Vampire Academy

Upírska akadémia

Horor / Mysteriózní / Fantasy / Akční / Komedie

USA / Velká Británie / Rumunsko, 2014, 100 min

• geimz

Poprvé - čítal som knihu. Podruhé - bola veľmi priemerná. Potretie - film podľa priemernej knihy je odsúdený na zánik. A presne to sa aj stalo. Film mi príde ako zlepenec scén, ktorá na seba nadväzujú len veľmi ťažkopádne, s topornými hercami, ktorí predvádzajú údesné výkony a ešte horšie repliky. Tie dialógy sú vôbec kapitolou samou o sebe, akoby to scenárista na polceste vzdal a písal prvé bludy, ktoré ho o polnoci s fľaškou v ruke napadli. Už len to predstavovanie postáv a ich minulosti je také nemotorné, že to film po pár minútach vzdá a drbne tam voice-over. A ten chýbajúci príbeh, ktorý robil už knihu priemernou, tu tiež príliš nepomáha. Prirátajme si k tomu otravnú Zoey Dutch a neustálu snahu o komediálne hlášky, ktoré podkopávajú už aj tak podpriemerný film a máme výsledok.(26.7.2014)

• Marqta

Na knížku film nemá, ale nemůžu si tolik stěžovat. Tvůrci se snažili splnit všechny dějové zápletky co jsou v předloze, to se jim taky povedlo, ale samozřejmě pak nemohli jít víc do hloubky detailů i postav. To způsobilo že film působí celkem ploše, bez emocí, detailů co by vše nějak ozvláštnily a přiblížily divákovi. Škoda že se nepovedlo lépe zapracovat na celkové atmosféře, ale prostředí bylo super. Obsazení by mohlo být lepší ale Zoe Deutch v hlavní roli "zachraňovala" (doslova) ostatní a místy i celý film. Hudba je taky celkem slušná. Celkově s hodnocením váhám. Knížka je podle mě ve svém žánru na naprosté špičce, film nedělá ostudu, ale rozhodně to mohlo být i lepší. Jsem vážně zvědavá jestli a jak se natočí druhý díl.(2.5.2014)

• lucijelucije

Tak musela jsem se přesvědčit na vlastní oči, a dobře mi tak =) Tolik absurdních scén jsem dlouho neviděla =) Není možné, že M. Waters myslel tuhle triviálnost vážně. Možná bylo Vampire Academy smyšleno pro teanegery, ale přece není myslitelné, aby tahle tragédie byla postačující i pro mladší generace 13 let..(15.1.2015)

Příjemný překvapení v tom ohledu, že se film nebere vůbec vážně a dělá si srandu prakticky ze všeho, co se teenage upírů týká. Film má tak trochu smůlu, že na jedné straně barikády stojí nadšené fanynky, které budou prskat cosi o zprznění předlohy a na té druhé naopak diváci, které podobné filmy bytostně nesnáší. Zoey Deutch a její hlášky táhnou prakticky celý film a nebýt její postavy, asi bych šel s hodnocením níže. I po příběhové stránce je vcelku o co stát. Sice se nejedná o nic vyloženě intelektuálního, ale děj je propracovaný poměrně hodně a na ploše necelých dvou hodin se toho stihne odehrát dost a nechybí řada vcelku nečekaných zvratů. Ale faktem je, že hrr tempo někdy bylo až na škodu a občas (hlavně ze začátku) jsem se v jednotlivých frakcích ztrácel. Malé mínus uděluji za konec. Otevřené zakončení typu "My name is ... and I'm ..." za doprovodu velkolepé hudby je už opravdu HODNĚ ohrané.(3.5.2014)

• URBAN

No filmy o upírech jsou skvělé , jen to člověk musí pořádně uchopit a tady se to něják nepovedlo . Vypadalo to jak nepovedená verze Harryho Pottera a kromě toho to nebylo ani cool , jak jsem doufal . Bylo tam sice pár narážek na facebook a tak , jenže to z toho nic lepšího nedělá . Kdyby to člověk více uchopil tak by z toho nemusel být vůbec špatný film . Tak to bylo až podprůměrné . ( 6.5.14/MAC )(6.5.2014)

• - Rozpočet snímku činil 30 miliónů dolarů, přičemž celosvětové výdělky dosáhly částky zhruba 15 miliónů dolarů - což pohřbilo natočení možného pokračování z (celkem) šestidílné knižní série. (fiLLthe3DD)

• - S přízviskem "Blood Sisters" přišli filmaři kvůli poutu mezi hlavními hrdinkami Rose (Zoey Deutch) a Lissou (Lucy Fry). Hlavním důvodem však bylo to, aby si fanoušci nepletli film se známou upírskou ságou Twilight. (kklepkaa)

• - Když ředitelka Kirova říká: "Mohla jsem být modelka. Jeden muž v Miláně mi dal svou vizitku, když mi bylo 16." Olga Kurylenko, která ředitelku hraje, začala svou kariéru jako modelka v Paříži, když jí bylo 16. (Hal_Moore)