Sajuska1991

Musím uznat, že bez perfektní práce zvukařů, kteří udělali to správné ve správnou chvíli, dala bych hvězdičky dvě ... ale tak bylo to se zvukem že, takže tři :-) ale prooooč ? Proč šediváci nebo co to bylo ?!? proč jsme museli vidět ty rádoby mimozemšťany ? Bojíme se víc toho, co neznáme, nevíme jak vypadá, než toho, že vidíme dlouhýho šedýho mimozemšťana .... !!! ()

bari68

Jeden z najlepších filmov poslednej doby o návštevníkoch z iných svetov. Film je v rovine sci-fi nápaditý a zábavný, dej plynie a dielo baví. ()

666Carnage

Tak já vam nevim. Mam rád filmy o emzákách fakt, že jo. Je to jeden z mých oblíbených co se týče horrorů a docela mě mrzí že jich zase tolik neni. Ale z tohodle filmu jsem si fakt nic neodnesl, nebylo v něm nic co by vě mě něco zanechalo aspoň na přemýšlení prostě ale NIC. Bylo to celý divný, splašený a o ničem. A přitom se to ze začátku tvářilo tak dobře. Je to škoda. 25% ()

korndaddy

Milionkrát omletý téma ale invaze z vesmíru, kdy jediný čeho sem se bál, bylo že to neskončí, ale na druhou stranu mám několik poznatků, který určitě využiju ve svém budoucím životě. 1) Když invaze, tak nakoupit pořádný vruty. 2) Když si budu chtít zaprcat (doma), musí mě propustit a znova přijmout. 3) Když bude dítě v pubertě, místo přednášky o sexu mu pustím porno. 4)Radši psa než kočku. Snad nic jinýho neuteklo a já pln nových znalostí se vydám na vylepšenou cestu životem. ()

KoRner

Konečne poriadny emzácky horor, ktorý nespadne na konci k trápnosti. Temná atmosféra, napätie, ktoré by sa dalo krájať, vcelku rozmýšľajúca rodina. To dávkovanie strachu bolo pekne premyslené. Len nerozumiem čo sa tunajším kritikom nepáčilo, keby takto dopadol celovečerák Akty X, budem spokojný. ()

Han22

Temné nebe jakoby vypadlo z těch všech hororů 80. let, kdy rodinka v maloměstě čelí nějakému zlu. V tomto případě jsou to mimozemšťani, kteří dělají přesně ty svinstva co ufoni umí - nevysvětlitelné jevy, výpadky paměti, divné věci okolo. A já neříkám, že to bylo špatné. Nálet ptáků je super, finální scéna se světly je jak vystřižená z Akta X a je to pořádné psycho. Štve mě jen v moderních hororech obvyklá věc - před hrdiny je postaveno něco, s čím se nedá nijak bojovat. Ví to divák, ví to postavy a jediný odborník ve filmu jim to v podstatě potvrdí. Když kdysi stáli hrdinové proti Freddymu, zdál se nepřemožitelný, ale věděl jsem, že ho nakonec nějak porazí... tady stejně jako třeba v Sinister je jasné, že ne. A druhá věc - bylo to celkem pomalý a chvílemi jsem se dost nudil. Slušný průměr to ale je, rozhodně lepší než všechny ty kraviny s černovlasými holčičkami nebo found footage . ()

iXtr3m3

Neškodná jednohubka. Napätie a ľakacie scény fajn, len logika šla trošku stranou. Ale priznám sa, že pre mňa to bolo ďaleko lepšie ako xyntý pokus na Paranormal Stupidity. ()

beba789

Film Temné Nebe mě dost zklamal.Jsou to takové Paranormal Activity, ale natočené normálně. Mimozemšťané jsou ve filmu vidět asi tak na 30 sekund z celé stopáže (takže jsou vidět stejně dlouho jako v ukázkách) a do traileru dali to nejlepší z celého filmu, jinak vše bylo vyplněné vypatlanými dialogy, hádkami a trapnými dětmi, co hulí trávu a čumí na porno. Samotný vzhled mimozemšťanů si ani nepamatuji, protože nebyl ani jednou pořádný záběr na ně.Konec fakt strašně šokující (ironie).Do kina přicházím s dobrou, natěšenou náladou a odcházím se zkaženou a zklamanou.Nejlepší film Stewarta to asi bude, ale furt je to dost málo.40%. ()

Corpsegrinder

Průměrnej šediváckej horor kterej zkurvila vlastně část kde se konečně začalo něco dít. Nahromadily se nelogičnosti a konec už bylo jen takový plácání se v tom. Škoda, čekal jsem že to bude jiný. ()

MareT.

Jakékoliv horrory-thrillery odehrávající se na minimu prostoru a řekněme i s minimem postav se mi vždy zamlouvaly (že těch dobrých je málo a vynikajích jako šafránu, to je už vedlejší věc). Filmy zabývající se "násilné vniknutí do bezpečí domova" je další subžánr, který mě odjakživa mírně lákal a velice bavil. Dark skies je tak trochu kombinací obojího. Čekal jsem hnůj, dostal jsem poklad. Námět mimozemšťanů nevyhledávám, ale způsobem jakým to film prodal se mi hodně zamlouval. Místama je to velice mrazivé, rodina je zoufalá a neustálé očekávání, jak se napětí vystupňuje, mě drželo celou dobu napjatého. Narozdíl od ostatních uživatelů, menší příklon k PA v rámci CCTV kamer po celém domě, se mi docela líbil a v rámci gradace to dokonce i fungovalo (to že rodina má finanční krizi a dovolí si nainstalovat do celého baráku drahý systém je už vedlejší). Insipirace Insidiuse a PA je tedy znát, ale v tom dobrém slova smyslu. ()

divak84

zklamání... když už film s touhle tematikou, kterou mám strašně rád, tak bych očekával aspoň trochu originality a ne laciného finále s wannabe šokujícím zjištěním. na druhou stranu uznávám že některé horrorové prvky sedly. ()

Junglista

Můžu koukat na sebehustější duchařinu a ani to se mnou nehne. Ale jak je to o mimozemšťanech, tak to je jiná. Celou poslední cca půlhodinu mě místy až nepříjemně mrazilo. Škoda, že první hodina byla solidní nuda a já zvažoval, jestli se vůbec mám koukat dál. Nakonec sem vydržel a vyplatilo se. Miluju totiž scény, kdy se "něco" objeví v záběru a není to podpořený zvukovym efektem o hlasitosti startujícího raketoplánu. Protože téměř všechny horory divákovi napovídají, kdy se leknout, ale spíš toho podpůrnýho kraválu než dění na obrazovce. Dark skies bych nenazval hororem, ale psychárnička je to docela slušná. Dosaďte si místo šedivejch duchy a je to za **. Ale protože cokoliv o mimozemšťanech mam rád, tak zaokroulím výše. EDIT: po druhém shlédnutí zvyšuju na 4*. Nevím, jestli je to tím obdobím sucha, že není na co koukat, ale tohle jsem trochu podcenil. ()

Krabak

Když se koukáte na jakýkoliv horor v noci, ve tmě a sám, tak snad pokaždé bude trochu běhat mráz po zádech, když to nebude tedy totální shit. Takže...vlastně přesně tohle se od tohoto hororu dalo očekávat. Je to takové Paranormal Activity spojené s tunou nesmyslů, nelogiky a přehnanosti.Například zpomalené záběry mimoušů, kteří se objevují s rychlostí, kterou bliká televize a čip, který se nedá vyndat za pomocí homemade operace ( ano, v JŮESEJ neexistuje nejspíš nemocnice), to je jen pár příkladů z tolika nesmyslů, kterými se film honosí. Mě by zajímalo, proč vždycky v tomto tématu se příšerky musí vždy postupně "začleňovat" do domácnosti a proč rovnou z fleku někoho neunesou/nezabijí/nesnědí/neojedou? Asi proto, že by pak film měl stěží půl hodiny...Těchto blbostí bylo natočeno spousty a ničím vyjměčným film nezaujme. Osobně si myslím, že na tento film by ste se měli podívat, jen až budete mít vše co chcete zkouslé a opravdu by ste se nudili. --->35% ()

Pat.Ko

Keď som začal pozerať tento film, myslel som si, že to bude len ďalší film o únose sci fi. Som rád, že som sa mýlil. Aj keď je dnes ťažké urobiť originálny film o únosoch, tento dopadol celkom dobre! Toto je môj prvý film, kde sú spojené prvky hororu a sci-fi. Do tretej štvrtiny film vyzeral byť sľubným, ale záver sa moc nevydaril. Herci odviedli vynikajúcu prácu, najmä deti. ()

Shimargh

Bravurně zrežírované a atmosférické peklo a ani mi nevadila klišovitost, ještě pár dní po shlédnutí mě stále mrazí v zádech když jdu večer na záchod...jdou po mě šediváci! ()

iampatrik

65% Smíchejte Znamení a Paranormal aktivity, máte Temné nebe. Ze znamení si bere hlavně mimozemskou civilizaci, příběh o rodině a děj odehrávající se v domě, což má společného i s PA, mimo to mi jejich dům připomínal právě ten z nechvalně proslulé hororové série a taky kamery, které zde hrají určitou roli, přesto si z PA bere snad jen to lepší. Určitě nechci srovnávat tyhle zmiňované filmy nebo tvrdit, že Temné nebe kopíruje, samo o sobě funguje - atmosféra tíživá, vztahy a problémy mezi charaktery také fungují, děj má určitý spád, který však ke konci filmu drhne a filmu hodně ubere, což je škoda. Přesto se jedná o lehce nadprůměrné jemně laděné hororové sci-fi drama. ()

Hyb_rid

Kdyby to nebyla jen prostá kopie dávno vyvanutého konceptu tak to mohlo s trochou vlastní invence dopadnout mnohem lépe. Za co bych tvůrce jednoznačně pochválil je zvuk, jenže to je asi tak to jediné. Škoda. ()