Star Trek: Do neznáma

• Nizozemsko

Star Trek Beyond

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Hong Kong / Čína, 2016, 122 min

Nenáročná, vizuálne prepracovaná jednorázovka, no v porovnaní s predchádzajúcimi Star Trekmi najslabšia. Príbehovo to bolo až moc fádne, bez zaujímavých zvratov, s málo napínavými situáciami a so slabším humorom ako obyčajne. Chcelo to aj zaujímavejšiu a akčnejšiu zápornú postavu. Na slušný dojem jedno pozretie stačí, druhá projekcia by u mňa jednu hviezdičku určite zobrala. 70/100(26.11.2016)

• Morien

Z té novodobé trilogie pro mě rozhodně nejzábavnější příspěvek. A z velké míry je to určitě tím, že je tady hodně oslabená pozice kapitána Kirka jako hlavního hrdiny a oproti němu jsou posíleni všichni ostatní. Je super konečně posádku vidět spolupracovat jako tým. Plus simonpeggovské vtipy a klasická hudba, samozřejmě.(3.4.2017)

Nuž, ako začať. Star Trek je vždy niečo, čo ma privedie do časov minulých (časov, kedy sme so sestrou ráno o 10:00 po telenovele pozerali telku). A opäť sa to podarilo, príjemná nostalgická atmosféra. Čo sa týka však samotného deja tak bol v prvom rade určite lepší ako v časti druhej, rozhodne i správanie hrdinov sa mi pozdávalo viac. Bohužiaľ sa ale divákovi prvú hodinu zdá, že pozeráte niečo, čo sa ukrutne vlečie. Film má strašidelne dlhú stopáž, a je akoby pomyselne rozdelený na dve polovice. Kde v prvej časti pozorujete vytvorenie zaujímavých dvojíc/trojíc, medzi ktoré patrí aj tá kde máte začať shipovať doktora a Spocka. Akože načo? Keby sa tie scény skrátili na pár sekúnd tak by mal film omnoho lepšiu dynamiku. Veľmi nerozumiem celej tej dráme so Spockom, úprimne, v tejto časti nemal až takú dôležitú úlohu. Ostatní členovia posádky by mali byť určite vyznamenaní viac (Scotty). Filmovú logiku však môžeme hodiť za seba, pri Star Treku sa treba baviť. No, a to sa podarilo. Už som premýšľala nad omnoho nižším hodnotením, ale ako prišla scéna s rádiovým vysielaním, tak by som dala aj najvyššie hodnotenie. Avšak, to by nebolo fér. Bavila som sa 75%(4.5.2017)

Tohle je dobrý směr, který více ctí seriály (důraz na kapitána, funkční postavy a jejich vzájemná interkace, dialogy, ...) a méně se snaží hrát na současné Hvězdné války. Nový Star trek nabízí především dostatek humoru, který se propojuje s ne ideálně odvyprávěným příběhem, ale Justin Lin Vás nenechá si to v kině uvědomit. To až cestou domů, když Vám opět zapínají mozkové závity, začnete vidět nedostatky v příběhu, jeho odvyprávění a chování některých postav. Přesto je tahle výprava velice zábavná. Kulisy občas (úmyslně) připomínají seriál a to především původní sérii. Postavy mají prostor a především Simon Pegg vypiloval několik vtipů do správné úrovně (radioaktivní náhrdelník, transportér, rýma). Kirk je díky dalšímu rozměru zajímavější a zbytek castingu nezaostává, i když pro mě stále vládne Karl Urban. Trochu líto mi přišlo (spoiler), že příběh i pointa jsou někdy až moc podobné předchozímu dílu (vždyť na kolik je Khan a Krull odlišný?). Mnozí také mohou v roji vidět prvek z Enderovy hry, která mi filmem trochu prostupuje... (konec spoileru) Přesto je to kvalitní pokračování, které je v mých očích méně vynucené jako Do temnoty a nabízí ten správný pocit z cest do nejvzdálenějších koutů vesmíru. PS: na Sofii Boutellu se budu i dál těšit! PPS: o kdy jsou facehugeři spíše headhugeři?:)(19.8.2016)

• Isherwood

Možná nejpromyšlenější scénář série zabitý žokejem akčních dostihů, kdy ten rutinní vodopád atrakcí trávíte povětšinou tím, že smutně vzpomínáte na časy, v nichž bohatě stačily dvě velké destrukční akce a zbytek si vystačil s vymakanými postavami a nenuceným humorem. Jedna vtipná replika o stalkingu a tucet rychlých a zběsilých ‚copy & paste‘ záběrů na sto dvacet minut času. Jasný aspirant na TOP 5 blockbusterových shitů roku.(21.9.2016)

• Karl Urban