Reklama

Reklama

Vampire Academy

  • Česko Upírská akademie (více)
Trailer 2

VOD (1)

Rose Hathawayová je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry - Strigoji. Dhampýrka Rose se svojí kamarádkou, morojskou princeznou Lissou, prožívají různá dobrodružství. Zkoušejí sílu jejich přátelství, trpí a ztrácí milované lidi. Tenhle film vypráví jejich příběh... Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (12)

Trailer 2

Recenze (256)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,791,979Tržby Celosvetovo $15,391,979 Tržby za predaj Blu-ray v USA $630,928 //počet predaných kusov 22,128Tržby za predaj DVD v USA $2,702,524 //počet predaných kusov 161,991║ strašná zývačka ktorá je len o chlp znesiteľnejšia než Twilight, ináč hrôza /20%/ ()

Allien.9 odpad!

všechny recenze uživatele

Bez rychloposuvu prakticky nekoukatelné. Filmová adaptace "Vampire Academy" není nic jiného než nízkorozpočtová přehlídka neherectví a neskutečně debilních dialogů, na které není pozitivního vůbec nic. Trailer zas až tak šíleně nevypadal, výsledek je ale skutečně dno dnoucí. Knihy se (možná) dají, ale tohle... ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

ačkoliv by si člověk řekl,že prznění upírů nebude věčné,vypadá to,že bude.Na druhou stranu tohle je mnohem menší zvěrstvo než Stmívací sága,už jen proto,že je tu méně patetického řečnění (i když ne o moc) a hlavně je tu Zoey Deutch,jejíž sympatická a místy solidně hlásící postava jako-by sem vůbec nepatřila.Zbytek obsazení soudruhů upírů už ovšem dokonale kopíruje již zmíněné a není moc o co stát.Na jedno podívání mi akademie narozdíl od Tvajlajtu nezpůsobila psychickou újmu,ale po pokračování (pokud bude) se opravdu shánět nebudu...40% ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

No já tedy určitě nejsem a ani se nestanu cílovou skupinou divaček, které se zblázní do nagelovaných studentíků jakési upíří školy co se zatajeným dechem do poslední minuty doufají, že se konečně Rose a Dimitrij pomilují. Tento film mě skutečně neoslovil. Jsem zklamaná, jelikož mě zvědavost a záliba ve fantasy donutila toto zhlédnout, plus si musím přiznat, že s větší krávovinou (promiňte mi ten výraz) jsem už dlouho neměla tu čest. Neskutečně slabý scénář, amatérské herecké výkony, nulové napětí a zábava. Škola pro upíry? Jako co se tam tak učí? Zhasnout a rozsvítit svíčku, zvednutou dlaní ji sfouknout a z kohoutku na vodu vyčarovat pramínek? Šup s tím na Disney channel ... ayayay. ()

andalin 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že pro knižní sérii VA i její pokračování Bloodlines od Richelle Mead mám jakousi zvrhlou slabost a její příběh se mě drží už minimálně 3 roky. Propagaci filmu jsem sledovala pěkně dlouho a pěkně mě odrazovala. Moc jsem se těšila, ale na druhou stranu jsem se hrozila, jaký mizerný upírský chick flick mi z toho dělají. (jako... ona by se ta knižní adaptace dala s klidem interpretovat vcelku podobně, co si budeme namlouvat) Dnes jsem se konečně dokopala ke koukání a i když mě cast hlavních postav až na pár výjimek dosti zklamal, nakonec jsem byla příjemně překvapená - ale to hlavně jelikož jsem od filmu moc neočekávala. Přišlo mi, že background story bylo odříkáno dost hrr hrr a jakoby s tím pořád někam pospíchali. Hned první scéna Rose a Lissy v hotelu mě dost vyděsila, protože si na sílu vypověděly celé jejich life story jakoby se v životě neviděly, jen aby měl divák přehled. Všechno ale příběhově poměrně sedělo a filmové crew se drželo knižní předlohy. ()

Galerie (139)

Zajímavosti (17)

  • Práva k filmu byla zakoupena společností Preger Entertainment již v roce 2010, k rezalizaci došlo ale až v roce 2013. (kklepkaa)
  • Natáčení probíhalo v Evropě, především ve Velké Británii, část pak také v Montaně, kde se odehrává děj první knihy. (Anez99)
  • Natáčení začalo na konci května 2013. Představitelé Rose Zoey Deutch a Dimitrie Danila Kozlovsky se na své role pod vedením trenérů připravovali již od začátku března 2013. (Barka)

Související novinky

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Stmívání odstartovalo fenomén knižních adaptací pro mladistvé, které se pokouší nasbírat divačky přes odvážnou hlavní hrdinku a nadpřirozený koncept. Ve šlépějích Twilight ságy se snažily kráčet… (více)

Reklama

Reklama