Mr. Robot (TV seriál)

Mr. Robot

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2015 - 2018, 26 h 9 min (Minutáž: 41–65 min)

Mac Quayle

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer, Gloria Reuben, B.D. Wong, Omar Metwally, Bobby Cannavale, Sunita Mani, Joey Bada$$, Bruce Altman, Erik Jensen, Michael Drayer, Ron Cephas Jones, Brian Stokes Mitchell, Michele Hicks, Sakina Jaffrey, Frankie Shaw, Armand Schultz, Samrat Chakrabarti, Rick Gonzalez, Ben Rappaport, Susan Pourfar, Gabriel Hansen, Tom Riis Farrell, Gregory Konow, Aaron Takahashi, Michael Buscemi, Randy Harrison, Aimee Spring Fortier, Justin Morck, David Iserson, Nadia Gan, Mark Lotito, Richard Bekins, David H. Holmes, Jeremy Holm, Sandrine Holt, Sahar Bibiyan, David Chen, Marko Caka, Mihran Slougian, Mark Moses, Tom Degnan, Nicholas Dullea, Adrienne Lovette, Andrew Pang, John Wojda, Steven Hauck, Eve Lindley, Elliot Villar, Chris Conroy, Cadden Jones, Alex Esola, Carolina Ravassa, Craig Robinson, Nancy Grace, Rebecca Klingler, Danny Garcia, Anthony Laciura, Jordan Gelber, Jeremy Bobb, Josh Mostel, Rizwan Manji, Luce Rains, Ralph Alderman, Wallace Shawn, Chloe Levine, Julian Gavilanes, Doug Trapp, Karl Kenzler, Ben Livingston, Dileep Rao, Richard Masur, Elisha Henig, Barack Obama (a.z.), Donald J. Trump (a.z.), Bobby Cannavale (vyp.), Martin Wallström (vyp.)

Nemám ve zvyku hodnotit seriál po prvním díle, ale zde jsem se bohužel nemohl udržet. Tak briliantní nástup seriálu jsem neviděl už od dob... vlastně ani nevím od jakých dob, snad žádný seriál neměl tak solidní, promyšlený a scénáristicky úchvatný nástup. Malek má rozhodně na to, stát se novým kybernetickým Dexterem! Po prvním díle jasných 100%.(2.6.2015)

Season 1: 80% Konečně seriál, ve kterém hackování se podává realistickým způsobem. Navíc s velmi povedenou atmosférou, kterou dotváří hlavně ambientní hudba. Maleka znám hlavně z The pacific, kde mne dost sral, ale na tuhle roli asociála se vyloženě hodí. Škoda ne úplně vysvětleného závěru a twist s postavou Slatera mi přišel spíše laciný. Season 2: 65% Trošku natahované a první 4 díly si ani Elliot nesedne za počítač, takže jsou i celkem nudné. Akorát jsem se tam už i trochu ztrácel v ději. Rozhodně ale celkem zajimavě atmosférická psychárna. Season 3: 85%(24.9.2015)

Dech beroucí kamera, záběry města očima týpka v kapuci. Famózní soundtrack. A tím s velebením končíme. Dobře, Malek je strhující ve své společenské izolac,i ale jako deprimovný paranoik se pohybuje lehce za čárou........ a v momentech kde nastupuje veterán Slater, trošku drhne.... Pilot moc zábavnej nebyl, ale to nemá být rozjuchaná alá hausijáda. Příběh je neurvale nevyrovnaný....prvních šest dílů jsou jak na houpačce s dějovými zvraty. Někdy jsou úplně fackou na promrzlý obličej (konec třetího dílů), jindy jsou kopancem směr koule, promáchnutým do vzduchu (konec 8. dílů). Musím uznat, že dlouho jsem nebyl žádným jiným seriálem tak vyveden z míry a ze spokojeného života počítačového úchyla. Závěrečné hvězdičkování první řady necháme vážně a po jejím skončení. 84%. Ale přijde mi to jako přepálené, v těch dějových kličkách a zvratech se nedá moc orientovat.(21.7.2015)

IT Dexter ... akurát namiesto vraždenia tu titulný hacker, taktiež sociopat, vyťahuje špinu z internetovej histórie jeho „obetí“. A vôbec, tých spoločných tematických prvkov je tu s najobľúbenejším seriálovým vrahom viac ako by sa na prvý pohľad zdalo: sociopatický hlavný hrdina ktorý chce konať dobro aj za cenu páchania zla, resp. nie úplne legálnych vecí, jeho neustále vnútorné monológy, akurát namiesto obetí a krvných sklíčok tu sú počítače a záznamy na CDčkách. A navyše to vyzerá, že sa jedná o jeden z mála seriálov zaoberajúcich sa IT tématikov, ktorému je možné uveriť, že daný hack sa skutočne udial a nepôsobí to iba ako zadanie pár príkazov do klávesnice. Pilot tak predstaví scenáristicky do detailu prepracovaný príbeh, ktorý postupne rozohráva dôležité udalosti, predstavuje zásadné postavy a divák ma skutočne pocit, že sa v ňom v niečo aj stalo, dej nestagnuje na mieste a s týmito charaktermi budeme chcieť stráviť ešte veľa času a sledovať ich osud. Čo mimo iného zaručuje aj dravé tempo a skvelý elektronický hudobný doprovod. K tomu sa ešte Mr. Robot nebojí byť tematicky bohatým seriálom, ľahko provokovať a navážať sa do stavu súčasnej spoločnosti. Úprimne neviem ako to v televízii príjme väčšina (amerického) diváctva, ale dúfam, že toto bude mať úspech a udrží si to kvalitu po celý čas. Takto našlápnutú, ale zároveň do najmenšieho detailu prepracované úvodnú epizódu seriálu som už dlho nevidel. V tomto prípade teda neváham udeliť hneď zo začiatku plný počet a uvidíme ako ďalej. PILOT: 4,5* (9/10) (Season 1, keep watching)(25.6.2015)

Toto ožehavé téma mám rád a ze začátku mě to celkem bavilo sledovat a postupem času jsem se musel nutit, abych první řadu dokoukal. O závěrečné příběhové zvraty sice není nouze a ten největší na mě poměrně příjemně zapůsobil, ovšem tato látka je na mě zřejmě až příliš složitá abych jí chápal a orientoval se v tom, což potvrdila i nadále schizofrenní druhá série...50%(21.1.2016)

• - V traileru na tuto sérii, můžeme spatřit telefonní číslo, na které když zavoláme, zazní z něj binární kód, po jehož rozluštění nám vyjde „fsoc.sh“, což je webová stránka, kde jsme mohli před uveřejněním této série získat tričko Mr. Robot. (chyt)

• - Mikina, kterou Rami Malek (Elliot Alderson) nosí, je z jeho vlastní šatny. (Axarus)

• - Elliotova (Rami Malek) ryba se jmenuje Qwerty. Jméno vychází z prvních šesti písmen na klávesnici. (kiwi135)