Sense8 (TV seriál)

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015 - 2017, 20 h 15 min (Minutáž: 60 min)

Terrence Mann, Doo-na Bae, Jamie Clayton, Tina Desai, Tuppence Middleton, Max Riemelt, Miguel Ángel Silvestre, Brian J. Smith, Aml Ameen, Eréndira Ibarra, Freema Agyeman, Purab Kohli, Anupam Kher, Darshan Jariwala, Ari Brickman, Naveen Andrews, Daryl Hannah, Alfonso Herrera, Christian Oliver, Joe Pantoliano, Andre Bellos, Ron Jeremy, Chiron Elias Krase, Max Mauff, Joseph Mawle, Matt Stokoe, Steven Wiig, Mita Vasisht, Sylvester Groth, Wanja Götz, Rainer Reiners, Frank Dillane, Harvey Friedman, Jorres Risse, Kyle T. Heffner, Mukani Njiru, Raúl Méndez, Chris Theisinger, Bernhard Schütz, Ron Dean, Luis Ignacio Urive Alvirde, Lilja Nótt Þórarinsdóttir, Þorsteinn Bachmann, Georg Ebinal, Sammy Scheuritzel, Rocio Garcia, Arantza Ruiz, Lilja Þórisdóttir, Lucas Jade Zumann, Hannes Óli Ágústsson, Birgitta Sigursteinsdóttir, Tristan Gribbin, Ester Sveinbjarnardóttir, Jesus N. Jimenez, Howie Johnson, Emily Matheny, Toby Onwumere, Danny Goldring, Amy Mußul, Irene Azuela, Kyeong-yeong Lee, Georg Tryphon, Dong-seok Ma, Hannah Leigh, In-pyo Cha, Adam Shapiro, Yeo-jeong Yoon, Lára Jóhanna Jónsdóttir, Mansi Dovhal, Priya Bhatija, Antoine McKay, Stefán Hallur Stefánsson, Joe Toedtling, Kurt Naebig, Lars Eidinger, Clive Wood, Annabelle Dowler, Satya Bhabha, Aidan McArdle, Valeria Bilello, Tony Dalton, Cecilia Suárez, Joseph Wairimu, Max Huang, Kick Gurry, Marco Treviño, Sikander Kher, Martin Wuttke, Elsaphan Njora, Sylvester McCoy, Eduardo Semerjian, Rainer Sellien, Robert Maaser, Vanessa Ross, Rafael Sánchez Navarro, Leticia Huijara, Juan Pablo Castañeda, Noemi Besedes, Dolores Heredia, Joshua Grothe, Vicki Saputo, Sanjay Bhatia, Ed Moy, Cheyenne Jackson, Andy Dick, Krysteen Savane, Marc Jacobs, Larry Clarke

Scénografie:

Hugh Bateup

Kostýmy:

Lindsay Pugh

Pokud to chce někdo zatracovat, tak ať počká aspoň do čtvrtého dílu než začne činit soudy. Pokud si ho to nezíská tam, tak už asi nikdy. Za mě jde ale o jedinečné dílo, co nemá obdoby. Některé scény, kde dojde k propojení těch správných osob s potřebnou schopností pro danou situaci jsou prostě epické. Jakákoliv účast Sun, předávka diamantů, záchrana Dani, Porsche a olej atd. Zatím největší překvapení letní seriálové sezony 2015.(20.6.2015)

Ústřední téma je zajímavé a nosné, formálně (obrazově a hudebně především) úchvatné, herci sympatičtí... Bohužel je v těch dvanácti hodinách spousta vaty a laciného melodramatu (otázka vkusu, samozřejmě) a příliš mi to připomínalo kvazimystické eposy typu Lost a Heroes, aniž by to přišlo s něčím radikálně novým. Jako slušná zábava na dvě dlouhá víkendová odpoledne to poslouží, pokud ale nemáte času na zbyt, mohli byste si v dnešním seriálovém menu vybrat mnohem líp. 60%(29.6.2015)

Myslím že hodinová stopáž by bohatě stačila k vizuelnímu prolínání postav a zároveň i nějakému ději. Toho je tu míň jak šafránu. Výhodou však je že všech 8 postav je zajímavých a zábavných, děje kolem každé postavy jsou pak na každém zvlášt, nějaké jsou lepší, nějaké slabší. Chápu že to asi není uplně jednoduchý najednou dostat takovou schopnost a chodit v tom od druhýho dílu jako mazák, ale rychlejší náběh to mít mohlo. Myslím že pokud bude další série už by to mohlo mít větší spád.(18.6.2015)

Neobľubujem seriály, ktoré nemajú jasne daný príbeh. Preto ma nezaujali HRDINOVIA a 4400 som tiež pomerne rýchlo prestal pozerať. Ale Sense8 je podobný prípad ako LOST. Perfektne natočené, výborne obsadené a jednotlivé osudy dobre vygradované. Wachowské sa konečne slobodne vybláznili pri erotike a diskotékach, a tu to pôsobí podstatne vhodnejšie, než v treťom MATRIXE. Takže minimálne po prvej sezóne nevadí, že príbehovo sa to až tak veľmi nehýbe... Ale Straczynski už v minulosti ukázal (BABYLON 5), že má zmysel pre seriálový príbeh na pozadí...(1.4.2017)

No a je to jasné, Wachowským bude lépe u seriálového formátu. Však taky Jupiter Ascending trpěl mimo jiné i tím, že se pokoušel nahňácat vesmírnou ságu do plochy jednoho filmu. Nevěřili byste, že tohle je od stejných tvůrců, ale věřili byste, že je to od stejných vizionářů, kteří svého času vytvořili Matrix. Slabou stránkou je pomalý rozjezd (jako opravdu pomalý), protože jste na začátku stejně zmatení jako hlavní hrdinové a fakt to trvá, než se v daném světě zorientujete. Ale o to víc se seriál hodí pro opakované zhlédnutí, kdy už více, "vo co go". Taky bych měla připomínky k přílišné naturalističnosti. Já nevím, co je to teď za divný seriálový trend, ale vážně nemusím vidět VŠECHNO, nemluvě o tom, že opravdu nedoporučuji během sledování jíst, pokud nechcete své jídlo obratem vyzvrátit. Zlatý Daredevil! (A to ani ten se s tím moc nemazlil). Nicméně, jakmile se v seriálu zorientujete a zamilujete si i postavy, u kterých jste přísahali, že vám od začátku lezou krkem, budete si vychutnávat velice propracovaný počin, který je dalším z důkazů, že ta opravdu kvalitní podívaná se stěhuje k seriálům streamovacích služeb. Je mi jasné, že nedokážu ocenit všechny kvality tohodle seriálu, ale na druhou stranu věřím tomu, že opravdoví seriáloví fajnšmekři u něj učůrávají blahem.(3.7.2015)

• - Snímek natáčeli různí režiséři, na různých místech, ve stejném čase. (Qeo)

• - Seriál sa natáčal na miestach, kde sa odohrávali deje jednotlivých postáv, v deviatich rôznych mestách po celom svete: San Francisco, Chicago, Londýn, Reykjavík, Nairobi, Soul, Berlín, Mexico City a Bombaj. (DrSKusa)

• - Všichni hlavní herci, až na Tuppence Middleton (Riley Blue), se v seriálu objeví úplně nazí. (Tessy98)