Star Trek: Do neznáma

• Austrálie

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Hong Kong / Čína, 2016, 122 min

• Radek99

Justin Lin a Star Trek, to je nešťastné spojení. Dříve vždy šlo ve Star Treku řečeno slovy TGM o ideály humanitní, víc se v něm mluvilo než jednalo, byla to celkem chytrá podívaná, Star Trek: Do neznáma je ale ovšem jen bohapustá limonáda...jakoby Justin Lin minul dlouhou řadu celovečerních filmových zpracování a obloukem se vrátil někam na začátek k první řadě televizního seriálu. K pohyblivým obrázkům útočícím leda na první signální. Jeden z nejzbytečnějších blockbusterů poslední dekády...(4.10.2016)

Nie je to žiaden zázrak, ale najmä v katastrofálnom roku 2016 (a čiastočne i 2015) Star Trek Beyond úplne vystupuje z radu. Je to jeden svieži blockbuster, ktorý je zároveň moderný a aj tradičný a ktorý mi dal v podstate všetko, čo som chcel. Posádku objavujúcu neznáme rasy a planéty, skvelého záporáka s vynikajúcou background story a bohovskú campy výpravu či už v rámci futuristickej vesmírnej stanice alebo planéty s množstvom fantastických lokácií. A k tomu pompézna hudba, zopár nenútených vtipov a skvelá scéna zničenia "roja".(26.8.2016)

Tohle je dobrý směr, který více ctí seriály (důraz na kapitána, funkční postavy a jejich vzájemná interkace, dialogy, ...) a méně se snaží hrát na současné Hvězdné války. Nový Star trek nabízí především dostatek humoru, který se propojuje s ne ideálně odvyprávěným příběhem, ale Justin Lin Vás nenechá si to v kině uvědomit. To až cestou domů, když Vám opět zapínají mozkové závity, začnete vidět nedostatky v příběhu, jeho odvyprávění a chování některých postav. Přesto je tahle výprava velice zábavná. Kulisy občas (úmyslně) připomínají seriál a to především původní sérii. Postavy mají prostor a především Simon Pegg vypiloval několik vtipů do správné úrovně (radioaktivní náhrdelník, transportér, rýma). Kirk je díky dalšímu rozměru zajímavější a zbytek castingu nezaostává, i když pro mě stále vládne Karl Urban. Trochu líto mi přišlo (spoiler), že příběh i pointa jsou někdy až moc podobné předchozímu dílu (vždyť na kolik je Khan a Krull odlišný?). Mnozí také mohou v roji vidět prvek z Enderovy hry, která mi filmem trochu prostupuje... (konec spoileru) Přesto je to kvalitní pokračování, které je v mých očích méně vynucené jako Do temnoty a nabízí ten správný pocit z cest do nejvzdálenějších koutů vesmíru. PS: na Sofii Boutellu se budu i dál těšit! PPS: o kdy jsou facehugeři spíše headhugeři?:)(19.8.2016)

Trekkís vyjíknou radostí, jak moc dobře se podařilo vytunit staré úsměvné díly. Nyní ve vskutku hutném kabátě, i když v dresech pořád tak trochu homo, a když už jsme u toho homo, ta část, kdy se pan Sulu obejme se svým přítelem a pohladí tímto homosexuálním párem adoptovaného číňánka, mě vcelku otrávila. Jakoby nestačilo, že se musí promenádovat po Praze, oni se naserou i do Star Treku :) Ale dosti slov o panu Žužu. Třeba takové provedení technoplanety Yorktown je něco, kvůli čemu na to půjdu ještě jednou a to minimálně. To se prostě musí vidět víckrát, jakožto crash lodi federace a především finální bitva. ST je zkrátka díl od dílu lepší a lepší. Jsem zvědav, jak dopadne natuněná předělávka seriálové řady s kapitánem Pikárdem!(19.8.2016)

Třetí Star Trek a podle tržeb je klidně možné že na nějakou dobu poslední. Vlastně nejen podle tržeb. Výsledek je totiž dosti bezradný. Záhadný záporák je vlastně jen další z řady blbečků, kteří mají za cíl jen vyhladit lidstvo. Takže opět někdo komu vlastně ruplo v bedně a chce jen prostě zničit svět. Tahle (ne)motivace je už vyluhovaná častěji než pytlík čaje v komunistických hostincích. Také postavy už nemají moc co hrát, kam se hnout (šokující zjištění že Sulu je gay), takže sledujeme pobíhání, poletování, akci a zase akci. Tenhle díl nás nikam neposunul a navíc nudil. 50% a to jsem ještě hodnej.(20.10.2016)

• Karl Urban

• - Spoiler: Ve scéně, kdy kapitán James T. Kirk (Chris Pine) objeví na lodi USS Franklin motocykl, řekne, že přesně takový typ měl jeho otec, když byl James T. Kirk malý kluk. To ale nedává smysl, jelikož Kirkův otec zemřel v den jeho narození na USS Kelvin. (luka4615)

• - Kromě Jaylah a Kralla vytvořili maskéři a kostyméři více než 50 unikátních mimozemských druhů pro tento film. (Zdroj: Cinemart)

• - Simon Pegg (Scotty) se vyjádřil, že jako předobraz pro postavu Jaylah (Sofia Boutella) posloužila tvůrčímu týmu Jennifer Lawrence a její role ve filmu Do morku kostí (2010). Jméno Jaylah pak prý dokonce vzniklo přímo z hereččiny známé přezdívky J-Law. (IlMagnifico)