Jersey Boys

• USA Jersey Boys (více)
Hudební / Životopisný / Drama
USA, 2014, 134 min (Alternativní 129 min)

Z dílny režiséra Clinta Eastwooda přichází příběh čtveřice mladíků z chudinské čtvrti New Jersey, kteří společně stvořili hudební ikonu 60. let, rockovou skupinu Frankie Valli and The Four Seasons. Jejich pokusy a úspěchy doprovází hity, které formovaly celou generaci: „Sherry", „Big Girls Don't Cry", „Walk Like a Man", „Dawn", „Rag Doll", „Bye Bye Baby" a mnoho dalších. John Lloyd Young (znovu coby frontman skupiny Frankie Valli, za jehož portrét si už dříve odnesl ocenění Tony®), Erich Bergen (skladatel Bob Gaudio), Michael Lomenda (Nick Massi) a Vincent Piazza (Tommy DeVito) jako The Four Seasons a Christopher Walken v roli gangstera Gypa DeCarla. (Magic Box)

klukluka

Tohle bylo fakt slabší. Aniž bych tušil, že mě nezaujme příběh jako celek, byl mi od prvopočátku bytostně nesympatickej představitel hlavního hrdiny. Myslel jsem si, že herci by měli mít nějaký charisma. Clint Eastwood se ale rozhodl, že tento jeho kůň se bez něj obejde. Protivná mi byla i muzika, kterou tihle Backstreet Boys své doby produkovali. A nelíbila se mi vlastně ani forma vyprávění. I mistr tesař se utne, Clintovi to rád odpouštím, pobavil mě v životě už dost a dost. ()

honzii

Je to naprosto typický životopisný hudební film. Začínání z ničeho, sláva, vztahy, rozpory. Nemít to sympatické obsazení, hudbu a kvalitní, i když velmi konzervativní režii, nestálo by to snad ani za to. Ale nebylo to špatný. ()

Milan25

Tak nějak nemám tomu filmu ani co vytknout, Clint je prostě dobrý režisér. Problémem tady spíš bude ne úplně chytlavý námět a šílená stopáž. Pár písniček jsem znal, ale upřímně, o nějaké kapele jménem Frankie Valli and the Four Seasons jsem teda jaktěživ neslyšel. Asi nebudu úplně cílovka. Dobrý film, ale upadne do šedi průměru. ()

F.W.Colqhoun

Fuck Vivaldi. Mezi Sladkým ničemou, The Doors a Mafiány. Clint Eastwood, který se v poslední době nechává slyšet, že Emerika vyměkla, vzpomíná na časy, kdy se showbiz za úzkou vazbu na svět podsvětí nestyděl, logicky rád. Má to sympatické kouzlo vůle k upřímnosti; nestřílí-li se do hlediště ovšem. I kdyby vám neuhranul svět popu v plenkách, musíte před Eastwoodem smeknout za prvotřídní provedení, které jako obvykle mísí to nejlepší z tradice životopisných snímků se spoustou neotřelých režisérských nápadů, na něž si u bývalého představitele málomluvných drsňáků ne a ne zvyknout. naprosto neznámý John Lloyd Young je v roli Franka Valliho fenomenální a mnohem lepší zpěvák, než originál. Jeho verze Can't Take My Eyes Off You - zničující. Film charakterizuje značný záběr: dokáže být prostě zábavný, vtipný, emocionálně úderný, ne-banální. A končí tanečním číslem, po kterém se z kina těch pár šťastlivců, kteří na něj šli, jistě odcházeli s rytmem na patách. Bonus: Joe Pesci nikoliv coby herec, nýbrž filmová postava. Povědomí o tom, kde se vzaly všechny ty pecky. A že The Four Seasons není jen síť docela dobrých hotelů. ()

J.F.B.

Veskrze příjemný film se skvělými písničkami, příjemnou dobovou atmosférou, příjemným tempem a solidními, ale nijak zvlášť oslňujícími hereckými výkony. Zkrátka zajímavá sonda do příběhu jedné, pro mne dříve neznámé, kapely přelomu 50. a 60. let a pozoruhodně hlasově vybaveného zpěváka Frankieho. A ještě jsem jako bonus dostal herecky vyčnívajícího Christophera Walkena a i pár pěkných aut na koukání. (♪♫) ()

MR007 odpad!

Eastwoodovi jsem již několikrát udělil maximální počet bodů za režii jeho filmů, za tento mu neudělím ani jeden, protože jde o nepovedený kýčovitý televizní film ve kterém neukázal nic z toho co umí a jen vyházel větší množství peněz za drahé kulisy a dobové rekvizity a kostýmy. Jestli chtěl filmem cokoliv sdělit, nepovedlo se, jestli chtěl ukázat život jedné kdysi slavné skupiny, udělal to velice nudným způsobem. ()

Hepy13

Kolem filmů, ve kterých hrajou herci z nichž neznám nikoho, vždy chodím po špičkách a dívám se na ně z lehkou nedůvěrou. Přeci jen se nemám čeho chytit. Někdy pomůže jméno režiséra, což je tento případ. Zpočátku slabý rozjezd, ale pak vidíme klasické problémy začínajících hudebních skupin. Hledání toho pravého hitu, zajištění angažmá, nahrávací smlouvy, peníze, rozpory v kapele. Možná bych přidal trochu rebelství, nebo špetku klukovské kriminality, aby to bylo víc než jen o muzice. Ale režisér se musí držet nejaké scénáristické nebo true story lajny, to chápu. Jako bonus krásný dobový písničky. ()

petikacka

Výborný hudební film, který mě okamžitě vcucnul. V životě jsem o žádném Frankiem Vallim neslyšela natož o skupině 4 ročních dob ( to znám pouze od Vivaldiho mimochodem moje nejoblíbenější). Pak jsem najednou začala poznávat písničky co nazpívali a vůbec jsem nechápala jak to, že jsem to nevěděla?! Prostě mě to bavilo, zaujalo a nepustilo až do konce neustále se vrtící do rytmu. Za mě 90% ()

Chudobka

Ten příšerný hlas se nedal poslouchat. Nemám v oblibě Clinta Eastwooda ani jako herce, ani jako režiséra. Nebyla jsem schopna těm chlapcům fandit. ()

Pantata

Tenhle film nebude fungovat u někoho, kdo The 4 Seasons nezná. Svižný a líbivý začátek se později překulí v nudu, kdy události kolem kapely nejsou tak dramatické, aby utáhly přes dvě hodiny. Vypomáhačky ve formě vysvětlování, kdy se herec odvrátí ke kameře a vypráví nám, jak to teda vlastně všechno je, mi nevadily, horší už bylo, že tenhle nápad byl v půlce filmu opuštěn a i kvůli tomu se to vleklo jak tejden před vejplatou. No ale aspoň už vim, od koho je původně song Pokondrů Pejzy :) ()

Ondr@932

Nudné životopisné drama. Životopisné filmy mě většinou sednou, ale toto nikoliv. Clint Eastwood už není jako dřív, ale to je pochopitelné v jeho věku. Ale jsem zvědavý na jeho Americký sniper, třeba bude lepší ... 40% ()

hanibal73

Prapředci pozdějších boybandů.Jejich přiškrcený hlasy mi trhaly uši.Nenatočit to Clint asi bych o to ani nezavadil.Jeden z jeho mála slabších kousků. ()

BDMarty007

Dobrá zpráva je, že tento film není muzikál, jak také bývá uváděno. Muzikál je obskurní umělecká (?!?) forma kde aktéři občas náhle přeskočí do písňové tvorby a tam, kde by normální člověk hovořil oni sdělení zpívají a zpravidla přitom návdavkem ještě tančí. To se tady naštěstí vůbec neděje. Je to film o hudební skupině, takže je v něm pár zkoušek a plno vystoupení té skupiny. Což je přirozené a je to dobře. Asi zásadní pro to, aby se vám film líbil je, že se vám musí líbit hudba Frankie Valli & The Four Seasons. A ta se asi líbí hodně lidem. Oni totiž udělali řadu takových starých hitů, u nichž jste možná nikdy netušili, kdo to vlastně zpívá, ale jak začnou, také se hned chytnete. Příběh sám o sobě totiž není nijak moc komplikovaný a objevný. V některých aspektech to připomíná mafiánské opusy typu Kmotr ... neboť chlapci vzešli z podobného prostředí. Mimochodem Christopher Walken v roli místního kmotra je vynikající. Zajímavé je také vidět, jak v 60. letech ještě hudební showbusiness neměl tu dimenzi, kdy jediný velký hit stačí na celoživotní zabezpečení umělce. Bohužel však tvůrci film postavili až příliš na hudbě, na písničkách. Ve filmu je jich hodně, často celé písničky od začátku do konce a film se tak mimo jiné velmi natahuje. Určitě by bylo bývalo prospělo věnovat více prostoru klíčovým postavám, jejich psychologii, vztahům, motivům. Například rodině Frankiho Valli, jeho manželce a dceři. Ty měly na jeho kariéru zásadní vliv. Události okolo jeho dcery byly velmi určující, ale z filmu opravdu netuším proč se stalo co se stalo ... Stejně tak by bývalo zajímavé se více věnovat vývoji vztahů v kapele, jak popularita ovlivňovala jednotlivé členy, jaké byly jejich 13. komnaty ... Jeden z členů kapely zásadně ovlivnil další chod věcí, ale nepochopil jsem proč to vlastně (u)dělal. Clint Eastwood tady opravdu hodně hřešil na to, že hráli velmi líbivou a chytlavou hudbu a pojal to skoro jako prostý dokument. Nakonec pak skončil tak, že spoustu děje ještě dovypráví během závěrečných titulků. Takže pozor, neodcházet, nebo vám toho bude dost chybět. Zkoušel jsem si položit otázku nakolik by to byl zajímavý příběh a film, kdyby to byla pro mě neznámá kapela hrající hudbu, která mě nebere. A musel jsem si bohužel odpovědět, že moc ne. ()

lakart

Komorní drama o jedné chlapecké americké kapele natočil Eastwood jako něco, co ho asi kdysi hodně ovlivnilo a zasáhlo. Po všech těch velkolepých filmů si odskočil natočit svoje malé drama. jeho režie je opět stoprocentní a bezchybná podpořená skvělým scénářem a zajímavým způsobem vyprávění, které dává filmu dynamiku a snaží se navázat kontakt s divákem. Velmi to celému příběhu sedlo a nepůsobilo to rušivě. Není moc co vytknout. Na velmi dobré úrovni jsou i herecké výkony, i přesto, že se jedná o neokoukané tváře, někteří se ve filmu představují poprvé. Vůbec to není vidět, naopak . Práci s hercem má Eastwood zmáknutou dokonale. Bavil jsem se a myslím, že bych si to někdy dal s chutí znovu. Moc nerozumím tomu nízkému hodnocení na těchto stránkách. 85% ()

Uesbe

dávam **** za absenciu ozdôb, za skôr informatívny štýl v rozprávaní a za rušenie 4 steny lebo to je moje....aha a hudba je božská ()

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Ujme se Eastwood Spielbergova ostřelovače?

Ujme se Eastwood Spielbergova ostřelovače?

22.08.2013

Zhruba před měsícem Steven Spielberg odstoupil od projektu American Sniper a spolu s ním i studio DreamWorks. Válečné drama o nejlepším střelci v historii Navy SEAL přešlo plně do péče Warner Bros.,… (více)