Piráti

해적 : 바다로 간 산적

The Pirates

Historický / Dobrodružný / Komedie / Akční

Jižní Korea, 2014, 130 min

Dobrodružná jihokorejská odpověď na třetí Piráty z Karibiku s důrazem na efekt. Což je chyba, protože jsou hodně špatné, jakož i akční scény samotné. Zbytečně dlouhé a s úvodem, který se bere až moc vážně. Jakmile však chytnou posádky banditů a pirátů tu správnou humornou vlnu, začne se jednat zábavný, výpravný filmeček, který v poklidu dopluje ke zdárnému konci.(29.11.2015)

Důvody, proč The Pirates vidět, jsou: 1) Baví mě čůrat do vody. 2) Mám rád filmy o pirátech a nevadí mi slabší kvalita triků. 3) Chci vidět Ye-jin Son jako pirátku. ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=v29P-wchMZQ ■ P.S. U mě to bylo za 3 :). Nelituji, ale nějak extrémně doporučovat nebudu.(12.8.2015)

Korejskí Pirati z Karibiku? Preco nie. Nie je to sice tak dobre ako genialna jednotka, ale vsetky pokracovania to hravo strci do vrecka. Vyprava je velkolepa a dockame sa kvalitnych bitiek jak na mori, tak na pevnine. Otravne pôsobia spomalovacky pri osobnych subojoch a niektore akcne sceny su zase trochu neprehladne zostrihane, ale napriek tomu tu stale ostava dostatok akcnych scen, ktore su natocene kvalitne. Slabsi je hlavne zaciatok v ktorom je nam predstavenych niekolko linii a dost dlho trva kym sa pretnu a dostanu nejaky zmysel. Nastastie to do seba vsetko postupne zapadne. Mame tu aj hlavneho hrdinu - banditu, ktory svojou stylizaciou pripomina Deppa. Znova plati, ze nie je tak vtipny ako Depp v jednotke ale ani tak otravny ako v ostatnych dieloch. Ako hlavna postava zaujme skôr postava hlavnej piratky. Skoda ze romanticka linia medzi nou a banditom nie je prilis vyrazna. Mna najviac bavila postava druhoradeho pirata, ktory prebehne k banditom vdaka ktoremu je vo filme mnozstvo vydarenych vtipov. Keby bol hlavnou postavou a cely film by sme sledovali z jeho pohladu, tak by som isiel aj na 4 hviezdicky. Ked nie je na platne, tak zabavnost snimku upada. Napriek tomu sa jedna o nadpriemernu dobrodruzne-historickú komediu a pripadné pokracovanie si s chutou pozriem. 7/10.(20.1.2015)

• DaViD´82

Popcornová historická dobrodružná přechcávací fraška s velkorysou výpravou, kterou ke dnu potápí otravný dětinský humor a ještě otravnější přestylizované CGI akční sekvence; ty díky nadužívání rádoby efektních zpomalovaček nemají žádné tempo čili již během úvodní šermovačky v dešti se stávají útrpnou parodií sebe sama.(11.1.2015)

Korejský blockbuster letošního léta konečně dorazil i ke mě....sice zatím bez titulků.... ale nedočkavost a natěšenost byla silnější než já.....vždyt je to nejnovější film "BOŽSKÉ" Ye-jin :-)) a bavil jsem se báječně.....komediální scénky střídají ty akční (souboje na moři i souši jsou výborné!) a všemu vládne neskutečně charismatická dvojka povedených hrdinů v podání Kim Nam gila a Ye-jin Son, které dobře sekunduje jeden neskutečně ukecaný floutek....myslím, že to co mu vychází z úst budou dost dobré perly, to ale poznám až budou titule od Ainny :-) Edit: hlášky fakt super a Josefská to zabila :-)))))(15.10.2014)