Reklama

Reklama

Mr. Robot

(seriál)
  • USA Mr. Robot
Trailer 2
USA, (2015–2019), 36 h 52 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvůrci:

Sam Esmail

Hudba:

Mac Quayle

Hrají:

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(45)

Obsahy(1)

Seriál Mr. Robot, ověnčený Zlatým glóbem za nejlepší televizní drama, sleduje mladého programátora Elliota (Rami Malek), který zdokonalil umění počítačového hackerství. Elliot trpí vysilující sociální fobií. Má pocit, že se s okolním světem může bavit pouze tak, že hackuje jejich přístroje. Když zrovna nepracuje jako inženýr kybernetické bezpečnosti, používá své hackerské dovednosti k ochraně těch, na kterých mu záleží. Svět Elliota, rozčarovaného z moderní společnosti, se náhle změní poté, co potká Mr. Robota (Christian Slater), záhadného vůdce tajné hackerské organizace, která chce s jeho pomocí zničit nadvládu jednoho procenta nejmocnějších lidí světa a zažehnout celosvětovou revoluci. (HBO Europe)

(více)

Videa (9)

Trailer 2

Recenze (392)

Tatannka 

všechny recenze uživatele

Pro levičáky v pubertě. Úvodní řeč hlavního hrdiny je sice fajn teaser, Elliotovo shrnutí stavu světa se už ale dál nikdy neprohloubí. Jakkoliv sympatický je motiv F-Society, zůstává na úrovni revolučního zvolání, po němž následuje standardní televizní vyprávění míchající motivy z thrillerů, gangsterek a Amerického psycha, často hodně otravných klišé a bezvýznamných řečí (We're all living in each other's paranoia.) Deziluze z dneška udává Robotovi styl, obsah je ale zaměnitelná koláž výpůjček z jiných dnešních seriálů. F Mr Robot. ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Pokud máte rádi konspirační teorie, bude k tomu přikovaní po 20 sekundách. Výborný příběh o stavu dnešního světa s netradičním hrdinou a atmosférou jako z "Under the Skin". Kvalita se v první polovině série po pilotu trochu zhoupla, ale její druhá půlka už to zase vytáhla k 5*. Sam Esmail je hvězda a po "Comet" má u mně další homerun. ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

Pokud čekáte důkladnou exkurzi do světa hackerů, anebo pokud doufáte, že se u seriálu naučíte programovat snadno a rychle, jste na omylu. Pan Robot z moderního světa informačních technologií sice těží, ale neutápí se v něm tolik, jako ve vnitřním psycho světě hlavního hrdiny. Občasné hackování slouží jen jako nástroj k dosažení určitých ideologických cílů, kterým budete jistě rozumět i pokud jste počítačoví análfabeti. Seriál je postupem času dějově chudší a chudší, naopak ale každý díl dokáže zaujmout svou prapodivnou atmosférou a oním vnitřním světem hlavního hrdiny. Je v tom špetka psychologie, špetka filozofie, nezanedbatelná dávka halucinací a háv hypermoderního světa. Druhá série by se dějově dala shrnout do 2 dílů, ale přesto ve vás každý díl něco zanechá. Kdo by to byl řekl, že zdánlivě IT seriál bude více o pocitech a emocích než o chladných faktech? 8/10 ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Prakticky totožný názor s uživatelem novoten. Super start, ale pak je to až moc psychadelické, přehnaně nereálné a zvraty tak idiotské, že když by o tom věděl člověk hned ze začátku, tak mu ty scény prostě nebudou dávat smysl... Prostě to přehnali. A tak krásný start... Zrovna vychází 2. sezóna a já nemám nejmenší chuť se na to podívat... 50% ()

Havaj8 

všechny recenze uživatele

Pilot super, takhle nějak bych si představoval seriál o hackování. Hlavní představitel, uzavřená postava, která si dokáže zjistit o všech všechno. Rozhodně první díl nažhavil, ale bohužel další tři díly se nesly úplně v jiným duchu. Už to není ten skvěle promyšlenej seriál o detailech. Monology, který byly dřív něčim zajímavý, už nuděj. Řeší se úplně jiný problémy, šanci tomu do konce série asi ještě dám, ale kvalitativně i dějově se to propadá. ()

Galerie (663)

Zajímavosti (58)

  • Veškeré příkazy použité při útocích jsou smyšlené. Například v 1. epizodě 1. série Elliot (Rami Malek) vol Michaelovi (Armand Schultz), protože potřeboval zjistit co nejvíce informací, které mohl pak následně použít pro slovníkový útok. Slova odděloval středníkem (... 2C;Yankees;Flipper), který ukončuje příkaz, tudíž zbytek slov za prvním středníkem nedává smysl, a příkaz tak nemohl proběhnout správně. (Able_Loyal)
  • Herci absolvovali semináře o hackování na přípravu své role. Rami Malek (Elliot Alderson) navíc kurz v psaní pro scény, které zahrnují programování. (Axarus)

Související novinky

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

21.01.2023

Zatímco pokračuje v práci na sequelu k jeho komiksovému Batmanovi, rozhlíží se mezitím režisér Matt Reeves (Válka o planetu opic) i po dalších zajímavých projektech. A jeden takový mu nyní právě… (více)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (více)

Freddie Mercury míří do kin

Freddie Mercury míří do kin

06.11.2016

Biografie největší hvězdy Queenů se chystá už řadu let. Freddieho Mercuryho si měl zahrát Sacha Baron Cohen (Borat, Diktátor), ten ale po neshodách se členy kapely z projektu odstoupil. Hudebníky… (více)

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

08.08.2016

George R. R. Martin momentálně píše Vichry zimy, šestý román z fantasy série Píseň ledu a ohně. Knižní předloha Hry o trůny je alfou i omegou jeho tvorby, to ale neznamená, že by zanedbával svá… (více)

Reklama

Reklama