Rose Hathawayová je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry - Strigoji. Dhampýrka Rose se svojí kamarádkou, morojskou princeznou Lissou, prožívají různá dobrodružství. Zkoušejí sílu jejich přátelství, trpí a ztrácí milované lidi. Tenhle film vypráví jejich příběh... Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... (H.C.E.)

Trailer 4

Ainy

No já tedy určitě nejsem a ani se nestanu cílovou skupinou divaček, které se zblázní do nagelovaných studentíků jakési upíří školy co se zatajeným dechem do poslední minuty doufají, že se konečně Rose a Dimitrij pomilují. Tento film mě skutečně neoslovil. Jsem zklamaná, jelikož mě zvědavost a záliba ve fantasy donutila toto zhlédnout, plus si musím přiznat, že s větší krávovinou (promiňte mi ten výraz) jsem už dlouho neměla tu čest. Neskutečně slabý scénář, amatérské herecké výkony, nulové napětí a zábava. Škola pro upíry? Jako co se tam tak učí? Zhasnout a rozsvítit svíčku, zvednutou dlaní ji sfouknout a z kohoutku na vodu vyčarovat pramínek? Šup s tím na Disney channel ... ayayay. ()

akisha

Všechno, co jste si kdy představovali pod pojmem "film o upírské střední škole obsazený lidmi, u kterých společný součet charizma všech zúčastněných stále nepředčí charizma mokvajícího vředu na prdeli zahradního slimáka." Nulový dramatický oblouk pak přispívá k prudkým zažívacím obtížím způsobeným sledováním těchto šokujících, odporných sraček. Je zřejmě trend obsazovat do již tak k záhubě odsouzených moderních upírských filmů herce, na který když se divák musí koukat, tak to vážně fyzicky bolí. Viz Lucy Fry, ztělesnění jednoduchého spojení "absolutní hrůůůůůza." Pro zbytek filmu platí, že sledovat ho se rovná plazení se pouze v trenkách úzkou rourou plnou žabího slizu, myších bobků a mokrých psích chlupů. Ne, počkat, přehnala jsem to. Plazit se v takový rouře by bylo pravděpodobně příjemnější. ()

verbal odpad!

Nikdy, ani v těch nejstrašnějších nočních můrách, jsem si nedokázal představit, že jednou uzřím něco, co může posunout už tak zrůdné hranice Tvajlajtu ještě hlouběji do páchnoucích kliček tlustého střeva. Mezi nekulturními, slaboduchými hovady už tolik populární žánr „Jang end restles koksakrs“ získal zcela novou dimenzi, dimenzi, která smrdí gangrénou, vzniklou šťouráním se špinavými nehty ve zhnisaných ranách po kousnutí homopýra. Dimenzi, co se nachází až daleko za už tak vzdálenými krajními mezemi naprosto bezduché debility. Nevěřím, že k tomuto svinstvu existuje jakákoliv knižní předloha. Pokud ano, měli by nechat autorku včetně nakladatele okamžitě bolestivě vykrvácet, protože si teď paní Majerová musí připadat jako Hemingvej. Tak si to opět trochu shrňme. Hlavní hrdinka, mimochodem ultranesympatická, přehrávající, zpruzená piča, které jsem měl celou dobu chuť šlápnout na xicht okovanou podrážkou, je Tapír. Tedy vlastně Thapýr, abych přesně dodržel terminus technicus pseudomykologické plísně, vykultivované pouze za účelem rádobymysteriózního čvachtání náctiletých emokrav. A náš milý Thapýr studuje kakademii plnou tak skvostných homopýrů, že proti nim i Patyzón vypadá jako prudký heterák, ve které zrovna houstne stolice, protože se zlí Oioiové rozhodli prudit mírumilovné Morgoie. Neštěstí je tu také sličný a charakterní rumunský gymnasta Popescu, který všechny chrání a jemuž může Thapýr romanticky usilovat o věneček, a to i navzdory nepřízni upjaté ředitelky Komanečiové. Oioiové však příliš neotravují, asi zrovna někomu pijí krev v jiné pičovině, a tak má holka spoustu času pořádně to na něj rozbalit, přičemž může své kroky dokonale rozebrat se svou nejlepší kámoškou, morgoiskou princeznou Takyvulvou. Celou dobu tedy bloumají po chodbách a trousí dialogy, které by duševně zdravá, sedmnáctiletá dívka nevzala do huby ani po koňské dávce THC a sem tam předvedou karate, za nějž by se nemusel stydět ani Hrošík liberijský. Nic víc, nic míň. Prostě dokonalý zástupce komerčně vyhajpovaného homožánru, po jehož shlédnutí/přečtení musí každý soudný divák/čtenář několikrát bolestivě praštit hlavou do zdi, aby se ujistil, že se mu to zvěrstvo opravdu jen nezdá. Takže, je-li vám více než dvanáct inteligentních let, lajkli jste onu údajnou „knihu“ nebo ohodnotili toto bezprecedentní svinstvo více než jednou hvězdou, je u vás téměř devadesátiprocentní předpoklad dalšího patologického vývinu a následné společenské neprospěšnosti, tudíž byste měli být ohleduplní a okamžitě se zabít. Nejlépe stylově tak, že si nahryznete zápěstí a vysajete se dosucha. A nebojte se, u samosajů nehrozí, že by se posléze proměnili v ještě většího debila! ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,791,979Tržby Celosvetovo $15,391,979 Tržby za predaj Blu-ray v USA $630,928 //počet predaných kusov 22,128Tržby za predaj DVD v USA $2,702,524 //počet predaných kusov 161,991║ strašná zývačka ktorá je len o chlp znesiteľnejšia než Twilight, ináč hrôza /20%/ ()

novoten

Ze slibného dějového podhoubí podpořeného slibnou knižní sérií zůstala až překvapivě nahrubo nasekaná smaženice, ale dojmy zůstávají převážně pozitivní. Při nemožnosti stíhat sledovat gradovanou mytologii se třemi zvraty a dvěma novými postavami na každou druhou pětiminutovku leží všechno na krásné Zoey, protože prkenný Danila, výrazně přehrávající Olga Kurylenko ani nevýrazná princezna jí příliš nepomáhají. Hlavní hrdinka ale i ty méně vydařené a nedostatečně sarkasmem nasáklé scény zvládá s přehledem, což v kombinaci s fajn akcí a silnou frekvencí hlášek naprosto stačí. Při hledání logiky v postupnosti zápletky bych ale musel prskat daleko víc. ()

• Natáčení probíhalo v Evropě, především ve Velké Británii, část pak také v Montaně, kde se odehrává děj první knihy. (Anez99)
  • Na začátku filmu při autonehodě hraje z rádia skladba "Bad Girls" od M.I.A., která není obsažena v soundtracku k filmu. (skubla9)
  • Rozpočet snímku činil 30 miliónů dolarů, přičemž celosvětové výdělky dosáhly částky zhruba 15 miliónů dolarů - což pohřbilo natočení možného pokračování z (celkem) šestidílné knižní série. (fiLLthe3DD)