Mr. Robot (TV seriál)

Mr. Robot

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2015 - 2019, 36 h 9 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvůrci:

Sam Esmail

Mac Quayle

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer, Gloria Reuben, BD Wong, Omar Metwally, Bobby Cannavale, Sunita Mani, Joey Bada$$, Bruce Altman, Erik Jensen, Michael Drayer, Ron Cephas Jones, Brian Stokes Mitchell, Michele Hicks, Sakina Jaffrey, Frankie Shaw, Armand Schultz, Samrat Chakrabarti, Rick Gonzalez, Ben Rappaport, Susan Pourfar, Gabriel Hansen, Tom Riis Farrell, Gregory Konow, Aaron Takahashi, Michael Buscemi, Randy Harrison, Aimee Spring Fortier, Justin Morck, David Iserson, Nadia Gan, Mark Lotito, Richard Bekins, David H. Holmes, Jeremy Holm, Sandrine Holt, Sahar Bibiyan, David Chen, Marko Caka, Mihran Slougian, Mark Moses, Tom Degnan, Nicholas Dullea, Adrienne Lovette, Andrew Pang, John Wojda, Steven Hauck, Eve Lindley, Elliot Villar, Chris Conroy, Cadden Jones, Alex Esola, Carolina Ravassa, Craig Robinson, Nancy Grace, Rebecca Klingler, Anthony Laciura, Jordan Gelber, Jeremy Bobb, Josh Mostel, Rizwan Manji, Luce Rains, Ralph Alderman, Wallace Shawn, Chloe Levine, Julian Gavilanes, Doug Trapp, Karl Kenzler, Ben Livingston, Dileep Rao, Richard Masur, Elisha Henig, Barack Obama (a.z.), Donald J. Trump (a.z.), Bobby Cannavale (vyp.), Martin Wallström (vyp.), Zachery Byrd, Greg Murphy, Hailie Sahar, Matt Mercurio, Alix Elias, Faith Logan, Christine Toy Johnson, Michael Maize, Soledad O'Brien

Naprostá bomba. Pokud se stejně jako já nepovažujete za součást společnosti, i přesto, že jí z donucení jste, je tenhle seriál přesně pro vás. Elliot je podle mého názoru nejlépe psaná postava, která má (i když ne uplně cíleně) za úkol, otevřít oči většině divákům, kteří si realitu nepřipouští a tak nějak nevědomky přijali celý systém jako součást svého života, aniž by je to jakkoliv poznamenalo. Elliot samozřejmě vůči realitě slepý není, tudíž je považován za naprostého magora (kterým vlastně on svým způsobem i je, ale to tak trochu v jiném 'oboru'). Celkevě je tento seriál opravdu na úrovni, má hlavu a patu, a také se sem tam setkáváme s flashbacky do minulosti. Za mě teda fakt paráda. Kéž by takovýchto seriálu bylo více, miluju když nemají lidi v hlavách nasráno. - "Get a blank office stare on my face. This is how they do it, isn't it? How they're able to watch the world fall apart around them? Because to them, this is normal. It's all they know."(2.2.2018)

Nadšení. Prozatím. Paranoia. Antisociální paralely s Dexterem ve slušivém prostředí sítě. Herecky super, Rami Malek konečně chytl hlavní roli a zvládá s přehledem, Slater rovněž fajn. Snad si to udrží kvalitu... Nespolehlivý vypravěč je zpět, navíc v neuvěřitelně prohnilém a rozmanitém světě plném labilních lidí a borců, kteří mají moc - zdánlivě... možná, asi. Často jsem nestíhal, (pouštět si před spaním je u Mr. Robota hodně špatný nápad) twistů je požehnaně.(15.9.2015)

Pro levičáky v pubertě. Úvodní řeč hlavního hrdiny je sice fajn teaser, Elliotovo shrnutí stavu světa se už ale dál nikdy neprohloubí. Jakkoliv sympatický je motiv F-Society, zůstává na úrovni revolučního zvolání, po němž následuje standardní televizní vyprávění míchající motivy z thrillerů, gangsterek a Amerického psycha, často hodně otravných klišé a bezvýznamných řečí (We're all living in each other's paranoia.) Deziluze z dneška udává Robotovi styl, obsah je ale zaměnitelná koláž výpůjček z jiných dnešních seriálů. F Mr Robot.(2.11.2015)

Fascinující myšlenka a nespočet zvratů, které způsobují silnou závislost na tomto seriálu. I třetí série byla vážně pecka, stále se tam něco děje a napětí by se dalo krájet. Předvídat se zde opravdu moc nedá, no uvidíte sami. A samozřejmě všemu kralují parádní výkony. Dávám čtyři a půl hvězdičky za to, že někdy je čekání na objasnění některých faktů vážně přepáleně dlouhé! You don't take down a conglomerate by shooting them in the heart. That's the thing about conglomerates, they don't have hearts. You take 'em down limb by limb.(7.2.2018)

Pokud čekáte důkladnou exkurzi do světa hackerů, anebo pokud doufáte, že se u seriálu naučíte programovat snadno a rychle, jste na omylu. Pan Robot z moderního světa informačních technologií sice těží, ale neutápí se v něm tolik, jako ve vnitřním psycho světě hlavního hrdiny. Občasné hackování slouží jen jako nástroj k dosažení určitých ideologických cílů, kterým budete jistě rozumět i pokud jste počítačoví análfabeti. Seriál je postupem času dějově chudší a chudší, naopak ale každý díl dokáže zaujmout svou prapodivnou atmosférou a oním vnitřním světem hlavního hrdiny. Je v tom špetka psychologie, špetka filozofie, nezanedbatelná dávka halucinací a háv hypermoderního světa. Druhá série by se dějově dala shrnout do 2 dílů, ale přesto ve vás každý díl něco zanechá. Kdo by to byl řekl, že zdánlivě IT seriál bude více o pocitech a emocích než o chladných faktech? 8/10(18.5.2017)

• - V pilotnom diele, keď sa hlavný hrdina zamýšľa nad tým či má zmeniť alebo ponechať IP adresu útočníka, vytiahne lístok s IP adresou 218.108.149.373. Takáto adresa však nemôže v reálnom svete existovať. (Hexicek)

• - Žádná postava se neobjevila v každé epizodě. (Axarus)

• - Pro větší autentičnost spolupracuje s týmem filmařů i počítačový technik Michael Bazzell, který má desetiletou zkušenost v boji proti kyberzločinu a má hackerskou minulost. (Mr.Ganja)