Paranormal Activity 4

• USA Paranormal Activity 4 (více)

Příběh hororu Paranormal Activity 4 volně navazuje na druhý díl, v němž démonem posedlá Katie vyvraždila rodinu své sestry s výjimkou nemluvněte Huntera, které unesla neznámo kam. Uběhlo pět let a tahle dvojice s velice pohnutou minulostí se přistěhuje na poklidné americké předměstí, které záhy poklidné být přestane. Paranormální sílu na vlastní kůži pocítí především matka s dcerou, které žijí v sousedství Katie. Po prvních nevysvětlitelných událostech instalují v domě kamery a další bezpečnostní prvky a nestačí se divit tomu, co na nich uvidí. Jenže u toho se temné síly, které se nad nimi stahují, nezastaví. (oficiální text distributora)

bruceman7

Čekal jsem po předchozích dílech nějakou inovaci, ale ničeho navíc jsem se nedočkal. Míň lekaček, míň samovolně se otevírajících dveří .. no, celkově slabota. Chybí dokonce i nějaký originální důvod, proč ta mladá kost pobíhá s kamerou po bytě (minimálně před "kontaktem" s potvorama s druhého světa). 4/10 ()

Han22 odpad!

Čtvrtý díl se odehrává u sousedů Katie. Zpočátku jsem byl potěšen sympatickou teenkou i tím, že postavy s kamerou občas chodí a je to živější. Ale nakonec zase zvítězí drtivá nuda. V první hodině se stane to, že spadne lustr, v druhé části je slušná scéna z garáže a to je vše. Finále stojí za hovno, poslední záběr nedává smysl, stejně jako identita Huntera. Zkrátka tahle série si drží svůj styl a kvalitu jako málokterá. ()

MareT.

Jak všichni pochvalovali třetí díl jako nejlepší, mě se jevil jako nejslabší. Čtrvrtý díl všichni poplivali jako nejhorší, mě se jeví jako svižný, svěží a místama posunuje dosud viděného dál v rámci série. Nebudu polemizovat o tom, proč je PA vpodstatě špatný film. Všichni to víme, ale tím, že na něho jdeme do kin, to akceptujeme. Díváme se na něho jako na zvláštní subžánr, který má svoje pravidla a mě osobně se vždy líbil. Tento díl nás poprvé zavede někde jinde. Díváme se na příběh "z venku". Postavy nemají s původním příběhem nic společného, jen mají prostě smůlu bydlet tam, kde se zlá entita zabydlela - naproti v domě. Scény a jejich strategie je vesměs stejná, jen mi trochu přišlo, že tvůrci přitlačili na pilu. Bylo na čase!! Scény gradujou, dává postavy do jiných situacích a má konečně možnost ukázat i jiný úhel pohledu. Pořád má série co dohánět, není to ani zdaleka dokonalé, ale tímto dílem mi tvůrci dokázali, že ještě jim ta dojná kráva pod rukama neumřela. ()

Eraserhead

První PA se mi celkem dost líbilo. Jednoduchý nápad, originální zpracování, pěkná gradace v průběhu celého filmu. Čtvrtý díl je extrémně nudnou podívanou, kde se kromě asi dvou leknutí nestane vůbec nic!!! 20% ()

AdamesWWE

[5.5/10] Fúúú, tak toto tvorcovia odflákli najviac z celej série. Doslova sa vykašlali na hororových fanúšikov a na hororové prvky, ktoré tento film potrebuje - ale postráda ich. Žiadny pocit napätia(minimálny v závere), počas celého filmu sa udeje iba pár maličkostí(pohyby/padanie vecí), žiadne momenty ktoré by vystrašili a vyrazili dych ako v minulých dieloch, v podstate nič, čo by stálo za pozornosť. Ked ma už viacej vystrašia veci ako vybehnutie auta a hodenie sa dievčata na posteľ, tak potom fakt niečo nefugunuje. Aspoň na tom 10 minútovov finále si mohli dať záležať, nič čo by vyrazilo dych, ale aspoň čiastočná kompenzácia za tých 80 minút ktoré nás malo pripraviť na dychberúci finish, ktorý sa aj tak nekoná. Veľmi sa dá tento film porovnvať s dvojkou kedže na nu priamo naväzuje, takže ked´ si to porovnám, dvojka mala dosť dobré hororové scény, nesypmatických hercov, nudné dialógy a všetko čo sa dialo pomimo strašenia ma nebavilo. Štvorka má veľmi slabé hororové scény, sypmatických hercov ktorí zaujali a hrali slušne, veľmi dobré spracovanie dialógov a podobne - čo aj tak paradoxne nieje výhra, ked´ tu v prvom rade mali byť hororové scény. Takže konštatujem, že štvrtý diel má aj niečo lepšie aj horšie ako dvojka a finálne pocity sú skoro rovnaké ako pri druhom diely. ()

Hanys_

Mizérie. Minulý díl nebyl až tak špatný, ale čtverka je hodně špatná (čti tupá). Postavy se chovají jak idioti a celé to moc nedává smysl (ikdyž tady je to možná moje chyba, protože jsem dvojku, na kterou to navazuje, neviděl). ()

Harapes

Série těchto hororů se stále tvoří ve stejné linii.Nic nového pod sluncem nečekejte a pokud jste čekali jako já nějakou odpověď na to"co to vlastně je ten duch",tak se zase nedočkáte.Alespoň pro omladinu jsou tyto filmy úchvatné. ()

tokyno

Celý film byl absolutně předvídatelný, nic děsivého. Navíc nevim, proč každý film z této série musí být zakončenou leteckou přehlídkou jak z aviatické pouti. Zde byl ještě bonus v podobě stáda feministek. NUDA! ()

t.mon

Tak teda nevím... Já si sérii dávám úplně zpřeházeně (PA, PA3, PA4, dvojka v budoucnu-blízkém) a asi mi to moc neprospívá... nicméně tady bylo jasné už od prvních hodnocení, zajímavostí i trailerů, že je nač se těšit a že stačí shlédnout jenom jedničku abych to pochopil. Stalo se. A upřímně řečeno, tak velký zklamání to není. Je tady sice snad nejhezčí holka, kterou jsem kdy ve filmu viděl, ale toť vše. Lekačka jednou za 10 minut! Závěr dlouhý 60 sekund! Kinect (hlavní tahák filmu) prakticky nevyužit! No prostě hrůza. Ale! Tvůrci se už konečně zmohli na lepší kvalitu kamer (což je sice trochu k lepšímu, ale už to ubírá stylu a původnímu nádechu Found Footage. Jo a SPOILER VELKEJ! Katie se v závěru konečně poprvé za celou sérii pořádně vyfikla (zubičky, košilka a průraz dvěří cool, závěrečnej attack taky) KONEC SPOILERU. Moje hodnocení kolísá mezi dvěmi a třemi hvězdami, zatím známka vyšší, protože i přes tyhle špatnosti tu jsou aspoň 2 nebo 3 pořádné lekačky. 50%. PSko pro uživatele MMR: Zapomněls na Spongeboba v 58. minutě. ()

Prochy38

Nevím no. Čtu tady více méně záporná hodnocení. Mně to nepřišlo tak zlé. Už to nemá tu šťávu prvního dílu, ani toho následujícího, ale přišlo mi to zase trochu lepší než ten třetí. Alespoň, co se napětí týče. Musím teda ale říct, že film staví na jediné věci, a to je výkon K. Newton. Upřímně. Tato kočka ve svých 16-17 letech utáhla sama celý film. Skvělý výkon a nebýt to prostě už x-té pokračování v nějak zaběhnuté sérii, hodnotil bych už kvůli ní více hvězdičkami... Místy je to napínavé, někdy nudnější, ale jinak dost akční a povedené. nenudil jsem se, bohužel ale ani nebyl nijak překvapen. Tedy průměr. Ale jinak.... Jak jsem řekl, K. Newton nám toho ještě ukáže... ()

Gumrice

Bohužel Paranormal nedokážu hodnotit moc objektivně a všechny díly mi přijdou stejný. Tvůrci už by neměli natáčet další pokračování.. ()

Phorbo

Paranormal Activity i přes svoje již čtvrté pokračování, duplikanty v podobě entit a japonských filmů se i přes všechnu snahu už nedostane tam kde byl první díl. Můžu ještě pochválit díl třetí, ale toto už nemá žádnou inovaci. Pochybuju že macbooky maj tak dobrý webkamery který berou světlo i v noci, že maj tak dobrý vestavěný mikrofony… sic stojí majland ale pochybuju o kvalitě těchto hardwarových věcí… film je hrozná nuda. Hodinu dvacet se nic nedeje, deset minut pak se objevuje katie a deset minut je finální epilog v podobě davu… proč? … i když zase proč ne? Zmaštěnej film už se nedá zmastit víc, když do něj nasekáte stočlenej dav s bilýma trikař s emblémy kruhotrojuhelniku… jedna hvězda za infra kinekt¨ ()

qxkamo

Druha hviezdicka je len za to, ze tento typ filmu mam rad, inac je film dost nudny, kedze z polovice to posobi ako rodinny film. ()

wampire23

Ty vole tak to byla krávovina. Stačí si pozrieť záverečné dve minúty a viete všetko. Totálne zbytočné pokračovanie a vyciciavanie peňazí z ľudí. By som tvorcov trestal. ()

arcticsky odpad!

Po slibné "trojce" přišlo čtvrté pokračování, které nudou a nesmyslností předčilo i slaboučkou jedničku. O další filmy této veskrze podprůměrné serie už zájem nemám. ()

embecka odpad!

UPOZORNENIE - komentár obsahuje 2 ks vulgarizmov. Kde niekto nájde na takúto ko*otinu peniaze? Keď ja niekedy nemám ani na to, aby som išla do kina? Kto by si vzal do domu pomätené cudzie dieťa od susedky, ktorú vôbec nepozná? A kto by si kameroval všetko - vrátane svojej schôdze pri úplne bežných neparanormálnych aktivitách, ako títo prije*aní amíci? No nie, fakt nie. Nič, ani hovno, ani odpad. ()