Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Posádka hvězdné lodi U.S.S. Enterprise zkoumá nejvzdálenější kouty a nezmapovaná místa vesmíru. A zde se setkávají s novým, záhadným nepřítelem, který je i celou Federaci vystaví těžké zkoušce. (CinemArt)

Videa (30)

Trailer 2

Recenze (823)

Davies182 

všechny recenze uživatele

D O B R O D R U Ž S T V Í aneb ja normálně zjišťuju, že aby byl člověk opravdu šťastnej, potřebuje k existenci nákladný sci-fi blockbustery s epickou výpravou, na kterejch jsou ty prachy fakt vidět. O to větší je to pak totiž zábava, žeano. Neskutečně uvolňující trip a film, kterej prodlužuje život. Zaručeně. ()

sheen 

všechny recenze uživatele

Pokud bude kvalita SW upadat a budou jen tupě kopírovat předešlé filmy, tak se ze mě snad stane Trekkie (ne, nestane:). Každopádně nový Star Trek mě sedl daleko více než Star Wars. Lin tu přehnanou akci prostě zvládá na jedničku. Jako velké plus beru, že Karl Ubran = Bones dostal více prostoru a jeho úseky spolu se Spockem jsou prostě boží. Live long and prosper. [Imax 3D] ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Volba režiséra byla pro mnohé překvapením, ba dokonce důvodem k nedůvěře, ale když ponecháme stranou fanouškovskou zaťatost, ukazuje se jako naprosto logický krok ze strany producentů, který navíc dokonce lze vnímat jako pochopení podstaty franšízy. Ať už to bylo shodou okolností, nebo vyloženým tvůrčím vkladem, pravdou zůstává, že pod záštitou Justina Lina se z franšízy "Rychle a zběsile" stal týmový blockbuster. Právě tím má v jádru být i "Star Trek", jenže Abrams ve své fanboyovské zaslepenosti aspekt tragicky nepochopil a obzvláště v druhém filmu se točil jen kolem dvou figur, zatímco ostatní ponechal jako jejich sekundanty. Lin sám o sobě zajisté není mermomocí zárukou vyváženosti, ostatně "Rychle a zběsile 6" trpělo v základu podobnými neduhy. V případě třetího "Star Treku" je proto na místě vyzdvihovat angažování Simona Pega do scenáristického týmu, který zajisté coby představitel právě jedné z oněch přehlížených postav mohl mít zájem na tom, aby padlo zaměření na Kirka a Spocka a naopak se do popředí dostaly další členové posádky. Abramsovi patří uznání za to, že nastavil chytrý reboot ikonické franšízy, ale paradoxně až s Linem dosáhl nový Star Trek své ideální podoby svižné sci-fi týmovky, která bravurně střídá napětí, akci, konverzační humor, atrakci interakce kontrastně profilovaných postav a velkolepou vědeckofantastickou spektakularitu s brakovou zábavností. Zdejší závěrečná podoba ikonického hlášení do lodního deníku se stává stvrzením i příslibem do budoucna, že posádka lodi Enterprise se konečně stala sehraným týmem a soběstačnou entitou, která přestala brázdit známý svět fanovských aluzí, ale konečně se vydává vlastním směrem vstříc neprobádanému vesmíru. ()

Jamal 

všechny recenze uživatele

Nevím, jsem rozpačitý z tohoto filmu, asi jsem čekal více. Byl jsem v IMAXU, 3D efekt nebyl žádný zázrak. To ale zas tak nevadilo. Asi největší akcí bylo jak Enterprise dostal na frak a bylo to opravdu dechberoucí. Bohužel to nijak negradovalo. Záporák Krall nebyl děsivý, podle mě z nej nešel strach. Nebylo ale tak hrozný jako ve STAR WARS General Hux . Zázračná zbraň co by vyhubila federaci byla na efekt příliš malá, moc se mi tomu nechtělo věřit. Všichni "herci" z Enterprise zahráli skvěle. Tak trošku mi je líto ztráty Antona Yelchina s rolí Chekova, protože ten ve Star Treku bude opravdu chybět. Film měl mnohem navíc a proto jen za 3 ***. Jinak 70%. ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu to má dnešní Strar Trek s pohonem pro svůj warp těžké. Postkolonialistický humanizmus je ten tam a kocovina z touhy dobývat vesmír dlouhotrvající. Padesát let po měsíční procházce jsou raketoplány ve šrotu, Mars v rovině snů a zkoumání vesmírných šutrů hranice možností. Zažehnout s tímhle podhoubím nějakou sci-fi jiskřičku je skoro nemožné, tak je jeden rád alespoň za epizodické udržování tradic. Na které vleze třeba už jen proto, aby se skromnou nerdovskou nadějí dočkal alespoň dalšího dílu. ()

Galerie (142)

Zajímavosti (36)

  • Jedná sa o vôbec prvý nekomediálny scenár k filmu, na ktorom sa podieľal Simon Pegg (Scotty). (mivr)
  • Po filmu Star Trek IX: Vzpoura (1998) se jedná o druhý film ze série, který neobsahuje žádné scény na Zemi nebo v její blízkosti. (KGBelik)
  • Vesmírná stanice Yorktown je odkazem na původní nápad spisovatele Gena Roddenberryho pro jméno vesmírné loďi v původním seriálu Star Trek (od r. 1966). To nemělo být původně Enterprise, ale USS Yorktown. (Charpy)

Související novinky

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (více)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Je tomu už téměř osm let, co do kin dorazil zatím poslední filmový Star Trek s podtitulem Do neznáma. A zatímco o přímém pokračování série v hlavních rolích s Chrisem Pinem, Zacharym Quintem a Zoe… (více)

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Americký filmový průmysl v blízké budoucnosti možná čeká spojení obřích firem, které by se zapsalo do historie. V první polovině tohoto týdne totiž v New Yorku proběhla jednání mezi šéfy studií… (více)

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (více)

Reklama

Reklama