Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 5 (série)

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2017–2018, 15 h 40 min (Minutáž: 41–44 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Bear McCreary

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Henry Simmons, Natalia Cordova-Buckley, Jeff Ward, Deniz Akdeniz, Derek Mears, Douglas Tait, Eve Harlow, Dominic Rains, Florence Faivre, Pruitt Taylor Vince, James Babson, Wes Armstrong, Ciara Bravo, Rya Kihlstedt, Coy Stewart, Doug Simpson, Myko Olivier, James Harvey Ward, Nathin Butler, Catherine Dent, Lola Glaudini, Nick Blood, Joe Layton, Delpaneaux Wills, Asante Jones, Samuel Roukin, Patrick Fabian, Erika Ervin, Isaac C. Singleton Jr., Tim Sitarz, Michael McGrady, Ava Kolker, Luke Massy, Joel Stoffer, Dove Cameron, Brian Patrick Wade, Briana Venskus, Joel David Moore, Patrick Warburton, J. August Richards, Spencer Treat Clark, Jake Busey, Paul Schackman, Katie A. Keane, Zach McGowan, Peter Mensah, Adrian Pasdar, Reed Diamond, Rocky McMurray, Raquel Gardner, Lynn A. Henderson, Ruth Negga, David Conrad, Brent Bailey, Craig Parker, Gabriel Hogan, Darwin Shaw, Nayo Wallace, Lexy Kolker, Graham Sibley, Michele Tobin, Remington Hoffman, Dusty Sorg, E.R. Ruiz

Jsem z toho nějaký rozpačitý. Už je to někde úplně jinde, než to mělo být (než bylo zamýšleno) - je to nastavovaná kaše, slátanina a moc to nedává smysl. Přesto jsou zde super momenty a především Florence Faivre v roli Sinari - ta mě baví hodně.(6.8.2018)

Rozhodně nejslabší série. Po nářezové čtvrté jsem měl obrovská očekávání a místo toho se prvních 8 dílů (krom dílu s Hunterem) odehrávalo kdesi ve vesmíru, jenže takovým tím nevýpravným způsobem jako Červený trpaslík. Bylo vidět, že to, co na tricích ušetřili ve středu série, tak to utratili na začátku a na konci, jenže těch výplňkových dílů a trapného přešlapování na místě bylo tentokrát až moc. Nebýt výročního stého dílu a cca posledních čtyř, kde se to konečně rozjelo a konečně jsme dostali záporáka, na kterého čekáme už několik sérií, tak jdu do průměru. Takto slabých 6.5/10 a to jenom proto, že jsem byl během sezónu z lásky k seriálu velice mírnej a nehodnotil úplnými odpady. Snad ta zkrácená 6 série bude příští rok nářezová od začátku až do konce.(21.5.2018)

asi nejslabší serie, i ta druhá polovina první řady byla kulervoucí a lepší než toto...ten konec s posledními díly už bylo fakt k smíchu a některé postavy už spíš otravují a překáží, jako třeba Mack, kterej už je fakt otravnej, s tím charakterem by klidně mohl být první černý Captain USA (ano vím že i Falcon měl ten titul)...poslední díl byl ovšem super a moc se mi líbil a trochu mi připomněl první Avengers, sakra, kde vlastně byli když Zemi napadl Graviton? ....konečně se objevil Graviton, na kterého jsem čekal pět řad....no nebyl špatný, ale nebyl to TEN Graviton, ohromná škoda, naštěstí Talbot je skvělá postava a skvěle zahraná, takže jsem to překousl....suma sumárům průměr....první půlka z budoucnosti nebyla špatná a ještě jsem se chytal, no a potom z Majákem jsem už nevěděl, která bije, návrat postav nebyl špatný, ale neposadil na prdel a Fitze je škoda, to je nejlépe zahraná postava a nejlepší v seriálu....(27.5.2018)

• Mr.Nobody

Pátá série je vysloveně podprůměrná ve srovnání s ostatními. Tajně jsem doufal, když zmínili Thanose, že se děj pořádně propojí více s filmy z MCU. Ale marně. Místo toho, aby se pořádně zapojili do bojů proti zmíněnému modráskovi, při nichž si mohl Phil Coulson dopřát velký comeback, tak si raději vymyslí vlastní invazi. No prostě škoda mluvit. Navíc si říkám, že spojení obou partiček by mohlo mít velký potenciál.(1.9.2018)

Po slibném začátku mě dění ve vesmíru v daleké budoucnosti u sutin zemětřesením rozervané Země pod nadvládou Kree už tolik nebralo, přestože se nepolevovalo a scénáristé drželi konstantně vysoko zvednutou laťku. Zdánlivě oddělená druhá polovina (nejprve opět vs. Hydra) na něj těsně navazovala; respektive mu předcházela snahou mu zabránit - což ukazovalo na ambiciózní a promyšlený "nadpozemský" epos. Přestože zdaleka ne bez výhrad, i v páté sezóně patřili Agenti k nejlepším komiksovým seriálům (postavami, zápletkou, ale třeba i triky nebo vzhledem).(16.7.2018)