• Česko

• Nizozemsko

Horor / Mysteriózní / Fantasy / Akční / Komedie

USA / Velká Británie / Rumunsko, 2014, 100 min

• Han22

Můj instinkt zafungoval, byla to přesně taková kokotina, na jakou to vypadalo. Užvaněný pitomý teenagerky, které ani na chvíli nezavřou hubu a melou a melou. Upíří střední škola. Rozsáhlá ale dementní mytologie. Karate bitky na úrovni dvacet let starého TV seriálu, kde rychlé střihy zakrývají, že hééérečky ani kopnout neumí. Bojový instruktor ala wannabe Steven Seagal s culíčkem. A spousta WTF scén z nichž vévodí mučení, kdy jeden ze záporáků strašlivě fouká na vězněnou princeznu a ta se z toho chudák sesype. Tady už jsem se smíchy neudržel. Hvězdička fakt jen za, že mezi kino horory jsou i mnohem větší hrůzy (zdravím sérii Paranormal Debility).(9.2.2017)

• Reesam

Je to možná divné, ale líbilo se mi to. Především postava Rose, kdy jsi Zoey ztvárnila opravdu parádně. Postava má potenciál a není nijak mdlá. A že to spousta lidí přirovnává k Twillight sáze, to vážně nechápu, až na upíry jsem podobnost neviděla. Jasně, neříkám, že tam nebyla místa, kde si člověk vrat vlasy z hlavy, taková ředitelka je opravdu zbytečná postava, ale nic, z čeho by člověk měl mít osypky na celém těle.(19.8.2014)

• juta

Divák nemá šanci přijít filmu na chuť, protože hned od začátku je zavlečen do děje, který už je dávno rozjetý a není tu tedy kouzlo poznávání zdejšího světa. Navíc je film divně sestříhaný a dějová posloupnost tu jakoby úplně chybí. Všechno je moc chaotické a to samozřejmě kazí celkový dojem. Není tu skoro nic, co by šlo pozitivně hodnotit.(5.5.2017)

Pijí vám krev mraky týnejdžrů, nadšeně hýkající u nejrůznějších Tvajlajtů? Pracně jste vytěsnili vzpomínky na šikanu na učilišti? A nevěříte, že grilovaný psychopes na česneku může být fakt mňamka? Pak se této okusovací romanci z krvesajných Bradavic vyhněte velkým obloukem! Ovšem jestli jste někdy v pubertě hasili žízeň nejen v hospodě, ale i z krku spolužačky, dobrovolné dárkyně ("Jen si hryzni, však od čeho jsou kamarádky, no ne?"), mohlo by se vám v téhle středoškolské transfuzní stanici líbit. UPOZORNĚNÍ: film není vhodný pro hemofiliky, zapšklé důchodce, stomatology bez atestace a verbala. Zcela nevhodný pak je pro militantní environmentalisty (ahoj ségra ;-) Posuďte sami: chudinkou vránou bylo jebnuto o sokl sochy, rozpárali tam lišku, mezi dveřmi trhnuli kocoura a jako bonus zaživa upálili dva roztomilé pejsky. Ovšem ti vampýři-dhampýři, shromažďující se pravidelně v kostele, a naslouchající uvědomělým upířím plkům z kazatelny, ti byli děsně šik. Bram Stoker by se nestačil divit. A obě holky zubaté, Rose i Lissa, sice většinou jen krafaly o holčičích starostech a řešily, od kterého spolužáka se nechat (či nenechat) ošu ... ohryzat, ale jedno se jim musí nechat. Občas měly fakt dobré hlody! :-)(6.3.2014)

Haha. Celkom prča. Je to ako twilight+Harry Potter+sarkazmus+paródia+teengerský film+akčný film. Dokopy úplne katastrofálna zmes, ktorá ma ale bavila. Hlavná hrdinka je ako Kristen Stewart. Ale je drsnejšia, vtipnejšia, drzá ako opica a má dobré kozy. Príbeh nie je úplná nuda a celkom zaujímalo, čo sa bude diať. Očividný výsmech twilightu ma potešil. A prekvapivo veľa súbojov. Škoda že sú úplne na piču. Ešte pár aikido ťahov sa dalo. Ale bloky a údery sú hrozné. A kopy sú ešte horšie. Ako komédia plne funkčné, ako hororovo-dobrodružný teenage film znesiteľné a akcia aspoň osviežujúca. Total guilty pleasure. 3* a pol.(4.5.2014)

• - Richelle Mead, autorka knižní série "Vampýrská Akademie", si zahrála cameo jako jedna z učitelek na Akademii svatého Vladimíra. (EveStump)

• - Natáčení probíhalo v Evropě, především ve Velké Británii, část pak také v Montaně, kde se odehrává děj první knihy. (Anez99)

• - Konkurz na roli Dimitrije Belikova se s Danilem Kozlovským odehrával přes Skype, stejně jako konkurz se Sarah Hyland, která ztvárnila Natalii Dashkovou. (Anez99)