Vampire Academy

Vampire Academy

Upírska akadémia

Horor / Mysteriózní / Fantasy / Akční / Komedie

USA / Velká Británie / Rumunsko, 2014, 100 min

No tož jsem asi ještě duší i srdcem trapná 12letá puberťačka, protože mě se to hrozně líbilo, takže 4*. Bylo to prostě totálně nadupané humorem, kapku mysteriózní, trošku parodie (aneb na slunci se netřpytíme) a hlavně jsem totálně žrala hlavní herečku Zoey Deutch. Bez ní by to prostě nebylo vůbec tak dobré a asi by to spadlo někde na 2*. Její sarkasmus byl naprosto boží a její komentáře vizí ani nekomentuju:D Přesně takový ten typ, co na srdci to na jazyku.. v jejím případě spíše, co na srdci to na jazyku a pěsti. Bomba scéna byla, když na konci byl úplně romantický okamžik a ona ho místo polibku přehodí přes rameno na zem zatímco má jednu ruku v gypsu. Potěšilo mě, že tam hrál fešák zrzek ze Shameless, ale bylo mi ho trošku líto, že Rose nechával chladnou, za to se zabouchla do o nejmíň 15 let staršího Rusa, super. Někdy to bylo trošku zmatečné, protože tam věci nebyly dostatečně vysvětleny, asi kdybych si přečetla knihu, víc bych to "chápala" ale ono to až tak velký dopad v závěru asi nemělo. "Slyšeli jste, že se Bruce a Sheila rozešli? Prý má Bruce pořád mléčné tesáky a to Sheilu děsí." Každopádně velmi nenápadný konec dávající předzvěst druhého dílu, ovšem pokud se vůbec natočí, tak myslím, že se to propadne úplně někam do těch trapáckých kolejí teen-upíro-bláznících komedio-romancí, takže prosím žádné pokračování. Super komentář: Omnibus.(11.5.2014)

• Emerelle

Četla jsem všechny knihy, musím se přiznat, teď se za to stydím, je to už sice nějakej pátek asi 5 let ale to mě asi neomlouvá. :D No film stojí za starou bačkoru. Absolutní ztráta času, líbí se to jen puberťačkám. Ale zas znám horší upírské filmy .. vede to stmívání. :D Nejhorší je že vím jak to skončí....(17.10.2014)

• Marqta

Na knížku film nemá, ale nemůžu si tolik stěžovat. Tvůrci se snažili splnit všechny dějové zápletky co jsou v předloze, to se jim taky povedlo, ale samozřejmě pak nemohli jít víc do hloubky detailů i postav. To způsobilo že film působí celkem ploše, bez emocí, detailů co by vše nějak ozvláštnily a přiblížily divákovi. Škoda že se nepovedlo lépe zapracovat na celkové atmosféře, ale prostředí bylo super. Obsazení by mohlo být lepší ale Zoe Deutch v hlavní roli "zachraňovala" (doslova) ostatní a místy i celý film. Hudba je taky celkem slušná. Celkově s hodnocením váhám. Knížka je podle mě ve svém žánru na naprosté špičce, film nedělá ostudu, ale rozhodně to mohlo být i lepší. Jsem vážně zvědavá jestli a jak se natočí druhý díl.(2.5.2014)

Haha. Celkom prča. Je to ako twilight+Harry Potter+sarkazmus+paródia+teengerský film+akčný film. Dokopy úplne katastrofálna zmes, ktorá ma ale bavila. Hlavná hrdinka je ako Kristen Stewart. Ale je drsnejšia, vtipnejšia, drzá ako opica a má dobré kozy. Príbeh nie je úplná nuda a celkom zaujímalo, čo sa bude diať. Očividný výsmech twilightu ma potešil. A prekvapivo veľa súbojov. Škoda že sú úplne na piču. Ešte pár aikido ťahov sa dalo. Ale bloky a údery sú hrozné. A kopy sú ešte horšie. Ako komédia plne funkčné, ako hororovo-dobrodružný teenage film znesiteľné a akcia aspoň osviežujúca. Total guilty pleasure. 3* a pol.(4.5.2014)

• Tsuki

Stačilo mi několik prvních scén a hned mi bylo jasné, že to bude nehorázná blbost. Ve srovnání s touhle slátaninou je Twilight ještě na úrovni a Vampire Diaries je skvost. Ale dokoukala jsem to. I když mě dost štvala hlavní hrdinka. Přišla mi jako naprostá kráva. Ony všechny ty postavy byly dost mimo, s pitomými a nepřirozenými charaktery. Zdálo se sice, že Zoey Deutch hraje docela obstojně, ale ten charakter její postavy a přiblblé hlášky jí ten herecký výkon hodně srážely. Ostatní herci snad už vůbec nestojí za zmínku. Šílený upírský svět, který se snaží vypadat nad věcí, když se vám v něm sdělí, že v realitě upíři nezáří na světle (narážka na Twilight?), ale že se dělí na jakési tři kasty, z nichž jedni chrání druhé a ti třetí jsou badass, co je ohrožují....no ale je to stejně nakonec jen jeden velký mišmaš, co se chvílemi zdá jako zkříženina s Harrym Potterem a nějakým high school teenage filmem. No co na to ve výsledku říct? Na konci jsem se aspoň dokázala tomu celému zasmát. A musím minimálně uznat, že se tam objevila nějaká fajn hudba a že jsem si ty postavy aspoň vizuálně užila - měli hezké školní uniformy. Toť vše. ~(2,0)~(9.5.2015)

• - V knizeDimitrij Belikov pochází z Ruska. Jeho představitel Danila Kozlovskij pochází z Ruska také. (Anez99)

• - Rozpočet snímku činil 30 miliónů dolarů, přičemž celosvětové výdělky dosáhly částky zhruba 15 miliónů dolarů - což pohřbilo natočení možného pokračování z (celkem) šestidílné knižní série. (fiLLthe3DD)

• - Na začátku filmu při autonehodě hraje z rádia skladba "Bad Girls" od M.I.A., která není obsažena v soundtracku k filmu. (skubla9)