Vampire Academy

Vampire Academy

Upírska akadémia

Horor / Mysteriózní / Fantasy / Akční / Komedie

USA / Velká Británie / Rumunsko, 2014, 100 min

Na prekvapenie to bola celkom chutná jednoubka. Jasné, žiadna genialita, nič svetoborné, klasická zápletka, skôr pre 15tky než dospelých, ale celkovo ma upiráci a dhampiráci z akadémie vôbec nenudili, a to hlavne z dôvodu, že Zoey Deutch je skrátka bohová a Danila Kozlovsky pôsobil z časti ako taký kozel, ale za to celkom charizmatický kozlisko.(18.8.2014)

• eLeR

Od začiatku do konca je tento film vynikajúci, herci odviedli svoju prácu parádne, akčná stránka filmu je na vysokej úrovni, príbeh je zaujímavý, nepredvídateľný, myslím si, že tento film mi zmenil život .... srandujem ... ale Danila mal náhodou fantastické vlasy ... zase srandujem ... bože toto ale bola kravina nad kraviny ... odpad nedám, lebo Kozlovskij, Byrne a Gayle .. tých mám rada ... ale v iných filmoch.(9.9.2014)

• javak810i

Další z řady "me too" počinů na upíří teenage téma, které se vyrojily po kasovních úspěších Twilight. Proti tomu bych ještě nic neměl, ovšem když ve filmu několikrát zazní posměvačná narážka právě na tolik milovanou a zároveň nesnášenou ságu, tak bych očekával, že mi pak dokáže nabídnout něco víc. Opak je ale pravdou a já si jsem celkem jistý, že tohle je ještě horší, než Stmívání. Dost dlouho už se mi nestalo, že bych se díval na film a po celou jeho dobu se snažil přijít na to, co se tam ksakru vlastně děje. Scénář skutečně vypadá, jako by ho sepsala nějaká vlhká teenagerka při polední pauze ve Starbucksu. Dialogy jsou někdy úplně náhodné a ve spojení s podprůměrnými výkony herců a hereček, o kterých jsem snad nikdy neslyšel (až na představitelku královny Jane v Tudorovcích), to všechno působí trochu jako nějaká parodie. Bohužel, film se skutečně bere vážně, a to je na tom to nejhorší. No... alespoň bylo na co (nebo spíš na koho) koukat. Za mě lepší 1*(25.5.2014)

• coffee...

3 zásadní problémy. 1) hlavní DĚJOVÁ LINIE snad ani neexistuje. Jedna linie hozená přes druhou, až mám podezření, že se tvůrci snažili takto odlákat pozornost od všech dalších nedostatků. Jsem minimálně obeznámena s předlohou, ale v půlce filmu jsem ztratila absolutní tušení, o co tam jde. 2) kdo měl, proboha, na starosti CASTING?! 3) nejhořší vlastností celého filmu je ale jeho odhodlanost hrát si na PARODII vampire a teenage filmů, přitom celou tuto odnož pop kultury pokrytecky vyžírá. A to samotná knižní mytologie má potenciál. Ne, tady není problém v tématu. Ve výsledku je jediný problém. Všichni zúčastnění odflákli svou práci jak nejlépe uměli a jsem přesvědčená o jejich odhodlanosti poslat ten film do hoven.(5.8.2014)

Váhala jsem mezi dvěma a třema hvězdičkama, ale pak jsem si řekla, že se děj, když už nic jiného, byl rychlý a člověk brzy zdárně dospěl konce. Je to splácání všech klišé, co kde našli, ale pořád si říkám, že hlavní hrdinky tak procítěně netrpí jak v jisté pochybné trilogii Bella. Přiznejme si, že to je natočeno pro specifické pubertální publikum a pořád je výchovnější sledovat, jak se musí učit bojovat, než v současné době velmi oblíbeně vtloukaná myšlenka do hlav všech puberťaček a to, že o každou zamindrákovanou nerozhodnou kysnu budou bojovat úplně všichni sexy týpci v okolí a stačí, když jen se slečna bude kousat do rtu a bude dávat výmluvné tupé pohledy.(5.7.2014)

• - Zoey Deutch, představitelka Rose, si vyvrtla kotník ve stejný den, jako si Cameron Monaghan, který ztvárnil Masona, zlomil ruku. (sabrinab)

• - Ze scénáře byl vyškrtnut Eddie Castile, protože nebyl nalezen tolik osobitý herec, který by mohl tuto vedlejší roli ztvárnit. (Barka)

• - Natáčení probíhalo v Evropě, především ve Velké Británii, část pak také v Montaně, kde se odehrává děj první knihy. (Anez99)