Sense8 (TV seriál)

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015 - 2018, 25 h (Minutáž: 46–67 + 1x124 min)

Terrence Mann, Doo-na Bae, Jamie Clayton, Tina Desai, Tuppence Middleton, Max Riemelt, Miguel Ángel Silvestre, Brian J. Smith, Aml Ameen, Eréndira Ibarra, Freema Agyeman, Purab Kohli, Anupam Kher, Darshan Jariwala, Ari Brickman, Naveen Andrews, Daryl Hannah, Alfonso Herrera, Christian Oliver, Joe Pantoliano, Andre Bellos, Ron Jeremy, Chiron Elias Krase, Max Mauff, Joseph Mawle, Matt Stokoe, Steven Wiig, Mita Vasisht, Sylvester Groth, Wanja Götz, Rainer Reiners, Frank Dillane, Harvey Friedman, Jorres Risse, Kyle T. Heffner, Mukani Njiru, Raúl Méndez, Chris Theisinger, Bernhard Schütz, Ron Dean, Luis Ignacio Urive Alvirde, Lilja Nótt Þórarinsdóttir, Þorsteinn Bachmann, Georg Ebinal, Sammy Scheuritzel, Rocio Garcia, Arantza Ruiz, Lilja Þórisdóttir, Lucas Jade Zumann, Hannes Óli Ágústsson, Birgitta Sigursteinsdóttir, Tristan Gribbin, Ester Sveinbjarnardóttir, Jesus N. Jimenez, Howie Johnson, Emily Matheny, Toby Onwumere, Danny Goldring, Amy Mußul, Irene Azuela, Kyeong-yeong Lee, Georg Tryphon, Dong-seok Ma, Hannah Leigh, In-pyo Cha, Adam Shapiro, Yeo-jeong Yoon, Lára Jóhanna Jónsdóttir, Mansi Dovhal, Priya Bhatija, Antoine McKay, Stefán Hallur Stefánsson, Joe Toedtling, Kurt Naebig, Lars Eidinger, Clive Wood, Annabelle Dowler, Satya Bhabha, Aidan McArdle, Valeria Bilello, Tony Dalton, Cecilia Suárez, Joseph Wairimu, Max Huang, Kick Gurry, Marco Treviño, Sikander Kher, Martin Wuttke, Elsaphan Njora, Sylvester McCoy, Eduardo Semerjian, Rainer Sellien, Robert Maaser, Vanessa Ross, Rafael Sánchez Navarro, Leticia Huijara, Juan Pablo Castañeda, Noemi Besedes, Dolores Heredia, Joshua Grothe, Vicki Saputo, Sanjay Bhatia, Ed Moy, Cheyenne Jackson, Andy Dick, Krysteen Savane, Marc Jacobs, Larry Clarke, Ralph Alexander, Molly Shaiken, Nicôle Lecky, Jerod Haynes, Palomi Ghosh, Mary Beth Fisher, Matthew Burton, Johnson Gitau Chege, Paul Ogola, Andrew Vandaele, Teresa Navarro, Romane Portail, Vadhir Derbez, Douglas Reith, Livia Matthes, Dennis Musyoka, Amanda Walker, Amira Ghazalla, Arly Jover, Erik Hayser, Antonio Giancarlo Zavatteri, Daren Nop, Oliver Juhrs, Ben Cole, Alexander Yassin, Mumbi Maina, Mathis Wernecke, Hakan Orbeyi, Eskindir Tesfay, Sara Sohn, Nick Vorsselman, Dani Stauder, Maarten Ketels

Scénografie:

Hugh Bateup

Kostýmy:

Lindsay Pugh

Fantastická odpověď na alt-right Trumpovskou realitu plnou negativismu, nenávisti a zmrdství, fantastická oslava lásky a otevřenosti bez ohledu na pohlaví, pleť, rasu, a živočišný druh... protože pořád je to akční sci-fi o tajné válce mezi psychiky a lidmi kteří z nich chtějí udělat dálkově ovládané zombies. Protože to že jde hlavně o osobní queer zpověď Leny Wachowski neznamená, že tu nejsou souboje na mačety i na bazuky, a že to nemá prakticky tu nejdokonalejší kameru jakou jde v libovolném televizním projektu najít. (celá recenze tady - http://www.sci-film.4fan.cz/?p=616 ) Jsem rád že se seriál povedlo i přes nepřízeň producentů dotáhnout do uzavřeného konce díky dodatečně dotočené finální epizodě, byť je na ní vidět že vznikala opravdu narychlo, bez pořádného opečovávání, a bohužel už i bez Andyho/Lilly Wachowski, který tu akci zvládá přecejen lépe. 9/10(9.11.2015)

1. série: **** Seriál si udrží pozornost celých 12 dílů a závěr je docela famózní, ale klidně by se to dalo o něco smrsknout. Oželel bych např. oslavu různorodosti sexuality a přilišné zabývání se jednotlivými životy členů clusteru (na druhou stranu, asi právě tohle dělá hlavní dějovou linii tak zajímavou - člověk přímo prahne po tom, aby byla odkrytá další část).(2.7.2015)

Sledovala som tento seriál z pozadia dlhší čas, dokonca som si pozrela aj prvý diel ale vypla som ho uprostred, pretože ma nezaujal. Našťastie som sa k nemu vrátila asi o rok a potom som mala opačný problém. Každí charakter je tak krásne prepracovaný a všetky do seba zapadajú ako jeden celok ktorým vlastne aj sú. Nehovoriac o akčných scénach ktoré perfektne podčiarkuje správne zvolený soundtrack. Jediné mínus je zrejme len to, že nie je viac sérií. Čo je škoda, pretože práve tento seriál by si zaslúžil viac dielov. Je to jeden z tých typov seriálov s originálnym námetom a súrodencom Wachiwskim sa podarilo niečo neskutočné! Najobľúbenejšie postavy: Sun, Wolfgang, Will(19.10.2018)

// Sense8 je pecka. Můžu s klidem říct, že se ten seriál opravdu povedl a kudos Wachovským za to, že na všechno serou a dál do nás perou takhle originální látky, aniž by je trápilo, že i poslední fanoušci Matrixu už začínají pomalu předstírat, že je neznají. Co se může na první pohled zdát jako další ulítlý mix sci-fi, fantasy nebo snad thrilleru je opět ve skrze velmi jednoduchý příběh o lásce. Ale ano, nic víc za tím není. Na rozdíl od Jupiteru jim do toho ale tentokrát nikdo moc nekecal, měli na to víc času a povedlo se jim sehnat herce, kteří ve svých rolích působili přesvědčivě. To je ten zásadní rozdíl a důvod, proč pravděpodobně Netflix objedná druhou řadu a Warneři pošlou jakkékoliv sequely s Milou Kunis v hl. roli královny vesmíru rovnou do koše. Když se tedy vrátím k té lásce, hodilo by se říct, že pokud si tohle základní téma uvědomíte, budete ve finále spíš než skákat nadšením z chytře vystavěných interakcí všech hlavní postav, dělat "awww" při každém zaznění slov "I love you." Když nic jiného, je to zatraceně roztomilé. A k několika hodinovému příběhu osmi lidí, z nichž každý musí v první řadě vyřešit svůj vlastní osobní děj (který je ve většině případů nejen ze života, ale zároveň přesně padnoucí kultuře dané osoby), se to prostě hodí. Někdo by namítl, že se řeší stále to samé, že příběh často využívá všech různých klišé - copak je to ale v realitě jinak? Vedeme život tak, jak se nám to hodí a přesně to se děje i na obrazovce. Ten skutečný háček a důvod, proč je to však celé o fous zajímavější, jak komedie z pera Woodyho Allena, je v premise spojených vědomí. Zde seriál vykazuje svůj opravdový potenciál v plné míře. Z počátku to možná chvíli trvá, jakmile ale začnou postavy využívat svého spojení, vznikají parádní a hlavně pamětihodné scény, doplněné o doslova senzační hudební podkres - tvořící tzv. audiovizuální orgie. A jestli něco můžu, jsou to právě ty. A jestli mám mít jednu výtku, je to právě fakt, že ke konci jejich počtu ubylo na úkor toho tolik vzývaného "hlavního příběhu." Takže ano, Sense8 je pecka. Má své mouchy ale ty se dají v klidu přehlédnout, pokud se tak rozhodnete. Seriál se vám za to v poslední třetině bohatě odmění, to mi můžete věřit. Druhá řada tak bude velice vysoko na mém radaru a s trochou štěstí, se mezitím třeba podaří Wachovským přijít i s nějakým opravdu dobře řešeným filmem. Takhle z hlavy dejme tomu... MATRIX 4?!! Come on, guys. Give us the love. 1. řada Sense8 - 8/10(13.6.2015)

• noriaki

Toho že jde natočit seriál bez děje mnohokrát využily nejrůznější telenovely, soap opery, Ulice a další hrůzy. Ale proč na tom proboha svezli Wachowští, to mi hlava nebere. Abych nekřivdil. On tam nějaký vývoj událostí snad i je. Ale reálně vede odnikud nikam a podobně jako u Jupiter Ascending se jedná spíše o výmluvu proč točit dál, než o stěžejní prvek kvůli kterému tohle všechno vzniklo. Kdo měl tu smůlu a protrpěl propadák sourozenecké dvojice, tak si u Sense8 zažije repete. Monotónní scénář a opájení se vlastní výjimečností znovu podráží nohy velice slibnému projektu. Jediná změna k lepšímu jsou postavy. Prakticky všichni jsou zajímaví a slušně zahraní, přesto bohužel vesměs necharismatičtí. U sledování mě drží jen těch několik vynikajících scén, kterých každý díl pár nabídne.(11.6.2015)

• - Spoiler: V 10. epizóde 2. série s názvom You Want a War? má postava Sun Bak (Doo-na Bae) vo falošnom pase totožné priezvisko so skutočným priezviskom jej predstaviteľky. (minutáž: 47:34) (amaluna)

• - Natáčelo se v devíti různých městech a místech po celém světě (San Francisco, Chicago, Londýn, Iceland, Nairobi, Seoul, Berlin, Mexico City, Mumbai). (HelloNiky)

• - Herci Miguel Ángel Silvestre (Lito Rodriguez) a Doona Bae (Sun Bak) neovládají úplně plynně angličtinu. Při natáčení jim některá slova často vypadávala. (Tessy98)