Jersey Boys

• USA Jersey Boys (více)
Hudební / Životopisný / Drama
USA, 2014, 134 min (Alternativní 129 min)

Z dílny režiséra Clinta Eastwooda přichází příběh čtveřice mladíků z chudinské čtvrti New Jersey, kteří společně stvořili hudební ikonu 60. let, rockovou skupinu Frankie Valli and The Four Seasons. Jejich pokusy a úspěchy doprovází hity, které formovaly celou generaci: „Sherry", „Big Girls Don't Cry", „Walk Like a Man", „Dawn", „Rag Doll", „Bye Bye Baby" a mnoho dalších. John Lloyd Young (znovu coby frontman skupiny Frankie Valli, za jehož portrét si už dříve odnesl ocenění Tony®), Erich Bergen (skladatel Bob Gaudio), Michael Lomenda (Nick Massi) a Vincent Piazza (Tommy DeVito) jako The Four Seasons a Christopher Walken v roli gangstera Gypa DeCarla. (Magic Box)

nK_!

Pohodová podívaná a sonda do pamětihodné hudební minulosti, ale nic více. Clintův styl mám rád a některé z jeho snímků patří mezi mé nejoblíbenější, ale Jersey Boys se drží zbytečně při zemi a jako celek nepůsobí moc výpravně. Momenty, kdy čtveřice muzikantů vystoupí na pódium a zpívá, mají šťávu, ale hromada scén okolo funguje jen jako nemastná a neslaná omáčka. Jsem rád, že jsem Jersey Boys viděl, ale už se k nim pravděpodobně nikdy nevrátím. Typický průměr. ()

subic

Pro mě ne tak úplně známá skupina Frankie Valli and The Four Seasons a jejich příběh. Ale ty songy my známe i tady v našich končinách, přeci kdo by neznal Can't Take My Eyes Off You přezpívané i Pokondry jako Já mám svý pejzy. Vokální kapela, která jela svou lajnu aniž by se nechali ovlivnit novou anglickou vlnou Beatles. Takže příběh mě docela zaujal, začátky v padesátkách a jízda v šedesátkách. První asi 1/3 je docela nuda, ale pak příběh začne dávat smysl a je to docela príma pokoukání na nějaké deštivé odpoledne. 69% ()

PlysovyMacko

Klasický zivotopisny film o kapele, ktorá sa vypracuje z nuly na vrchol a kvôli vzájomným nezhodam ich čaká pád. Jedine, co ma na filme prekvapilo bolo, že som o skupine nikdy nepočula, ale par pesničiek, čo zaznelo som poznala a boli moc dobre. ()

ostravak30

Já jsem velkým fanouškem Clinta Eastwooda a jeho filmů. Pravda ale je, že tohle jde proti jeho běžnému stylu i námětům. Samozřejmě jsem neviděl všechny jeho snímky, ale ten rozdíl jde vcelku poznat. Možná je to i daným tématem a hlavně faktem, že o kapele jsem nikdy neslyšel, byť přiznávám, že jednu ze skladem jsem poznal. Chybí mi ovšem ta klasická režisérova blízkost postavám, ponoření se do jejich duše a výlov nejniternějších pocitů či úzkostí. Svou roli jistě sehrál ten důvod, že se jedná o celou kapelu a divákův pohled je tak rozmělněn více stranami. Po ostatních stránkách je to ale klasicky poctivé a hlavně hudební stránka je vyladěná, takže fanoušek kapely si na své zcela jistě přijde. Jde také o první film Michaela Lomendy. ()

david666

Mám rád hudební filmy - člověk si rozšíří obzor a v poslední době jsou filmy s touto tématikou slušně zpracovány. Není tomu jinak ani u Jersey boys - i když u Eastwooda jsem čekal lepší výsledek. Ale i tak jsem se opět divil, že od pro mě do té doby neznámé kapely znám tolik písní i když nejsou úplně mým šálkem kávy. ()

bonovox

Poctivo natočený snímok o legendárnom boy bande 60-tych rokov. Potešia hudobné čísla (aj keď sa ťažko zvykalo na pyskľavý spev). Eastwood si opäť plní sny. ()

topvideo

Film pre tých, ktorí vedia ohodnotiť viachlasové vokály. Film o dobe, ktorá bola tak trochu iná...šancu mali len černošské kapely, ale sem tam prerazili aj Taliani. ()

Heywood

Milé, i lehce zajímavé, herecky slušné, písně neznám, takže nemohu srovnávat s originálem, mírně romantické a takové "proamerické". Stačí vidět jednou. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Skunkiee

Nemám moc rád životopisné natož hudební filmy a pustil jsem si to jen kvůli panu režisérovi. A bavilo mě to celé dvě hodiny a kousek, které film má. "Walk the line" byl sice lepší, i pro mě bližší hudbou, ale tenhle snímek měl také něco do sebe. Herecké výkony byly perfektní a některé písničky se mi taky líbily. Slabší 4 hvězdičky. ()

ollie24

Skvělé životopisné drama s pochopitelně špičkovým hudebním doprovodem... skvěle natočené, skvěle poutavé a se skvělým castingem. Jen ten stařecký makeup v poslední scéně byl už trochu moc. :)) ()

mol1111

U hudebních filmů vždycky záleží na vztahu k hudbě, o které pojednává. Můj vztah k ní je lehce rozporuplný, stejně jako k tomuhle filmu. Mám rád začátek šedesátejch let, doo wop, ty písničky se mi líbí, akorát Frankie Valli je na mě zbytečně ukňučenej i v originále, a John Lloyd Yound už vyloženě mečí, ale nakonec jsem si zvyknul. Ten film je takovej divně uřvanej, pořád se tam někdo s někým hádá. Jinak je to hodně standardně natočené. Výborná výprava. Snesitelní herci. Zbytečná stopáž. Někdo to tu přirovnával k The Temptations (TV film) (1998), že jsou lepší, přesně to mě napadlo taky. Věrohodnost faktů si netroufám posoudit, vzhledem k tomu, že to Valli a Gaudio produkovali, tak nepřekvapí, že oni jsou ti kladní :) ()

jarkametelka

Ani v tech nejbourlivejsich snech by me nenapadlo,ze by Eastwood nekdy natocil film o teto skupine.Eastwoodovi se podaril zacatek kariery Seasons,dumyslne jsou zakomponovane pisne,dumyslne se dozvidame,ktere pisnicky se staly number 1,dumyslne je zakomponovan i sam reziser,ktery si ve snimku (ne)zahraje,jake vzdelani dosahl Valli atd I kdyz se nevenuje jine hudbe a vypada to,jakoby na celem sirem svete existovala jen tato skupina,tak to celkem funguje.Ke konci se venuje spise dramatickemu deni kolem skupiny,jejich rozpadu,rodinne problemy atd. A tak hudba je odstrcena do pozadi a trochu tim snimek postrada svih,tak i presto se v nem objevi docela silne dramaticke momenty,mam hlavne na mysli osud a spor mezi Vallim a jeho dcerou,cimz me timto dokazal reziser citove vtahnout do deni a musim rict,ze to dramaturgicky opravdu zabira.Co se vsak Eastwoodovi nepodarilo a na co jsem cekal,jak se toho chopi,tak to je prechod jejich hudebni tvorby z naivnich a stupidnich songu do druhe poloviny 60 let a do stylu belosskeho soulu,stylu,ktery se vubec ve filmu nerozebira,a ve filmu tim padem vubec neslysime jejich prulomovou number 1 hitovku z tohoto obdobi,ktera skupinu nasmerovala do jineho hudebniho smeru.Ta pisen nese nazev Let's hang on,mimochodem moje oblibena.A taky se vubec reziser nevenuje jejich financne narocnemu albu Imitation Life Gazette,ktery znamenal pro skupinu propadak a zapricinilo definitivni rozpad kapely..Pro fanousky Seasons a hudby 60 let,kdy v tomto snimku neni citit az takova radost z hudby a silenstvi,ktere se delo kolem ni v tech zlatych sedesatych,jako v jinych filmech,tak film presto nezklame,ale i nenadchne. ()

glaybass

Vidieť najprv Whiplash a až potom Jersey boys bola dobrá voľba. Pri Whiplash som necítil až takú radosť z hudby akú som si napravil pri pozeraní Jersey Boys. To je skvelé spojenie Krstného otca a CBGB. Výborný soundtrack doplnený o atmosféru 40-50. rokov New Yorku, mafiánskych manierov a vznik hudobných klubov. ()

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Ujme se Eastwood Spielbergova ostřelovače?

Ujme se Eastwood Spielbergova ostřelovače?

22.08.2013

Zhruba před měsícem Steven Spielberg odstoupil od projektu American Sniper a spolu s ním i studio DreamWorks. Válečné drama o nejlepším střelci v historii Navy SEAL přešlo plně do péče Warner Bros.,… (více)