Ghoul

• Slovensko Ghoul

Zlty_Dodo

Od hororu som cakal, ze so mnou obcas sklbne a stalo sa, ale to len vdaka zvukovemu efektu. Preto aspon jedna hviezdicka filmu. Chcel som to vypnut uz po par minutach, ubohost dialogov a afektovane prejavy mi pilili usi i nervy, ale vydrzal som do konca zo zvedavosti. A stalo sa presne co som cakal a to NIC prevratneho. ()

Standey

Být to USA produkce, tak dám 30%, ale z patriotismu musím dát 50%. Na naše poměry slušné. Lekačky-atmosféra good. Příběh a pointa bad. ()

punco

Na Ghoul som sa patrične tešil keďže FF filmy z našich končín človek často nevidí a rozhodne nie s takou reklamou okolo. Tešenie bolo zbytočné keďže vačšinu filmu som sa neuveriteľne nudil, počet žánrových klišé sa ani nedal zrátať, a vyvrcholenie nenaplnilo ani z časti očakávania. Ešteže to bolo také krátke, aj keď spád filmu tomu vobec nenaznačoval... ()

MiniRecenze

Řekněme si to na rovinu.Ghoul nepřináší nic nového.Dokonce bych řekl,že jsem chvílemi myslel,že koukám na další pokračováni Blair Witch.A režisér Jákl neumí vylekat vizuálem,ale audiem.Vždycky,když Vás chce vystrašit,vyhulí volume na vteřinu do maxima(až na scénu s holínkama).Děj je kostrbatý a film by kvůli tomu zasloužil o deset minut navíc.Herecké obsazení není nijak výrazné,tudíž si nestihnete k němu najít "vztah".Ale i tak,co si budeme vykládat?Na českou tvorbu se jedná o nadstandart a v celosvětovém měřítku to klesá k průměru.Takže za mě : NĚCO MEZI!!! ()

FILMOVKA

Dokonale obrazově odvyprávěné. Obrazovou i dějovou složku by mohl závidět kdejaký zahraniční film v podobném žánrovém vyznění. I přes to, že se do found footage hororů pravděpodobně už nic nového vnést nedá a žánr je pravděpodobně na vrcholu, drží se na něm s přehledem a atmosféra stále funguje. Lesy a rozpadlé chalupy jsou vždy vděčným prostředím pro navázání autentičnosti. ()

Phate72

Duchařina, ve které se tvůrci domluvili, že se budeme o to víc bát, když spojí duchy a masové vrahy a tak z toho vznikla poměrně nudná podívaná o vyvolání ducha masového vraha Chikatila. Spojení Záhady Blair Witch (amatérská kamera a děj odehrávající se v lese a v domě bez osvětlení) a skvělého REC, trocha z Paranormal Activity - prostě slátanina, a pro ty, kteří viděli tyto zmíněné horory, i obyčejná nuda. Jediná věc, která mě dostala byl v úvodu filmu dokument o hladomoru na Ukrajině v roce 1932, kde tam prý umřelo hlady 7 miliónů lidí a statisíce jich podlehlo kanibalismu... Tak to nám také nějak komunisti zapomněli říct o tatíčku Stalinovi. ()

Hilly

Dobrý námět, dobře vsazené, pekelně špatně provedené. Pokus napodobit či sloučit Paranormal Activity a Blair Witch. Nic úžasného z toho nevylezlo, pouze náznaky tajemna, atmosféra spíše působí trivialitou až lehkou trapností s nádechem komičnosti. Nevím přesně, jaké byly rozpočtové plány, zda se plánovalo za málo peněz vyrobit hodně muziky, ale výsledkem je velice nepovedená dechovka. V prodeji je již 3D verze - zajímá mě, ale naplňuje mne předsudky, co by se vlastně ještě vizuálně vyzdvihlo. Za plus považuji Jáklovu odvahu, ten se nebojí experimentů. ()

Scaevola

Samozřejmě, že všechno v tomto snímku už tu bylo, ale to mu neubírá na jisté, poněkud podmračené přitažlivosti. Některé momenty (až na úplné finále) jsou v nejlepším slova smyslu strašidelné a unikátní pustota ukrajinského venkova dotváří podmanivou atmosféru. Jasným minusem je naopak okázalá snaha o světovost, která sráží snímek do až příliš probádaných vod, a také překombinovaná mytologie, jež by si vystačila třeba jen s jediným z použitých horrorových prvků. ()

Liskule

Byl jsem na film zvědavý, ale už podle traileru mi to připomínalo Záhadu Blair Witch a taky jsem nebyl daleko od pravdy. Styl kterým je to natočený i podobný děj (např. postupné mizení členů výpravy) a konečné úryvky z ležící kamery, která se náhodou při pádu otočila objektivem přímo na závěrečný akt kanibala. ()

R.I.S.A

Já se tedy posral dostatečně na to aby to 5 hvězd dostalo. Jáklovo projekty jsou na naše poměry dost kvalitní to nemůže nikdo popřít a kdybych nevěděl že to točil on asi bych na to ani nekouk. Takže já byl potěšen a těšit se budu na další výtvory :) ()

Kakofon

Možná by bylo mnohem napínavější nafilmovat životní příběh masového vraha a kanibala Andreje Čikatila. Takhle je to jen jakýsi pokus o napínavý horor s trapnými dialogy a hysterickými scénami. Dávám tři hvězdy za kameru. Těch 54% je tak akorát. ()

Legie odpad!

Vykradeny pribeh Blair Witch. To co v pribehu o carodejnici ve sve dobe fungovalo, zde zcela nefunguje. Nejdesivejsi na celem filmu je moznost, ze by se nekdo pokusil natocit jeste pokracovani. ()

Pavlosos

Upřímně nejsem hororofilem či jejich náruživým sledovatelem, nicméně na tohle dílko z rukou petra Jákla jsem se musel podívat, už kvůli jeho prvnímu filmu Kajínek, jehož propracovaností mě dostal. Mno a teď mě sejmul jak nikdá... precizní ovládání herců, ze kterých vymáčknul maximum a vyplatilo se to; správně depresivní prostředí a k tomu Čikatilo. Říkejte si co chcete, ale za čtyři to je a bez dalšího uvažování. P.S.: Začínám se těšit na Jana Žižku... :o) ()

JerryOnly

Prostredie samo o sebe desivé, ale desivejšie je, že takéto hororové zákutia sú snáď v každej ukrajinskej dedine. Našťastie, nie s tak nechutnou minulosťou. Ľakačiek tu bolo viac než dosť a keď už sa zľaknete raz, bojíte sa čo bude ďalej. Perfektná atmosféra, ktorá ale mala väčší potenciál. Finálne vyvrcholenie zbytočne prehnané a pre mňa dokonca moment kedy som sa prestala báť. Škoda. ()

O_Peki

Moc bych chtěl dát více než 3 hvězdy, ale nejde to. Film vlastně nic neříká a FF nemám rád. Ale klobouk dolů, že se Petr Jákl odvážil udělat něco jinak než ostatní čeští režiséři. Ale jinak je to asi nejlepší český horor ever. ()