Piráti

해적 : 바다로 간 산적

The Pirates

Historický / Dobrodružný / Akční / Komedie

Jižní Korea, 2014, 130 min

Dostal jsem úplně jiný film než jsem očekával. Z počátku se zdá, že se bude jednat o dravou akční a nekompromisní řežbu a ono je to nakonec taková zábavná, historicko-dobrodružná pohádka s překrásným vizuálem i prostředím(vysoký rozpočet je hold znát v každém záběru) a hlavně úžasným hereckým cástingem, Ye-jin Son je i zde k sežrání. Potěší boj se žralokem a skvěléj hunt s velrybami, i ostatní akce byla fajn za občasného doprovodu slow motion ovšem bez krve. Takže jo, zábavné dostatečně, ale raději bych to viděl v tom drsnějším stylu..:) 75% Viděno s anglickými titulky.(25.10.2014)

• PetrPan

Korejský blockbuster až k prasknutí nacpaný užvatlaným asijským tumorem, ano, verbalův termit je pro tenhle typ lekrace prostě nejvhodnější, nemůže zachránit ani tradičně úžasná Ye-jin Son. Kdybych se dočkal alespoň pořádné porce uslzeného patosu, mohl bych být i přes opravdu mnohá negativa jakž takž spokojen, ale to ne, náznak romantické linie se objeví až téměř v závěru a skončí dřív než bys řekl švec. Akce je co by se za nehet vešlo a většinou i přes veškerá CGI kouzla nestojí ani za zlámanou grešli. Bez Ye-jin by to byl čistý odpad.(16.6.2018)

Důvody, proč The Pirates vidět, jsou: 1) Baví mě čůrat do vody. 2) Mám rád filmy o pirátech a nevadí mi slabší kvalita triků. 3) Chci vidět Ye-jin Son jako pirátku. ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=v29P-wchMZQ ■ P.S. U mě to bylo za 3 :). Nelituji, ale nějak extrémně doporučovat nebudu.(12.8.2015)

Korejskí Pirati z Karibiku? Preco nie. Nie je to sice tak dobre ako genialna jednotka, ale vsetky pokracovania to hravo strci do vrecka. Vyprava je velkolepa a dockame sa kvalitnych bitiek jak na mori, tak na pevnine. Otravne pôsobia spomalovacky pri osobnych subojoch a niektore akcne sceny su zase trochu neprehladne zostrihane, ale napriek tomu tu stale ostava dostatok akcnych scen, ktore su natocene kvalitne. Slabsi je hlavne zaciatok v ktorom je nam predstavenych niekolko linii a dost dlho trva kym sa pretnu a dostanu nejaky zmysel. Nastastie to do seba vsetko postupne zapadne. Mame tu aj hlavneho hrdinu - banditu, ktory svojou stylizaciou pripomina Deppa. Znova plati, ze nie je tak vtipny ako Depp v jednotke ale ani tak otravny ako v ostatnych dieloch. Ako hlavna postava zaujme skôr postava hlavnej piratky. Skoda ze romanticka linia medzi nou a banditom nie je prilis vyrazna. Mna najviac bavila postava druhoradeho pirata, ktory prebehne k banditom vdaka ktoremu je vo filme mnozstvo vydarenych vtipov. Keby bol hlavnou postavou a cely film by sme sledovali z jeho pohladu, tak by som isiel aj na 4 hviezdicky. Ked nie je na platne, tak zabavnost snimku upada. Napriek tomu sa jedna o nadpriemernu dobrodruzne-historickú komediu a pripadné pokracovanie si s chutou pozriem. 7/10.(20.1.2015)

• DaViD´82

Popcornová historická dobrodružná přechcávací fraška s velkorysou výpravou, kterou ke dnu potápí otravný dětinský humor a ještě otravnější přestylizované CGI akční sekvence; ty díky nadužívání rádoby efektních zpomalovaček nemají žádné tempo čili již během úvodní šermovačky v dešti se stávají útrpnou parodií sebe sama.(11.1.2015)