Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Posádka hvězdné lodi U.S.S. Enterprise zkoumá nejvzdálenější kouty a nezmapovaná místa vesmíru. A zde se setkávají s novým, záhadným nepřítelem, který je i celou Federaci vystaví těžké zkoušce. (Cinemart)

Diskuze

filmfanouch

filmfanouch (hodnocení, recenze)

Bluntman

Mě ty diskuze taky štvou. Proto se do nich moc nehlásím. Ale neodolal jsem jak mi přijde hloupé bavit se celou noc o tom že se z jedné postavy stane homosexuál. Já to chtěl ukončit dávno ale konvicce nechce. :(

na příspěvěk reagoval konvicce

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Ach jo, v "diskuzích" ke snad každému blockbusteru se holt musí projevit jedinci, jejichž sebeprezentace a hrdost na vlastní omezenost převáží nad věcnou argumentací k tématu. Vážně zde chybí správci jednotlivých diskuzí k filmům. No, jak zde padlo, každý si může dočíst, kdo se projevuje jako omezenec zasírající "diskuzi".

na příspěvěk reagoval konvicce, filmfanouch

filmfanouch

filmfanouch (hodnocení, recenze)

konvicce

Jo to vím že homofobie je i mezi nimi. Víš že dokonce existují i homosexuálové kteří tají svojí orientaci nebo mají rodinu? Věděl jsi to? :::.::D))))))))))

na příspěvěk reagoval konvicce

konvicce

konvicce (hodnocení, recenze)

Bluntman

Tím si začal ty, ty "identito" :DDD Takže kamaráde můžeš klidně pokračovat v tom tady ze sebe dělat většího omezence, než jsi, protože každý si může dočíst kdo začal :) Broučku.

konvicce

konvicce (hodnocení, recenze)

Bluntman

"Používání slov jako buzerant, teplouš či buzna homofobní je." Aha takže když takhle sami o sobě mluví buzeranti, jsou homofobové? Ty jsi ale fakt omezenec :D Viděl jsi vůbec někdy nějakého teplouše? Bavil jsi se s ním? 

na příspěvěk reagoval filmfanouch

filmfanouch

filmfanouch (hodnocení, recenze)

konvicce

Pokud vím tak se ve starém Star Treku orientace Sula nějak neřešila to znamená, že o jeho orientaci se nic neví. A já bych tu šarvátku ukončil. To se tady budeme hádat kvůli tomu že nějaká postava bude homosexuální orientace. Homosexuálové jsou lidé jako mi tak toho nechme a mějme se rádi. 

konvicce

konvicce (hodnocení, recenze)

filmfanouch

Komiksy už nijak extra nesleduju, ale to předělávání postav mi vadí čistě z principu. A takovej stupidně omezený argument "nikde v minulosti nebyla řečena jeho orientace" to fakt může použít jen Bluntman :D

na příspěvěk reagoval Bluntman

Uživatel konvicce smazal svůj příspěvek.

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

konvicce

"Já mám mezi kamarádi (sic!) dost..." je velmi oblíbená formulace mentálních mrzáků, kteří tím ospravedlňují své projevy omezenosti. Používání slov jako buzerant, teplouš či buzna homofobní je. Vulgární demagogie kvůli tomu, že se "odhalí" nenormativní orientace postavy, homofobní je. Sulu nebyl gay postavou. Sulu nebyl ani hetero postavou. Zvratky, že jde o kurvení postavy, jsou výsledkem homofobie, ničeho jiného. Novinky.cz na tebe a tobě podobné čekají. 

na příspěvěk reagoval konvicce, konvicce

konvicce

konvicce (hodnocení, recenze)

Bluntman

Jedinej kdo je tu omezenej jsi ty. Já mám mezi kamarádi dost buzerantů a jestli něco nejsem tak homofob. Takže prosím tě Bluntmane, nech si tu svou vlastní omezenost příště jen pro sebe. Ne každej kdo používá slova, buzerant, teplouš, buzna je homofob. Ber to jako životní poučení a příště si svou vlastní primitivní omezeností zasírej diskuze jinde.

 

Mně z principu vadí najednou vytvářet gay postavy z postav, které prostě gay postavy nebyly. Co na tom nechápeš? Co v tom hledáš jinýho? 

na příspěvěk reagoval filmfanouch, Bluntman

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

konvicce

Svatý Václav je skutečná postava, Sulu je fiktivní. V tom je dost podstatný rozdíl. Se svou vlastní omezeností si předpokládej, co uznáš za vhodné. Můžeš předpokládat, že všichni jsou hetero. Můžeš předpokládat, že všichni jsou homo. Můžeš předpokládat, že všichni jsou bi. Můžeš předpokládat, že všichni jsou pansexuálové. Můžeš předpokládat, že ve fikčním světě Star Treku nemá nikdo potřebu řešit orientaci, protože určité společenské předsudky byly v budoucnosti překonány, což koresponduje s roddenberryovskou vizí ST. Pokud někdo automaticky předpokládá, že všechny postavy jsou hetero a poté se pohoršuje nad tím, že se o jedné vedlejší "zjistí", že není, hodně to o dané osobě vypovídá; zvlášť když volí slova jako "teplouš", "buzerant" apod. A nic hezkého. Nechceš jít táhnout rozesírat jinou filmovou diskuzi? 

na příspěvěk reagoval konvicce

konvicce

konvicce (hodnocení, recenze)

Bluntman

No prostě to kurví, to lze pak udělat s x tisícovek filmových postav. Svatý Václav mohl být taky teplouš, jeho orientace se nikde nerešila. Prostě je to jen alibismus a naprosto tupý argument. Mám teď teda podle toho co jsi napsal předpokládat, že každá postava je teplouš? když se nikde s nikým necicmala?

na příspěvěk reagoval Bluntman

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

konvicce

A čímpak ji "kurví"? V rebootovaném Star Treku bude ukázáno, že Sulu má přítele a vychovávají dítě. V čem přesně je ono kurvení, když se předchozí díly jeho sexualitou nezabývaly, a tak se nepřepisuje (nový) kánon? Že někdo automaticky předpokládal, že Sulu je hetero a teď má problém s tím, že tomu tak není? To je jaksi problém toho člověka, ne filmu, potažmo série. Navíc Pegg jakožto spoluscenárista řekl, že nechtěl uvádět novou gay postavu, protože by to byl tokenismus, orientace Sulu-a je poctou Takeiovi a jeho aktivismu.   

na příspěvěk reagoval konvicce, filmfanouch

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Bluntman

ano když si vzpomenu na dva teplý doktory v DN:Útok na zemi... tak si říkám jestli je vlastně nutnost tuhle pohlavní rovnoprávnost prosazovat ve filmu... Jako například, jak kdyby třeba v Avengers se najednou zjistilo že TONY je celou tu dobu na chlapy.. 

Kdyby Widow tak mi to ani vadit nebude... :D  Ale, tohle mě opravdu nezajímá a nevidím důvod proč by nám to měli ukazovat či dokazovat... O_o

na příspěvěk reagoval Bluntman

Související novinky

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (více)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Je tomu už téměř osm let, co do kin dorazil zatím poslední filmový Star Trek s podtitulem Do neznáma. A zatímco o přímém pokračování série v hlavních rolích s Chrisem Pinem, Zacharym Quintem a Zoe… (více)

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Americký filmový průmysl v blízké budoucnosti možná čeká spojení obřích firem, které by se zapsalo do historie. V první polovině tohoto týdne totiž v New Yorku proběhla jednání mezi šéfy studií… (více)

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (více)

Reklama

Reklama