Rose Hathawayová je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry - Strigoji. Dhampýrka Rose se svojí kamarádkou, morojskou princeznou Lissou, prožívají různá dobrodružství. Zkoušejí sílu jejich přátelství, trpí a ztrácí milované lidi. Tenhle film vypráví jejich příběh... Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Trailer 4

maddy

Cesnakom, krížom a svätenou vodou na tento film. Jeden by čakal, že dva roky po debilnom Twilight už tento trend pchať do kín ďalšie chabé upírčiny pre násťročných odznie. Ale nie, stále má niekto potrebu divákom dokazovať, že latka kvality sa dá predsa len ešte viac znížiť. Vampire Academy sa totiž snaží tváriť strašne „cool“ a sarkasticky si uťahovať z ostatných teenagerských ság (rozumej prevažne s Twilightu), neustále narážať na prihlúple chovanie hrdinov, nezmyselnú zápletku a pod., ale pritom to je rovnako úbohé. Je to ako keď sa imbecil, ktorý nevie koľko je 2+2 (6?) smeje idiotovi, ktorý nevie koľko je 1+1, že je idiot. Asi taký pocit som mal pri sledovaní tohto veľdiela. Takže ono to je v podstate veľmi „podvratne zábavné“ sledovať. Ale pri pomyslení, že v tomto dementnom, stokrát vylúhovanom príbehu niekto hľadá nejakú hlbšiu mytológiu mi ostáva rozum stáť. A že to vôbec niekto pustil do kín, preboha! Veď to vyzerá lacnejšie než ktorákoľvek epizóda televíznych Vampire Diaries – chabý pokus o pár akčných scén, hrozná výprava a ten prísľub pokračovania v závere snáď bol taktiež len sarkazmus (i keď skôr nie). To si niekto vážne myslel, že to dotiahne na viac ako jeden film? Ešteže tá jedna tupírka, pardón, dampríka (veľmi sofistikované označenie, ktoré veľa vypovedá o spisovateľských kvalitách autorky knižnej predlohy) bola celkom sympoška, síce tesne na hrane otravnosti, ale aspoň správne drzá a neustále nahláškovaná (aj keď tie hlášky po 99,99% času nefungovali). Inak vďaka bohu, že to totálne prepadlo v kinách. Jedna hviezda fakt len za to, že som sa dokázal baviť nad tým ako si tento debilný film dokáže hrdo uťahovať z ostatných debilných filmov, že sú debilné. To sa často nevidí. Niekto za kamerou má teda neskutočne veľké (čítaj zaslepené) ego. CELKOVO: 1* (2/10) ()

Wacoslav1

Jeden vzkaz normálním filmovým divákům : Pokud jste při smyslech, tak vás chraň ruka všemocného Aláha aby jste vůbec ať už vědomě či nevědomě zabrousili na profil tohohle filmu proboha! Už tu jste? No tak dobrá to jste tedy udělali pěknou blbost, ale hlavně neudělejte ještě větší jako já a za žádnou cenu na to nekoukejte!!! Jo aha? Už jste udělali i tuhle chybu a koukli se na to?? No tak dobrá tedy jste nepoučitelní jako já, ale co už někdo to musí patřičně odjebat aby ty přestřelený procenta trochu spadli. Čas od času prostě není na škodu vyhledat podobný odpudivý zážitek abych pak měl co odstřelit. A nebo ne já kecám ve skutečnosti jsem masochista a sledování podobných filmů mi způsobuje neskonalé potěšení... ale pšššššt nikomu to neříkejte... Jééé kurvazdrát už jsem to na sebe tady vyžvanil no co nadělám aspoň mi tihle tupíři a tupírky nevysáli prachy z peněženky za návštěvu kina, ale pěkně v klidu jsem si to stáhnul. Takže tentokrát udílím milost a k tomu 15% ()

Cappuccino

Na prekvapenie to bola celkom chutná jednoubka. Jasné, žiadna genialita, nič svetoborné, klasická zápletka, skôr pre 15tky než dospelých, ale celkovo ma upiráci a dhampiráci z akadémie vôbec nenudili, a to hlavne z dôvodu, že Zoey Deutch je skrátka bohová a Danila Kozlovsky pôsobil z časti ako taký kozel, ale za to celkom charizmatický kozlisko. ()

Prometheus69

Z tim ze posrali co mohly.. a i to v co ani nikdo nedoufal ze to da jeste vic dokurvit. Jako serial pod kridli Disney, by to bylo mozna dobre.. bohuzel jako plnohodnotny celovecerak to dopadlo velice velice spatne... po vsech strankach, z tim ze ta trikova je ten nejmensi problem. kdyz uz nic, tak bylo aspon vtipne.... dejme tomu. Bohuzel ty pohadky okolo, uplne prekopana Mythlogie a podobne... sladsi nez Twilight, lepsi nez Inmortal:Cob ... kazdopadne jsem velmy sklaman vyslednym dojmen... dle meho ocekavani co jsem do toho vkladal ... velke velke zklamani. :/ Ale za tu investici... tedy rozpocet.. kdo vi, treba se uz mozna brzo dockame jeste sladsiho a stupidnejisiho pokracovani a nebo ze by ne? 8) ()

Guzmicz

Zfilmování další upírské ságy, která slaví v knižní podobě nemalý úspěch. I když jsem neměl tu čest si přečíst předlohu, film mi celkem připomínal seriál Vampire Knight. Avšak příběh toho filmu se mi zdál poněkud plytký. Úvodní vtažení do tohoto světa bylo celkem poutavé, ale po pár minutách se tento film promění v poněkud nudnou středoškolskou "drámu", kde postavy reagují naprosto absurdně. Hlavní linka se tím pádem moc nehýbe a rozluštění "záhady" není pro diváka nijak uspokojivé. Celé to podtrhují celkem slabé akční sekvence, kde jde poznat, že na choreografii se moc času nestrávilo a nezachrání to ani střih (ke kterému bych také moc nevyjadřoval). Jestli bude další díl, doufám, že si dají víc záležet. ()

• Richelle Mead, autorka knižní série "Vampýrská Akademie", si zahrála cameo jako jedna z učitelek na Akademii svatého Vladimíra. (EveStump)
  • S přízviskem "Blood Sisters" přišli filmaři kvůli poutu mezi hlavními hrdinkami Rose (Zoey Deutch) a Lissou (Lucy Fry). Hlavním důvodem však bylo to, aby si fanoušci nepletli film se známou upírskou ságou Twilight. (kklepkaa)
  • Ze scénáře byl vyškrtnut Eddie Castile, protože nebyl nalezen tolik osobitý herec, který by mohl tuto vedlejší roli ztvárnit. (Barka)

Související novinky

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Stmívání odstartovalo fenomén knižních adaptací pro mladistvé, které se pokouší nasbírat divačky přes odvážnou hlavní hrdinku a nadpřirozený koncept. Ve šlépějích Twilight ságy se snažily kráčet… (více)