Jersey Boys

• USA Jersey Boys (více)
Hudební / Životopisný / Drama
USA, 2014, 134 min (Alternativní 129 min)

Z dílny režiséra Clinta Eastwooda přichází příběh čtveřice mladíků z chudinské čtvrti New Jersey, kteří společně stvořili hudební ikonu 60. let, rockovou skupinu Frankie Valli and The Four Seasons. Jejich pokusy a úspěchy doprovází hity, které formovaly celou generaci: „Sherry", „Big Girls Don't Cry", „Walk Like a Man", „Dawn", „Rag Doll", „Bye Bye Baby" a mnoho dalších. John Lloyd Young (znovu coby frontman skupiny Frankie Valli, za jehož portrét si už dříve odnesl ocenění Tony®), Erich Bergen (skladatel Bob Gaudio), Michael Lomenda (Nick Massi) a Vincent Piazza (Tommy DeVito) jako The Four Seasons a Christopher Walken v roli gangstera Gypa DeCarla. (Magic Box)

Martin741

Dobry namet o akejsi hudobnej grupe zo 60. rokov, len film ma sialenu minutaz 134 min, rezia je len priemerna a niektore dialogy sa nedaju pocuvat. Celkovo vsak len ako -tak znesitelny priemer : 60 % ()

M.i.k.e

formálně tady není moc co vytknout...jsou tu fajn herci,všechno vypadá správně dobově,technicky by se taky žádná velká vada nenašla a navíc tu jsou dobré písničky,které člověk zná ačkoliv by nedokázal říct název skupiny která je zpívala.Problémem tady je,že Jersey boys nenabízí nic co by z nich udělalo víc než standardní a obyčejný hudebně-životopisný film.Mám rád Eastwoodovy filmy a tenhle není ani zdaleka nejhorší,ale zítra nejspíš nebudu vědět že jsem ho viděl...60% ()

Streeper

Clint Eastwood si zkusil hudební film a světe div se. Ono se to povedlo. Clint už několikrát dokázal, že patří mezi skvělé režiséry a že má pro tuhle profesi talent a cit. Tohle se mu ale vážně povedlo. Do filmu vybral skvělé písně od skupiny Four Seasons. Abych byla upřímná, vždy jsem znala jen té písně, ale nikdy kdo to zpívá a překvapilo mě to. Je to zábavné, dramatické, sem tam i romantické ale hlavně hudební. Bavila jsem se. ()

carlos 2010

Eastwood stale vo forme. Mám rád tieto filmy z obdobia, keď chodili všetci pekne oblečení a mafiáni mali zmysel pre česť. Určite je to výborný film a aj menej známi herci boli fakt dobrí. Walken stále šlape ako za starých čias. ()

Pajky3

Kinozážitek v našem malém městečku Petersfield. Na úvod musím říct, že mě rozladilo čekání, protože film měl začínat v 7:30 a začínal až o hodinu později, což dobrému pocitu rozhodně nepřidá. Zpočátku jsem měl velký problém s hlasem hlavního zpěváka, ale později jsem asi částečně otupěl, protože mi to už nepřišlo tak zlé. Stejně tak jsem měl problém s jejich angličtinou, protože jsem se často přistihl, že jim něco nerozumím. Jinak bych si dovedl představit, že film bude o něco kratší, protože mě přišel dost rozvleklý. Z herců se mi líbil nejvíc Tommy, tedy Vincet Piazza, který mi do role "hajzla" skvěle seděl. Celkově si z toho odnáším průměrný zážitek, mohlo to být rozhodně lepší, ale zároveň i o dost horší. ()

Gaaron

"S láskou, Clint." ... Starý pán už nemusí nic dokazovat ani světu, ani sobě, tedy jen ať si užívá a takovýhle srdíčkový biják si s ním přes všechnu jeho obyčejnost užiju mnohem radši než sterilní válečné "drama", v němž zas dokazuje svou neutuchající režisérskou zdatnost (všechna čest). ()

necisty

Bohužel se tentokrát Clint netrefil tématem, moc mě to nebavilo a zpěv v podaní frontmana s buzna hlasem tomu moc nepřidával. Co bych za něj asi kdekdo jinak dal, ale není to můj šálek kávy. Na druhou stranu to vypadá jako na náročný projekt jak časově, tak i finančně, a v celku to do sebe tak nějak zapadá, takže přimhouřím oko. ... Manželství je, když se holíte a vedle manželka kadí a stříhá si nehty. ... SA ()

Juto

Jersey Boys rozpráva príbeh Four Seasons, od ich zločinných začiatkov až po ich pokusy preraziť na hudobnej scéne, zmeny ich názvu, úspech a bremená, ktoré s tým prišli. Clint Eastwood vôbec nesklamal. 7/10 ()

pankreminek

Po prvním zhlédnutí jsem hodnotil pouze třemi, přesto se mi film strašně zaryl do paměti a musel jsem ho zhlédnout znova. Nuže jsem tak učinil a změnil jsem hodnocení rovnou na pět, protože jsem si uvědomil, jak to Eastwood asi myslel. Jersey Boys je filmová adaptace Broadwayovského muzikálu a to velmi dobrá. Celý film je pestrobarevný a až neuvěřitelně umělý, ale vůbec to není na škodu, právě naopak. Je celkem patrné, že Eastwood chová k The Four Seasons a Frankiemu Vallimu velkou úctu a snaží se přesvědčit diváka, že on by ji měl mít taky, což u mě nakonec zabralo. No každopádně to je ode mě asi jedno z nejmíň objektivních hodnocení, protože Jersey Boys mají opravdu hodně vad na kráse (jako třeba úplně zbytečné CGI záběry, look Johna Loyda Younga, který ve filmu vypadá úplně stejně ve čyřitecti, jako vypadal, když mu bylo 16, atd.), ovšem já jsem je stejně ochotný odpustit, jelikož tohle je zkrátka filmová pocta jednomu famóznímu zpěvákovi a jeho třem kolegům. A podobně jako jsem to měl s Bobbym Darinem u filmu Za mořem, tak nebýt Jersey Boys nejspíš bych se o The Four Seasons nikdy nedověděl. ()

Icefist

Neni to pecka, ale ani propadák. Bohatá stopáž příjemně uplyne, ale že byste si hned do deníčku plánovali opětovné shlédnutí, to ne. Po hudební stránce samozřejmě není co zkazit, herecky také zvládnuto, příběh neurazí, ale tak nějak tomu chybí něco navíc. 60 % Oblíbená část- naložení sejfu do kufru auta ()

Qitek

Absolutně průměrný, byť velmi příjemný film, který po skončení, ne že vymažete z hlavy, on se sám vypaří. A jestli o něj náhodou někde někdy nezakopnete, pravděpodobně si na něj ani nikdy více nevzpomenete. Ono není vlastně proč. Což není nutně špatně. Ale ani dobře. Asi tak Clinte. ()

Johnny.ARN

Príliž rozťahané a nezáživné. Avšak všetky zlomové momenty tam nájdete, aj prierez kariérou a osobné pohnútky a súkromné životy. Clint však točí tak, že mňa to neoslovuje, aj keď témy si vyberá skvelé. 3 z 5 ()

venison

O každém hudebním velikánovi musí jednou vzniknout životopisný hudební film a jsem ráda, že se toho o Frankie Vallim ujal zrovna Clint Eastwood. Film "Jersey Boys" citlivou a přívětivou formou zachycuje bahenní začátky, pomalý vzestup, raketovou kariéru a silný úpadek jedné chlapecké skupiny, ze které je dnes legenda a málokdo zná jejich písně.. Sice Frankie Valli není z mých nejoblíbenějších hlasů (mám raději hloubky než výšky), ale jeho písně jsou opravdu neuvěřitelně chytlavé a ve filmu skvěle zapadají do děje, že jsem rozhodně dvouhodinové zábavy nelitovala.. Režii bych asi nic vytknout nemohla, ale ten film postrádá nějaký větší náboj.. Asi je to scénářem, možná hereckým obsazením, ale ta dramatická část zde nebyla cítit, jak by si kluci zasloužili.. Vynikající epizodní rolička skvělého Christophera Walkena.. PS: od "Pomády" jsem neviděla takhle skvěle zakončený hudební film :-) Dávám 3*, ale jsou to spíše skoro 4* :-) ()

Diego

Připomnělo mi to film Temptations, který byl ale o třídu lepší. Rutinní film o kapele, jejichž dramatické momenty nevybočují ze života jiných lidí. Dvě hvězdy jen za to, že teď vím, od koho ty písničky jsou. ()

Hollohlaway

Nebýt hudby, je to za jednu hvězdu . Něco takhle bezkrevného a napomádovaného jsem dlouho neviděl. Uhlazené až běda. Jsem velkej kluk, ale skoro jsem brečel. Jestli je Eastwood tak zblblej z těch válečných filmů, že točí patetický i ty hudební? ()

Georgex

Další z řady životopisných filmů známých zpěváků či kapel let minulých, tentokráte pod taktovkou Clinta Eastwooda. Nutno podotknout, že ani to nedokázalo tento snímek vytáhnout z tuctovosti. Ano, je to řemeslně skvěle zvládnuté, ale nikterak inovativní, naopak se jedná o velmi šablonovité převyprávění příběhů Frankie Valliho a jeho kapely, která našincům příliš neřekne a ani po filmu bohužel nebudou o moc znalejší. Na druhou stranu zpívané části působí jako balzám na duši a fanoušci tradiční popové a rockové hudby 60. let si přijdou na své. Moje hodnocení 60%. ()

Babous

První polovina filmu je svižná, jak se na rocknroll patří, druhá už se táhne jako sladkobolné hity let padesátých. Sonda do zákulisních tahanic, intrik a ponorkové nemoci, kterou si nejspíš musí protrpět každá kapela, byla zajímavá, ale celkem bych se obešel bez té linky, která kapelu propojovala s podsvětím, stejně tak mi vadily odbočky k rodině hlavního zpěváka. Přišlo mi to tam zbytečné a jenom to zdržovalo od děje. Závěrečné "bollywoodské" titulky jsou ovšem parádně osvěžující. ()

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Ujme se Eastwood Spielbergova ostřelovače?

Ujme se Eastwood Spielbergova ostřelovače?

22.08.2013

Zhruba před měsícem Steven Spielberg odstoupil od projektu American Sniper a spolu s ním i studio DreamWorks. Válečné drama o nejlepším střelci v historii Navy SEAL přešlo plně do péče Warner Bros.,… (více)