Othello

Ten film je tak strašně gay, že kdybych někdy v noci během natáčení neočekávaně vtrhl do jednoho z karavanu, tak věřim, že se tam srazim s Italským hřebcem přisátým svými mocnými rty na oholené bradavce roztomile se hihňajícího Terryho Crewse, vedle nichž bude s rakouským pohledem Arnold típat doutníka o nahé hýždě Stathama a celé to bude natáčet na kameru Kellan Lutz se svými růžovými rtíky. Sražená přístupnost na PG13 mimo jiné způsobila, že krev se vyměnila za studený chlapský pot a díky motivačním kecům jak od trenéra z gymu už najednou před sebou nemáme akční film, ale klasickou prepubertální přehlídku svalů pro mladé Leo Beránky. Logicky tedy za nejlepšími akční scénou zde stojí obratní Banderas s Rondou, protože zde se alespoň hraje na nějakou choreografii. Já si nemyslim, že nižší přístupnost automaticky snižuje funkčnost akčních scén, jenomže v případě akce a její formy, jak si jí tvůrci zvolili (nože, mačety, střílení z blízkosti) to nejde. Moc tomu nepomůžou ani triky jak z Lazy Town. A ke Stallonemu a jeho starobinskýmu tahání důchodcovskejch dilemat do akčního filmu můžu říct jen "Silvestře, zajeď si do Pelhřimova. Tam mají krematorium. Tak si ho pěkně prohlédni. Ať víš do čeho jdeš." Vlastně mi to celý připomnělo jednoho hospodskýho, kterýho jsem potkal nedávno, jenž mi na otázku, jaký že maj pivo řekl "Máme Budvar. Ale já bych si ho nedal." ()

ARI50

Tak a pojďte do toho chlapi dostáváme další nářez borců a já jsem pořád spokojený i když nesvítíme červeně tak moje červené senzory jsou zhasle a zelené radosti záři nad touhle podívanou kde se prostě nikdo z nikým nemazli, další super příběh v podání těch nejlepších. Málo kdy uvidíte takto dějově provedený akční dynamit který se odpálí hned ze startu a další nálože jsou na cestě velká spokojenost. ()

luka4615

The Expendables 3 se nesou v podobném duchu jako předchozí díly, nicméně přibylo akce a herců. To se sice může zdát jako velké plus, ale opak je pravdou. Konkrétně u druhého zmíněného faktu. Herců je na plátně tolik, že se jim nedostává dostatečného prostoru. Obzvláště herecké party Arnolda Schwarzeneggera a Antonia Banderase (a dalších) mi přišly trestuhodně nevyužité. Další fakt, který sráží mé celkové hodnocení, je velmi rychlý sled nových lokací které se nacházejí ve filmu. Konkrétně linie hledání nových členů týmu Postradatelných. Jinak filmu nemám co vytknout. Úžasná akce, herci z dávno zapomenutých béčkových filmů z půjčoven, či dnes již kultovních hitů v jednom filmu pohromadě (Wesley a Harrison!), skvělé hlášky a samozřejmě to nostalgické „pomrkávání“ na diváka. Tato kombinace fungovala dvakrát a funguje i nyní. Velké plus si zaslouží skvělá "startovací" akce, a neméně epická finální bitva v prostorách starého casina, která trvala snad půl hodiny a parádní „záporák“ v podání Mela Gibsona který sice moc prostoru nedostal, nicméně ten minimální čas na plátně využil dokonale. Abych to shrnul: The Expendables 3 je na poli akčních filmů jeden z nejlepších zástupců, jaký jsem v roce 2014 zatím viděl. Úderná akce a známé tváře dělají z tohoto filmu skvěle namíchaný akční koktejl který sice nedosahuje kvalit předchozích dvou "postradatelných" filmů, nicméně i přes tento nedostatek se jedná o skvělý akční film, na který se rád podívám znovu. „You were stupid enough to get yourself into this mess! And we're the only ones crazy enough to get you out of it!“ ()

Will_X

Pro mě 100% nejslabší díl ze série.. Čekal sem od toho mnohem více, respektive aspoň to, co bylo v minulých dílech. Bohužel se tak nestalo a tímto spadá Expendables 3 do pytle s tuctovými americkými filmy. Původně jsem to neviděl ani na ty tři hvězdičky, ale Antonio Banderas to zachránil. Původně mi svým plkáním vadil, ale v závěru jsem si ho docela oblíbil. No a v neposlední řadě nesmím zapomenout na hlavního záporáka Mela Gibsona, který svou roli zvládl bravůrně..Na okraj bych dodal jen to, že samotné efekty, souboje helikoptér, mi přišli spíše směšné, než "napínavé". Sem tam nějaká ta hláška Vážně kouříš hned vedle nádrže na letecký benzín?? a to dá finálních 60% ()

JASON_X

No jo, tak jsem zase jednou mimo průměr... Holt prostší jedinec, jako jsem třeba já, si u takového bijáku užívá srandy kopec a nechápe zdejší škarohlídství... Tenhle orgasmický a mile lobotomizovaný akčňák že je tu v modrých číslech?! Jděte se všichni bodnout, vy trojkaři a nižší, co byste sakra chtěli? Vždyť je to snad ještě lepší než dvojka, už dlouho jsem se u filmu tak kvalitně, poklesle a přízemně nepobavil. Nápad zkombinovat týpky ze staré školy s týpky z té nové se myslím povedl, nevadilo mi to, protože jsem ty jejich xichty stejně neznal... "Takže náš plán je teda vykopnout dveře a začít je kropit? Jo, to by byl dobrý plán, být 1985..." Krása, no... i když v tomhle případě pravda trochu laciná... Nicméně film je nabušený výbornou akcí, vtipem, nadsázkou, hláškami a skvělými herci. Z nových tváří asi nejvíc zabodoval špatňák Mel Gibson, ale dobrý byl i Mr. CIA Harrison Ford (Kostelník Willis ať zdechne ve vlastních hovnech, jestli mu prý čtyři mega v amerických byly za účast málo), i roztomile šaškující gumový prcek Banderas. Rozsračkování gangu somálských negrů bylo samozřejmě fajn, ale hlavní třešínkou na dortu je velkolepé finále z oné proklaté díry jménem Asmánistán, který při střetu se správnými řízky (a jednou roštěnkou) z Postradatelných přijde o celou svou armádu a všechny tři tanky. Díky Slyi, udělal jsi mi radost. ()

MáŠa

ale jo, stále to jde. Stallone a spol. jsou sice furt borci, kteří jsou schopní vyjít proti palbě a mít to štěstí, že je nikdo netrefí, ale na druhou stranu si z toho vlastně dělaj srandu, když mladí borci chtějí něco jako plán. Srandy tu asi není tolik jako v prvním díle, ale furt tu je. Děj není nijak originální, ale na pěst taky ne. Nejslabší je až finále, kde dostaneme celou zkorumpovanou armádu a uvidíme bitku nelogickou bitku Gibsona se Stallonem, kdy Gibson jde na téměř jistou smrt jen kvůli tomu, aby si dal se Stallonem do huby. ()

Bauer

Do třetice všeho....no dobrého určitě ne! Sylvester Stallone vsadil na značku Expendables a tentokrát se více soustředil na mladší partu, což je strašná chyba. Expendables jsou především o tom, že můžeme vidět akční ikony 80-tých let pohromadě a ti mladí akorát kazili atmosféru. Úvodní akce byla skvělá, ale potom to šlo kompletně do hajzlu. Největším problém vidím v tom, že tato série má stále stejný koloběh příběhu. Prvotní akce, potom kecy, odhalení záporáka, závěrečná bitka se záporákem. Otázkou však je, jestli zde můžu hovořit o nějaké závěrečné bitce, protože tady je dost trapná (Van Damme rulez). To, že máme nové hvězdné herecké obsazení je fajn. Snipes, Ford a i ten vtipálek Banderas (ne, nelezl mi na nervy jeho ukecaností), jsou super, ale proč mají tak málo prostoru?! To samé Statham, Lundgren, Schwarzenegger a Jet Li?! Jestli měl každej na plátně dvě minuty?! Je to málo a nejhorší je, že to jde na úkor těch mladých blbečků. Jediný, kdo stojí za to, tak je vynikající Mel Gibson!!! Hudba skvělá, ale jinak opravdu nic! Ani mi nevadila přístupnost PG13. Bez krve a vulgarismů jsem se obešel. Myslím, že si tento film zase nezaslouží, aby z něj byl totální propadák (tržby!!!). Pokud se Stallone a jeho parta vrátí v dalším díle, bez té mladé party a každá akční hvězda 80-tých let dostane pořádný prostor, tak by to mohlo být povedené. Takhle ušmudlané 3*. ()

Morholt

I trojka si drží vysokou úroveň předchozích dílů. Snipes mezi ostatní Expendables zapadl, jako by tam byl od začátku, Banderas, byť mi zprvu trošku neseděl, byl také nakonec dobrou volbou a Harrison Ford jako nekompromisní velitel tajné služby se povedl neméně. No a padouch v podání Mela Gibsona snad nemohl být vybrán lépe. Co trošku haprovalo byla účast mladých pušek, které měly převzít štafetu. Ti mi příliš nesedli a tvajlajtovský ksicht Kellan Lutz byl vyloženě tragédií, takže pevně doufám, že se v dalších dílech neobjeví. Ale to všechno bylo stejně záhy zapomenuto, protože je to film, kde z vrtulníku, který řídí Harrison Ford, to za asistence Jeta Li kropí Arnie s doutníkem v hubě kulometem, zatímco dole se tluče Sly s Gibsonem hlava nehlava. A to se prostě počítá. 85% ()

Lucasion

„You were stupid enough to get yourself into this mess! And we're the only ones crazy enough to get you out of it!" Před čtyřmi lety přišel Sly s výborným nápadem jak oživit a zároveň připomenout odcházející generaci akčních hrdinů. Expendables jednička sklidila úspěch od všech věkových kategorií. Byl jí sice vyčítán jednoduchý příběh a přílišná nadsazenost. Ale tyto akční filmy z 80. let jsou přesně o tom jak zkopat co nejvíce chlapů, vyhodit co nejvíce věcí do vzduchu a hlavně z kouře a popela vyjít jen s pár jizvami a škrábanci. Dvojka díky obsáhlejšímu kádru vzdala hold 80. letům s plnou parádou. No a trojka slibovala více herců, více akce a hlavně více výbuchů. A jak se jim to povedlo? Nutno podotknout, že pro každého kluka co na těchto macho chlapech vyrůstal, je splněný sen sledovat je všechny dohromady v jedné scéně. Konečně se po čtyřech letech podařilo dostat nejen Ramba a Terminátora do jedné scény, ale tentokrát si podají ruce i Terminátor, Zorro a Indiana Jones. Klukovské sny pokračují. Starou partu Postradatelných už zná každý, kdo měl tu čest s předchozími díly. A tak hned v úvodních minutách se ocitneme v čele záchranářské akce pro jednoho ze starších členů této žoldácké skupiny. Úvod je opět ohromný a plný akce. Sice nepředčí výborný úvod dvojky, ale jako akční úvod bohatě postačí. Navíc divák nečeká dlouho a o pár minutách se rozpoutá další peklo v docích. Fanoušek slintá blahem, ovšem něco mu přeci jen neunikne. Kde je krev? Největším zklamáním a problémem nového pokračování je rating PG-13. Předchozí dva filmy byly přístupné od osmnácti let. Trojka má sníženou hranici přístupnosti a film tak je neuvěřitelné mírný. Ptám se proč? Aby si mladší diváci užili akční film bez krve, když v dnešní době májí přístup ke kriminálce v každé televizní stanici, Tarantinovým filmům, a nebo moderním snímkům typu SAW. Akční scény pak vypadají vyumělkovaně. V předchozích dílech jsme mohli vidět useknutou ruku a ustřelené tělo. Neříkám, že by se trojka musela držet stejných zásad. Ale když kulky létají a nože se zabodávají, každý spokojený divák má právo vidět aspoň cákance či následky těchto zbraní. V tomto filmu je akce mnoho. Hodně vystřílených kulek a dost poházených nožů. Přitom když se na to divák zaměřuje, všímá si, že kaskadéři a herci padají jak mouchy bez zbytečných důvodů. Tím, že se během příběhu snaží Barney Ross (Sylvester Stallone) získat nový „mladší" tým, se na scénu dostávají i noví herci. A hned další problém filmu je na světě. Nikdo z nových herců není sympatický. Ani mistryně v judu a ani týpek z Twilightu. Člověk by mohl nadhodit, že šestaosmdesátiletý Stallone a dvaasedmdesátiletý Ford už mají svá léta za sebou a je čas nasadit mladou krev, která převezme jednou otěže série. Ale série přišla přeci s myšlenkou sjednotit největší akční hrdiny, a nebo největší akční herce. Na druhou stranu musím jako fanoušek série asi pouze jen pokývat hlavou a říct: „Moderní doba to asi tak vyžaduje.“ Na druhou stranu co se týče obsazení, tak v novém osazenstvu exceluje Ford. Jakmile pan CIA vstoupí do scény, fanoušci tleskají. Ford je i v reálném životě nadšený pilot a jeho cameo se sice ničím jiným nezaobírá, za to jsou jeho scény maximálně dobře natočené a jeho čas využit. Publikum určitě potěší i Antonio Banderas, který zběsile přehrává a do nového týmu Expendables zapadne velmi hladce. Jeho přehnaný španělský akcent nemá chybu a o humorné scény se v tomto pokračování stará výhradně on. Fanoušci Arnolda nemusejí zoufat, že se jedná opět pouze o cameo. Pro fandy si totiž připravil reinkarnaci svých starých kultovních hlášek. Hey Barney! You should have killed me when you had the chance, if you want the kids, come get ‚em! Na závěr jsem si nechal Mela Gibsona. Ten totiž zahrál zápornou roli s přehledem. Jde o jeho druhou roli záporáka v kariéře. Jeho Stonebanks je parádní zlořád. Cítíte z něj chlad, zlobu i moc, kterou vládne. Samozřejmě i ten fakt, že neváhá a bez okolků zabije každého. Finální duel možná bude zklamáním pro ty, co čekají něco jako jsme viděli v druhém dílu s JCVD. Naopak nebudou zklamaní ti, co čekají tvrdý souboj pěst na pěst. Gibson totiž nepatří do starého železa ani náhodou. Film jako takový má spoustu akce. Celá tato série je akcí přímo nabitá. Nicméně poslední půlhodina trojky jasně dokazuje, že to, co jsme viděli, zdaleka ještě nebylo všechno. A tak se můžeme dočkat několika desítek minut destrukce ve staré patrové budově. K tomu samozřejmě dostaneme partu nesmrtelných akčních hrdinů, pár tanků, desítky zbraní a stovku chlapů na odstřel. / Verdikt je jednoduchý. I když noví Postradatelní mají chyby, tak přesto naprosto splnili vše, co slíbili. Dvě hodiny plné akce, hlášek a ostrého humoru v podání drsných chlapíků. Trojka je dalším kusem do sbírky této akční série, která pro fanoušky plní sny. Nejvíce tedy zamrzí rating PG-13, který dokázal zkazit blažené pocity akce. Nový tým není příliš zajímavý, ale na druhou stranu bychom přišli o vynikající „špičkovací" scénu v hangáru při setkání obou družin starých páprdů a nové krve. Noví Expendables nabídnou více akce, skvělou hudbu, výborné herecké osazenstvo a výkony. Navíc výborného záporáka v podání Mela Gibsona. Komu se líbí akční žánr a překousne snížený rating královsky se pobaví. A fanoušek by neměl být zklamán. Dvouleté čekání se nadmíru vyplatilo. PS: Už se připravuje čtyřka, a kdo ví, jak moc budeme za dva roky spokojení – Postradatelní? *Vyjímečně se nejedná se o útržky z celé recenze* (98 %) () (méně) (více)

Sawy

Oproti dvojce rozhodně posun kupředu a pokud jsou to poslední Expendables, tak v rámci možností i docela důstojné uzavření trilogie. Třetí díl zase nabral kus vážnosti a díky tomu se nemění v otravnou taškařici jako minule. Odlehčení jsou vkusnější, například v podobě překvapivě zábavného Banderase, ubylo na sílu tlačených hlášek a odkazů a jede se víceméně v kolejích klasického, díky Patricku Hughesovi malinko modernějšího, akčního filmu. Což mi paradoxně docela sedělo, i když už se tím maličko relativizuje smysl celého konceptu. Aneb proč do moderního akčního filmu zbytečně vkládat relikvie 80. let, jakými jsou Stallone, Lundgren či Schwarzenegger? Odložení starého týmu na takovou půlku celého filmu k ledu je vlastně takovým sympaticky sebeuvědomělým pomrknutím, že za daných okolností už v sérii není moc kam pokračovat. Mladý tým překvapivě neruší, náborová část lehce sklouzává k trapnosti, ale v dlouhém a překvapivě nikoliv zdlouhavém finále se kooperace obou generací stává až překvapivě zábavnou a právě díky poměrně velkému množství postav je celé akční vyvrcholení dostatečně pestré na to, aby nezačalo nudit. Potěšil i záporný Gibson, který magory tohoto typu stále zvládá levou zadní a o to víc při pohledu na něj zamrzí, že v Hollywoodu si už pravděpodobně moc nezahraje. Celý film je takový příjemný, nostalgický a svými vlastními pravidly trochu svázaný důkaz, že Postradatelní pravděpodobně měli zůstat u prvního filmu. Ten byl ještě nápaditý, svým způsobem osvěžující a především si udržoval auru výjimečné události. Tu právě další dvě pokračování dost nabourala a právě proto, že trojka si ve výsledku udržela ještě docela slušnou kvalitu, by bylo dobré už dál nepokračovat. Není kam. 65 % ()

ScarPoul

Rozbeh bol strašne kostrbatý. Plný zbytočných CGI výbuchov a nemastnej - neslanej akcie. Potom prišli na rad mladé tváre a ja som si v duchu hovoril, že celá séria ide pekne do sračiek. Potom sa ale dupne na plyn. A keď sa to všetko spojí v parádnom finále a krásne sentimentálnom závere - tak som bol spokojný. Ak sa totiž séria bude uberať takto, budem len šťastný. To čo mi prišlo na začiatku nesympatické, sa stalo sympatickým. Hughes to zvládol. Ronda Rousey je na spapanie. Banderas má parádne napísanú postavu a využíva z nej každú sekundu a stará parta úplne do pohody drží svoj štandard. Snipes skvelo zapadol. Bolo tam trochu high class herectva v podaní Grammera a Schwarzenegger kričal niekoľko krát slovo Choppeaa. A ani ten Gibson nebol až taký zlý. No a Tylerova hudba presne taká ako by v akčnom filme mala byť. Nie dokonalé, ale znova sa to príjemne pozeralo. Teším sa na ďalšiu časť. ()

Genero

První akce je náramná pecka. A ta poslední taky a ty mezi nimi taky. Dokonce i ten Weslař Snipes, kterého vždy nerad vidím, tentokrát pobavil a myslím, že v něm Florida našla ideálního reprezentanta pro nadcházející Mistrovství světa v děkování. Nemám problém ani s tolik diskutovanou generační výměnou. Naverbování mladých šamponů alespoň přineslo do jinak přísně testosteronového filmu tolik potřebný gay prvek, který přiláká ke sledování vypatlaných akčních píčovin nejméně čtyři procenta nových diváků jako jsou například Ricky Martin nebo Elton John s manželem. Navíc tohle pokračování disponuje jednoznačně nejlepším a nejmazanějším záporákem a kdyby Martin Riggs střílel negry nebo pašoval jaderné hlavice do Libye, mohly být všechny čtyři Smrtonosné zbraně nadčasovou záležitostí patřící k největšímu kulturnímu dědictví lidstva. Tak co je tady kurva špatně? Že Antonín Banderas zamířil po srdceryvném rozloučení s donutem a kremrolí rovnou za Slyem na plac, aby mu vyžvanil díru do lebky? Že s sebou Arnie všude tahá toho pana Alzheimera? Že pan Ford vypadá jako zombie pocta Indiana Jonesovi? Co vás na tom filmu sere, vy kverulanti? ()

slatkac

Pojďme se nyní všichni společně zamyslet nad výrazem "pokračování o hovně". Jo, tohle bude asi ono. Jednička a dvojka jsou luxusní záležitosti, ale trojka je už jen slabý vývar bez pořádného kusu masa. První 30 minutovka je vynikající (Snipes se holí nožem) ale potom, co Italský Hřebec odejde z krčmy a jde hledat nové členy týmu to jde pěkně do hnoje. Nováčci jsou vesměs nezajímaví (jediný kdo mi celkem nevadil byl Powell a kupodivu i Lutz když zrovna nemluvil) a až do závěrečného masakru se to táhne jako chrchel z nosu. Banderas si asi Expendables spletl s Posledním Skautem, Li tam byl spíš jako čínský komparzista, Ford byl prkenej jak fošna, Rousey by se měla vrátit do klece (nebo k plotně), Lundgren bohužel měl málo prostoru. Jediný kdo to celkem zachraňoval byl Snipes (který ale bohužel neměl moc prostoru, leč pořád má na to aby tam předvedl pořádný fight) a Gibson, který si roli hlavního hajzla evidentně užil. Tenhle díl už zkrátka nebudeme tolik žrát jako první dva, i když pár takových jedinců se jistě najde. BTW, všimli jste si v kolika amerických filmech a seriálech pili Budwar? :) ()

6thSun

Skvělá akčně-komediální jízda. Chvílemi to vypadá jako filmová verze počítačové hry, což jen potvrzuje odlehčený tón, díky kterému to má celý smysl. ()

GeusX

Ty bláho...dědulové zpátky v akci... Sly je stále za drsňáckého zestárlého Ramba, Arnie je pěknej senilní dědula, na Harrisonovi jsou už léta také dost vidět a "Desperado" tady má takovou divnou komickou figurku ve které mi moc nesedl. To dělaj asi ty jeho 'donuts' k obědu. A Mel Gibson hrát umí, tak záporáka dokáže předvést přesvědčivě ačkoli nemá příliš akční postavu. Akce je tu slušná, ale tak nějak jsem postrádal větší nadhled (jako měla dvojka). Berou to zbytečně moc vážně. Lepší průměr. 70% ()

Tommassi3

"Myslíš si, že je to vtip ?? Nežertuju.. Měl bys mě vidět naštvanýho, udělal bych na tebe dojem.. Než bys umřel !!" ;) ()

Lacike

Po slabej dvojke klesla trojka s kvalitou este nizsie. Najprv dej. Tentokrat to nema ziadnu zapletku. Na zaciatku su 2 akcne sceny a na konci velkolepe finale. A medzitym nic. Proste totalne prazdno. Gibson tu je akoze za zaporaka a nas tim po nom cely cas ide. Ale Gibsonovi nikto nepovedal, ze je zaporak a tak ked ma moznost v sebaobrane zabit tim, tak to neurobi. Ako vystrahu len jedneho z nich zrani. Dalej behom filmu zabrani jednemu svojmu poskokovi zabit tu bandu mladikov a vo finale sa premohne a zabije dvoch svojich ludi. Tomu hovorim diabolsky zaporak. Keby ho nechali na pokoji, tak svojich ludi vyvrazdi sam. A okrem neho tu je uz len nejaky zarasteny poskok, ktory sa z cista jasna objavi, aby sa pobil so Stathamom. Zaporaci v tomto diely dopadli najslabsie. A takto nezmyselne je vystavana cela dejova vata medzi uvodnou a zaverecnou akcnou scenou. Kto bol momentalne k dispozicii, tak tocil a je uplne jedno co. Co ale funguje je chemia medzi starym timom. Teda pokial su na scene, lebo po uvodnej pol hodine ich nepochopitelne Sly posle do riti a nekonecné minuty musime sledovat nejakych mladikov, ktory ma vôbec nezaujimali. Seria Expendables by mala byt o starych hviezdach akcneho zanru. Tak preco tak dlho film straca cas s nejakymi mladikmi, ktorí nic v zanri nedosiahli? Ale spät k pôvodnej parte. Chemia medzi Slyom a Stathamom stale funguje dokonale. Takisto perfektne zaziaria novacikovia Snipes, Banderas a Ford. Kazdy z nich tu ma vtipne hlasky a celkom slusne sa predvedu aj v akcii. O to viac prekvapi, ze zvysok pôvodnej party tu ma prakticky len cameo vystupy. Li sa mihne s gulometom a na konci si vymenia s Lundgrenom aspon jedno postuchnutie. Lundgren a Couture tam maju scenu v tanku behom ktorej si na chvilu zablbnu. Inak by som si ich ani nevsimol. No a Crews trochu zamachruje s obrovskym kanonom. A este sa tam objavi a zase zmizne Arnie, aby nam znova pripomenul hlasky zo svojich starsich filmov. Toto vykradanie hlasok ma dost serie. Ja chcem nove. Aspon ze interakcia medzi hviezdami je tentokrat castejsia. Ked uz nedoslo na bitky, tak sa aspon postuchuju. Statham vs. Snipes, Ford vs. Sly, Ford vs. Statham, Banderas vs. vsetci. Proste celkom slusna zabava. No a akcia? Tie dve na zaciatku a finale by boli dost dobre, keby boli natocene v R-ku. Ale v PG-13 ratingu vsetky tie sceny ked nejaky postradatelny striela s velkym gulometom a statisti len tak monotonne bez stipky krvi si lahnu na zem, postradaju grady. Proste tomu chybaju stavnate zasahy. Kludne by som bral aj dodatocne digitalne dorobene ako v dvojke. Hned by to pôsobilo lepsie. Druhym problemom je prehnana velkolepost napriek nedostatku penazi. Takze vysledkom su zbytocne digitalne sceny, ktorych kvalita je na urovni produkcie Asylum. Takze tu mame hnusne umele vybuchy a vrcholom su uz v sucasnej dobe trademarkove mizerne vrtulniky. Kdejaka stara videohra ma lepsie CGI. A potom tu mame bitky. Par kratkych stretov a vrcholom mali byt dueli Statham vs. bradate hovädo a kladny Sly vs. zmäteny ale vo vysledku kladny Gibson. Stathamova bitka dopadla este akotak slusne, dockame sa aj par peknych chvatov. Ale Gibson a Sly si daju len par faciek a potom Sly posle Gibsona do Hagu. Vrchol trapnosti. To uz lepsie vyzera Snipes, ktory sem tam niekoho kopne alebo buchne. len znova skoda, ze ked niekoho podreže, tak to musi byt mimo zaber, aby to deti na ktore cieli tento diel rozdychali. Takze tento diel je jednoznacne najslabsi a ako celok podpriemerny. Ale hlavne postavy som si oblubil natolko, ze aj ked nemaju poriadny priestor a ani prilezitost vyniknut, tak si ich sceny vychutnam. A rozhodne si film pozriem znova radsej ako nejakych Batmanov vs. Supermanov. Kvôli nim by som bol rad, keby vznikol aj dalsi diel, ktory by sa poucil z chyb v tomto diely. Ale pomaly prestavam verit, ze sa ho este dockame. 4/10. () (méně) (více)

Terva

CITÁT - Mám prsten štěstí........ Wesley Snipes vypadá velmi ďábelsky. Trochu mě zarazilo, že Barney to své letadlo ve dvojce zničil a nejednou ho zase má - detail, že. Od Churche )Bruce Willis) dostal ve dvojce jednomotorový dvojplošník a najednou má zase to svoje. Apropó Bruce Willeše si řekl o jeden milion dolarů na jeden natáčecí den a tak dostal Černýho Petra, jeho místo obsadil Harrison Ford (Drummer) a je sympatičtější. CITÁT - Nám už budoucnost nepatří. Jsme součástí minulosti......... Po úvodní vlakový scéně, která trvá i z člunovou sekvencí dvacet minut je pak hodina obrovské nudy. Usínal jsem. Žádná akce, žádné hlášky, jen nesmyslné hledání nových expendables. A já se ptám proč? Neptej se, byl jsi vždycky idiot, tak se podle toho chovej. Až po skoro šedesáti minutách přijde Arnold (Trench) a začnou zase nějaké ty hlášky. CITÁT - Vážně kouříš hned vedle nádrže na letecký benzín?.......... Až okolo devadesátý minuty se začne něco dít - probudil jsem se. A ano, posledních dvacet minut je to masakr, ale nikdo neumře, krev necáká a všichni jsou jak v bavlnce. Nejhorší příběh z trilogie. Možná už bych ani nepokračoval, protože příští film bodou chtít aby se na něj mohli dívat i kojenci a bude to něco jako Expendables 4 Ohrožené jesle. ()

CiTrus007

Do třetice bohužel žádná sláva, Postradatelným zkrátka došel dech. Ve třetí inkarnaci se Rockymu dostala pod ruku opět sehraná parta osvědčených bouchačů. Zdá se mi však, že pod taktovkou Patricka Hughese se nedaří vydojit tu kvalitu, které byl v předchozích dvou dílech přehršel. Část starých osvědčených postav odešla a zbytek je z naprosto neznámých důvodů zatlačen do kouta. Mezi nováčky je odzbrojující padouch Mel Gibson, ale i ukecaný a nanervyjdoucí cirkusák Antonio Banderas. A potom tu je ještě banda neznámých mlaďochů, kolem kterých se točí většina filmu a kteří i přesto nikoho nezaujmou. Scénář je napsán poněkud nesmyslně, což jen podtrhuje beznadějnost některých akčních scén. 5/10 ()

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy