Mr. Robot (TV seriál)

Mr. Robot

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2015 - 2019, 36 h 9 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvůrci:

Sam Esmail

Mac Quayle

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer, Gloria Reuben, BD Wong, Omar Metwally, Bobby Cannavale, Sunita Mani, Joey Bada$$, Bruce Altman, Erik Jensen, Michael Drayer, Ron Cephas Jones, Brian Stokes Mitchell, Michele Hicks, Sakina Jaffrey, Frankie Shaw, Armand Schultz, Samrat Chakrabarti, Rick Gonzalez, Ben Rappaport, Susan Pourfar, Gabriel Hansen, Tom Riis Farrell, Gregory Konow, Aaron Takahashi, Michael Buscemi, Randy Harrison, Aimee Spring Fortier, Justin Morck, David Iserson, Nadia Gan, Mark Lotito, Richard Bekins, David H. Holmes, Jeremy Holm, Sandrine Holt, Sahar Bibiyan, David Chen, Marko Caka, Mihran Slougian, Mark Moses, Tom Degnan, Nicholas Dullea, Adrienne Lovette, Andrew Pang, John Wojda, Steven Hauck, Eve Lindley, Elliot Villar, Chris Conroy, Cadden Jones, Alex Esola, Carolina Ravassa, Craig Robinson, Nancy Grace, Rebecca Klingler, Anthony Laciura, Jordan Gelber, Jeremy Bobb, Josh Mostel, Rizwan Manji, Luce Rains, Ralph Alderman, Wallace Shawn, Chloe Levine, Julian Gavilanes, Doug Trapp, Karl Kenzler, Ben Livingston, Dileep Rao, Richard Masur, Elisha Henig, Barack Obama (a.z.), Donald J. Trump (a.z.), Bobby Cannavale (vyp.), Martin Wallström (vyp.), Zachery Byrd, Greg Murphy, Hailie Sahar, Matt Mercurio, Alix Elias, Faith Logan

Fascinující myšlenka a nespočet zvratů, které způsobují silnou závislost na tomto seriálu. I třetí série byla vážně pecka, stále se tam něco děje a napětí by se dalo krájet. Předvídat se zde opravdu moc nedá, no uvidíte sami. A samozřejmě všemu kralují parádní výkony. Dávám čtyři a půl hvězdičky za to, že někdy je čekání na objasnění některých faktů vážně přepáleně dlouhé! You don't take down a conglomerate by shooting them in the heart. That's the thing about conglomerates, they don't have hearts. You take 'em down limb by limb.(7.2.2018)

Esmail šponuje napětí na maximum, a nejen že je to výborně napsané a do detailů promyšlené, Mr. Robot uchvacuje především formou zpracování. Což je bez debat. Jestli byl za poslední dobu výjimečný třeba styl True Detective, kdy se člověk párkrát až pozastavil nad brilantní prací s obrazem a atmosférou, tenhle hackerský mindfuck je ještě úplně nový level. V podstatě nám říká, že kdo toho chce opravdu hodně dokázat, moc se v životě nevyspí - a audiovizuální stránka tomu odpovídá neklidnými roztěkanými scénami, nepředpisově rámovanými záběry a proměnlivým ambientním soundtrackem. Prostě je toho mraky. První série je dost temná a skvěle vygradovaná. Trošku Dexter koncept - ve smyslu, že hlavní hrdina má problém se začleněním se do společnosti a pracuje jako expert na něco, co po nocích dělá ilegálně, aby ze světa udělal o něco lepší místo (hehe). Druhá série je mnohem roztahanější, děj časově zpřeházený, ale doslova nabušený plot twisty a šílenostmi, že ta první řada z porovnání nakonec vychází jako čajíček. Na druhou stranu dvojce chybí tempo a trochu i gradace. Celkově jsem asi něco podobného ještě neviděl a léta mě žádný seriál nedostal takovým způsobem, abych ho sjel během tak čtyř dnů. Možná to bude i proto, že jako divák si vůbec nemůžu být jistý, jestli to, co zrovna sleduji, je vůbec realita. Elliot Alderson je totiž nedůvěřivý nejen ve svém příběhu, ale i k obecenstvu. A to je něco.(25.9.2016)

Season 1: 80% Konečně seriál, ve kterém hackování se podává realistickým způsobem. Navíc s velmi povedenou atmosférou, kterou dotváří hlavně ambientní hudba. Maleka znám hlavně z The pacific, kde mne dost sral, ale na tuhle roli asociála se vyloženě hodí. Škoda ne úplně vysvětleného závěru a twist s postavou Slatera mi přišel spíše laciný. Season 2: 65% Trošku natahované a první 4 díly si ani Elliot nesedne za počítač, takže jsou i celkem nudné. Akorát jsem se tam už i trochu ztrácel v ději. Rozhodně ale celkem zajimavě atmosférická psychárna. Season 3: 85%(24.9.2015)

Udivuje mě, kolik lidí zde básní o přirovnání ke Klubu rváčů (děkuji každému druhému komentáři za mega spoiler) a nikdo nevyzdvihne fakt, že tento seriál je nádherně "dexterovský" - hlavní hrdina promlouvá k nám, ke svému "temnému pasažerovi", je odměřený a neví, jak se chovat normálně a zapadnout. Narozdíl od Dextera ale není psychotický sériový vrah, ale má jen social anxiety disorder, tedy strach ze socializace a lidí. Ovšem nemusíte znát ani hlavní zápletku (která je ovšem vyspoilerovaná už snad všude) aniž byste už od prvního dílu neprokoukli, že tvůrci seriálu s námi hrají jen hru na co se stalo/nestalo, co je pouze v Elliotově hlavě, co si představoval, že řekne a neřekl. Za mě obří palec nahoru a nechápu, s čím chtějí vyrukovat ve druhé sérii.(9.4.2016)

Hlavní herec byl zvolen brilantně- Jeho herecký projev od verbálního až k neverbálnímu byl skvělý. Jen mě mrzí, že Mr.Robot s každou scénou vyzařoval auru velkého očekávání, které zakončenými scénami nedokázal naplnit. Neustále na mě doléhal pocit, že přijde něco velkého, ale nikdy to nepřišlo. Těžce se mi to popisuje. Je to jako když jste připravován na příchod ředitele té největší firmy na světě, ale přijde pouze ředitel čtvrté největší firmy. Člověk je celou dobu připravován na něco co nikdy neuvidí. S tím samozřejmě přichází obrovské zklamaní a rozhořčení, protože se člověk cítí cíleně obelháván. Z Mr. Robota mám velice rozporuplné pocity. Seriál je to dobrý, s postavami nakládá precizně, s napětím diváka pracuje skvěle až do posledních minut, ale místy jsem se nudil a myšlenkami odbíhal někam jinam. Na čistých 5 to nevidím, ale 4 mi přijdou málo. Hodnotil bych nejradši 85%.(10.12.2015)

• - Mikina, kterou Rami Malek (Elliot Alderson) nosí, je z jeho vlastní šatny. (Axarus)

• - Celkem 164 herců bylo zvažováno pro hlavní roli Elliota, nakonec si tvůrce seriálu vybral Ramiho Maleka. (Streeper)

• - 21. července 2016 byla vytvořena speciální epizoda ve virtuální realitě. Epizoda je dostupná na Youtube. (Axarus)