Naloďte se na Millennium Falcon a vydejte se do předaleké galaxie ve filmu Solo: Star Wars Story, zbrusu novém dobrodružství nejoblíbenějšího syčáka v galaxii. V řadě troufalých eskapád hluboko v temném a nebezpečném zločineckém podsvětí potkává Han Solo nejen mohutného Chewbaccu, svého budoucího kopilota, ale narazí i na nechvalně známého hazardního hráče Landa Calrissiana. Na této cestě se zrodí jeden z nejnepravděpodobnějších hrdinů ságy Star Wars. (Falcon)

jabbo123

Po dlouhé době film o kterém se mi dařilo vyhýbat se trailerům, recenzím a slyšel jsem pár negativních ohlasů. A za mě veliké a milé překvapení. Jenom by mě zajímala ještě dál linka Crimson Dawn, její nové šéfky a toho počmáranýho :-). Možná jako comics? ()

swn

V podstate jednoduchá, pomerne primitívna kriminálka v sci-fi háve strihnutá s detským filmom. Ako vždy vo filmoch nad 150M posledných rokov, skvelá práca animátorov a mizerná až prachmizerná scenáristov. Možno je tvrdenie, že raz ľudí všetky tie mega efekty prestanú baviť, skutočné sci-fi. ()

Olafvolafka

Jelikož nejsem skalním fanouškem Hvězdných válek, tak nejsem k filmům z dílny Disney tak kritický. Hvězdné války ale upřímně miluji. Film o původu Hana mě opravdu příjemně překvapil. Jedná se o nenáročnou podívanou se skvělým provedením. Film jsem si vážně užil do samého konce. ()

burg

Mě se to prostě líbilo - není to taková kravina, jak tady všichni svorně tvrdí (i když tak dobrý to taky není). Zkrátka odpočinkovej večer bez ambicí na přemýšlení. ()

Tomas129

První jsem se bál, vzhledem k hodnocení a posledním dílům Star Wars (kromě Rogue one, které bylo super). Nakonec jsem byl mile překvapen a lituji, že jsem na to nešel do kina! Určitě bych si tu jízdu užil víc! :-) Bylo tu hodně akce a zábavy, ale také i napětí a dalších emocí. Nebylo to nijak ztřeštěné a občas film i překvapil (hlavně ten poslední výstřel Hana, který byl mimo klasická hollywoodská pravidla :P ). Lando byl taky super. Opravdu super podívaná! :-) ()

Foltest

Sám jsem tím překvapený, ale bylo to dobré. Dokonce velmi dobré. Příběh příjemně ubíhal a akční scény byly povedené. Oceňuji také, že se nejednalo už po sté o souboj povstalců s impériem. Dějové zvraty v poslední čtvrtině filmu jsem vůbec nečekal a příjemně mě překvapily. Teď už mi zbývá se jen modlit, aby se Disney rozhodlo dát šanci pokračování, protože Solo je jeden z mála Star Wars filmů, který by si to opravdu zasloužil. ()

Pentapus

Nemastné, neslané dílo, které potěší jen hezkým hudebním doprovodem a stále se částečně zachovávajícím duchem starých filmů série. Pokud jste fanoušky star wars, film neurazí, jinak ovšem není o co stát. 34% ()

Sadova302b50

Tak jsem se na film podívala znovu a hodnocení neměním. Prvně jsem k Solovi přistupovala s obavami, protože zprávy o velkých tvůrčích problémech na očekávání nepřidají. Nic jsem tedy nečekala a obdržela snímek, který je slušně odsýpající dobrodružnou zábavou, která si naštěstí nehraje na nic jiného. A ani napodruhé jsem se nenudila. Tedy celkem čtyři hvězdy. ()

P3rcy

Důvod, proč byl film takový propadák je jednoduchý - nikoho Han Solo nezajímá, notabene, když ho hraje (celkem logicky) jiný herec než Harrison Ford. Osobně taky nepatřím do fanklubu Emilii Clarke, dokonce by se dalo říct, že je mi ta holka neskutečně protivná, takže její nemilá přítomnost mé hodnocení taky nezvedá. Jinak to není špatný film ... Ron Howard s tímto scénářem asi víc dělat nemohl a velice mě mrzí, že tímto filmem jeho kariéra u Star Wars byla zřejmě ukončena. ()

baronGrga

Režisér Solo: Star Wars Story Ron Howard neměl jednoduchý úkol. Nejenže se k režisérské sesli dostal až půl roku po začátku hlavního natáčení, musel ale také přijít na způsob, jak nesrazit laťku nasazenou až kamsi do výšin hyperprostoru prvním z hvězdných spin-offů Rogue One. Zatímco tvůrci Rogue One si z původní trilogie vypůjčili prolog a kolem něj vystavěli celý film plný převážně nových postav, tvůrci Sola si půjčují jednoho z původních hlavních hrdinů (a rovnou toho nejsympatičtějšího) a vypráví o jeho cestě, která jej zavedla až na Tatooine. Problém druhé Star Wars Story ale není v tom, že jakkoli se představitel hlavní role snažil napodobit Forda, neexistuje snad jediný moment v celém filmu, u kterého byste si řekli: to je ten starý, dobrý, přehnaně sebevědomý náfuka i dobrák Solo (Ehrenreich mnohem víc připomíná DiCapria v jeho drzounských rolích). Problém této Story tkví v tom, že je úmorně nezajímavá a kromě naprosto bizarního nápadu nechat milostně vzplanout člověka a robota také tragicky neoriginální. Prostor pro nový příběh tu přitom byl naprosto volný. Han Solo mohl zažít cokoli, kdekoli a s kýmkoli. Jenže on si stoupl vedle mnohem charismatičtějšího Woodyho Harrelsona, po jehož boku uloupil pohonné hmoty (!), a na závěr se od něj poučil, že lidé jsou předvídatelní. Celkový dojem nespraví ani Emilia Clarke v roli Qi'ry, která se po celou dobu tváří (a díky nevzhlednému ohonu z vlasů i vypadá) jako sekretářka, ani jinak výborný Donald Glover coby Lando, který na rozdíl od Hana v sobě něco z původního Landa opravdu má. Solo neurazí, ale bohužel ani náznakem nenadchne. 60 % ()

vampvegetar

pekné intro s world building ( nezávislé a nezaujaté od ostatných dielov ) a výborná umrznutá línia súbojov na rýchlovlakoch, ostatné padlo so ľahkého nadpriemeru, no ako vsuvka medzi "hlavnou ságou" prijateľné. ()

pRosomak

Tento příspěvek do univerza Star Wars jistě není tím nejlepším co sága zažila. Jeho první problém byl hned v načasování uvedení do kin. Vyšel jen půl rok po The Last Jedi a i pro mě jakožto fanouška celého univerza vlastně jako velké překvapení. V podstatě jsem jeho uvedení zaregistroval jen pár týdnů před premiérou. To film až tak neovlinilo, ale návštěvnost v prvních dnech (týdnech) určitě. Další problém bylo nezvládnuté 3D. Spousta scén vypadala v kině velmi špatně a působilo to na mě dojmem, že film měl zůstat ještě nějakou dobu v post produkci. Následné přehrání doma ve 2D přineslo mnohem lepší pohled, ale první dojem již byl zkažen. Příběh ani herecké výkony nejsou žádné vrcholné umění, ale to se od Star Wars ani nečeká, takže v tomto ohledu ani nadšení, ani zklamání. Přesto ale je třeba k příběhu podotknout, že od ostatních hraných SW filmů se velmi zásadně odlišuje. Nejedná se totiž o žádný epický boj dobra se zlem, tak jako u ostatních filmů, ale spíše o experiment vyprávět heist movie v prostředí SW. Experiment nedopadl vyloženě špatně, ale od originu Hana Sola, tedy jedné z nejpopulárnějších postav celé ságy jsem čekal o něco více. Suma sumárum solidních 65%, s tím že pokud neznáte původní trilogii, pak se vám asi i může film líbit více. ()

Namefar

Podstatné informace nám film sdělil, Woody, triky a scéna z vlakem byla fajn, je to sci-fi a baví to i mojí druhou polovičku. To nám vychází na tři *, Spousty trapných a nelogických scén, dialogy a frikulinské morésy snižuji hodnotu prožitku, hvezdný prapor obdržel dobré 3*. ()

Elanornegra

V rámci možnosti veľmi slušne. Od začiatku v dosť dobrom tempe, s výborným obsadením až na Emília Clarke, ta mi nerezala. Nadštandardná akcia ako scéna s vlakom ala madmax, malé finále bolo útek, s tými batériami, fakt sa to dobre pozeralo. Finále jemne prepálené, emočne suché. Bettany vyzeral slušne aj keď, malo desivo.kostýmy super, hudba taktiež, nostalgiu cítiť....keby bol Han viac charizmaticky, rôzne vysvetlivky fajn, ale bola to taká povinnosť skôr ináč spokojnosť 80% ()

vinson003

Další díl milovaných Hvězdných válek za mnou. Začátek nic moc, ale velké shledání s Čubakou už zatahalo za srdíčko většinu fanoušků. Následovala velká jízda v podobě honičky na vlaku s drahocennými kovy a biják byl tu. Naneštěstí druhá půle tak dobrá nebyla, proto musím dát pouhých, ale přesto dobrých, 70 %. ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (více)

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

14.09.2023

Je to jen pár měsíců, co Donald Glover a jeho bratr Stephen Glover převzali otěže nad scénářem k očekávanému seriálovému spin-offu o Lando Calrissianovi. Chystaný Star Wars projekt si tak od… (více)

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

28.07.2023

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy před pár lety oznámila řadu nových seriálů a filmů ze světa Star Wars, z nichž víceméně na většinu stále zatím čekáme. Byl mezi nimi každopádně i samostatný projekt… (více)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (více)