Piráti

해적 : 바다로 간 산적

The Pirates

Historický / Dobrodružný / Komedie / Akční

Jižní Korea, 2014, 130 min

Dostal jsem úplně jiný film než jsem očekával. Z počátku se zdá, že se bude jednat o dravou akční a nekompromisní řežbu a ono je to nakonec taková zábavná, historicko-dobrodružná pohádka s překrásným vizuálem i prostředím(vysoký rozpočet je hold znát v každém záběru) a hlavně úžasným hereckým cástingem, Ye-jin Son je i zde k sežrání. Potěší boj se žralokem a skvěléj hunt s velrybami, i ostatní akce byla fajn za občasného doprovodu slow motion ovšem bez krve. Takže jo, zábavné dostatečně, ale raději bych to viděl v tom drsnějším stylu..:) 75% Viděno s anglickými titulky.(25.10.2014)

Viděla jsem v korejštině a bez titulků, ale stejně to napálím. Těch 14 měsíců čekání se mi vyplatilo a budu silně nekritická. Navzdory tomu, že se mi při sledování vybavilo hned několik amerických filmů, mě nezklamalo vůbec nic. Je mi jasné, že se kvůli tomu na Piráty snese snůška kritiky, ale já se nenudila ani minutu a chvílemi jsem se smála nahlas. Když jsem četla, že Kim Nam-gil studoval piráta Deppa, tak jsem se bála, co se svojí postavou provede. Díky Bohu nic. Nebyl to Depp, byl to Nam-gil a byl takový, jakého jsem ho ještě neviděla, ale stejně úžasný jakého ho znám. Son Ye-jin snad ani nemá cenu komentovat, protože ta je známkou kvality a akční roli zvládla stejně skvěle jako ty dramatické. Kromě plejády známých a s chutí hrajících herců je tu i výborná kamera, která některým scénám dala nevšední ráz. Edit: Není tu ještě jedna hvězda navíc? Po pochopení hlášek bych ji klidně přidala. :^)(16.10.2014)

• DaViD´82

Popcornová historická dobrodružná přechcávací fraška s velkorysou výpravou, kterou ke dnu potápí otravný dětinský humor a ještě otravnější přestylizované CGI akční sekvence; ty díky nadužívání rádoby efektních zpomalovaček nemají žádné tempo čili již během úvodní šermovačky v dešti se stávají útrpnou parodií sebe sama.(11.1.2015)

Důvody, proč The Pirates vidět, jsou: 1) Baví mě čůrat do vody. 2) Mám rád filmy o pirátech a nevadí mi slabší kvalita triků. 3) Chci vidět Ye-jin Son jako pirátku. ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=v29P-wchMZQ ■ P.S. U mě to bylo za 3 :). Nelituji, ale nějak extrémně doporučovat nebudu.(12.8.2015)

• Zíza

Zbytečně moc dlouhé, plné prázdných scén s prázdnými dialogy. Vtípky byly sice klišoidní, ale i tak mě docela bavily. Herecké výkony nebyly špatné, ale ani mě nijak zvlášť neoslovily – jiskra prostě nepřeletěla. Většinu času jsem se spíš nudila a čekala na něco pořádného, nakonec sice přišla docela dobrý bitva, ale ani tak mě to nechytlo za srdce. Pro mě trochu až moc prázdný film.(15.1.2015)