Mr. Robot

• USA Mr. Robot
USA, (2015–2019), 36 h 52 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvůrci:

Sam Esmail

Hudba:

Mac Quayle

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer (více)

Série(4) / Epizody(45)

Seriál Mr. Robot, ověnčený Zlatým glóbem za nejlepší televizní drama, sleduje mladého programátora Elliota (Rami Malek), který zdokonalil umění počítačového hackerství. Elliot trpí vysilující sociální fobií. Má pocit, že se s okolním světem může bavit pouze tak, že hackuje jejich přístroje. Když zrovna nepracuje jako inženýr kybernetické bezpečnosti, používá své hackerské dovednosti k ochraně těch, na kterých mu záleží. Svět Elliota, rozčarovaného z moderní společnosti, se náhle změní poté, co potká Mr. Robota (Christian Slater), záhadného vůdce tajné hackerské organizace, která chce s jeho pomocí zničit nadvládu jednoho procenta nejmocnějších lidí světa a zažehnout celosvětovou revoluci. (HBO Europe)

Recenze uživatele ALIENka_ k tomuto seriálu (45)

d2.9_h4di_strat3gie1.p7z (2016) (S02E11)

Ježiš, tu scénu, kdy unesli Angelu si pamatuju. To bylo děsivý a divný zároveň. Chápu, o co se snažili (No i když vlastně ne, moc to nechápu. O to, aby ukázali, že jsou Dark Army úplný magoři? Nic novýho pod sluncem.). Vypadá to dobře a všechno, ale na druhou stranu hrozně absurdně. Za prvý, proč by to sakra dělali v obyčejným sousedství, kde by Angela mohla prostě vyběhnout z baráku a měli by po prdeli? Neříkám, že by to měla lehký, ale šlo by to. Proč ji nezavřou někde na odlehlým místě? Pak ta celá věc s tou malou holkou. Prostě nechápu, jakej hlubší smysl mám hledat. Vypadá jako Angela a ptá se jí na soukromý otázky. Ok, ale kde je ta pointa celýho toho divadlo sakra? Rozumím, že chtěj, aby konvertovala k Dark Army, ale proč tenhle způsob, kterej mi vůbec nedává smysl?? Nějak mi přijde, že to tam dal tvůrce jenom proto, ze to vypadá dobře. Což je pravda, ale stejně... Prostě proč? Radši od toho jdu dál. Dom - sakra tuhle ženu fakt lituju. Chudák, tak se snažila všechno vyřešit, a když vidím, jak se osamělá baví s Alexou... Na tuhle scénu jsem nezapomněla ani teď po dokoukání. Hodnocení: každopádně Tyrell je zpět!!/10 ()

d2.9_h4di_strat3gie2.p7z (2016) (S02E12)

Tak dámy a pánové, je to tady! Poslední díl, kterej vám zprostředkovávám takhle z budoucnosti po dokoukání celýho seriálu. Od další série už tu máte zase mě koukající poprvý a tu správnou first feel reakci. Jinak jsem jediná, kdo cejtí to sexuální napětí mezi Elliotem a Tyrellem? Já se omlouvám, ale ty dva jsou atraktivní, ach bože! Každopádně... Kde jsem to byla? Máme tady poslední epizodu a jsem ráda, že je hodně o vztahu Tyrella a Elliota, ty dialogy mezi nima jsou prostě boží! A úplně jsem zapomněla, jak úžasný jsou tady herecký výkony! A Joanna je nejvíc děsivá žena! Saakra bejt Tyrellem, tak se podělám pokaždý, když na mě promluví. A ten souboj na konci? No do prdele! Hodně se nám přiostřuje! Je tady tolik dějovejch linek a všechny jsou tak zajímavý! Třeba když Dom vzala Darlene a ukázala jí tu místnost, kde je vyšetřovali a měli na stěně úplně všechny jejich obličeje! To bylo něco, vám řeknu! A Tyrell střelil Elliota!! Hodnocení: tenhle seriál je z jinýho světa, přísahám/10 ()

d3.0_usporny_rezim.h (2017) (S03E01)

Tak a je to tady, třetí série! Nevěřím, že čtvrtá je už poslední, všechno se pořád víc a víc zamotává, tak jsem zvědavá, jak to rozmotaj ve dvou sériích. Každopádně taky vám přijde, že je každá je úplně jiná? Myslím ten styl a atmosférou? Je to skoro jakoby každou sérii dělal úplně někdo jinej a fakt se mi to strašně líbí. První série byla taková klasika, druhá totální chaos, kdy člověk nevěděl, co je pravda a co ne, a vyznat se v tom byl občas pěknej bordel. No a tahle má takovej temnej feel, barvy jsou do modra a do šeda, a vůbec je to celý depresivní jako prase. A fakt se mi to líbí velice, tenhle styl filmařiny zatím nejvíc, ne že by ostatní série byly míň depresivní, ale tady mi to přijde udělaný až mistrovsky. No abych furt nekecala jenom o vizuálu.. Vypadá to, že každej druhej je dvojitej agent. Rozhodně Angela. Sakra chudák Elliot, vůbec nemá tušení.. Jsem zvědavá, jak co s tím teď udělaj, když se rozhodli Elliotovu druhou osobnost přímo zapojit do hry, že to vidíme i my, pilní pozorovatelé. ( °٢° ) Nějak se nám tu taky rozjíždí menší antikapitalistickej nešvar. Co vám budu povídat, jsem spíš napravo, takže nemůžu říct, že s tím souhlasím, ALE kapitalismus tady a v Americe je úplně něco jinýho, takže to na druhou stranu chápu, protože kdo by chtěl zbankrotovat kvůli zlomený ruce, že? Dost politiky pro dnešek. Hodnocení: Co si budem, dali nám na talíř pěknou porci, ale ráda si pochutnám/10 ()

d3.1_zpet.gz (2017) (S03E02)

Musím říct, že i když je Mr. Robot někdy celkem neuvěřitelnej, kdy si v nějakých scénách už pomalu začínáte říkat: "Hmm dává tohle vůbec smysl, co se sakra děje?",  vždycky, nebo aspoň většinou, se to pak rozmotá, a najednou vidíte všechno jasně jako ranní oblohu při kafču před prací. Jasně, jasně, pořád je to prakticky klasickej seriál o kritice kapitalismu a megakorporací, ale v něčem je zároveň jinej. Hmm, možná v tom, že často ani nevíte, co se děje, protože to vlastně neví ani sám Elliot. No každopádně Joanne je mrtvá?! Cože?? I s jejím věrným bodyguardem? Tak to bylo teda překvápko, který jsem rozhodně nečekala. Milenec už vypadal, že se chystá k odchodu a najednou tam stál s bouchačkou a normálně odprásknul dvě mouchy jednou ranou. Teď to vypadá, jako když si z toho dělám prdel, ale ne, Joanne s bodyguardem mi fakt budou chybět. Už jsem si říkala, co má asi Joanne v plánu, a smrt mě teda nenapadla. Darlene na druhou stranu je plná života a dokonce spolupracuje s FBI. Co si budu namlouvat, v jejím případě bych asi udělala to samý, tady fakt není jiná možnost. Ale na chvíli jsem se lekla, že ošálila i Elliota a FBI ho má na dlani, ale naštěstí Elliot je genius s úžasnou intuici, takže všechno v cajku. Poslední věc, co musím zmínit, je ten rozhovor psycholožky s Mr. Robotem - ten byl prostě naprosto strhující, klidně bych koukala na celou epizodu jenom o tom. Hodnocení: Is it just me, or is it getting crazier out there?/10 ()

d3.2_stary_system.so (2017) (S03E03)

Tahle série mi strašně připomíná seriály jako třeba Narcos, tady taky tu atmosféru hltám plnými doušky. Jsem ráda, že konečně ukázali, jak to vlastně bylo s Tyrellem a celkově takový zákulisí. Ale co mě fakt dostalo, bylo, jak ukázali, že Číňani zmanipulovali americký volby, aby byl Trump prezident. :D Ok, no doufám, že do toho nebudou tuhle politiku moc tahat, protože mě to celkem začíná srát. Nejsem žádnej podpůrce Trumpa, ale co si budem, když o tom čtu pomalu každej den a teď to dávaj ještě do Mr. Robota... ach jo, já se toho nezbavím, dejte s Trumpem už pokoj. Tohle by bylo na dlouhou diskuzi, takže to tady nebudu radši dál rozebírat. Každopádně Tyrellovi asi ta osobní karanténa lezla na hlavu, protože si udělal menší procházku lesem zpátky do civilizace. Ale no tak sakra přece takovej idiot není, ne? Nejhledanější člověk na světě a on si vyjde do krámu, tak to je debil, to jsem neviděla. (Ale ta scéna s palcem byla pěkně bolestivá i za obrazovkou.) A Tyrell že se dal na křesťanství?? No tě Bůh, to jsem zvědavá, co z chlápka ještě vyleze. Ale ten novej muž, jehož jméno vůbec nevím (myslím, že ho ani neřekli, ale vzhledem ke svý paměti za to ruku do ohně rozhodně nedám), vypadá jako sympaťák. Manipulátor jako prase, ale tak to se nevylučuje. Hodnocení: Všichni jsou šílený, až z toho taky začínám šílet/10 ()

d3.3_metadata.par2 (2017) (S03E04)

Nevím, jestli někdy odpustím Darlene, že takhle podvádí svýho bráchu, ale jako chápu to, nejspíš to myslí dobře. Navíc asi nemá moc na výběr. A sama z toho nemá zrovna radost, ani se jí nedivím upřímně. Jinak vidím tady formující se vztah Dom s Darlene i mimo FBI, což se mi líbí, a jsem fakt zvědavá, co se z toho vyvine. Obě jsou to sympaťačky. Ale pokud neuvidím, co vlastně dělá Stage 2 a vybouchnutí budovy E Corpu, budu celkem nasraná, protože vidět smrt tisíce lidí z obřího konglomerátu, který vlastně za nic nemůžou, protože tam doslova jenom pracujou, no kdo by se na to netěšil. (Tak teď mám pocit, že za tuhle větu mi za chvíli zavolá nějakej FBI agent a dnešek bude poslední den, co okouším svobodu.) Irvin (ten brejlatej) je prostě skvělej! Takovej flegmatickej žrout žebírek, hmm asi jsem našla svou spřízněnou duši. Tyrell je prostě šílenej psychopat jako vždycky, k tomu prostě není, co víc říct, takže to tu ukončím. Hodnocení: strašně očekávám, že teď spadnou sračky pěkně do větráku a fakt už to napětím nevydržím/10 ()

d3.4_provozni_chyba.r00 (2017) (S03E05)

Tak a do prdele to bylo naprosto skvělý. Ježiš tahle epizoda mě odpálila jako atomová bomba (ta věta nedává ani smysl, jak jsem z toho vedle). Přiměla mě mít ráda Angelu, která byla upřímně pěkná kráva, ale tuhle sezonu, no to je úplně něco jinýho. Sakra ta žena je fakt skvělá, konečně objevila svůj pravej potenciál a nezůstala kancelářskou krysou. Moc nechápu, jak se Elliot do tý budovy dostal, když mu zablokovali přístup doslova ke všemu, a údajně je E Corp dobře zabezpečenej, a snad mají i terminály(?) Takže nějak nerozumím, jaktože ho nevyhodili hnedka u vchodu, ale víte co? Tahle epizoda mě tak oslnila, že jim to tentokrát s lehkým srdcem odpustím. A začíná to bejt i docela děsivý - hlavně mi to hrozně připomíná rok 2020. Třeba vzpoury v Americe... Už jenom čekám, kdy přijde virus z Číny. Možná proto mě to tak dostalo, působilo to tak reálně, až jsem myslela, že zemřu z napětí. Hlavně scény v budově E Corpu, kdy se Angela snaží nainstalovat, bůh ví, co to vlastně je. A na konci, kdy už je všechno hotovo, potká ještě ke všemu Elliota. Holy mother of god. Hodnocení: jde se zamilovat do epizody seriálu?/10 ()

d3.5_ukoncit_proces.inc (2017) (S03E06)

Takže co je vlastně plán Whiterose? To je správná otázka, na kterou po tomhle dílu rozhodně neznám odpověď. Ne, že by mi to předtím bylo nějak extra jasný, ale teď? Teď nemám nejmenší tušení. Každopádně zklamaná nejsem. Ani trochu, právě naopak. Už jsem se lekla, že Elliot za pomoci Mr. Robota zmařil plán fsociety (je to vůbec ještě fsociety??) vyhodit do povětří budovu E Corpu (ne že bych ráda koukala na umírající lidi, ale touha vidět Stage 2 v akci byla zkrátka velká) a bude všemu konec. Díky bohu (nebo spíš do prdele?) Číňani měli trochu větší plány, a to sice vyhodit 71 budov místo jedný. No tomu říkám operace. Dark Army fakt počítá se vším, všechno mají naplánovaný přesně na čas. Dost jim závidím ten time management a produktivitu, nebudu lhát. Konečně nějaký chytrý záporáci. Říkat každýmu, co jim stačí vědět, případně to, co chtějí vědět a pak jim jenom dát pokyny, je skvělá strategie a fakt cením toho geniálního Číňana, co to celý vymyslel. To je panečku mozek toto! Hodnocení: místy mi to skoro přišlo jako horror, prostě úžasná věc/10 ()

d3.6_fredrick+tanya.chk (2017) (S03E07)

Uuuf tak tohle bylo fakt něco. Jedna z nejsmutnějších epizod v Mr. Robotovi vůbec. Trenton a Mobley jsou zpět (jenom udělali takovej menší feature a pak zase odešli). Upřímně, myslela jsem, že je Dark Army na něco využije, což jakoby udělali, ale kulku do hlavy jsem zrovna nemyslela. Ale bylo to tak dobře udělaný, propojený s vpádem FBI, kdy si pomalu ale jistě začínáte uvědomovat, že je to vlastně ten dům, kde jsou Mobley s Trenton a zíráte na to s očekáváním, jestli je třeba Dark Army přece jenom na něco nechtěla využít. Tyrell - ten je snad samotný ztělesnění existenční krize. Až teď si nějak uvědomuju, že měl jeden z nejvíc tragických životů ze všech. Jeho žena byla psychopat jak svině a on ji stejně miloval, pak mu zlomil srdce Elliot a teď ještě všechno tohle do toho. (Hmm fakt mám slabost pro Tyrella, kdybyste si náhodou ještě nevšimli.) A Angela - ježiš to ne. Já ani nevím, co na to říct... Angela mi v tomhle díle naprosto zlomila srdce. Když se dívala na televizi a zoufale se snažila uvěřit svý víře v posmrtnej život. Do prdele, to bylo drsný. No a na závěr trochu nasrání na odlehčenou - ten FBI chlápek, co pořád volá svojí mámě, je takovej bezcitnej parchant. Chápu, v FBI si člověk musí udržet poker face a Tyrella zrovna rád neměl, ale však mu umřela žena! Hodnocení: 48 minut a deprese k tomu/10 ()

d3.7_nemaz_me.ko (2017) (S03E08)

I přesto, jak strašně se mi líbí závěrečnej Elliotův rozhovor s Angelou, nehledě na ten úžasnej vizuál, nemůžu si pomoct, ale tahle epizoda byla z mýho pohledu neskutečně zbytečná. Elliot chodí po příbuzných svých kámošů a říká jim, jak to byli skvělý lidi. Je to milý a všechno, ale bohatě by na to stačilo 10 minut, nemuseli z toho dělat Nekonečný příběh Elliota a malýho kluka. A to ani nezmiňuju, jak je samo o sobě divný vzít nějakýho neznámýho kluka do kina, ať už ho sledoval nebo ne... ¯\_(ツ)_/¯ Respektuju, že mu právě umřela ségra a má to těžký, ale ten kluk byl pěkně otravnej tak 99% času, nemůžu si pomoct. To bylo fakt utrpení. Navíc neviděl Back to the future a přes to nejede vlak (nadsázka samozřejmě). Opravdu doufám, že se tvůrci nerozhodnou do dalších dílů obsadit víc otravných dětí, už teď jsem byla na pokraji zemření. Hodnocení: tuhle epizodu jsem zrovna noc nepocítila/10 ()

d3.8_faze3.torrent (2017) (S03E09)

Price si teda vyhlídnul Angelu pěkně brzo, ale na co ji vlastně chtěl použít do týhle doby vůbec netuším. Měla zrušit tu žalobu, ale to se nepovedlo, takže co dál, hmm? Vypadá to, že s ní mají ještě nějaký plány, ale chudák žena už je pěkně v řiti. Povídá si se svým Wilsonem o tom, jak ji někdo sleduje... Nechci nějak rozšiřovat pesimismus, ale nevidím to na dobrej konec (co ji sakra Whiterose řekla??). Vůbec celá třetí série má takovej melancholickej podtext, a jelikož jsem asi masochista, úplně to miluju a atmosféru nasávám plnými doušky. Tyrell je ztělesnění Shakespearovský tragédie vám říkám, vážně chudák chlap, ten se už taky pěkně noří ve sračkách. Darlene si mezitím vyrazila na menší románek s kámoškou z FBI, přičemž měla trošku postranní úmysly, který se taky podělaly. V týhle epizodě se fakt všechno sere. Ale Dom už snad musela přijít na to, že s jejím šéfem je něco solidně špatně ne? Však ji podráží nohy už od začátku, co jí tak trvá proboha. Hodnocení: menší otázečka: proč spolu Číňani nemluví čínsky když jsou jenom spolu?/10 ()

vypnuti /r (2017) (S03E10)

Elliot sice měl bejt dávno mrtvej, ale nebojte, je to hlavní postava, takže další série samozřejmě bude i s Elliotem. Ale saakra, tohle bylo fakt něco, i když se všichni pořád velice potichu a záhadně objevujou u ostatních lidí doma. Tímhle seriálem teď fakt žiju. No dobře, vezmu to popořadě (nebo se aspoň pokusím). Všichni mají menší přátelský setkání ve stodole. S diagnózou smrti to odnese ten FBI agent. No, jak řekl Irvin, stejně to byl kokot. A že si ho Irvin pěkně užil, to jsem od něj nečekala, jindy je takovej budhista, ale jak dostane do ruky sekeru... to musíte vidět sami, je to prostě sympaťák. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pak tu máme: "Angela, I am your father". COŽE. Prostě cože. Ne vážně, tohle někdo čekal?? Protože do svaté řitě, to bylo překvapení. Já prostě miluju rodičovský zvraty, ty nikdy nezklamou, hlavně když jsou tak pěkně udělaný (někdy stojí za vyliž zadel, co si budem). Milenec Whiterose to taky odnesl. Chudák, tak věrnej byl a odešel na věčnost. A zajímalo by mě, co jim všem Whiterose řekla, že za ní jdou, jak kdyby jim prozradila tajemství vesmíru, ale v tomhle seriálu by ani to nebylo nemožný. A poslední věc - ten idiot drogovej dealer je zase zpět. Upřímně mi opravdu vůbec nechyběl. Hodnocení: Aliance Mr. Robota a Elliota je tu. Na to čekám už od první série, konečně!/10 ()

401 Neautorizovaný přístup (2019) (S04E01)

Angela je mrtvá? Cože?! Sakra teď se nějak rozjeli s tím zabíjením postav. No do prdele, teď už snad zbejvá jenom Darlene a Tyrell (což mě docela děsí, jak se ten list rychle zmenšuje). Elliot musí žít až do konce, to je jasný, přece jebom je hlavní postava, toho by nezabili, tomu nevěřím (i když ke konci to tak i vypadalo). Ale musím říct, že Price mě celkem překvapil, tolik emocí bych od něj nečekala. Každopádně (aspoň částečná) spolupráce Mr. Robota a Elliota zatím vypadá velice slibně, a jelikož na spolupráci tohohle dua se těším už od prvního dílu, musím si to užívat, dokud se zase něco nepodělá, a to jako že se brzo něco podělá (to by to nebyl Mr. Robot). Dom vůbec nezávidím - na jejím místě bych si taky dala panáčka na zklidnění nervů. Ale furt nechápu, proč Elliot a Darlene pořád lezou k někomu cizímu do bytu. Prostě nechápu, nerozumím. Darlene si udělala party v bytě Angely - nevím no, na místě "zmizelé" osoby... A Elliot zase na místě bývalýho Allsafe. Nějak nevidím ten smysl. Co když přijde oficiální majitel a uvidí tam ty jeho sherlockovský vyšetřovací mapy? Nebo mi něco uniká? Hodnocení: reverze 5/9 hacku zafungovala nějak sakra dobře a sakra rychle/10 ()

402 Vyžadována platba (2019) (S04E02)

Z týhle epizody mám přesně takovej pocit, jako když se v superhrdinských filmech sejde zbytek dobráků, aby to jednou provždy natřeli temný straně (což přijde až v dalším filmu). Ano, přesně tak, Elliot a Darlene jdou zase na to jako tým, a je to dost dobrej pocit vidět je zase spolu. Oba dva si prošli takovýma sračkama, ale společně je nějak přežili, vyříkali si to (co si budem, Elliot se choval poslední dobou jako pěknej debil) a jdou nakopat prdel Whiterose. Mám pocit, že tahle série bude velkolepá - a to si nedělám řiť, tohle je payoff, kterej budovali už od první série a doufám, že bude sakra velkej. Dokonce i Philip Price se přidal k Elliotovi. Musím říct, že naštvaná Whiterose mě velice uspokojuje. Ale zase doufám, že než ji zničí, ukáže ještě nějaký pořádný katastrofy, který se chystá uvrhnout na lidstvo. Potřebuju ji ještě vidět na vrcholu, než ji sundaj, nemůže to bejt procházka růžovým sadem přece. Komu ale vůbec nezávidím je Dom, chudák žena, Dark army ji vůbec nešetří. Hodnocení: hádejte co, máme tady třetí Elliotovu osobnost, tak to jsem zvědavá, kam tohle povede/10 ()

403 Přístup odmítnut (2019) (S04E03)

Koukám, že jsme dostali menší back story ministra Zhanga se špetkou gayské lásky, až na to, že skončila nožem v krku. ಠ_ಠ Elliot potká svoji psychiatričku, no co si budem, asi si zrovna nepředstavovala, že na rande narazí zrovna na TOHOHLE chlápka. A co pořád mají záporáci (v tomhle případě Vera) se zabíjením vlastních lidí?? Prostě ho přeřaď někam jinam a dosaď místo něj někoho dalšího, vždyť takhle si za chvíli postřílí všechny svoje lidi. Ale musím říct, že Elliotovo rande s ženou z banky bylo fakt pěkný a na chvíli jsem i zadoufala, že existuje určitá naděje, že skončí spolu. Jsem až moc naivní? No jo, já vím. A vím, že to říkám furt, ale sakra práce, proč se všichni vloupávají vzájemně sobě do bytů?? Prostě zazvoňte, kdo si má pořád kupovat ty zámky?! Hodnocení: Tyrell je zpět, a to ráda vidím/10 ()

404 Objekt nenalezen (2019) (S04E04)

Můj bože, tahle epizoda... mám z toho všeho velice rozporuplný pocity. Jestli je Tyrell fakt mrtvej, tak končím! Končím! Konec prostě, tohle ne, ne, ne, s tím nesouhlasím! (╯°□°)╯︵ ┻━┻ A co to tam našel v tom lese? Nevěřím, že je prostě jen tak mrtvej, musí existovat nějaký vysvětlení, co to bylo nebo cokoliv! Spokojím se se vším. Však to by jinak bylo takový plýtvání postavama. Angelininu smrt chápu, její potenciál podle mě vyčerpali, jak mohli, ale Tyrell? Chlápek teprve začínal. (Asi už jste uhodli, kdo je moje oblíbená postava...) Každopádně naprosto miluju tu hororovou atmosféru, ta je prostě úžasná. Sice moc nechápu tu celou věc s Darlene - bylo to emocionální a všechno, ale že si k ní Santa úplně bez problémů vlezl do auta a ona ho úplně v pohodě svezla... Darlene má pěkně šílený nápady, to sice jo, ale že až takhle? Musím s ní ovšem souhlasit v jednom, Elliot je teď pěknej idiot, nejdřív se chová jako k hovnu k ní a pak ještě k Tyrellovi? Abych nezačala fandit Whiterose. Hodnocení: sakra práce, předtím než se rozhodnete odjet s údajně mrtvým Číňanem v dodávce, aspoň se přesvědčte, že je fakt po něm/10 ()

405 Nepovolená metoda (2019) (S04E05)

Tak moment! To mi chcete říct, že Elliot fakt nechal Tyrella odkráčet kamsi do prdele do lesa, si děláte srandu, že jo. Jestli je fakt po něm, tak to byla doslova nejhorší smrt, a to říkám jako člověk, co nesnáší plot armor a líbí se mu, když postavy umírají jako na běžícím páse a ještě lepší, když to nečekám. Ale sakra, ty smrti mají mít nějakej dopad a ne jenom "Tyrell dneska nepřijde na schůzku." (-_- )ノ No nebudu se tady rozčilovat, nic není jistý a stále ještě věřím, že z toho bude něco většího. Každopádně tvůrci nás obdarovali dokonce i akční scénou. A tentokrát jsem to opravdu nečekala. Elliot má teda pořádnou výdrž na ajťáka, co sedí pořád jenom doma. Za to ta špionážní sekvence, tak ta byla skvělá. Sekuriťáci jsou sice jako vždycky slepí a hluchý, ale protentokrát je vše odpuštěno, protože tohle bylo zkrátka skvělý. Musím tvůrcům nechat, že napětí umí budovat dobře jak svině, a to prostě cením! Hodnocení: nejezdí Darlene pořád v tom kradeným autě, že ne? Protože to vypadá úplně jako to auto z minulýho dílu.../10 ()

406 Neakceptovatelné (2019) (S04E06)

Bohužel stala se strašná věc - tuhle epizodu jsem nikde nenašla v originále (nesuďte mě, neříkejte, že jste nikdy nepirátili ( ͡° ͜ʖ ͡°), a tak jsem bohužel musela sáhnout tak hluboko, že jsem vzala českej dabing. Ach bože, to byl zážitek. Nemůžu si pomoct, trochu mi to nejspíš zničilo požitek z takhle skvělý epizody. Elliot buď má už totálně u řitě, nebo je emocionálně vysátej, každopádně s radostí pokračuje v ničení životů cizích lidí, a tentokrát naprosto bez emocí - tak přece jenom dal na radu Mr. Robota. Celá ta věc mezi Darlene a Dom byla napínák jak svině - i přes českej dabing tam byla cítit ta úžasná atmosféra. Vera se zatím chce duševně propojit s Elliotem a asi mu plánuje dát baseballkou po hlavě. ノ( ゜-゜ノ) Ale Whiterose mě teď teda pěkně mate s tím, že její plán chce dosáhnout toho samýho, co Elliotův. Hmm, asi to vysvětluje, proč si ho držela tak blízko u sebe, ale potom ho zase chtěla zabít, takže teď fakt nevím, co se děje. Hodnocení: ach jo, už se začínám smiřovat a tím, že Tyrell je nadobro mrtvej/10 ()

407 Vyžaduje se ověřování proxy (2019) (S04E07)

Jelikož se pořád snažím emocionálně zotavit s týhle epizody, tahle recenze bude možná dost zmatená, protože tahle epizoda mě naprosto dostala. Upřímně myslela jsem si, že z celý tý věci s Verou nic moc nebude, ale to jak moc jsem se mýlila?? Já ani nevím, jak to popsat, tohle prostě musíte vidět. Ježiši, dneska asi nebudu spát. Uf, ok. To rozdělení na akty jako v nějakým Shakespearovským dramatu je naprosto úžasný a strašně se mi to líbí. Celá epizoda je prakticky jedno velký napětí a těch emocí... no já myslela, že mě klepne. Fakt jsem to málem pustila do gatí, když přišlo odhalení, proč existuje Mr. Robot. Jeho vlastní táta, jeho kámoš... Tohle ne, to je moc. Jeden špatnej rodič stačí, ale dva? A musím říct, že sympatizuju s Verou, je to pěknej kokot, s prominutím, ale co se mu stalo, je šílený a ať je teď jakýkoliv, když se to stalo, byl malej nevinnej kluk. Tahle epizoda. Já nemám slov. Prostě se na to podívejte sami, ale varuju vás, asi vás to vysaje a chvíli budete emocionálně absolutně na dně, ale pro takovej zážitek se prostě musí trpět. (ಥ_ಥ) Hodnocení: sračky spadly do větráku tak moc, že mě to asi přeneslo do jiný dimenze (co to melu sama nevím)/10 ()

408 Vypršel časový limit požadavku (2019) (S04E08)

Teď se to ale slušně rozjíždí! Elliot je úplně v prdeli, což mu nemůžu vůbec mít za zlý, jelikož jsem taky ještě pěkně v háji z předchozí epizody, která byla jako rána pěstí do čelisti. Dark Army má velice wholesome moment, kdy rodině DiPierrových dají k narozeninám zážitkový poukaz na únos. Ale vtípky stranou, tohle bylo skvělý, už jsem sice čekala, kdy se to otočí na dobráckou stranu, ale otočení udělali opravdu bravurně. Fakt jsem si myslela, že tam Dom umře (což je pořád sice možný, ale nějak si říkám, že pro ni mají tvůrci ještě pár es v záloze), pak zabijou Elliota a Whiterose uskuteční svůj úžasný sen o bůh ví čem. Ovšem ne ne, Dom si totiž udělala kámoše z šílenýho Ira, kterej se rozhodl zabít pár Číňanů, a svoboda byla na světě. Já věděla, že něco plánuje, Dom není ten typ člověka, co by takhle spolupracoval. A ta závěrečná scéna, kde se Mr. Robot baví s Elliotem o jeho tátovi... ponurostí a pesimismem se teď opravdu nešetří. Hodnocení: zajímalo by mě, jestli se ještě někdy objeví Irvin (ten brejlatej cápek se sekerou), ještě bych ráda viděla jeho comeback, ale hádám, že svoji práci už udělal/10 ()

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

21.01.2023

Zatímco pokračuje v práci na sequelu k jeho komiksovému Batmanovi, rozhlíží se mezitím režisér Matt Reeves (Válka o planetu opic) i po dalších zajímavých projektech. A jeden takový mu nyní právě… (více)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Freddie Mercury míří do kin

Freddie Mercury míří do kin

06.11.2016

Biografie největší hvězdy Queenů se chystá už řadu let. Freddieho Mercuryho si měl zahrát Sacha Baron Cohen (Borat, Diktátor), ten ale po neshodách se členy kapely z projektu odstoupil. Hudebníky… (více)

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty