Labyrint - Série 2

(série)
Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Česko, 2017, 6 h 45 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Jiří Strach

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Jan Hájek, Tatiana Dyková, Zuzana Kajnarová, Michal Dalecký, Miroslav Donutil, Jiří Dvořák, Radomír Švec, Alois Švehlík, Viktor Preiss (více)

Epizody(7)

V druhé řadě kriminálního seriálu režiséra Jiřího Stracha podle scénáře Petra Hudského bude tým majora Remeše řešit další rozsáhlý a komplikovaný případ série vražd. Detektivové nacházejí v lese nedaleko Brna tělo mladé atraktivní dívky, která zemřela obzvlášť brutálním a trýznivým způsobem. Vyšetřování její smrti je dostává do labyrintu napínavých událostí a přivádí je ke skupině lidí, kteří se ničeho nebojí a nic je nezastaví. (Česká televize)

blackrain

Šifra Mistra Leonarda na český způsob. Bylo to moc pěkně zamotané klubko a podařilo se ho hezky rozmotat. Přesně takový závěr jsem očekávala. Když se zpětně ohlédnu, tak vodítka k tomu tu byla. Jen je včas identifikovat. Jiří Strach sakra dobře ví, co dělá a zvedá laťku pěkně vysoko. Už se nemůžu dočkat jeho dalších počinů, ať už těch kriminálních nebo pohádkových. On prostě umí. Potěšila mě přítomnost Táni Vilhelmové. Překvapila mě a musím říct, že opravdu mile, když dokáže zahrát takovou drsnou postavu. ()

stration

No konečně jsem v posledním díle poznal Labyrint! Sice byla opět povinná čtvrt hodinka, kdy jsem se orientoval v kupě postav, ale pak to začalo mít ty pravý obrátky a nakonec z toho vyklubal suverénně nejlepší díl série. Vysvětleno bylo asi vše, ale to nemůžu posoudit, protože v pár věcech jsem se prostě ztratil. Je hrozná škoda, že "Přemyslovská" linka nebyla v seriálu tou hlavní a dostala se do popředí až k závěru, protože to je IMHO to, proč jsou Jirkovy série tak dobré. Škoda zbytečných mafiánů, milostných motivů a různých odboček, které tentokrát zmátly trochu přespříliš a nerozvíjely zajímavější universum tajemna, záhad, spekulací a konspiračních teorií. I tak se ale jednalo o nadprůměrný počin, který asi až po druhém zhlédnutí dostane ten správný smysl (teda doufám). Jinak herci byli vybráni opět na jedničku, lokace také, Ondrova hudba pasovala a kdyby si pan Šec odpustil neustálé přibližovačky kamery, bylo by to pro očíčko příjemnější. Píšu to už poněkolikáté, ale scénář je přece jenom základ. Příště trochu zjednodušit, vystříhat zbytečné postavy, razantně přidat temnoty a tajemna a bude to zase na sto pro. Budu se těšit. ()

FilmFan24

Námět je sice velmi podobný jedné velmi známé knize Dana Browna, ale dobře se na to kouká. Napínavosti zbytečně ubírá množství vedlejších postav, ale pořád velmi slušné. ()

hygienik

Myslel som, že keď ubudlo spiknutí, tajných bratstiev a mystérií, uvidíme v 2. sérii kvalitnú kriminálku zo súčasnosti. Ouvej! Po 6 dieloch nudy, bolo rozuzlenie zase v spiknutí, tajnom bratstve etc. ()

sofiapetra

Celkově spíš rozpaky, na tři hvězdy to snad ani nebylo (první sérii jsem dala čtyři - a byla stokrát lepší). Ale poslední díl ten chaos aspoň vyjasnil - což už se mi začínalo zdát skoro nemožné. ()

Chrysopras

Ač nerad, tak musím spíš kritizovat. Po slibném rozjezdu, kdy zaujala zejména postava lobbisty, se to hodně utopilo v přespřílišném množství figur a dějových linek. Dle mého buď měli osekat množství linií tak o 50% nebo naopak přidat díly, aby se postavy líp prokreslily. Takhle často mizely tak rychle, jak se objevily. Třeba zmiňovaný lobbista úplně vyklidil pole a v posledním díle se takřka neobjevil... A ten konec?! Motiv nebyl špatný, ale to provedení... Skoro parodie. Asi se víc osvětlí v připravované III, ale obávám se, že už to bude jen ždímání úspěšné 1. série. Často chyběla motivace figur a nějaké přiblížení, aby se divák víc položil do děje. Nabízí se argument, že v severských detektivkách taky hodně linií jen maskuje tu ústřední, což je jistě pravda. Ale hodně cílí na ústřední detektivy, jejich práci i soukromí. A to tady absentovalo. Langmajer byl dost jednotvárný, soukromí prakticky žádné. Škoda promarněného potenciálu, spousty herecké kvality. Přitom našlápnuto bylo: figury Dvořáka, Etzlera nebo Jaškówa byly zajímavý. Nezbývá si přát než: Příště lépe! Pan Strach na to jistě má :-) ()

Cl3ricK

Abych citoval majora Remeše "To snad není možný". Po skoro odpadovém úvodu to teda nakonec jakože dává smysl.... ale bylo to našroubované jako kráva. Nápad s následníkem celkem zajímavý, kdyby nebyl "doplněn" do tak kokotských scén a postav, bylo to to vlastně fajn. 35% a snad ta třetí série bude lepší. ()

rakovnik

Série se skládá z tolika dějových linek, že jsem se zhusta ztrácel. Autoři si to uvědomovali, neboť na začátku každého díu nám připomněli souhrn předchozích událostí. Bohužel, hlavní dějová linie byla nejvíce v pozadí, navíc s koncem, který mě opět nenadchl. Bavil jsem se, ale žádný zázrak se nekonal. ()

zette

Mam pocit, ze ke druhe serii mam daleko vice vyhrad nez k prvni. Prekombinovane, moc postav a spousta mrtvol... Me vsak sledovani bavilo a tesil jsem se na kazdy novy dil, tak nedostatky hazu za hlavu. ()

Šimpy

Bál jsem se, že druhá serie bude vykradačkou první nebo ostatních krimi serií od Jirky Stracha, a i když jsem chvíli myslel, že to není tak originální nebo tak záživné a uvažoval jsem o 4 hvězdičkách, poslední díl zvednul laťka sakra vysoko! Vybroušená zápletka, dobrá pointa, napětí, záhady, přesně, to, po čem člověk touží....objevovat neznámé a tajemné. Velká škoda je, že u druhého shlédnutí už člověk nebude v takovém napětí. ()

dr.fish

Já musím říct, že mne druhá série vlastně bavila o něco víc než první. Zoufale tu ale chyběla Zuzana Kanócz, která mne v jedničce naprosto dostala. Jinak ovšem velice zapletená zápletka, skládanka, která do sebe velmi velmi pomalu zapadá, to někoho může otrávit. Ne ale mne. Brilantní Jiří Dvořák v roli prchajícího lobisty, spousta vedlejších postav, které mne bavily. Mysteriózno tentokrát upozaděné, za což jsem v podstatě rád. Konec samozřejmě díky velmi složité stavbě příběhu a klopýtání hrdinů spíše zklame, ale to bych zas tak filmu nevyčítal, s tím se podle mne nedalo nic dělat. Strávil jsem zkrátka u obrazovky příjemně čas, slušná televizní zábava. 75% ()

kocik1

Osob jak při cinkání klíčů na Staroměstském náměstí. Kdo je kdo nebo kdo co s kým jsem obvykle neudržela v hlavě ani do konce dílu, natož do dalšího týdne. Navíc se na konci seriálu ukázalo, že polovina osob tam byla v podstatě zbytečná, vč. těch hlavních (viz. linka s lobbistou).Zbytečná doslovnost s těhotenstvím sérii také spíš ublížila. Ale jinak jo, viděla jsem všech 7 epizod a rozhodně to nebylo horší než většina mainstreemové seriálové produkce. ()

otík

Na rozdíl od první série kvalitativní sešup dolů. A rovnou o dvě třídy. V jedničce jsem se opravdu bál, těšil se na každý nový díl, atmosféra byla neskutečně psychedézní a nebýt trapného konce, bylo by to na jedničku s hvězdičkou .Ve dvojce chybí napětí, jakákoli stísněná astmosféra, strach o hrdiny a taky to tajemno. Zbyla jen kvalitní detektivka s oblíbeným hrdinou a novými kolegy, kdy Vilhelmová prostě nemá kouzlo Kanóczové a Hájek Majerově sympatičnosti nesahá ani po kotníky. Druhá série má možná smysluplnější konec, ale je daleko víc roztahaná, vaty je tu mraky a spousta záběrů je zcela zbytečných. Zklamání. ()

sator

spoiler: Druhá série je vystavena na fikci existujících potomků Svatého Václava. Ale podle některých pramenů, by se o fikci jednat nemuselo. Zmiňuje se o něm druhá staroslověnská legenda o sv. Václavu, podle níž kníže Václav "byv přinucen jednou od svého bratra a svých vládyků, pro zrození synů obcoval s ženou a zplodil z ní syna jménem Zbraslav." O dalších osudech Zbraslava není nic známo. Lze předpokládat, že po zavraždění svého otce ani on neušel smrti, nasvědčuje tomu zmínka v první staroslověnské legendě, že po Václavově smrti byly zavražděny i blíže neupřesněné děti. ()

Helmutek

Taková pohádka pro dospělý - se všema klišé, co k tomu patřej. (POZOR, TROLEJ) Pohádce odpovídá i v zásadě dobrej konec (ale ne zas tak dobrej, aby se mohlo řikat, že to je pohádka pro děti) se silově nastrčenejma dalšíma otázkama - co bylo v tom kufříku a kdo ho vzal; co bude s miminem Zachariáše; na zbylý dva členy řádu spravedlnost nedosáhla, tak co bude dál? a co na to Jan Tleskač? atd. - ve výsledku to na mě ale působí tak, že to tam Strach narval pro podporu dojmů typu "Tak vidíte, ono to celý bylo možná ještě složější", "Vidíte, jak je to realistický - jako v životě, na všechny hajzly nikdy nedojde" nebo jako teaser pro další sérii. Ani jedno v mejch očích Stracha nectí. U první série jsem brečel, že mi chybělo to mysteriózno, který Strachovi tolik šlo u Brány a Lsti - tady ale zase brečim, že se sice k mysterioźnu vrátil, ale nějak moc na efekt - povrchně a popcornově. Prostě to už pro mě neni ten starej Strach, a to mě mrzí moc, protože ty jeho první věci (až do Osem) se mi líbily obrovsky. Ta ulepeně "tajemná" a extrémně návodná hudba tomu taky moc nepřidává, i když Brzobohatý prostě podle mě jen složil to, co se od něj čekalo. Asi je zbytečný řešit to nějak víc - pro mě je to prostě průměrná televizní zábava, mysteriózní vyvražďovací detektivka pro průměrný televizní publikum, která se možná snažila o Sedmo-Hannibalovsko-Dextrovský vraždy s tajemnym podtextem, moc jí to ale podle mě nevyšlo. Tak snad jen něco z těch "televizností" (čimž myslim lacinej styl tvoření, ne omezený rozpočty atd.), který mě tak rozčilujou - WTF moments: Zase ty majáky a sirény, nejlíp v tajnejch nočních akcích a prázdnym městě, kdy už na sto honů všem pachatelům daj dost času se někam zdejchnout. Přepíčený a ne vždycy uvěřitelný repliky, televizní styl hraní epizodních rolí... Dekapitace prováděný z fleku, "na koleni", na první dobrou a bez nějaký viditelný námahy... Scénářový zjednodušení a zkratky: Najednou maj všichni po smrti starýho Kříže jasno v tom, že ho zabil Sucharda, ale stejně tak to moh bejt jeho syn, kterýho starej udal - takže motiv jako prase... Repliky typu "my jsme už o obětech zjistili úplně všechno" (ponechám stranou, že to by pak už asi nebylo co vyšetřovat) jako reakce na nabídku, že by historička mohla zkusit něco zjistit v souvislosti s tajemnejma historickejma prstenama... Úvaha, že Kříž musí bydlet zrovna v motelu, kde majitel řekne "moc rychle", že tam nikdo takovej neni... Jednou bahnitá cesta je v příštím záběru úplně suchá, aby v tom dalšim byla zase bahnitá... Městskej ťukanec s následkama jako po nehodě na dálnici... Detektivní úvahy typu "zemřel před pěti, šesti dny, tyhle dva den po něm" (počkat, co?)... Viditelný reflextory filmařů (třeba jak se Dvořák belhá potom, co si vytáhne šíp z nohy)... Ve scéně, kde vrah tahá na kárce omráčenou obět, mu ta oběť viditelně pomáhá zvednáním hlavy atd. (to už vůbec nemluvim o tom, jak komicky a žalostně by ve skutečnosti muselo vypadat, kdyby jeden chlap chtěl takhle manipulovat s druhym, stejně velkym - nakládat do auta, z auta, pak na metr vysokou kárku a zase z ní dolů, naštelovat ho nějak u špalku do polohy v kleku, aby se mu neskácel atd.)... Co další větve potomků domnělýho králova syna - to jako žádný nebyly?... Finále v kryptě, kde se pohodově a jak na běžícím páse všichni střílej, bez námahy si mečema probodávaj trupy a sekaj hlavy atd. Abych ale nežral, potěšil mě skvělej Donutil (jak starej, tak mladej!), a krásnej zmrd byl třeba i Hájek. Langmajera, jak mě ze začátku iritoval tim svym defaultně dojemnym výrazem, jsem si nakonec i docela oblíbil, to ale nemůžu říct o Vilhelmový, která mi na tu roli prostě nesedla. A vysloveně do počtu tam bohužel byla i Kajnarová. Jo a motel Lastura je dobrej ekl! () (méně) (více)

Lachtaan

Nehodnotím druhou sérii jako rapidní pokles z důvodu toho, abych zapadl mezi veřejný průměr. Dívám se na ni z čistě subjektivního pohledu a právě díky tomu se můžu s naprosto čistým svědomím ztotožnit s pádem kvality. Přemnožené dějové linky se v závěru sice pěkně spojily dohromady, vycítil jsem ovšem nucený spád, který byl na jednu stranu již nějakou dobu očividný, na druhou vskutku zbytečný. Náhrada skvělého Stanislava Majera prapodivným slizounem Hájkem a mou neoblíbenkyní Vilhelmovou také moc nenahrála do karet. Ještě že to letošní pokračování opět vytáhlo vzhůru. ()

zdenny

Tato série se mi líbila víc než série první. Zřejmě proto, že zde nebylo „namontováno“ moc nábožensko-okultních věcí. A je to v mém případě ku podivu, neboť já mám nábožensko-okultní filmy rád. Spíš jde o to, že v původním „Labyrintu“ to těmito úkazy bylo až příliš přebuřené. Co ale musím vytknout oběma sériím – v roli šéfa kriminalistického oddělení mi moc neseděl Mirek Donutil. Je to sice můj oblíbenec, ale bohužel pro mne není schopen představit se ve vážné policejní roli. Vždy, když promluvil, jsem v celém jeho výrazu podvědomě hledal něco úsměvného. A to není dobře. Do této role by mi víc seděl Alexej Pyško – šéf policejního oddělení ze seriálu „Rapl“. To byl fakt policajt. Co se samotného „Labyrintu 2“ týče, je vystavěn podobně jako švédský kriminální seriál „Most“ – hodně postav, které postupem seriálu odpadávají , protože si to své odbyly v předchozích dílech a pro další vývoj seriálu nebyly už důležité. V „Labyrintu“ si ale myslím, že zde hraje hodně postav, se kterými musí divák dlouhodobě počítat. ()