Ghoul

• Slovensko Ghoul

Jenn

No dobře. Díky kinu to mělo aspoň trošičku děsivou atmosféru, stejně mě to ale šíleně zklamalo. ()

Sever

Na české poměry povedený kousek. Ano, spousta pohodností s nejmenovanými filmy. No a? Ani bych to nenazval horor, jako spíš lekací thriller. Než se na to podíváte, najděte si něco z minulosti a pochopíte proč to Petr natočil. Jen při vzpomínce mi přeběhne mráz po zádech, co to "hovado" dokázalo udělat. ()

werxix

3,5*. Obecně nemám rád found footage, ale u tohohle dílka jsem to zaznamenal jen v těch opravdu nejnutnějších chvílích. Film působí velmi dobře co se týče zasazení do "historického kontextu". Lekačky jsou výborné a opravdu na nečekaných místech a chvílích, což chválím. Nebýt přemrštěného konce, který je příliš navrstvený a zkomolený a nic neříkající by to bylo na 4* avšak takhle bohužel ne. Za skvělý úvod, a dejme tomu i první půli filmu a pak víceméně dobré strašení dávám 3,5*. ()

rytir1 odpad!

Tak tohle je největší blbost mezi horory nebo co to mělo být jakou jsem kdy viděl. Nechápu kde to vzalo 60 procent, já odešel z kina deset minuc před koncem, a to neříkám jen sám, sedělo tam všehovšudy na konci asi jen 5 lidí z kapacity 450..Komentář nemá cenu, nebýt silných zvukových efektů v kině, myslel bych že jsem na komedii a ne thrilleru. Je vidět že to točili češi no. ()

Nerajohn

Podle mě velmi příjemné překvapení. Protože mám rád Blair Witch, nemohl jsem si nechat Ghoula ujít 3D v kině a musím říct, že hlavní první polovina je velmi dobrá a jestli něco se filmu povedlo, tak atmosféra první půlky. Jakmile se ale " na scéně" objeví Čikatilo, trochu se to celé bortí, a musím jednu hvězdičku ubrat, protože závěrečné nahánění v kanálech po vzoru Alien3 možná celou záležitost trochu natáhlo. A já osobně bych na konci neukázal toho, kdo způsobuje smrt. Myslím, že divákům to došlo už během filmu, a nechat v nich trošičku napětí, jestli to odhalili sami správně, by asi neškodilo. Ale je pravda, že kvůli holínkám poprvé v záběru si svoje prádlo navlhčila polovina kina. ()

Ace.A.T.L.

Nic novýho, nic překvapivýho, ale rozhodně skvěle natočený. Obrovská poklona Petrovi Jáklovi, že se do něčeho takovýho pustil a nebál se konkurence. Ikdyž se dneska s podobnýma filmama roztrhnul pytel, tak Petrovo Ghoul, ukázal většině z nich, jen záda a nechal je za sebou. Dobře zvolený použití efektů, nic přemrštěnýho, jen je škoda, že se to nerozjelo dřív a škoda konce, kterej byl už drobet přehlcenej. Ale jinak v celku, to je velká paráda. Za mě skálopevný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Werdugo odpad!

Promrhaných 86 minut.Jedna Mrtvá černá kočka?To má udělat z filmu Horor?A ty Lekačky o kterých se tu v komentářích píše ty budou v druhém díle?A ti lidé co museli odcházet z kina protože se jim udělalo špatně - nejspíš něco špatného snědli.Možná Popcorn? ()

jirkah23

Na českej horor to vůbec není špatný. Když překousnete amatérský výkony herců na začátku filmu, druhá půlka vám bude odměnou, ponurá atmosféra opuštěné chaty uprostřed lesů, dohromady s příběhem Čikatela dělá svoje. Ve východní Evropě je podle mě film na špičce v rámci žánru. ()

doriana.g

Ale jo. Lekačky sice až příliš předvídatelné a hlavní postavy se vesměs chovají jako dementi, ale na to už jsem u hororů zvyklá. FF vyloženě nesnáším a tohle jsem dokoukala až do konce, díky skvělé atmosféře. O víkendu se chystáme na chatu a vůbec z toho nemám dobrý pocit 8-) ()

FOndra

Všechna čest Jáklovi ale tohle tu bylo před už 16 ti lety. Atmosféru to má, to se popřít nedá. Ovšem lekat lidi botama, levitující kočičkou nebo sklenkou, co se sama pohybuje, je dost málo ... Film buduje napětí na fantazii diváka což je dobře. Ale ! Těhle home-video hororů je už tolik ...... ()

Popinodan

Slušný horor. Bohužel už to tu vše párkrát bylo. Kdyby tu nebylo Blair Witch určitě to by to byla parádní a originální jzda z taktovky Petra Jákla ml. Dokonce i samotný konec byl tak někak jakoby Z Podzemí. Ale rozhodně co se týče žánru tento smímek patří rozhodně mezi ty povedenější. ()

krachman

Na ceske pomery hodne dobre. Sice uz jsme vse videli drive, ale i presto je to lepsi prumer, co se zanru tyce. Par svetlych, mrazivych chvilek to melo. Velky minus za herecke vykony, moc jsem jim neveril. ()

hony23

Sympatická snaha Petra Jákla natočit horor. Tak trochu okopíroval film Kanibalové, jen jeho dokumentalisté neodjeli natáčet do Amazonie, ale na Ukrajinu. Osobně tyhle ruční kamerou roztřesené záběry nijak nemusím, navíc pokaždé v nejlepším obraz zhasne úplně, takže k vyvolání děsu a strachu má sloužit pouze zvuková stopa. Jenomže může mít divák strach o tak nesympatické hrdiny, že by jim přál ještě děsivější smrt, než má pro ně přichystanou Čikatilo? Na druhou stranu Ghoul není o nic horší horor, než většina podobných natočených za mnohem větší peníze. ()

mikimiki09

Tento film se nese celou dobu v duchu jedné otázky. PROČ? Proč sakra teď a ne před 15ti lety? Proč někdo natočí film, který byl natočen už v X krát v různých podobách? Proč obsadí nesympatické herce? Proč se ti dementi vlastně chovají zase tak nelogicky( někdo chce, abychom šli ven...proto tam půjdeme!), jako ve většině podobných filmů? ()

Saxos

No paráda. Konečně jsem to pochopil. Oni vlastně neexistující žádní lidští vrazi. Ať už bestiální, sériáci, masáci, nebo se sklonem k papání masíčka, nebo znásilňování, mučení. Péťa nám ukázal, že všechno dělají jen ti duchové. Zlatá pohádka "Ať žijí duchové". Ghoul nám nepřinesl nic nového. Obyčejný found footage horor, plný zbytečností. Atmosféra zničená nesmyslnýma lekačkama, kamera po třídenní chlastačce, doplněná lítající baterkou. Андре́й Рома́нович Чикати́ло, tedy vlastně jeho duch, by dostal v kině záchvat smíchu a museli by ho vyvést. Bohužel tahle produkce by tuto lidskou zrůdu, naštěstí správně popravenou picnutím do makovice, opravdu potěšila. Mě však ne. ()

tykadelko

Jedna hvězda a to jen kvůli tomu, že to natáčel Čech!! Nic horšího jsem v životě neviděla, možná tak Spalovače Mrtvol, kterého každý považuje za úžasného, páč je to klasika, ale ve skutečnosti je to šílenost na entou... Člověk netuší, kdy konečně začíná film a kdy končí dokument, v průběhu filmu má pocit, že to režisér ani nikdo ostatní nemůže myslet vážně a že si spletl žánr filmu! Místo hororu ho čeká 86minut vykulených očí a myšlenek na sebevraždu, jestli to bude nucen dokoukat do konce..naštěstí přichází 86minuta celkem rychle a o to víc nečekaně a vy z kina odcházíte s potřebou se na vrátnici zeptat, jestli je to film na pokračování, nebo proč to ukončili tak nesmyslně a blbě... Jak řekl divák sedící za mnou - mít to menší rozlišení, tak u toho rovnou můžu spát, páč bych neviděl už vůbec nic.. a jak řekla moje kamarádka - Vidíš to černo? Taky budu kameraman, budu natáčet tmu a budu bohatá...víc vyplé kamery a tmy než celkového děje! ()