Mr. Robot (TV seriál)

Mr. Robot

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2015–2019, 36 h 9 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvůrci:

Sam Esmail

Mac Quayle

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer, Gloria Reuben, BD Wong, Omar Metwally, Bobby Cannavale, Sunita Mani, Joey Bada$$, Bruce Altman, Erik Jensen, Michael Drayer, Ron Cephas Jones, Brian Stokes Mitchell, Michele Hicks, Sakina Jaffrey, Frankie Shaw, Armand Schultz, Samrat Chakrabarti, Rick Gonzalez, Ben Rappaport, Susan Pourfar, Gabriel Hansen, Tom Riis Farrell, Gregory Konow, Aaron Takahashi, Michael Buscemi, Randy Harrison, Aimee Spring Fortier, Justin Morck, David Iserson, Nadia Gan, Mark Lotito, Richard Bekins, David H. Holmes, Jeremy Holm, Sandrine Holt, Sahar Bibiyan, David Chen, Marko Caka, Mihran Slougian, Mark Moses, Tom Degnan, Nicholas Dullea, Adrienne Lovette, Andrew Pang, John Wojda, Steven Hauck, Eve Lindley, Elliot Villar, Chris Conroy, Cadden Jones, Alex Esola, Carolina Ravassa, Craig Robinson, Nancy Grace, Rebecca Klingler, Anthony Laciura, Jordan Gelber, Jeremy Bobb, Josh Mostel, Rizwan Manji, Luce Rains, Ralph Alderman, Wallace Shawn, Chloe Levine, Julian Gavilanes, Doug Trapp, Karl Kenzler, Ben Livingston, Dileep Rao, Richard Masur, Elisha Henig, Barack Obama (a.z.), Donald J. Trump (a.z.), Bobby Cannavale (vyp.), Martin Wallström (vyp.), Zachery Byrd, Greg Murphy, Hailie Sahar, Matt Mercurio, Alix Elias, Faith Logan, Christine Toy Johnson, Michael Maize, Soledad O'Brien, Ramy Youssef, Bernadette Quigley, Lynn Marocola

Že se dá předvídat jeden zvrat, nevadí. Že se jich dá předvíat tak pět, a polovina z těch, které ne, moc nedávají smysl, to už je horší. Pár postav připomíná karikatury (prakticky všichni hackeři ve fsociety a Tyrell Wellick) a v rámci liberality je zde přegayováno. Jinak jde ale o povedený seriál s velkým potenciálem do budoucna.(24.2.2016)

S01: Skvělý seriál o hackerech, který silně těží z efektu "a co bude dál".. Velmi hravý scénář, který diváka napíná, překvapuje i znásilňuje sem tam nějakým ne moc vyvedeným dílem.. Rami Malek vystřihl skvělou trosku se skrytým géniem.. A veškeré jeho "křoví" do příběhu dokonale zapadalo.. Konečně nějaký hackerský počin, kde není při hackování graficky znázorněno, kudy "vede cesta".. Má na dnešní dobu lehce pomalejší tempo, ale když člověk přivykne, tak absolutně neuráží.. Doufám, že druhá série nepůjde s kvalitou dolů..(7.10.2015)

No je to strašná snobárna, ale ok, někdy je to i chytlavé. Antikorporátní nádech s někdy směšně přetaženými prvky (uberevilCEO) prvních epizod mi ale přijde jako slušný cirkus a upřímně doufám, že se to vyvrbí nějak zajímavě a zúročí se tohle banální profilování k nějakému zajímavému východisku, jinak to bude jenom Klub rváčů na sedatovech bez čehokoliv zábavného. 3 a 1/2 EDIT: Když jsem psal "Klub rváčů", nenapadlo mě, že až tak. Každopádně to finále je tak pitomý, že se trochu stydím za tvůrce.(27.9.2015)

Konečne seriálová udalosť roka, kde sa prenášame od znudených hier o tróny na kyber špecialitu a zakotvené budeme mať práve v hackerskom svete mladého "piráta", ktorý sa ocitne na samotnom okraji spoločenských možnosti. A stačiť mu na to bude bitová sústava jednotiek, pretože čísla hýbu svetom a človek s takým nadaním potrebuje iba natiahnuť ruku a svet mu bude padať postupne na kolená. Hlavný hrdina čo by len vystihol pravú tvár osamelého hackera, ktorý si svoju slabinu rieši striktne a zdrogovaný charakter z neho robí terč duševného zdvojenia, kde si životnú štafetu raz za čas požičia výplod čírej fantázie. Ukázať skutočný profil alebo podobu súčasného sveta bude chcieť viac, než len presun binárnych skratiek do bodu B. A ja sa už teraz teším, že fiktívny svet tam mi je veľmi blízky. Držíme palce Mr. Robot, pretože masív si potrebuje pripomenúť skutočný základ podstaty všetkého živého, i keď fiktívnymi "narážkami". 91%(10.9.2015)

Něco naprosto geniálního!!! Po dokoukání první série , musím sice uznat že mám spoustu otázek na které dostanu odpovědi nejdříve za rok, ale tu jízdu, mindfucky a pocity, které jsem si s tímto seriálem prožíval jsou nepopsatelné, jelikož něco tak odlišného se v dnešní době nevidí. Hlavní postava v podání Ramiho se zařadí do mého žebříčku seriálových tahounů mezi TOP3, jelikož to co se dělo , bylo famozní! Naprosto skvělej soundtrack, který vždy vystihl danou situaci a vždy udělal luxusní hudební podkres. Co se týče dalších postav, tak rozhodně insane Tyrell stojí za uznání, jelikož jeho myšlení a chtíč mnohdy naháněl hrůzu a taky cute Angela, která mému oku lahodila a přirostla k srdci. Druhá série nastolila sice pomalejší tempo,které ale potom během dvanácti dílu neskutečně vygradovalo a my mužem zase zůstat napnutí. Myslím že o Mr.Robotovi se bude ještě dlouho mluvit. I'm good at reading people. My secret , I look for the worst in them. (6.9.2015)

• - Jazyky, ktorými Tyrell Wellick a Joanna Wellick hovoria medzi sebou, sú švédsky (Tyrell) a dánsky (Joanna). (rexino)

• - Elliot (Rami Malek) má zalepenou kameru svého notebooku páskou, protože ví, jak snadné je ji hacknout. V seriálu se hackne Cisco (Michael Drayer) pomocí cedéčka do Angelinina notebooku a pak ji sleduje pomocí webkamery. (Axarus)

• - Skupina fsociety je inspirována hackerskou skupinou Anonymous. (Axarus)