Panenky

Na dnes již žánrovou klasiku Re-Animátora navázal v roce 1987 uznávaný hororový režisér Stuart Gordon snímkem, po jehož zhlédnutí se navždy budete všem hračkářstvím vyhýbat velkým obloukem a šklebivá Chuckie vám přijde jako ten nejnevinnější tvor na světě.  Hlavní hrdinkou hrůzných Panenek je mladá dívka Judy, která musí trávit prázdniny se svým tupým a vulgárním otcem Davidem a nesnášenlivou nevlastní matkou Rosemary. A právě tato nesourodá trojice je během temné a bouřlivé noci nucena zastavit na odlehlé silnici, opustit porouchané auto a hledat místo, kde by bylo možné přespat a zavolat si pro pomoc. V jejich hledáčku nakonec spočine stará vila, obývaná postaršími přívětivými manželi Hartwickeovými, kteří neváhají nabídnout záchrannou ruku. Jenže to, že je v domě výrobce panenek a jeho choti útulno, zdaleka neznamená, že je tu také bezpečno. Obyvatelstvo rezidence je totiž mnohem početnější, než by se mohlo zdát. A rozhodně má daleko k přátelskosti. Již brzy hračky oživnou a budou chtít jediné. Zabíjet. (oficiální text distributora)

topi

Režie Stuart Gordon, produkce Brian Yuzna. Tahle dvojka byla v osmdesátých a počátkem devadesátých let zárukou stoprocentní hororové zábavy. Nejinak je tomu i v případě Panenek. Poctivá práce v každém záběru. Nádherné sídlo, které je rájem panenek a hraček všeho druhu skýtá úžasnou atmosféru a procházka po jeho nočním interiéru za doprovodu venku burácející bouřky, hřmění a blesků je pastvou pro každičkou, hororu oddanou dušičku. Dospěláci proti panenkám dostávají na frak, zatímco šanci přežít má pouze dítě, nebo člověk s duší dítěte. Jak poetické a kouzelné. Hudební supervizor Richard Band odvedl opět dokonalou práci a jeho zvukový doprovod je nenapodobitelný. Krásná, přímo pohádková a přitom strašidelná je úvodní titulková sekvence, nebo rozpohybované loutky pomocí stop-motion animace. Miluji tyhle kombinace. A oceňuji také, s jakou láskou a vypiplanými detaily jsou Panenky natočeny. Proto plný počet. ()

Gorehound

Myslím, že v rámci "killer dolls" movie maximum. Aj Chucky by sa obzrel. Bábiky sú úžasne rozpohybované, perfektná je atmosféra starého domu s búrkou, izby prepchaté starožitnosťami... Výborne sú aj krvavé scény, nezabudnuteľný "macík"(aj keď je to len predstava), geniálny je nápad s veľkou bábikou a vypadnutými očami. Bandovci mali aj lepšiu hudbu, ale táto klávesová je zasa VHS nostalgia. Ako celý film. ()

kagemush

O třídu výš než obdobný Mistr Loutkář. -- (řekl bych,že při takovýhle vyvražďovačkách je stopáž kolem hodiny a čtvrt tak akorát,-bez zbytečné vaty jakože myšlenka nebo něco, je to takhle jak má být,- a ta trocha černýho suchýho humoru rozhodně neuškodila)) ()

BoredSeal

Kdyby nebylo vražd, klidně bych pouštěl Dolls hned po Studiu Kamarád. Scénář chytře rozvijí nápad "dětská logika a láska k hračkám versus otrávení dospělí" a přestože se při zábavných dialozích snobáckých rodičů a různých dějových nedorozumění zasmějete, není to úplná zrada hororového žánru. Ideální jednohubka na večer. 3,5 hvězdy. ()

honajz2

Sice to není nikde uvedené jako komedie, ale myslím, že je z toho dost jasně poznat, že se to bere s nadsázkou. Je tam totiž spousta vědomých fórů a hlášek, které mě nejenže dokázaly pobavit, ale taky pasovaly do celku, byť se to občas zvláštně střídalo s chvílemi, kdy to bylo hlavně hororové. Mínusů v tom ale vidím málo a myslím si, že i ty přehnané charaktery spadaly do té nadsázky. Je to svižné, má to příjemnou a adekvátní stopáž, silnou atmosféru a i ta úmrtí jsou dostatečně zajímavá. A skvělý závěr tomu nasazuje korunu, jelikož přijde s pointou, která je neotřelá, trochu i inteligentní a hlavně do toho všeho skvěle pasuje. Je to sice taková trochu "blbost", ale mě osobně hodně sympatická a kam se na tyhle panenky hrabe nějaký trapný Chucky. Toho by tihle zabili hned - a některé postavy by s ním taky neměli problém. 4* ()

cariada

Skvělý horor z 80 let kdy podobné perly vznikaly poměrně hodně. Je to střižené do humoru což je jenom dobře. Odnesl to každý kdo si to zaslouží. Pěkný triky a dobrý smrti. Krátká stopáž tomu jen prospěla, jde se hned na věc a nemá to zbytečnou omáčku kolem. Ps-ta macecha byla na zabití hned už v tom autě. ()

Koly

Už úvodní scéna, kdy přerostlý plyšový medvěd rozsápe otce a macechu malé holčičky na sračky dává tušit, že se ani tentokrát divák s dvojicí Gordon a Yuzna (produkce) nudit nebude. Zajímalo by mě, kam na ty šílenosti chodí. Děj : rodince, která jede na výlet, zapadne v bahně auto a díky tomu je spolu s dvěma punkerkama a jedním mladým ňoumou uvězněna v domě plných panenek. Bohužel panenkám jde daleko líp zabíjet lidi, než bavit malé děti. ()

kosta73

U Gordona je pravidlem, že svoje dílka podepře parádním prostředím, typově dobře vybranými herci a notnou dávkou krve. DOLLS potom jednoznačně bodují námětem a skvělou vizáží loutek. Černohumorné glosy ( "Ale Teddy!" ) a drobné perličky ( závěrečná proměna v loutku ) pak dělají z filmu nezapomenutelnou záležitost. Mistr nahazuje a já žeru i s naviákem...Plný počet! ()

VanTom

Je to očividně laciné, téměř poloamatérské béčko, kterému by se dala vytknout kupa věcí. Ovšem v rámci žánru celkem ujde (na svou dobu, že vás dnes jakkoliv vystraší, s tím opravdu nepočítejte) a líbil se mi smířlivý, téměř šťastný konec. Tedy to vidím na slabší 3*. ()

Han22

Stuart Gordon určitě umí točit, to je bez debat. A navíc přišel s námětem oživlých panenek ještě o fous dříve než vznikla série o Mistru loutkáři, dokonce i před Chuckym. Panenkám není moc co vytknout, pěkný dům, chvílemi solidní gore a moc hezké efekty. S postavami asi tak jak psal uživatel J*A*S*M, s tím že mě to zas extra nevadí, k 80s to patří. Jenže oživlé panenky mě neděsily ani v dětství, když jsem koukal na Chuckyho a narozdíl od postavy Ralpha to dítě uvnitř nemám. Takže mi zbyl řemeslně slušně udělaný, ale na mě moc infantilní a pohádkový horor. ()

molcan2

Film je prekvapivo slušný, len sem tam nejaká nadávka ale žiaden sex a nahota. Pár krvavých momentov, a tak si myslím, že si to ten R-rating zaslúži. ()

Bozvav

Horor to nebyl, ale roztomilá vraždírna ano. Chuckieho nesnáším, ale tot se i docla líbilo. Taková rodinná komedie s trochou strašení. 70%. ()

Raziel_cz

Krásný a zábavný, a pokud jste v srdci dítětem, hřejivý horor. Guy Rolfe promine, hvězdou Dolls nádherná Carrie Lorraine. Díky krátké stopáži Gordon jede nadoraz a z prostředí, kam je snímek zasazen, pramení atmosféra dětských či vánočních záležitostí. Jistě, panenky umějí být pěkně kruté, ale jen k těm, co si to zaslouží. Navzdory démonizujícímu popisu od distributora film, který vám připomene, jaké to bylo, když vám bylo sedm. Ovšem aniž by se překlopil do melancholie. Jedinou chybou je, že tu nehraje Jeffrey Combs. Další výborný Gordon. ()

JankaJBLK

Od tohto hororu som očakávala, že to bude somarina, ale veľmi milo ma prekvapil:) Celý film som sa super bavila:) Paráááda:) Tieto retro kúsky sú moje srdcovky:) ()

helloween93

Atmosferický horor o jednom domě, ve kterém nezvané hosty čeká test, zda jsou pořád ještě kouskem srdce dětmi. Pokud ano, mohou obdivovat hezké hračky, a pokud ne...mohou je obdivovat také. O dva roky starší bratříček Puppetmastera. Takhle by nějak horor měl vypadat. 4* ()

JimiH

Překvapivě povedený pohádkový horor. Zpočátku jsem očekával hloupé béčko, ale díky té atmosféře pohádky pro dospělé (doslova ;-)) jsem si film opravdu užil. Za zmínku stojí i vynikající triky a velmi slušné herecké výkony. ()