Závod s časem

Getaway

Akční / Krimi / Thriller

USA / Bulharsko, 2013, 90 min

• ZinedineCR7

Film, ktorý si polhodinu po pozretí nebudete pamätať. Často používané formuly(to fakt sa najprv musia dvaja polku filmu hádať, aby v druhej polovici boli za seba ochotní riskovať krk?), ktoré prestanú po chvíli baviť a pomaly sa neviete dočkať. konca. Pohľad na Selenu potešil, ale ani ona s Ethanom(ktorému v tomto filme neverím absolútne nič...nemal čo hrať) nevyvážia nudu. Fajn, akcie a naháňačky sú circa každých 7-8 minút, ale čo z toho, keď sú na jedno kopyto. Aspoň som čakal koniec, ktorý mi nejak vyrazí dych a hoc som ho nečakal, tak dych mi nevyrazil skôr dal ruku na čelo. Ono nadšenci Shelby, ktorý budu mať pred očami 60 sekúnd sa na tento film pohrnú, ale odídu sklamaný. Škoda toľkých rozbitých aut a keď ma Bulharsko fakt takú neschopnú políciu, tak tam si človek môže robiť, čo chce...(5.10.2013)

• MartinezZ

Jednoduchoučké, bez nějakých složitostí. U béčkových Direct-to-DVD videí je zjevně výhodné nebo módní natáčet v Bulharsku, Rumunsku a podobně. Po ulicích, skladištích a opuštěných továrnách tam poslední dobou potkáte se poflakovat Van Damea nebo Lundgrena. A teď tohle. ~ Z nějakého důvodu žije v těchto končinách bývalý americký závodník. Manželku mu unese jeho "největší fanoušek" a vyžaduje od něj několik nesmyslných úkolů s poskytnutým obrněným a kamerami prolezlým autem. Do toho se naprdí o ještě něco nesmyslněji teeny hvězdička Gomez, která si tu střihne dcerušku bohatýho tatínka, náhodou také neskutečně nadanou hackerku, co hackuje propojením iPadu, uf. ~ Příběh sepsaný během letu do Sofie, rádoby autentické záběry "palubních" kamer dávají znát velikost rozpočtu a výsledkem je právě takové to Direct-to-DVD. Do kin to nikdo rozumný nedá, ale takhle se to uchytit může. Je to totiž podobně přitroublé jako takové ty über-cool děje z počítačových/konzolových her. Vzpomněl jsem si během koukání na takové ty thrillerové ( :D ) zápletky ze série Need for Speed, kam by tohle pasovalo dokonce určitě víc, než to, co nám dosud připravovaný NFS film dávkuje v ukázkách :)(22.11.2013)

|50%| Tak, docela jsem byl na tento film zvědavý. Podle obsahu klasická, jednoduchá zápletka. Asi ničím nepřekvapující atd, ale typ těchto filmů s podobným námětem mám velmi rád. No, avšak už jsem těch filmů viděl asi dost, nebo spíše toto nebylo tolik spracované aby mě to nějak více bavilo ; vtáhlo do děje. Nejvyšší chybou byla jasná nelogičnost a místy i stupidita. Vzhledem k tomu, že jsem nenáročný divák a podobné filmy jak už jsem zminoval mám rád, tak mi toto jako jednohubka na odreagování sedlo. Po skončení filmu jsem měl určité nadprůměrné pocity. Říkal jsem si, mírný nadprůměr, přes 60% určitě u mě, ale postupem času jsem přemýšlel a říkal jsem si, sakra ona to byla tak trochu hloupost. Takže přísný průměr a ty 3* jsem dal no. Charakterizovat stručně toto dílko nejde, myslím tím žánrově. Akční ? Thriller ? Asi tím jak je to volně a dětsky pojato, tak nevím. Úvod nezačal špatně. Tajemný únos ženy hlavního hrdiny. Začátek v autě, kdy hrdina vypadá nekompromisně - takže vše nasvědčuje tomu, že se hrdina nebude s nikým mazat. Jenže postupem času se ukáže, že hlavní hrdina není nějak drsný, hraje ale opravdového sympatáka, takže jsem mu fandil, ale čekal jsem, že se rozjede v lepším stylu. Takže když ted k přeskočím k hereckému obsazení, tak hrdina Ethan Hawke zahrál solidně, ale tvůrci mu prostě měli dát daleko drsnější roli. Partačka, která po většinu času s hlavním hrdinou seděla v autě mě moc nezaujala a ke konci už mě otravovala. Nemyslím tím jako ona, jako po hereckých výkonech (které sice nebyly nic extra, ale šlo to), ale zase o tom jaký jí dali tvůrci postavu. Ke konci už jednala strašně nelogicky a mnohdy neměla důvody danné věci řešit tak jak je řešila v tomto snímku. Zbytek herců netřeba řešit, pač ostatní, kterých nebylo moc neměli ani snad vedlejší roli. Maximálně unesená manželka měla se tu párkrát objevila - splnila standart. No, zápory tu jsou, hlavně poslední dvacetiminutovka má své nelogičnosti, ale asi jsem to moc řešil - tím samozřejmě nechci vyvrátit svůj názor. Abych začal klady tak musím pochválit naháněčky a bouračky, které měly neuvěřitelné množství nápadů. Samozřejmě jsou jiné filmy, samozřejmě ty áčkové lépe natočené bouračky, třeba i německý seriál kobra 11, ale to už je věc vedlejší. Mě se to líbilo, bylo zde strašně moc bouraček, takže sice mě to už trochu ke konci otravovalo, jedna nelogičnost střídala druhou - třeba jsem si říkal, sakra tolik zničených polishů, hrdina z toho vyvázne v pohodě, dokonce ke konci filmu mu policisté nebudou bránit, když popadne auto a začne pronásledovat padouchy. Nebo proč nenasadily vrtulník ? Divné no, ale co. Jako adrenalinová akce na vymytí mozko to pomohlo. Konec měl menší zvrat, který naštěstí dával smysl, ale mohl být lépe pojat. Nenudilo to, mělo to ohromný spád. To vše jsou klady. Takže jsem napsal asi zrádný komentář, který spíš poukazuje na hodně špatný film, ale to ne. Zas tak zlé to nebylo, jen jsem vypsal dost chyb a nedostatků, kdyby byly odstraněny, byl by to skvělý film. Ty bouračky a promakanost jak hrdina unikal a dostával úkoly od neznámého hlasu. Právě tento námět mi připomněl filmy Nebezpečná rychlost, což je o několik tříd výš, nebo dvoudílná série filmu 12 kol, kde byla podobná béčkovitost, zejména u druhého dílu, ale tam nelogické chyby nebyly, takže to bylo o dost leší. Hudba mi v tomto případě sedla, byla vydařená, ikdyž vyjrádala trochu základní hudební motiv Smrtonosných pastí - ale co, potěšilo to celkem. Ještě když se vrátím k bouračkám, tak kamera a vše ostatní bylo v poho. Občas střih trochu rychlejší, ale to už je klasika a navíc mě střihy nějak nevadí, tak co už. Výsledně průměrný film, který se dá těžko hodnotit. Pecka to teda není, to je jasné. Ale dát 2* nemůžu, to zas jsou horší filmy. Takže takhle. Prostě nedotažené, v tom je zakopaný pes. Jedna podívaná neurazila, ale stačila naposledy. Nemám co už dodávat.(28.1.2014)

• SeanLSD

Akcia taká rýchla a plán natoľko mazaný, že z toho logika kĺže do stoky. Ako ja to vidím, v Bulharsku potrebovali rozbiť zopár áut, aby sa zvýšil domáci odbyt. Som si istý, že nie je málo takých, ktorí by za možnosť takejto testosterónovej fetišistickej nadradenosti ani nepotrebovali, aby im uniesol ženu organizačne vskutku nadpriemerný psychouš, ovládajúci všetky pravidlá Náhody, ktorý obľubuje Mission Impossible a jedného nehlbokého pretekára, čo zase radšej počúva príkazy, hlavne ak súvisia s riadením opancierovaného Mustangu bez potreby paliva. Na rozmýšľanie mu ostatne Pán Tajomný Hlas, ktorý zvláda z druhého konca zemegule organizovať 15 operácií čo by rozžeravili superpočítač, ale nedokáže si zapnúť mikrofón, ktorý mu do auta sám nainštaloval, obstará nechutne vychytralú dozrievajúcu šťabajznu s pištoľou. Tá nadáva ako dlaždič, ale súčasne je jej morálka natoľko vysoká, že čím vačšie nebezpečenstvo, tým oddanejšie zotrváva s našim vodičom a ten je z toho tak namakko, že už nezvládne zraziť ani pár grázlovských motorkárov, hoci mu nerobí problém uprostred sviatočnej premávky roztrieskať na padrť vačšinu vozového parku miestnej polície, a k tomu tak mimo, že zabúda na vybavenie svojej káry a uhýba pred guľkami, čo mu nemožu ublížiť. Holt keď ide o ženy... a na konci sú komplet všetci spokojní, aký to krásny vianočný film! A ja si túto podarovanú novú konzolovku s názvom "Tak si trochu na Vianoce zašoférovať", level 6: Sofia, asi tak skoro znovu nezahrám, ale raz som si tú rýchloprehliadku bulharskej metropoly celkom užil.(10.9.2015)

• cheyene

Ethan Hawke je jeden z mých nejneoblíbenějších herců, takže mi hezkou chvíli trvalo, než jsem jej začal ve filmu alespoň trochu brát. Getaway je taková akční jednohubka, kterou zhltnete, když v nabídce nenajdete nic lepšího, rychle ji strávíte a ještě rychleji vy***... vyloučíte, to bude vhodnější slovo. Neříkám, že jsem se vůbec nepobavil a že bych se nudil, avšak na více než dvě hvězdičky to není už proto, že podruhé bych si snímek nepustil. Jako výplň času cestou do Prahy autobusem to však nebylo nejstrašnější.(17.11.2014)

• - Niektorí z kaskadérov jazdili rýchlosťou skoro až 90 km/h, keď nabúrali, no napodiv sa nikto nezranil. (Tony DiNozzo)

• - Film se začal natáčet v květnu 2012 v hlavním městě Bulharska v Sofii. V září 2012 bylo natáčení zahájeno v Atlantě v americkém státě Georgia. (Neffy)

• - Filmaři používali 70 kamer VIOS, které umisťovali do prostřed silnice, odkud pořizovali dynamické záběry aut, které přes ně přejížděly. Několik těchto kamer natáčení nepřežilo. (Cheeker)