Vampire Academy

Upírska akadémia

Horor / Mysteriózní / Fantasy / Akční / Komedie

USA / Velká Británie / Rumunsko, 2014, 100 min

• URBAN

No filmy o upírech jsou skvělé , jen to člověk musí pořádně uchopit a tady se to něják nepovedlo . Vypadalo to jak nepovedená verze Harryho Pottera a kromě toho to nebylo ani cool , jak jsem doufal . Bylo tam sice pár narážek na facebook a tak , jenže to z toho nic lepšího nedělá . Kdyby to člověk více uchopil tak by z toho nemusel být vůbec špatný film . Tak to bylo až podprůměrné . ( 6.5.14/MAC )(6.5.2014)

Přiznám se, že pro knižní sérii VA i její pokračování Bloodlines od Richelle Mead mám jakousi zvrhlou slabost a její příběh se mě drží už minimálně 3 roky. Propagaci filmu jsem sledovala pěkně dlouho a pěkně mě odrazovala. Moc jsem se těšila, ale na druhou stranu jsem se hrozila, jaký mizerný upírský chick flick mi z toho dělají. (jako... ona by se ta knižní adaptace dala s klidem interpretovat vcelku podobně, co si budeme namlouvat) Dnes jsem se konečně dokopala ke koukání a i když mě cast hlavních postav až na pár výjimek dosti zklamal, nakonec jsem byla příjemně překvapená - ale to hlavně jelikož jsem od filmu moc neočekávala. Přišlo mi, že background story bylo odříkáno dost hrr hrr a jakoby s tím pořád někam pospíchali. Hned první scéna Rose a Lissy v hotelu mě dost vyděsila, protože si na sílu vypověděly celé jejich life story jakoby se v životě neviděly, jen aby měl divák přehled. Všechno ale příběhově poměrně sedělo a filmové crew se drželo knižní předlohy. Chtěla jsem dát lepší 3*, nakonec dávám 4* ...protože můžu.(3.6.2014)

• coffee...

3 zásadní problémy. 1) hlavní DĚJOVÁ LINIE snad ani neexistuje. Jedna linie hozená přes druhou, až mám podezření, že se tvůrci snažili takto odlákat pozornost od všech dalších nedostatků. Jsem minimálně obeznámena s předlohou, ale v půlce filmu jsem ztratila absolutní tušení, o co tam jde. 2) kdo měl, proboha, na starosti CASTING?! 3) nejhořší vlastností celého filmu je ale jeho odhodlanost hrát si na PARODII vampire a teenage filmů, přitom celou tuto odnož pop kultury pokrytecky vyžírá. A to samotná knižní mytologie má potenciál. Ne, tady není problém v tématu. Ve výsledku je jediný problém. Všichni zúčastnění odflákli svou práci jak nejlépe uměli a jsem přesvědčená o jejich odhodlanosti poslat ten film do hoven.(5.8.2014)

• akisha

Všechno, co jste si kdy představovali pod pojmem "film o upírské střední škole obsazený lidmi, u kterých společný součet charizma všech zúčastněných stále nepředčí charizma mokvajícího vředu na prdeli zahradního slimáka." Nulový dramatický oblouk pak přispívá k prudkým zažívacím obtížím způsobeným sledováním těchto šokujících, odporných sraček. Je zřejmě trend obsazovat do již tak k záhubě odsouzených moderních upírských filmů herce, na který když se divák musí koukat, tak to vážně fyzicky bolí. Viz Lucy Fry, ztělesnění jednoduchého spojení "absolutní hrůůůůůza." Pro zbytek filmu platí, že sledovat ho se rovná plazení se pouze v trenkách úzkou rourou plnou žabího slizu, myších bobků a mokrých psích chlupů. Ne, počkat, přehnala jsem to. Plazit se v takový rouře by bylo pravděpodobně příjemnější.(5.1.2015)

No tož jsem asi ještě duší i srdcem trapná 12letá puberťačka, protože mě se to hrozně líbilo, takže 4*. Bylo to prostě totálně nadupané humorem, kapku mysteriózní, trošku parodie (aneb na slunci se netřpytíme) a hlavně jsem totálně žrala hlavní herečku Zoey Deutch. Bez ní by to prostě nebylo vůbec tak dobré a asi by to spadlo někde na 2*. Její sarkasmus byl naprosto boží a její komentáře vizí ani nekomentuju:D Přesně takový ten typ, co na srdci to na jazyku.. v jejím případě spíše, co na srdci to na jazyku a pěsti. Bomba scéna byla, když na konci byl úplně romantický okamžik a ona ho místo polibku přehodí přes rameno na zem zatímco má jednu ruku v gypsu. Potěšilo mě, že tam hrál fešák zrzek ze Shameless, ale bylo mi ho trošku líto, že Rose nechával chladnou, za to se zabouchla do o nejmíň 15 let staršího Rusa, super. Někdy to bylo trošku zmatečné, protože tam věci nebyly dostatečně vysvětleny, asi kdybych si přečetla knihu, víc bych to "chápala" ale ono to až tak velký dopad v závěru asi nemělo. "Slyšeli jste, že se Bruce a Sheila rozešli? Prý má Bruce pořád mléčné tesáky a to Sheilu děsí." Každopádně velmi nenápadný konec dávající předzvěst druhého dílu, ovšem pokud se vůbec natočí, tak myslím, že se to propadne úplně někam do těch trapáckých kolejí teen-upíro-bláznících komedio-romancí, takže prosím žádné pokračování. Super komentář: Omnibus.(11.5.2014)

• - Originální název filmu má původ v knize od Richelle Mead. Původně chtěla Richelle knihu vydat pod názvem "Vampire Academy: Blood Sisters", ale nakladatelství si myslelo, že se kniha bude lépe prodávat pouze pod názvem "Vampire Academy". (Anez99)

• - S přízviskem "Blood Sisters" přišli filmaři kvůli poutu mezi hlavními hrdinkami Rose (Zoey Deutch) a Lissou (Lucy Fry). Hlavním důvodem však bylo to, aby si fanoušci nepletli film se známou upírskou ságou Twilight. (kklepkaa)

• - V knizeDimitrij Belikov pochází z Ruska. Jeho představitel Danila Kozlovskij pochází z Ruska také. (Anez99)