Ghoul

• Slovensko Ghoul

pájap

jedna z lítosti...čekal jsem něco jako film o čikatilovi a zatim duchařina béčkovýho ražení...při klasicky béčkovym nemáme signál jsem se smál...kokotina.......................... ()

sha.piro

Film Ghoul se jistě právem může nazývat králem českého hororu a bez ostychu se postavit i mezi celosvětovou "standard klasiku". Filmu bych neměl téměř co vytknout - atmosfru má výtečnou - přesto si však dovolím prohlásit, že méně je někdy opravdu více. Ač je Ghoul velmi často spojován se snímkem Záhada Blair Witch, v "úděsnosti" se jí rovnat nemůže. Ono totiž ztělesněné zlo v podobě žijícího lidožrouta není tolik děsivé, jako samotná představivost obecenstva, na kterou vsadila Záhada BW. Ta vhnala strach do kostí diváků slabými dechy, praskáním větví, tmou a vším, čeho se bojí každý, kdo se v temné noci stratí uprostřed lesa. Přesto se to P. Jáklovi a jeho týmu povedlo. Do světa vyslali snímek, na který se jistě hned tak mezi fanoušky hororů nezapomene. ()

zekon odpad!

Otřesný neskutečný dopad!! Nízkorozpočtová amatérská sračka s neskutečně stupidním scénářem, příběhem a herci. O kameře ani nemluvě, to si myslím že už spusta jiných tento humusstyl vyčerpala. Na tohle si sednout v kině tak asi roztrhám plátno! Doteď kroutím hlavou, že na tohle vůbec nějaký sponzor dá kačku a ještě se najde někdo komu se to líbí a považuje to za film. Už dlouho mi po filmu nebylo na zvracení. ()

MotMotkovich

Prostředí bylo hnusné, místy klaustrofobické. Atmoška byla hutná, občas i nějaká lekačka, snad jen ten konec mohl být jiný...celkem by mě zajímalo, jak vypadá těch dalších 6 alternativních konců. Myslím, že se Jákl nemá za co stydět, ba naopak, jen tak dál. 77% ()

injoy odpad!

Že to bude slabé jsem čekal, ale že se až tak spletu, to jsem nečekal. Sračka jako řemen. Jestli se na tohle Jakl vzmohl v roce 2015, tak bych mu doporučil, ať se vrátí ke skákání do krabic a ne za kameru!! Jen to dokazuje, že češi filmy točit většinou a horory vůbec ne. Od Blair Wich uteklo 15 let.... Ostuda. ()

WilWallace

Řekl bych průměrný horor, nejsem fanda tohoto žánru a moc jsem jich neviděl, tak nemohu úplně soudit. Každopádně tři hvězdy dávám za to, že je to dílo českého tvůrce a na to je to myslím dost dobré. ()

Jekyl

Jsem fandou hororového žánru, ale tenhle typ natočení tzv. found footage mě prostě nějak neba. Ani Blair witch, ani Paranormal activity mě vůbec neoslovilo. Přišlo mi to prostě strašné nudný. Člověk hodinu a půl čumí a ono se nic neděje. Navíc ještě musí snést rozkejvanou kameru. Nicméně i tak musím objektivně napsat, že Ghoul mi z tohohle trojlístku přišel nejlepší. Je to především z důvodu atmosféry, která se Jáklovi jun. povedla vystihnout. Tajemná je jak chajda, tak stodola, tak i podzemní štoly. Hezká je i herečka-tlumočnice. Tohle všechno vytáhne moje hodnocení na 2*, ale na víc určitě ne. Je to z důvodu již výše uvedených a zároven i z toho, že jsem příliš nepobral závěr, což ale mohlo být jistou únavou, kdy jsem už upadal do mikrospánku. ()

Big Daddy

Příjemné překvapení, které si alespoň jedno podívání zaslouží. Nepřináší sice nic vyloženě originálního, ale jsem rád, že máme tvůrce snažícího se zaujmout i mimo naše hranice nečím jiným než normalizačním dramatem. ()

Chlo0opek

Stejně jako Blair Witch, je tento film založen na temnosti, očekávání, co bude dál, co na vás vybafne apod. Nemůžu samozřejmě říct, že jsem nebyl také napjat. Ale stejně jako již zmiňovaný snímek je to čistě pouze o tom a člověk se bojí také hlavně proto, že si představuje, že je to opravdu skutečné. Zas na český počin je to ale slušný horor. ()

Naby

Me osobne se hodne libilo. Napeti ktere porad gradovalo bylo opravdu silny. Ano, nekdy gradovalo pomoci lacinejsich fint a triku, ale na me to fugovalo moc dobre a opravdu jsem mel nahnano :-). Pokud mate radi horrory a radi se bojite, tak urcite mrknete. Celkem 4,3* ()

FauSSt

Prečoooo?Ten kto dal Jákolovi peniaze na takúto hovadinu musel byť veľký dobrodruh.....ako študentský projekt by to možno šlo, bez ohľadu na to že to nepodarene vykráda Blééérvič a snaží sa parazitovat na Rostovskom mäsiarovi je to strašná zlátanina....jediné desivé je predstava,že by som mal žiť na Ukrajine a to je jedno v akej dobe. ()

PoprockCZ

Musím uznat, že funkci hororu film splnil. Lekačky mnou cukly, temná atmosféra se zdála být autentická. Škoda, že příběh byl klasicky koncipován stylem: parta kamarádu, postupně umírají a nakonec nepřežije téměř nikdo. Konec je značně nechutný, plný krve. Sem tam je až do očí bijící, proč všichni jednoduše neposlouchají příkazy. Vždy se musí někdo vymykat a poté zemře. Průměrný horor, místy celkem vyleká. Poznámka: V ČT by se mohli naučit dávat filmy s titulky, protože vyznat se v překladech z ruštiny, rozeznávat čí je který naprosto nesedící hlas a pochopit situaci pokud mluví čtyři lidi naráz je náročné. Dabing tohoto snímku je tragický (přesný asi jako při živém překladu ve zprávách). ()

Pajas92 odpad!

Velmi dobrý námět, na horor jsem se celkem těšil, ale překvapení jsem neočekával. Všude se mluvilo, jak lidé museli odcházet z kin, jak je to strašidelné a hrozné. Hovno, největší nesmysl a řadím mezi top10 odpadu. Ukrajinský duch odpovídá na anglické otázky? Ten konec???? Ztráta času, vždyť ten konec je nehorázná slátanina. Měli jsme šanci vidět mix těch nejhorších hororů, které vůbec vyšly. Tento jim všem kraluje! 1% ()

ondra.p

Dobrý horor s pořádnou atmosférou a zajímavým námětem. Jákla považuju za celkem progresivního filmaře, který se nebojí a dokázal to i v Ghoulovi. Jako spíš podprůměrnou však hodnotím "Blair Witch" kameru na tisící způsob, to už se opakuje snad v každém třetím hororu. Také posloupnost příběhu je nějak tak pořád to samé, jen jen se mění námět. Na druhou stranu za mě lepší, než trapné vyvražďovačky, které nemají s hororem nic společného. Nebyl to sice nějaký filmový skvost, ale pobavil a bál jsem se. Ale že by ve mě Ghoul nechal nějaký hluboký zážitek jako např. Sinister, to opravdu ne. Na horor pěkných 55%. ()

uprchlice

Nikdy jsem nechtěla uvěřit tomu, že by Češi natočili horror a ke všemu tak skvělý! Pár "šťastlivců", kterým se do ruky dostala možnost natočit horror, tu už byl, ale filmy stály za hovno. V roce 2015 natočil Petr Jákl ml. (Kajínek) svůj horror "Ghoul". Film nás zavede do temné a zimní ukrajinské krajiny a jejích "přátel". Hlavním tématem v tomto horroru byl kanibalismus. Lépe řečeno a vysvětleno vrah Čikatilo, o kterém se parta přátel rozhodne natočit dokument. "Ghoul" připomíná z jisté části horror "Záhada Blair Witch". Mají společné hlavně to, že se jedná o Found fotage, takže o klepající se a amaterské záběry není nouze. Každopádně je "Ghoul" zajímavý tím, že v divákovi vyvolá alespoň lehký odvar hnusu a strachu. Hnus byl až na samotném konci, kdy se nám ukáže pravá krveprolití a strach by se dal krájet zhruba od poloviny stopáže. Díky amaterské kameře, partě neherců se "Ghoul" řádí mezi "skutečné" horrory a divák má pocit, že to, co vidí, je opravdu reálné. Ovšem, zda to bylo reálné to rozhodne až na konci. Jisté je však jedno. Strašlivé a děsivé to opravdu je a o tom se přesvědči opravdu každý, kdo vstoupí do Čikatilova území a stane se tak navždy jeho temnou součástí. ()

Habansz

Tohle bylo dobrý, dokud se do toho nepřidaly duchové a nadpřirozeno (ono samotnej fakt, že tam desítky tisíc lidi jedlo své blízké, nebo byly snědeni nebyl dost děsivej...). Zatím co BlairWitch, ke kterému je GHOUL často přirovnáván přinesl do světa hororu revoluci a do dějin hororu se tak zapsal napořád, GHOUL přinesl debílní postavy s debilním chováním a jeste debilnější zápletkou. ()