večer s ním kecá. A co je na všech z nic nejhorší?? Nikdo z nich se nepodívá na záznamy z kamer.. Ach jo.. Takže jo.. Tohle byl opravdu strašidelný snímek.. 1/5 ()

panvasik

Opět velmi zábavné a dobře zpracované (amatérské) pokračování a tahle série se mi pořád líbí. Zatím nevidím, žádný větší přešlap nebo slabší chvíli. Je to pořád, jak přes kopírák a pořád se tam nic nového neděje, ale možná, že to je to "kouzlo", které mě k tomu pořád dostává k dalšímu a dalšímu pokračování. Já se už ale nemůžu dočkat na další pokračování, které by už mělo být pod Paramountem, tak jsem zvědavý, jak se s tím studio popere. 7/10 ()