Vampire Academy

Vampire Academy

Upírska akadémia

Horor / Mysteriózní / Fantasy / Akční / Komedie

USA / Velká Británie / Rumunsko, 2014, 100 min

Je jasné, že kouzlo knihy se na plátno převést nepodařilo, ale i přes brutálně zanedbanou reklamní kampaň a zmršenou zelenorůžovou propagaci tohle je jedna z těch povedenějších young adult knižních adaptací. Za průměrně dobré hodnocení tento film vděčí hlavně úžasnému humoru, lehkosti, s jakou je podán středoškolský upíří život a celý fantasy svět, a také úžasné Zoey Deutch (dhampýrka Rose). Rozhodně bych hned šla do kina znovu. (Hodnotím až teď, jelikož ještě 14dní po předpremiéře v kině Atlas se nedalo hodnotit.)(15.3.2014)

Haha. Celkom prča. Je to ako twilight+Harry Potter+sarkazmus+paródia+teengerský film+akčný film. Dokopy úplne katastrofálna zmes, ktorá ma ale bavila. Hlavná hrdinka je ako Kristen Stewart. Ale je drsnejšia, vtipnejšia, drzá ako opica a má dobré kozy. Príbeh nie je úplná nuda a celkom zaujímalo, čo sa bude diať. Očividný výsmech twilightu ma potešil. A prekvapivo veľa súbojov. Škoda že sú úplne na piču. Ešte pár aikido ťahov sa dalo. Ale bloky a údery sú hrozné. A kopy sú ešte horšie. Ako komédia plne funkčné, ako hororovo-dobrodružný teenage film znesiteľné a akcia aspoň osviežujúca. Total guilty pleasure. 3* a pol.(4.5.2014)

Původně jsem myslela, že na tenhle film snad ani do kina jít nestihnu, ale nakonec jsem dočetla knížku dřív než jsem čekala a do kina jsem vyrazila. A knížka byla sice lepší, to ano, ale i tak se mi ten film líbil. Sice se mi asi až na dvě osoby vůbec nelíbil cast hlavních postav, ale jak ten film pokračoval, tak se to něják ztratilo a já vžila jsem se do příběhu. Občas jsem se slušně pobavila nad některýma hláškama. Za mě 4* a nejlepší věc na filmu byly vlasy Zoe Deutch.(21.3.2014)

• URBAN

No filmy o upírech jsou skvělé , jen to člověk musí pořádně uchopit a tady se to něják nepovedlo . Vypadalo to jak nepovedená verze Harryho Pottera a kromě toho to nebylo ani cool , jak jsem doufal . Bylo tam sice pár narážek na facebook a tak , jenže to z toho nic lepšího nedělá . Kdyby to člověk více uchopil tak by z toho nemusel být vůbec špatný film . Tak to bylo až podprůměrné . ( 6.5.14/MAC )(6.5.2014)

Knížky jsem sice ještě nečetla takže jsem byla zvědavá, jaké to vlastně celé bude. Z kina jsem nakonec odcházela celkem spokojená. Není to žádné super dílo, ale je to místy docela vtipné a přestože jsem to nečetla, tak jsem pochopila o co tam zhruba jde. A docela se mi to líbilo. Taková příjemná oddychovka.(3.3.2014)

• - Zoey Deutch, představitelka Rose, si vyvrtla kotník ve stejný den, jako si Cameron Monaghan, který ztvárnil Masona, zlomil ruku. (sabrinab)

• - Richelle Mead, autorka knižní série "Vampýrská Akademie", si zahrála cameo jako jedna z učitelek na Akademii svatého Vladimíra. (EveStump)

• - Natáčení probíhalo v Evropě, především ve Velké Británii, část pak také v Montaně, kde se odehrává děj první knihy. (Anez99)