Sense8 (TV seriál)

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015 - 2017, 20 h 15 min (Minutáž: 60 min)

Terrence Mann, Doo-na Bae, Jamie Clayton, Tina Desai, Tuppence Middleton, Max Riemelt, Miguel Ángel Silvestre, Brian J. Smith, Aml Ameen, Eréndira Ibarra, Freema Agyeman, Purab Kohli, Anupam Kher, Darshan Jariwala, Ari Brickman, Naveen Andrews, Daryl Hannah, Alfonso Herrera, Christian Oliver, Joe Pantoliano, Andre Bellos, Ron Jeremy, Chiron Elias Krase, Max Mauff, Joseph Mawle, Matt Stokoe, Steven Wiig, Mita Vasisht, Sylvester Groth, Wanja Götz, Rainer Reiners, Frank Dillane, Harvey Friedman, Jorres Risse, Kyle T. Heffner, Mukani Njiru, Raúl Méndez, Chris Theisinger, Bernhard Schütz, Ron Dean, Luis Ignacio Urive Alvirde, Lilja Nótt Þórarinsdóttir, Þorsteinn Bachmann, Georg Ebinal, Sammy Scheuritzel, Rocio Garcia, Arantza Ruiz, Lilja Þórisdóttir, Lucas Jade Zumann, Hannes Óli Ágústsson, Birgitta Sigursteinsdóttir, Tristan Gribbin, Ester Sveinbjarnardóttir, Jesus N. Jimenez, Howie Johnson, Emily Matheny, Toby Onwumere, Danny Goldring, Amy Mußul, Irene Azuela, Kyeong-yeong Lee, Georg Tryphon, Dong-seok Ma, Hannah Leigh, In-pyo Cha, Adam Shapiro, Yeo-jeong Yoon, Lára Jóhanna Jónsdóttir, Mansi Dovhal, Priya Bhatija, Antoine McKay, Stefán Hallur Stefánsson, Joe Toedtling, Kurt Naebig, Lars Eidinger, Clive Wood, Annabelle Dowler, Satya Bhabha, Aidan McArdle, Valeria Bilello, Tony Dalton, Cecilia Suárez, Joseph Wairimu, Max Huang, Kick Gurry, Marco Treviño, Sikander Kher, Martin Wuttke, Elsaphan Njora, Sylvester McCoy, Eduardo Semerjian, Rainer Sellien, Robert Maaser, Vanessa Ross, Rafael Sánchez Navarro, Leticia Huijara, Juan Pablo Castañeda, Noemi Besedes, Dolores Heredia, Joshua Grothe, Vicki Saputo, Sanjay Bhatia, Ed Moy, Cheyenne Jackson, Andy Dick, Krysteen Savane, Marc Jacobs, Larry Clarke, Ralph Alexander, Molly Shaiken, Nicôle Lecky, Jerod Haynes, Palomi Ghosh, Mary Beth Fisher

Scénografie:

Hugh Bateup

Kostýmy:

Lindsay Pugh
  • DavidS.

Panuje tu absolutně scestné hodnocení, které se zaklíná jmény, ale nikoliv odvedenou prací ...Wachowskis, stále ve fázi uměleckého pádu, i na seriálovém poli dokazují, že si neumí vybírat látku...Multi-kulti-global-mystik hloupost už od titulkové sekvence, kterou korunuje okamžik, kdy se na scénu teleportuje Sayid z Lostu :) Ohraná klišé, která nudně požírají sami sebe...(25.6.2015)

• dr.fish

Pokud má někdo v životě tolik času, aby mohl trávit čas u seriálů, kde se nic neděje, nemám proti tomu námitek. Já ten čas nemám. Strávil jsem pět dílů svého života s tímto seriálem, abych stále čekal na něco, co se nakonec nestalo. Pak jsem si pustil naslepo pro jistotu jedenáctý díl, abych o něco náhodou nepřišel. Nepřišel jsem. Obávám se, že větší zvraty a zajímavější děj má i Doktorka Quinnová. Ta má zde na csfd 50% a stejně hodnotím i tento spektákl. Tímto seriálem a Jupiterem vycházejícím jsem definitivně s Wachowskými skončil....(19.7.2015)

Myslím že hodinová stopáž by bohatě stačila k vizuelnímu prolínání postav a zároveň i nějakému ději. Toho je tu míň jak šafránu. Výhodou však je že všech 8 postav je zajímavých a zábavných, děje kolem každé postavy jsou pak na každém zvlášt, nějaké jsou lepší, nějaké slabší. Chápu že to asi není uplně jednoduchý najednou dostat takovou schopnost a chodit v tom od druhýho dílu jako mazák, ale rychlejší náběh to mít mohlo. Myslím že pokud bude další série už by to mohlo mít větší spád.(18.6.2015)

"Cítim to čo cítiš ty. Taký je život...strach, zlosť, túžba...láska. Prestať cítiť emócie, chcieť ich prestať cítiť ...znamená pocítiť... smrť."...začalo to celé úplnou náhodou, keď som sa o údajnej genialite tohto seriálu dočítala v inej diskusii k inému geniálnemu seriálu (Hannibal - pre tých ktorých by to snáď zaujímalo...) Tak som to teda vyskúšala a som viac ako rada! Nevedela som do čoho idem a hneď na začiatku ma potešila účasť viacerých mojich obľúbených hercov, ktorých však málokde vídať ...Brian J. Smith, Freema Agyeman, Max Riemelt...no ale napokon som sa zamilovala kompletne do celého osadenstva. A nielen do osadenstva ale aj do príbehu samotného. Musím povedať, že vysoké hodnotenie tohto seriálu ma veľmi teší ale zároveň aj mierne prekvapuje...multikulturalizmus dnes nie je práve obľúbenou témou, nehoriac o takzvanej "homosexuálnej agitke", ktorá sa dnes údajne všade pretláča a pre mnohých tu môže byť jasne definovateľná. Aby ste ma chápali ja s týmito témami nemám najmenší problém, práve naopak...len viem aké reakcie zvyknú vyvolávať a preto to spomínam. Radšej ale prestanem drístať a len jednoducho skonštatujem, že toto je pre mňa jednoducho skvelý seriál a práve som sa rozhodla, že putuje aj k mojim obľúbeným!!(1.7.2015)

U prvního dílu jsem si říkal: wtf? 8 lidí? 8 dějových linek? pokud některé nezabijou, tak to nemůžou udržet! no a hele, Wachowští se Straczynským to zvládli! Hrdinové ze všech koutů světa jsou odlišní, ale v každém díle se ukazuje, kolik toho vlastně mají společného. A jak ukazují akční sekvence - výborně se doplňují. Je super, že ke znázornění propojování myslí hlavních hrdinů tvůrci nepotřebují kdovíjaké efekty - stačí šikovný kameraman a střihač a je to. Seriál má samozřejmě i slabší stránky, především u dialogových a konverzačních scén, které se často zbytečně táhnou a někdy jsou až nepřirozeně patetické. Vadily mi taky rušivé flashbacky do minulosti postav. Navzdory tomu je Sense8 nadprůměrný seriál se sympatickými hrdiny, originálním námětem a doufám, že v druhé sérii přibude víc akčních scén jako jsme viděli v poslední epizodě první řady.(23.6.2015)

• - Herečka Jamie Clayton (Nomi) podstúpila zmenu pohlavia, presne ako jej postava v seriáli. (DrSKusa)

• - Anglický preklad mena doktora Metzgera je "butcher", teda "mäsiar". (DrSKusa)

• - Všichni hlavní herci, až na Tuppence Middleton (Riley Blue), se v seriálu objeví úplně nazí. (Tessy98)