Mr. Robot (TV seriál)

Mr. Robot

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2015–2019, 36 h 52 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvůrci:

Sam Esmail

Mac Quayle

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer, Gloria Reuben, BD Wong, Omar Metwally, Bobby Cannavale, Sunita Mani, Joey Bada$$, Bruce Altman, Erik Jensen, Michael Drayer, Ron Cephas Jones, Brian Stokes Mitchell, Michele Hicks, Sakina Jaffrey, Frankie Shaw, Armand Schultz, Samrat Chakrabarti, Rick Gonzalez, Ben Rappaport, Susan Pourfar, Gabriel Hansen, Tom Riis Farrell, Gregory Konow, Aaron Takahashi, Michael Buscemi, Randy Harrison, Aimee Spring Fortier, Justin Morck, David Iserson, Nadia Gan, Mark Lotito, Richard Bekins, David H. Holmes, Jeremy Holm, Sandrine Holt, Sahar Bibiyan, David Chen, Marko Caka, Mihran Slougian, Mark Moses, Tom Degnan, Nicholas Dullea, Adrienne Lovette, Andrew Pang, John Wojda, Steven Hauck, Eve Lindley, Elliot Villar, Chris Conroy, Cadden Jones, Alex Esola, Carolina Ravassa, Craig Robinson, Nancy Grace, Rebecca Klingler, Anthony Laciura, Jordan Gelber, Jeremy Bobb, Josh Mostel, Rizwan Manji, Luce Rains, Ralph Alderman, Wallace Shawn, Chloe Levine, Julian Gavilanes, Doug Trapp, Karl Kenzler, Ben Livingston, Dileep Rao, Richard Masur, Elisha Henig, Barack Obama (a.z.), Donald J. Trump (a.z.), Bobby Cannavale (vyp.), Martin Wallström (vyp.), Zachery Byrd, Greg Murphy, Hailie Sahar, Matt Mercurio, Alix Elias, Faith Logan, Christine Toy Johnson, Michael Maize, Soledad O'Brien, Ramy Youssef, Bernadette Quigley, Lynn Marocola, Friday Chamberlain, Brian Donahue, Megan Channell, Lorrie Odom, Ashlie Atkinson, Jake Busey, Liz Larsen, Dasha Nekrasova, Robert Myers, Sam Esmail, Elisha Henig (a.z.), Ron Cephas Jones (a.z.), Sunita Mani (a.z.), Martin Pfefferkorn, Mac Quayle, Emmy Rossum, Dominik García-Lorido, Alex Morf, Angela Pietropinto, Vladimir Putin (a.z.), královna Alžběta II. (a.z.), Dominic Colón, Calvin Dutton, Allison Winn, Jon Glaser, Roberta Colindrez, Adam Garcia, Christian DeMarais, Daryl Edwards, Edward James Hyland, Aimee Laurence, Samrat Chakrabarti (a.z.), Michael Maize (a.z.), Craig Robinson (a.z.), Armand Schultz (a.z.), Elliot Villar (a.z.), BD Wong (a.z.), Chantal Maurice, Sebastian Chacon, J. Alphonse Nicholson, Maya Jasmin

Pilot super, takhle nějak bych si představoval seriál o hackování. Hlavní představitel, uzavřená postava, která si dokáže zjistit o všech všechno. Rozhodně první díl nažhavil, ale bohužel další tři díly se nesly úplně v jiným duchu. Už to není ten skvěle promyšlenej seriál o detailech. Monology, který byly dřív něčim zajímavý, už nuděj. Řeší se úplně jiný problémy, šanci tomu do konce série asi ještě dám, ale kvalitativně i dějově se to propadá.(21.7.2015)

Něco naprosto geniálního!!! Po dokoukání první série , musím sice uznat že mám spoustu otázek na které dostanu odpovědi nejdříve za rok, ale tu jízdu, mindfucky a pocity, které jsem si s tímto seriálem prožíval jsou nepopsatelné, jelikož něco tak odlišného se v dnešní době nevidí. Hlavní postava v podání Ramiho se zařadí do mého žebříčku seriálových tahounů mezi TOP3, jelikož to co se dělo , bylo famozní! Naprosto skvělej soundtrack, který vždy vystihl danou situaci a vždy udělal luxusní hudební podkres. Co se týče dalších postav, tak rozhodně insane Tyrell stojí za uznání, jelikož jeho myšlení a chtíč mnohdy naháněl hrůzu a taky cute Angela, která mému oku lahodila a přirostla k srdci. Druhá série nastolila sice pomalejší tempo,které ale potom během dvanácti dílu neskutečně vygradovalo a my mužem zase zůstat napnutí. Myslím že o Mr.Robotovi se bude ještě dlouho mluvit. I'm good at reading people. My secret , I look for the worst in them. (6.9.2015)

Pro levičáky v pubertě. Úvodní řeč hlavního hrdiny je sice fajn teaser, Elliotovo shrnutí stavu světa se už ale dál nikdy neprohloubí. Jakkoliv sympatický je motiv F-Society, zůstává na úrovni revolučního zvolání, po němž následuje standardní televizní vyprávění míchající motivy z thrillerů, gangsterek a Amerického psycha, často hodně otravných klišé a bezvýznamných řečí (We're all living in each other's paranoia.) Deziluze z dneška udává Robotovi styl, obsah je ale zaměnitelná koláž výpůjček z jiných dnešních seriálů. F Mr Robot.(2.11.2015)

Nadšení. Prozatím. Paranoia. Antisociální paralely s Dexterem ve slušivém prostředí sítě. Herecky super, Rami Malek konečně chytl hlavní roli a zvládá s přehledem, Slater rovněž fajn. Snad si to udrží kvalitu... Nespolehlivý vypravěč je zpět, navíc v neuvěřitelně prohnilém a rozmanitém světě plném labilních lidí a borců, kteří mají moc - zdánlivě... možná, asi. Často jsem nestíhal, (pouštět si před spaním je u Mr. Robota hodně špatný nápad) twistů je požehnaně.(15.9.2015)

Mr. Robot je jedna z těch nejvychvalovanějších seriálových novinek letošního léta. Pokud vás baví IT svět, tak je Mr. Robot rozhodně něco pro vás. Všichni si chválí v podstatě dokonalé zpracování hackování a celé téhle problematiky. Já se v tom moc nevyznám, ale dám na odborníky a budu věřit tomu, že je to reálné zobrazení. Pilotní epizoda mě dokázala zaujmout a to natolik, že jsem seriál zařadil mezi pravidelně sledované. Postupně však můj zájem o seriál začal uvadat a k finále jsem se dokopal až více než týden po premiéře. Po pilotu se totiž začal seriál vykrystalizovávat v něco dost temného a depresivního, kde v hlavní roli exceluje feťák s nejdivočejšími myšlenkovými pochody na světě a stíhá plánovat světový převrat. K tomu pak v závěru přišlo ještě několik překvapivých zvratů a hlavně ten nejzásadnější (ala Fight Club) jsem měl problém strávit. Samotné finále mě pak docela zklamalo, protože nenabídlo dostatek odpovědí a tak si ještě rozmyslím, jestli se ke druhé sérii vrátím. Mr. Robot je rozhodně kvalitní podívaná, se skvělým hereckým koncertem Ramiho Maleka, ale zcela určitě svou temnou a depresivní náladou nepadne do oka každému.(10.9.2015)

• - V pilotním díle se objeví chyba, kdy IP adresa, kterou má Eliot (Rami Malek) napsanou na papíře, je neplatná. Chyba byla do seriálu vložena schválně, kvůli bezpečnosti. (Mr.Ganja)

• - Nátáčelo se v okolí Coney Islandu. (tedvidek94)

• - Elliot (Rami Malek) a Darlene (Carly Chaikin) používají programovací jazyky Python a Ruby na vytváření svých hacků. (Axarus)