Mr. Robot (TV seriál)

Mr. Robot

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2015 - 2017, 26 h 3 min (Minutáž: 22x45 min)

Pilotní díl naprosto super i když malinko přitažený za vlasy. Líbí se mi však že cyber svět nění tak jednoduchý jako v jiných filmech kde si prdnou a hned je hotovo. Tady alespoň sledují síťové protokoli a vědí co je cibulka. Rami Malek je takovej nerd že působí věrohodně. Snad to neztelenovatí Update: po 10 dílech trochu rezivatí, děj se snaží propracovat do dramatu, a hackeřina už je jen okrajově i když stále stylově(14.6.2015)

Konečne seriálová udalosť roka, kde sa prenášame od znudených hier o tróny na kyber špecialitu a zakotvené budeme mať práve v hackerskom svete mladého "piráta", ktorý sa ocitne na samotnom okraji spoločenských možnosti. A stačiť mu na to bude bitová sústava jednotiek, pretože čísla hýbu svetom a človek s takým nadaním potrebuje iba natiahnuť ruku a svet mu bude padať postupne na kolená. Hlavný hrdina čo by len vystihol pravú tvár osamelého hackera, ktorý si svoju slabinu rieši striktne a zdrogovaný charakter z neho robí terč duševného zdvojenia, kde si životnú štafetu raz za čas požičia výplod čírej fantázie. Ukázať skutočný profil alebo podobu súčasného sveta bude chcieť viac, než len presun binárnych skratiek do bodu B. A ja sa už teraz teším, že fiktívny svet tam mi je veľmi blízky. Držíme palce Mr. Robot, pretože masív si potrebuje pripomenúť skutočný základ podstaty všetkého živého, i keď fiktívnymi "narážkami". 91%(10.9.2015)

1. série - 65% - Potenciálu bylo tak moc, až bylo zklamání nevyhnutelné. Soustředěný Rami Malek, specifické prostředí neprůhledné hackerské tematiky, pohledná sousedka, neprůhledný aktuální stav hlavního hrdiny. Takhle nabitý pilot tu zkrátka nebyl dlouho, ale záhy se začalo ukazovat, jak moc vhodnější by byla samostatná minisérie. V deseti epizodách se všechno napětí postupně rozmělní, některé postavy svými zbytečnými linkami téměř ztratí opodstatnění (Wellick si z nečitelného prošel proměnou do fatálně nepochopitelného) a když dojde na velké revoluční činy, ztrácí děj paradoxně šťávu nejvíc. Ve druhé polovině sezóny už dokonce ztrácím pozornost ve všech linkách, ve kterých se nevyskytuje samotný Elliot a byť mu tvůrci přisoudili až neuvěřitelnou kombinaci psychiatrických diagnóz (nehledě na to, že s pomocí morfinu by z něj asi byl myšlení neschopný jedinec raz dva), Malek všechno odehraje tak dokonale, že hltám i to nejposlednější nervózní mrknutí do divákových očí. Druhá řada je obrovský risk, který může vyjít jen při pokusu o převrácení premisy do zcela nových rovin. Dějové skoky pomocí šokujících zvratů se totiž vyčerpaly za minutu dvanáct. 2. série - 70% - Snaha o další zásadní zvrat tentokrát vyznívá poněkud naprázdno, ale druhá série drží pohromadě překvapivě lépe. Napomáhá tomu jak ještě brilantnější Rami Malek, tak skutečnost, že zmizelý Tyrell nemá jak otravovat. Obecně mám ale s Mr. Robotem jeden zásadní problém, který mi kazí celý seriál. Jakkoli chápu jeho oblibu a touhu diváka pitvat se v každém záběru, nedokážu se zbavit pocitu, že se mi Sam Esmail snaží celou sérii dokázat hlavně to, jak dokonale cool jeho seriál je. Tuhle okatou snahu cítím z každého záběru, a i když mnoho scén skutečně formálně dokonalých je, dojmy jdou vzápětí dolů při do sebe zahleděných, nesnesitelně pomalých dialozích a bohužel i při zbytečných vedlejších linkách. Při účasti božské Grace Gummer mě to mrzí obzvlášť, ale přes tři hvězdy se stále vyšplhat nemůžu.(22.6.2016)

1. série Luxus na talíři, začátek mě velmi nadchl, prostředek trochu klesl, 9. díl mě dostal a 10. to završil trošku slaběji, stále se však jednalo o jízdu. Skvělý námět a scénář, velmi slušné herecké výkony a postavy. Druhá série snad nepřestane překvapovat a nabídne nadupanější soundtrack, který v této sérii zaujal jen vyjímečně.(16.8.2016)

Pilot super, takhle nějak bych si představoval seriál o hackování. Hlavní představitel, uzavřená postava, která si dokáže zjistit o všech všechno. Rozhodně první díl nažhavil, ale bohužel další tři díly se nesly úplně v jiným duchu. Už to není ten skvěle promyšlenej seriál o detailech. Monology, který byly dřív něčim zajímavý, už nuděj. Řeší se úplně jiný problémy, šanci tomu do konce série asi ještě dám, ale kvalitativně i dějově se to propadá.(21.7.2015)

• - V 6. epizodě 1. série se objeví český antivirus Avast. (kiwi135)

• - Rootkit je v seriálu i zajímavostech definován špatně. Jedná se o aplikaci, která získává (často chybou v systému) práva nejvyššího administrátora (v Unixech je to ROOT proto také název Rootkit - Root Toolkit). Díky tomu pak dokáže maskovat nejen svou činnost, ale i činnosti dalších aplikací nebo procesů. (grovik.net)

• - Rami Malek (Elliot) si při natáčení několikrát vystřelil ze svých kolegů. Například herečce Carly Chaikin (Darlene) vyzdobil auto gumovými medvídky, což je nejoblíbenější sladkost její postavy. (Streeper)