Piráti

해적: 바다로 간 산적

The Pirates

Historický / Dobrodružný / Komedie / Akční

Jižní Korea, 2014, 130 min

Viděla jsem v korejštině a bez titulků, ale stejně to napálím. Těch 14 měsíců čekání se mi vyplatilo a budu silně nekritická. Navzdory tomu, že se mi při sledování vybavilo hned několik amerických filmů, mě nezklamalo vůbec nic. Je mi jasné, že se kvůli tomu na Piráty snese snůška kritiky, ale já se nenudila ani minutu a chvílemi jsem se smála nahlas. Když jsem četla, že Kim Nam-gil studoval piráta Deppa, tak jsem se bála, co se svojí postavou provede. Díky Bohu nic. Nebyl to Depp, byl to Nam-gil a byl takový, jakého jsem ho ještě neviděla, ale stejně úžasný jakého ho znám. Son Ye-jin snad ani nemá cenu komentovat, protože ta je známkou kvality a akční roli zvládla stejně skvěle jako ty dramatické. Kromě plejády známých a s chutí hrajících herců je tu i výborná kamera, která některým scénám dala nevšední ráz. Edit: Není tu ještě jedna hvězda navíc? Po pochopení hlášek bych ji klidně přidala. :^)(16.10.2014)

• Zíza

Zbytečně moc dlouhé, plné prázdných scén s prázdnými dialogy. Vtípky byly sice klišoidní, ale i tak mě docela bavily. Herecké výkony nebyly špatné, ale ani mě nijak zvlášť neoslovily – jiskra prostě nepřeletěla. Většinu času jsem se spíš nudila a čekala na něco pořádného, nakonec sice přišla docela dobrý bitva, ale ani tak mě to nechytlo za srdce. Pro mě trochu až moc prázdný film.(15.1.2015)

Dobrodružná jihokorejská odpověď na třetí Piráty z Karibiku s důrazem na efekt. Což je chyba, protože jsou hodně špatné, jakož i akční scény samotné. Zbytečně dlouhé a s úvodem, který se bere až moc vážně. Jakmile však chytnou posádky banditů a pirátů tu správnou humornou vlnu, začne se jednat zábavný, výpravný filmeček, který v poklidu dopluje ke zdárnému konci.(29.11.2015)

• Ceres

Kromě vtipnosti Hae-jina a Cheol-mina, to bylo na můj vkus hodně nepovedené. Nemám rád všudy přítomně nekvalitní CGI a zbytečně natahovanou stopáž. No ale tady mi to udělali naschvál:-) Další políčkem je nepřesvědšivá Ye-jin, která prostě byla pro mě vedlejší postavou, a také velmi nezajímavou. Ale chápu, museli tam protlačit někoho, kdo přitáhne dívaky, kteří mají pro ni slabost, aby to nebyla jen chlapská záležitost. I když vše ostatní bylo pod psa, tak stále aspoň fungovala dvojka Mnich a Bandita, to ale nestačí, abych si film mohl nějak náramně užit.(17.1.2015)

Korejskí Pirati z Karibiku? Preco nie. Nie je to sice tak dobre ako genialna jednotka, ale vsetky pokracovania to hravo strci do vrecka. Vyprava je velkolepa a dockame sa kvalitnych bitiek jak na mori, tak na pevnine. Otravne pôsobia spomalovacky pri osobnych subojoch a niektore akcne sceny su zase trochu neprehladne zostrihane, ale napriek tomu tu stale ostava dostatok akcnych scen, ktore su natocene kvalitne. Slabsi je hlavne zaciatok v ktorom je nam predstavenych niekolko linii a dost dlho trva kym sa pretnu a dostanu nejaky zmysel. Nastastie to do seba vsetko postupne zapadne. Mame tu aj hlavneho hrdinu - banditu, ktory svojou stylizaciou pripomina Deppa. Znova plati, ze nie je tak vtipny ako Depp v jednotke ale ani tak otravny ako v ostatnych dieloch. Ako hlavna postava zaujme skôr postava hlavnej piratky. Skoda ze romanticka linia medzi nou a banditom nie je prilis vyrazna. Mna najviac bavila postava druhoradeho pirata, ktory prebehne k banditom vdaka ktoremu je vo filme mnozstvo vydarenych vtipov. Keby bol hlavnou postavou a cely film by sme sledovali z jeho pohladu, tak by som isiel aj na 4 hviezdicky. Ked nie je na platne, tak zabavnost snimku upada. Napriek tomu sa jedna o nadpriemernu dobrodruzne-historickú komediu a pripadné pokracovanie si s chutou pozriem. 7/10.(20.1.2015)