Volejte Saulovi - Série 4

(série)
USA, 2018, 8 h 15 min (Minutáž: 42–60 min)

Kamera:

Marshall Adams

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Giancarlo Esposito, Michael Mando, Patrick Fabian, Jerry G. Angelo, Luis Bordonada, Vincent Fuentes (více)

Epizody(10)

Ve zbrusu nové seriálové řadě se stává Chuckova smrt katalyzátorem přeměny Jimmyho McGilla v Saula Goodmana. V důsledku jeho ztráty se Jimmy sbližuje se světem zločinu, což může ohrozit jednak jeho budoucnost jako právníka, jednak jeho vztah s Kim. Chuckova smrt se hluboce dotkne bývalých kolegů Howarda a Kim a v bitvě rozpoutané bratry McGillovými zase jednou zavede každého z nich na opačnou stranu. (AMC Czech)

Cartmof

Od minulé série už jsme na velmi pozitivní vlně, kdy si seriál drží tempo a zábavná témata. 1. a 2. série měly takový zajímavý tón, kdy se vše pomalu budovalo, postavy se představovali a už ke konci 2. série se začalo dít nějaké DRAMA. 3. pak tohle DRAMA řešila a Jimmyho nám poslala do celkem zajímavé pozice. Více prostoru dostala i Kim. No a tady, ve 4. sérii už se nám jak právnická stránka s Jimmym, tak kartelová s Nachem a Mikem, celkem rozjíždí. Každá epizodá má takzvaně "drive" a do děje jste zainteresovaný od začátku do konce. Velmi povedené, opravdu se zatím jedná o to nejlepší, co vám seriálový průmysl může nabídnout. ()

Lukin413

Přerod dokonán, Jimmy rozehrál svoji šarádu proti všem a stáva se osamělým manipulátorem. Ke konci série už probleskává ta slizská hajzlovitost, kterou známe z Breaking Bad. Bude zajímavé v páte sérii sledovat, kdy dojde trpělivost i Kim, její rozčarování z Jimmyho v závěru sezóny je prozatimním hereckým vrcholem Rhei Seeehorn. Mikeova (a Gusova) linka je zpočátku upozadněna, i v ní se však na konci dočkáme silného momentu morálního dilematu. Role Nacha se v průběhu série marginalizuje a v závěru je nahrazena jinou postavou, která bude v další sérii Gusovi důstojným oponentem. "The winner takes it all!" ()

Lupes

Málem plný počet hvězd, protože těch několik málo podrazů v režii Kim a Jimmyho stojí za to. Sérii nyní spíš ubližuje narcos dějová odbočka, takže dle mého přibližování k nekriticky zbožňovanému sequelu paradoxně celé sérii neprospívá. Měl Jsem Jimmyho rád jako skautského bojovníka za staroušky, vlastně mě baví i jako Saul, jen nepotřebuji tolik módní kartelové prostředí. **** ()

Likan7

Nebýt povedeného závěru, šel bych nejspíš na 2*. BCS má jeden problém už od začátku seriálu a nepomáhají tomu i skvělý herecký výkony. Ten seriál je prostě o ničem... a u čtyřky je to vidět víc než cokoliv jiného. Děj, nebo něco tomu podobný, je tu asi na 30 minut... A mě to už přestává bavit, takže tam klidně budu šoupat 1 a 2* čím dál častěji, dokud se nestane zázrak a seriál mi nepřinese alespoň z půlky to, co BB. ()

Mkartaylas56

Jo, konečně to tam padlo a poprvé můžu jít s hodnocením na 5 z 5. Nadále pokračuje trend, kdy s každou další sérií se jde s kvalitou výše a výše a ačkoliv jsme v této měli relativně vlažnější rozjezd, tak to kompletně vynahradila celá druhá polovina, kde se prakticky nesundala noha z plynu, vyplynulo z toho hned několik ikonických momentů a v úplném závěru nastal konečně po 4 sériích očekáváný přerod hlavního hrdiny. A to ve velkém stylu, díky čemuž se na nadcházející pátou sérii těším zdaleka nejvíc ze všech předcházejících. ()

pushover

Začíná to parádně připravovat půdu pro příběh Breaking Bad. Scénáristi to mají perfektně promakaný. Baví mě, že si v tom každej z režisérů najde prostor pro filmařský parádičky. ()

oasismanik

Excelentná 4 séria pokračuje v neuveritelnej kvalite s absolútne geniálnou poslednou časťou. Neviem čo by som ešte napísal, k tomuto seriálu všade používam iba samé superlatíva, možno to znie trochu predčasne, ale u mňa osobne je better call saul možno ešte lepší, alebo minimálne rovnako geniálny seriál ako breaking bad. ()

0verseer

Štvrtá séria mi zo všetkých doterajších vychádza zatiaľ najslabšie. Tvorcom v závere tak akosi došiel drive a napriek tomu, že to nebola vyložená nuda, musel som sa k jej dopozeraniu viacmenej premáhať. V porovnaní s Breaking Bad, ktorý sa každou ďalšou sériou zlepšoval, Better Call Saul začína prešlapovať tak trochu na mieste. Potenciál seriál rozhodne stále má, v pokračovaní však určite budem chcieť vidieť určite viac prekvapení a akcie ako tomu bolo teraz. ()

matolos1

Často to pôsobilo iba ako premostenie už do piatej série, lebo bolo vidieť že tvorci si dosť šetrili spojenie s Breaking Bad, ktoré aj tak sa už nenávratne blíži. Mix Saulových nevinných výletíkov a nápadov, ktoré ho potvrdili v tom, že už na tej svetlej stránke mu to moc nevychádza. Takisto napriek tomu, že vieme ako to skončí s Gusom, tak si nemôžem pomôcť ale veľmi dobre je tu zasadený. Mike s Nemcami takisto. Kim by mohla byť iba taká spoločníčka v domácnosti, jej dejová linka by tu ani nemusela byť, ale vzhľadom na koniec tejto série ju skôr budeme vidieť menej než viac. Vince si pán, takto premyslený seriálový svet kde každý jeden detail je do dátumu a udalosti presný, už GOT môže závidieť. ()

Dejf4

A je to tu. Saul je tady. A povím vám tedy, že tohle si zaslouží jen a jen další slova pochvaly. Finální scéna to byla naprostá lahůdka. Zkrátka a dobře co jsem vychvaloval předešlé série, tak zde můžu též. Všechny dějové linky okolo nejsou jen nastavovanou kaší, ale nádherně sekundují hlavnímu příběhu. Nemůžu jinak než smeknout. 9,5/10 ()

jackalsc

Podle mě zatím nejlepší série. Breaking Bad se to přibližuje asi nejvíc ze všech sérií. Nutno uznat, že tentokrát další linky nebyly jen do počtu, měly šťávu, zakončení, no prostě všechno co divák chce. Jen prosím nedělejte tu chybu, že se na to podíváte s českým dabingem. Seriál sleduji od začátku s českým dabingem, ale to co předvedli tvůrci dabingu zde je absolutní spatlanina a největší žumpa českého dabingu. V každé části, která má být tichá, nebo kde se mluví potichu, dabéři do všeho vzdychají, křičí kde se má šeptat, emočně na to serou úplně, jak by četli knihu. Absolutně je nezajímá, že dělají něco opačného, než mají dělat. Toto je přímo sabotáž diváckého zážitku. A vůbec nezáleží, že obsazení dabérů je snad nachlup stejné jako v minulých sériích. Hlavně že dostaneme zaplaceno, kašleme na kvalitu. Ztratil jsem nervy hodně brzo a musel jsem přepnout na EN. ()

bonovox

Season IV: Saul Goodman is here! Aspoň záver jednoznačne túto postavu konečne zhmotňuje. Okrem tohto významného momentu tu máme stále viacej sa rozvíjajúcu drogovú liku, niekoľko zábavných momentov a asi lúčiacu sa Kim...Stále veľmi silná návykovosť...90% ()

antolikopoli

Dobre, jedine čo musím povedať že hodnotenie ktoré som zvolil (5*) je určite nezodpovedajúce. Volil som tak predovšetkým kvôli tomu že štvrtá séria je s prehľadom najlepšia seriálu Better call Saul. Konečná epizóda bola riadna smola ale celkovo sa objavili pár krát aj päť hviezdičkové hodnotenia. ()

NikiVai

Čtvrtá řada mě bavila moc, až na pasáže s kartelem. A to jenom proto, že pro španělštinu mi chyběl dabing nebo titulky, takže jsem na to koukala jak na němý film :))))) ()