hammer_head

Horší než jednička, lepší než dvojka- takto bych specifikoval třetí díl. Tak jako tak, pořád se jedná o správnej akčnák jako z 80tek . Komu vadí, podle mého názoru, přepálený Banderas, tomu to vynahradí Ford, který chamtivého Willise nahradil zcela excelentně. ()

klerik

Jednotka za 5, dvojka za 3 a teraz dám pokojne 4. Napriek podobne hlúpemu scenáru ako minule tu totiž fungujú vzťahy medzi postavami. Druhý tým mi liezol na nervy - pokojne mohol mať menej členov - ale napokon z toho Sly a stará parta celkom zručne vykorčuľovali. A zjavne vidieť, že väčšina zúčastnených si uvedomuje, že už veľa príležitostí na akciu s tankami, vrtuľníkmi a rúcajúcimi sa budovami mať nebudú, a tak sa bavia. Pocit nostalgie sa dostavil... Gibson, Banderas a Snipes perfektní... ()

korbitch22

Tohle sem přesně čekal.Stallone potřeboval 4 roky a dva trapné a nadhodnocené fimy, aby konečně v tý palici sesmolil smyslu plnej scénář, kterej má konečně spád, výpravu a příběh s nějakou historií postav a totálně si to všechno domrdá tím, že to nahodí do kin v ratingu PG-13, aby na to mohl jít do kina člověk, který když mi sjížděli prvního Ramba na jednohlasný kazetě visel fotrovi ještě deset let v koulích.První šokem při sledování filmu byla absence krve, zase tu kucí střílej jako o život,ale krve by ses píčo nedořezal a když několik vojáků odhodí ocelové lano, místo aby je to pěkně a za šťavnatýho zvuku rozpůlilo vejpůl, znechuceně jsem si odflusnul.Potom začalo díky bohu něco, co se dá po těch letech konečně nazvat opravdovým sympatickým dějem, s opravdovým vedením herců a střihem takový, že to má konečně výpravu a není to jen infantilním střihem na mrtvé xichty vyčpělých kokotů, které Stallone vytáhl z dvd hrobů.Bylo opravdovou radostí vidět Wesleyho Snipese konečně zase v něčem hrát a výtečně hláškovat a úplně největší orgasmus máte z hereckého výkonu Mela Gibsona, který vlastně svým výkonem ukázal jaký je rozdíl mezi opravdovým hercem a tupým steroidním mumláním textu a doslova schodil a zesměšnil všechny zůčastněné rozdílem třídy, tedy aspoň většinu.Není mi úplně jasné, jetli nechce Sly točit pokračování Zkrocený Hory po 40 letech, kdy se kovbojové sejdou na starý kolena, aby si naposled pořádně vypenetrovali kaďák, protože scény mezi Arniem a Slyem přesně takhle působí.Arnoldova role je špatná, Jet Li.....to snad už nemůže myslet nikdo vážně a Ford tady působí poněkud toporně.Takhle můžete píčovat dál hodiny a to, že má nejlepší Lundgren málo prostoru, či že finální bitka je stejně trapná jako ta na konci dvojky s Van Dammem, že měl mít takový prostor jako Gibson už Van Damme, že efekty sou směšný a tak můžete jet dál.Jenže to není nic novýho, to bylo už v těch dvou dílech předtim, jenže zaslepenci s mozkem larvi to nevidí a vymrdaj filmy na hodnocení přes 80%, když maj sotva na 60%.Já říkám, že to celé je už roky trapně odfláknuté a že to mělo vždycky navíc.O to víc bolí, že trojka předvedla konečně film, jehož děj drží pohromadě a konečně, konečně předvede nějakou pořádnou výpravu a všechno, ale všechno se zničí ratingem PG-13 a nedovolí mi to dát tu ušmudlanou a hodně slabou 4* za to, jak scénář konečně dosáhl filmařského progresu a režie řemeslného umu.Díky bohu za Wesleyho, díky bohu za Banderase, ze kterého jsem umíral smíchem a děkoval bohu, že ty xichty s výrazem vykastrovaného dobrmana oživil a geniálního Mela, který zase tak moc ukázal, proč je to nejlepší židobijec na světě.Jenže k čemu všemu jsou ty změny platné, když z vojáků lítá prach a vám je zase 13. a paříte Medal of Honnor na prvním stejšnu.A jako dodatek bych uvedl, bez většího vysvětlování, Stallone....patří ti to ty idiote.60%. ()

Chrustyn

Nejvýpravnější, nejdelší, herecky nejnabušenější, ale zároveň nejslabší s této akční série o partě chlapáků do nepohody. Tentokrát se více zaměřuje na postavy i příběh, ale ztrácí na tom hlavním což bylo akce. Příběh není tak výrazný, aby utáhl dvě hodiny, postavy tak propracované, aby zabavily a ani závěrečná akce výsledek nezachrání. ()

Marze

Film baví jen bezděky, špatným herectvím. Pamětníci chtějí „vykopnout dveře a pokropit to“, kdežto nová krev by nejdřív odpojila počítačově řízené systémy. ()

Yardak

Třetí díl je nečekaně slabší než jednička a dvojka (druhý díl s Van Dammem a Norrisem je jasně nejlepší), přitom jsem očekával vzestupnou tendenci. Stará parta sice nezklamala, avšak jejich nástupci mě teda moc neoslovili. Velice potěšili Ford, Snipes, Gibson a především Antonio Banderas, který si část filmu ukradl jen pro sebe! Patrick Hughes mě teda moc nepřesvědčil, poněvadž tu akci úplně dobře nezvládal (nic moc střih a efekty jsou extrémně průhledné), takže škoda že to netočil znovu West. Pár trefných hlášek se tu ale najde a i několik zajímavých scén, tak v součtu lehce nadprůměrný akční snímek. Hlavně kvůli Banderasovi zůstanu ještě u čtyřech hvězd :o). ()

heyda

Velmi špatné pokračování vynikající dvojky. Prvních 20 minut jsem nevěděl, jestli koukám na film nebo na nějakou lacinou počítačovou hru, potom následovala plejáda dementních dialogů, kde se jedna bývalá hvězda za druhou předháněla v co nejhorším hereckém výkonu....no naštěstí prostření třetina pár vtípky a některými momenty s Banderasem zachránila to, co první třetina natropila, aby pak přišla poslední zase neskutečně dementní závěrečná třetina plná přepálené ujeté akce. Vlastně přemýšlím, jestli nejsou 2 hvězdy až moc laskavé k tomuto propadáku. Ještě si to hodnocení nechám projít hlavou. ()

rollman1

Staro-nová banda je zpět a je to docela zklamání, ale nemůžu říct, že bych se nudil, jen to není takové inferno jako třeba díl druhý. První vemem negativa. Určitě je to i tímPG-13, protože takové filmy mám rád proto, že se tam fuckuje, krev stříká po obýváku a nějaké ty kozičky taky rád uvidím. Tady to bylo takové nemastné, neslané, ale moc to filmu neuškodilo. Je to spíš menší vada na kráse, ale vada to je. Co mu hodně uškodilo byla mladá banda a promarněný potenciál nových postav. Mladá banda je mi nesympatická a v půlce filmu jsem se opravdu držel abych to nevypnul. Co se týče postav, tak Wesley mohl ukázat víc, mnohem víc, ikdyž je jeho scéna v přístavu super a jedna narážka na sebe samého je taky dokonalá, čekal jsem od něho víc. Banderas jako ukecaný pitomec, který se vyžívá v zabíjení a střílení. Jo, pobavil mě. Ostatní jako vždy. Nejvíc Statham a Stallone. Co chválím je záporák, protože Gibson ho zahrál s neskutečnou grácii, ale o to bolelo víc, že finální fight byl špatný a krátký(jasně, není to Van damme, ale jako fight trval minutu, což je zle). Dále chválím první dvě akce a také finále, které mělo koule. Dále hlášky a dialogy. Co na to říct, nejhorší díl série, ale pořád nějak dokáže zaujmout no. Skoro průměr, ale nakonec to z nostalgie nemůžu udělat. ()

mcb

Po sebeparodické dvojce nepochopitelný úpadek - kromě humoru, který zajišťuje Arnoldův akcent a duo Snipes-Banderas téměř smrtelně vážně se beroucí film, jenž opět jako první díl tápe, pro jakou diváckou skupinu je určen. Expendables 3 by se vlastně dali nazvat "akčním pornem" jen s tou změnou, že cutscény mezi jednotlivými akčními sekvencemi už nejsou tak zábavné, jak bývaly - chybí špičkování postav a osobitý sebereferenční humor, který tentokrát vyměnilo sošné drsňáctví a chlapáctví za každou cenu. Kromě závěrečného masakru, jenž trumfuje co do měřítka předchozí díly, nesmírně otupující film, v němž už není zajímavá ani ta akce, kterou spolehlivě zabíjí chaotický střih a efekty jak z béčkové produkce od Asylum. ()

Flego

Treba poznamenať, že trojka už neposkytuje také nadšenie z filmového zážitku, ako predchádzajúce snímky. Nie je síce o nič horšia, len menej nápaditejšia. A možno je táto téma už opozeraná. To však nezmanená, že by tretí Expendables nedokázali rozpútať to pravé akčné peklo, záverečná bojová scéna je toho dokonalým dokazom, ale aj dokazom mojich predchádzajúcich slov o strate nápaditosti. Film postráda aj hláškoidné scény, je ich poskromne, na druhej strane mu vládne úžasná nadupaná hudba. Nóvum je angažovanie mladých pušiek, akéhosi mladého tímu, ktorý si najme Barney ( Stallone ), keď na chvíľu opustí svojich starých parťákov. V podobných filmoch je doležitý záporák, v tomto prípade to Mel Gibson zvládol na výbornú. Trojka už nie je to, čo bývalo, ale svoj cieľ pobaviť diváka zatiaľ zvláda. ()

MontyBrogan

Na záver trilógie musím vyzdvihnúť výkon Sylvestera Stallonea. Nie ani tak herecký, ako pohybový, čo je na jeho vek obdivuhodné. Vziať si hlavnú úlohu v takomto filme predstavuje pre veterána ako on dosť veľké riziko. V tomto sa s ním vôbec nedá porovnávať Schwarzenegger, ktorý tu hral snáď len z historických dôvodov. Proste aby sa nepovedalo, že nebola obsadená táto legenda akčného filmu. Zaujímavé mi však príde, že tretia časť je ako jediná hodnotená modrou farbou. Viem, že je to celkom pokleslá, videoherne pôsobiaca, akčná sranda, ale to boli aj tie predtým. Záver bol v trojke síce dosť preexponovaný do neuveriteľnej roviny, ale zase tu pribudli herci, ktorí vedia hrať. Konkrétne Mel Gibson, Antonio Banderas a Harrison Ford. Aj keď mejkap posledného z nich vyzeral ako keby si diery po lepre zaplňoval plastelínou. Napriek tomu však pôsobil na plátne lepšie než ucho Randyho Couturea. Videné v rámci Season Challenge Tour (týždeň s bojovým umením). ()

BMW12

Parádní akční nářez, stejně jako v předešlých dvou filmech. Po příběhové stránce je to velice dobré, za ty dvě hoďky se toho ve filmu opravdu dost odehrálo. Samozřejmě potěší i hvězdné obsazení, protože v žádném jiném filmu neuvidíte společně Stalloneho, Stathama, Snipese, Banderase, Lundgrena, Gibsona, Forda, Schwarzzenegra, Jet Liho atd. Co jméno to obrovský pojem a herecká legenda. A důležité je, že to ve filmu funguje, i přesto, že je v něm tolik hvězd, tak ten film šlape. Doufám, že se dočkáme i čtvrtého filmu a opět uvidíme všechny členy bandy pod vedením Barneyho Rosse. ()

virus10

Mel Gibson je jako záporák určitě dost kvalitní, což se dalo předpokládat, jenže jsem čekal nejlepšího záporáka série a to se podle mě nestalo. Jean-Claude Van Damme se mi líbil přece jen víc a to jsem nadával, jak málo prostoru v předchozím dílu dostal. On aspoň dokázal někoho z těch „nesmrtelných" Postradatelných zabít, i když jen nováčka týmu. Má tohle vůbec smysl, když mě nemá co překvapit? Chtělo by to už konečně někoho z týmu zabít. Třeba takový Randy Couture by myslím nikoho moc nebolel, stejně toho nemá moc co nabídnout. Jenže opak je pravdou. Stallone ještě přibírá další členy a to mlaďase, kteří se sem vůbec nehodí a v akčním žánru nemaji nic za sebou. Vůbec nechápu, proč je do Expendables cpe, přece jen by měli dostat prostor ti, co si ho zaslouží. Z nových tváří je nejlepší Antonio Banderas, který dodal trochu humoru. Neurazili ani Harrison Ford a Wesley Snipes, ale stejně jsem čekal o něco víc, hlavně od Snipese. Schwarzenegger klasika, pár hlášek, jinak jen střílení, což se vlastně dá říct o všech. Třeba Jet Li, i když měl jen malou roli, radši bych ho viděl v souboji než jen se zbraní v ruce. Jenže v Expendables 3 bohužel bitky k vidění nejsou. Jediný náznak bitky předvedla snad jen Ronda Rousey. Celkově tomu chyběl ten náboj. Pro mě jasně nejhoší díl. A ani u hlášek jsem se nebavil tak, jako u předchozích dvou filmů. ()

Roman.Ticka

Hanozpěvy mě připravily na nejhorší a hle, ono to bylo super. Až s vychytanými titulky na konci mi došlo, že scénář napsal SS, takže je mi vše jasné. E3 má nádech něčeho z předchozích slavných sérií tvůrce, jeho rukopis je čitelný, což je ku prospěchu věci. Mám ráda jeho styl kombinace brutality, nekompromisnosti s emocemi a morálkou, vše v nezbytném testosterovém hávu, tak typickém pro akční žánr. Každý z elitních borců dostal kus prostoru, jenž nepostrádal dynamiku, napětí a jemu vlastní charakteristiku. Celkově jde o zralý přístup a nadhled, čímž obojím Sly bohatě disponuje, nebojí se předhodit světu a otevřít tak vlastní hodnotové JÁ. ()

anais

Fatální selhání základní koncepce - koho zajímá skupina mladých rekrutů, když jsou tak na čase ochuzeni hlavní tahouni - tedy podstata Expandables a jejich diváckého úspěchu? Asi nejlépe to demonstruje idiotská poslední půhodina. Cca 15 hlavních hrdinů se rozuteče po velké budově - následuje zběsilá střihová smršť skákající z muže na motorce, na muže šplhajícího výtahem, chlápka uprostřed výskoku, jiného chlápka někam střílejícího, chlápka ve vrtulníku atp. Vše bez jakékoliv gradace jednotlivých scén, jen se to tak hromadí a dohromady to nedává žádný smysl. Po filmu jen kroutíte hlavou, protože stará garda prostě neměla prostor zcela na nic. Dokonce ani Statham, který v celé formulce fungoval jako potřebná omladina, a v podstatě hlavní Stalloneho parťák. Druhá zásadní chyba - absurdní snaha dostat na konci do jedné akce všechny hvězdy, aniž bych měl herce na jednom místě, vrcholí šílenou scénou, ve které Ford a Schwarzenegger letí v jednom vrtulníku (s nimi je tam pravděpodobně ještě Jet Li), ale společně je vidíte jen dole na letišti... řeší to opět bláznivý střih a ukrutné podhledy a detaily, které nedávají zahlédnout zbytek...a to je tam bohužel víckrát... Opravdu doufám, že čtvrtý díl bude poslední, všichni mládežnici v něm zemřou, a původní Expendables se vydají na svou poslední misi. Tentokrát už ale opravdu jen s jednosměrnou letenkou... (PS: i přes všechny výtky - Banderas má překvapivě dobře napsanou postavu; Gibson hraje stejně jako třeba v Machete, ale okolní prostředí převyšuje o několik levelů) ()

honajz

Tenhle film není ani tak o akci, i když i té je dost a dost, ale o stárnutí, odcházení a o mladých, nastupujících, kteří jednou přijdou na naše místo. Prošpikované hláškami, obrazovými gagy, ale i hořkosladkou nostalgií. ("Takhle by se to řešilo v roce 1985.") Hodně si tu bere pro sebe Banderas jako bláznivý a ukecaný mariňák s traumatem. ()

rikitiki

Žánrovka, u které si říkám, jak i mužské herecké hvězdy nedokáží stárnout. Tolik botoxem napíchaných obličejů se snad nevidí ani v pornu. U série, která má vzpomenout na osmdesátkové akčňáky s tím, že ještě nepatří do starého železa, je to až ironické. Herci v čele se Stallonem, který vypadá, že si právě vytáhl hlavu z včelího úlu, podstupují děsivé zákroky, které z nich dělají monstra, protože si myslí, že je to omladí a přitom točí film o tom, že staří pardálové ještě mají pořádné zuby a drápy. John Wayne tohle dokázal mnohem přirozeněji. ___ Pobavil Antonio Banderas v roli vtíravého ex. Tenhle part mu snad Stallone vybral jako trest za film Nájemní vrazi, kde ho tehdy mladší Banderas sesazoval z pomyslného trůnu nejlepšího nájemného zabijáka. ___ U tohoto typu snímku nemá cenu hodnotit děj, ten není důležitý, ani inteligentní, je to hlavně o akci a výbuších. ()

HellFire

Expendables 3 ve family friendly PG-13... Možná to nebylo tak od věci, protože pohled na digitální krev byl stejně u této série to poslední, co bych si přál. Noví Expendables vlastně nebyli tak trapní, jako předchozí díly. Začátek mi zvedl mandle, protože akce typická pro tuto sérii mi vůbec nesedí. Naštěstí to netrvalo moc dlouho a staří známí válečníci vyklidili pole, aby je nahradila nová krev. Zasmál jsem se u rádoby drsného výběru nového týmu a víceméně se bavil do konce. Nebýt ale Gibsona a Banderase, není o co stát. Akční scény jsou tu totiž řešeny stylem počítačové hry, kdy hlavní hrdinové lehce zabíjí všechno, co se před nimi vyskytne a provádí akrobacii na úrovni dvacetiletých mladíků. No a nakonec všechno to zabíjení lidí byla vlastně sranda, tomu říkám americká výchova. ()

eraserhead666

Fenomen Postradatelných mě tak nějak nechal chladným, ač jsem svým způsobem jeho cílovkou, protože ještě aktuálně pamatuji slavnou dobu většiny jmen, co se v nich objevují, přesto se mi trojka líbila asi nejvíce. A to navzdory jejím nedostatkům, které se ale se sérií (možná snad až na první díl) týkají jako celku - proč tam serou tolik lidí, když je pak nenechají nic udělat? Nechat Jeta Liho (který tam je snad minutu) jen střílet? Kurva chápete to? Jeta Liho? Dát tam konečně nějakou dobrou buchtu se stehny, jimiž bych se možná rád nechal zadusit a nepostavit jí nějakého pořádného soupeře/soupeřku, ale jen postradatelné statisty s nimiž si tam pohazuje jako s papírky? A to vše na úkor zástupu jmen, která nic nepředvedou (a pokud ano, dělá se vám z toho blbě - Banderas). Naštěstí to plnou měrou (opět) dohání Statham, to je prostě řízek. Za doprovodu Lundgrena a Gibsona. Do trojky jsem šel už tak spíše ze setrvačnosti, čtyřku snad klidně i vynechám (pokud v ní nebude Seagal). ()

SOLOM.

Ajajaj, tak tady už to trošku začalo skřípat. Staří byli nedobrovolně zpočátku odsunuti na druhou kolej a nový tým se mi moc nelíbil. Antonio Banderas měl „šlehu jako blázen“, ale tak zas byla prdel. I když pravda, že to šaškování v několika patrové budově, začalo po chvíli trošku nudit. Přece jenom na bojová síla na straně Mela byla úctyhodná a přesto si s tím ti staří bardi dokázali poradit. Nemožné a nerealistické? To v této sérii prostě nic neznamená – jsou to přeci akční hrdinové a ti dokáží všechno…Zatím však nejslabší díl… ()

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy