The Deuce: Špína Manhattanu (TV seriál)

The Deuce

USA, 2017–2019, 25 h 20 min (Minutáž: 58–86 min)

James Franco, Maggie Gyllenhaal, Zoe Kazan, Margarita Levijeva, Lawrence Gilliard Jr., Don Harvey, Kim Director, Method Man, Michael Lombardi, Kevin Breznahan, Doris McCarthy, Sepideh Moafi, James Waterston, James Saito, Happy Anderson, Daryl Edwards, Van Hansis, Gary Carr, Emily Meade, Ralph Macchio, Olivia Luccardi, Gbenga Akinnagbe, Amber Skye Noyes, Chris Bauer, Chris Coy, Natalie Paul, Michael Rispoli, Anwan Glover, Michael Kostroff, Mustafa Shakir, Will Chase, Pernell Walker, Aaron Dean Eisenberg, Sean Meehan, Paul Borghese, Danielle Burgess, David Krumholtz, Michael McFadden, Genevieve Hudson-Price, David Aaron Baker, E.J. Carroll, Saul Stein, Liz Stauber, Lou Martini Jr., Russell Posner, Chloe Levine, Daniel Hilt, James Russo, John Cenatiempo, Alyssa Kempinski, Dominique Fishback, Tom Kemnitz Jr., Roxanne Day, Diana Bologna, Ted Sutherland, David Johnson, Christopher Botte, Steve Stanulis, Tamzin Brown, Derek Zuzunaga, DeShawn White, Jamie Neumann, Stephen Gevedon, Luke Kirby, Vic Noto, Jim Parrack, Michael Stahl-David, Annabelle Dexter-Jones, Daniel J. Watts, Alysia Reiner, Larisa Polonsky, Dagmara Dominczyk, Jeanette Dilone, Maria Dizzia, Sebastian Arcelus, Ed Moran, Bethany Lauren James, Jason Kravits, Nan Goldin, Adelind Horan, Heidi Armbruster, Armand Assante, Dena Tyler, Brian Muller, Jamar Greene, Chris Banks, Cameron Cowperthwaite, Michael Gandolfini, Roberta Colindrez, Robbie Tann, Malachy Cleary, Jimmy Palumbo, Brian Donahue, Hannah Elless, Joel Marsh Garland, Rayford Sewell, Delphina Belle, Taylor Selé, Henry Ayres-Brown, Mark C. Fullhardt, Antoinette LaVecchia, Murphy Guyer, Domenick Lombardozzi, Corey Stoll, Jason A. Rodriguez, Alan Mingo Jr., Paloma Guzmán, Janine DiVita, James Martinez, Carl Capotorto, Ashley Austin Morris, William Ragsdale, Walker Hare, Ben Livingston, Daniel K. Isaac, Kristin Griffith, Bruce MacVittie, David Morse, Andrea Suarez Paz, Angela Pierce, Marcia DeBonis, Alana O'Brien, Johnny Sibilly, Brittini Schreiber, Kersti Bryan, Colin Moss, Alejandra Rivera Flaviá, Olga Elliot, Ruby McCollister, Sydney Farley, Devon Diffenderfer, Tara Anika Nicolas, Becca Lish, Serhat Kaner

Komentáře uživatele Necrotongue k tomuto TV seriálu

Nakonec se ukázalo, že oficiální obsah HBO Europe k seriálu příliš nepasuje. Rozvoj pornoprůmyslu tady byl po většinu času ne na druhé koleji, ale až na tom úplně posledním nástupišti. Šlo spíše o neuhlazenou kroniku centra New Yorku, která mě po většinu času hodně bavila. Maggie Gyllenhaal a James Franco ve svých rolích jasně vyčnívali a já jsem si seriál i přes slabší druhou sezónu užil.(15.3.2020)

Po skončení první sezóny jsem velmi spokojen, i když jsem čekal něco úplně jiného. Pornoprůmysl je jednoznačně mým nejoblíbenějším průmyslovým odvětvím- například strojírenství nebo výroba automobilů mě nechávají zcela chladným. Tentokrát jsem si u seriálu mimořádně přečetl obsah, proto mě dost překvapilo, že je tady pornografie až na okraji zájmu. Tvůrci to ale měli výborně promyšlené, vystavěli velice dobrý příběh, vybavili ho dokonalou retro atmosférou, blýskli se i obsazením a jasně si mě získali. Maggie Gyllenhaal zahrála životem ošlehanou Eileen/ Candy výborně, ale husarským kouskem bylo obsazení Margarity Levijevy do role o téměř dvacet let mladší Abby. 4*+(23.1.2020)

Pilotní díl byl klasickou seznamovačkou s postavami a prostředím se nesl v poklidném tempu. Děj nebyl nikterak výrazný a za běžných okolností by mi k ohodnocení stačily tři hvězdičky, ale za tu kvalitní atmosféru sedmdesátkového New Yorku jsem musel jeden kousek přihodit.(22.1.2020)

Podobně jako v předchozím dílu jsem se ani ve druhé epizodě nedočkal žádného zběsilého tempa, místo toho jsem ale pochopil, jakým způsobem bude tahle záležitost fungovat a rozhodl jsem se, že se mi bude líbit. V záplavě dnešních filmů a seriálů s učesaným dějem, kde hlavní hrdina/ ka řeší zpravidla své homosexuální zaměření, případně změnu pohlaví, jde o příjemnou změnu.(22.1.2020)

Jo, jo, tohle na mě funguje. Pravda, k dokonalosti by to přece jen chtělo ještě trochu vypilovat, ale v podstatě jsem spokojen. Tahle odvrácená tvář New Yorku mě hodně baví, absence typické kladné postavy je osvěžující a vyloženě se těším, s čím přijdou tvůrci příště.(22.1.2020)

Nemůžu si pomoct, mě to prostě baví. Tempo příběhu bylo přitom ještě o něco málo pomalejší, a to by mi mělo vadit, ale nevadilo. Jednak Vincent zjistil, že opravdu nic není zadarmo, a navíc jsem se hodně bavil při nákupu pistole s operátorem, při ukouření tlusťocha i při rande s novinářkou.(22.1.2020)

Tempo příběhu tentokrát výrazně zpomalilo to, že se tvůrci až příliš zaměřili na postavu barmana Paula, i přesto jsem nebyl nespokojen, děj byl i přes drobné nedostatky velmi zajímavý (alespoň tedy pro mě). Pornografie stále hraje až nějaké čtvrté housle, ale mizérie života profesionálních kamarádek byla v epizodě ukázána dost barvitě (a to se ještě braly hodně velké ohledy na zjemnělé jedince).(23.1.2020)

Tak tady asi každý pochopí, co to znamená, když se jde na něco oklikou. V seriálu o počátcích pornoprůmyslu v USA se cesta k pornografii uvolňuje až v šesté epizodě. Ne, teď si nestěžuju, spíš naopak, jsem hodně spokojený s tím, jak se tvůrci k natáčení série postavili. Jen tak dál.(23.1.2020)

Hmmm, sedmá epizoda a ještě jsem neviděl špatný díl. Spíš bych řekl, že se mi seriál i přes své pomalé tempo líbí stále víc. Obrovský podíl na tom má dokonale vychytaná atmosféra New Yorku sedmdesátých let a skvělý casting- postavy jsou přímo vymazlené a krajně uvěřitelné.(23.1.2020)

Výborně zvládnuté finále první sezóny. I přes dost široký záběr dokázali tvůrci obsáhnout všechny výdělečné činnosti a dovést je ke správným způsobem připravenému návazu pro druhou řadu. K tomu ještě dokázali naťuknout tehdejší "progresivní léčbu" homosexuality. Ve srovnání s tím fakt nechápu, jak si mohou současní gayové stěžovat na to, jak to mají těžké. Dalším temnějším zážitkem byl osud Ruby, pokud mě něco opravdu pobavilo, bylo to zjišťování preferencí u pornomatů.(23.1.2020)

Druhá sezóna mě nemile překvapila. Čekal jsem, že kvalita příběhu půjde po první řadě ještě výše, ale výsledek byl spíše opačný. Natáčení bylo značně upozaděno ve prospěch mnohdy nezáživného a nedůležitého děje, často jsem měl pocit, že tvůrci zaskočili sami sebe tím, že nechali proti první sezóně poskočit čas o šest let kupředu. Přesto zůstávám v tomto případě optimistou a těším se na třetí sérii.(13.3.2020)

Z úvodní epizody druhé sezóny jsem nebyl zrovna nadšený. Atmosféra New Yorku v roce 1977 byla sice dokonalá, děj byl ale poněkud přibržděný. Tvůrci v pauze mezi řadami posunuli příběh o několik let a chvílemi to vypadalo, že sami sebe zaskočili. První díl byl prostě mdlý.(11.3.2020)

Ani druhá epizoda ještě nedosáhla standardu předchozí série, přesto jsem přidal na hodnocení, na rozdíl od prvního dílu se tady totiž našly záležitosti, které mě zaujaly. Epizoda byla každopádně velice poučná, porno ze sedmdesátek a ze začátku osdesátých let na mě vždycky působilo neesteticky, teď už alespoň vím proč.(11.3.2020)

Předchozímu dílu jsem jednu hvězdičku přidal i proto, že jsem očekával, že se od třetí epizody příběh rozjede alespoň tak jako v první sezóně. A ono ne. Pravda, děly se věci, předávali se předchůdci pornooscarů a pasáci se dostávají do stále většího ústraní, ale že bych se dočkal výraznějšího posunu vpřed...(11.3.2020)

Přidal jsem hvězdičku, protože se tvůrci do seriálu o počátcích pornoprůmyslu v USA konečně rozhodli přidat i natáčení pornofilmu. Jednu tragickou událost navíc vyvažovala slušná dávka humoru, takže bych sprostě lhal, kdybych tvrdil, že jsem se nebavil.(12.3.2020)

I když byla zase jednou větší část děje úplně mimo, přivřel jsem obě oči, protože závěr epizody naznačil, že bych se v příštím dílu mohl dočkat toho, o čem měl celý seriál původně být. Všechny situace, které se zabývají ostatními záležitostmi se mi v první sezóně zdály být lépe zpracované.(12.3.2020)

V šesté epizodě tvůrci konečně má očekávání nezklamali. Candyino natáčení vysněného "uměleckého" pornofilmu se rozjelo naplno a nedalo se u něj nebavit. Tiše doufám, že se všechny zbývající díly ponesou v tomto duchu, točení porna v ulicích New Yorku za plného provozu bylo rozhodně poučné:-)(12.3.2020)

• The Feminism Part (S02E07) (epizoda) (2018)

Předchozí díl mě tak potěšil, že na mě tato epizoda působila jako studená sprcha. Děj byl až na několik světlých momentů vcelku o ničem, tvůrci tady zřetelně vytvářeli zástupné problémy a slepé dějové linie, aby zakryli fakt, že se jedná jen o obyčejnou vatu. Nuda, nuda, šeď, šeď.(13.3.2020)

U sledování druhé sezóny si připadám jako na houpačce, minulý díl byl jasnou katastrofou, zatímco u osmé epizody jsem se velmi dobře bavil. Musím poděkovat uživateli mira007 za odkaz na článek. Poučné. Jen nechápu, proč se Emily Meade necítí dobře u sexuálních scén a přemýšlí, co na to jednou řeknou její děti. Ona ze scénáře opravdu nepochopila, že jde o roli prostitutky a pornoherečky? Hmmm, co na to říct?(13.3.2020)

S finální epizodou druhé sezóny jsem byl relativně spokojen, přestože to ani tentokrát nebyla žádná perla. Děj byl každopádně zajímavý, měl jsem se u čeho bavit a nejzajímavější momenty přišly jako obvykle až v samotném závěru. Ale hlavně nastupují videokazety!(13.3.2020)

Třetí sezónou si to u mě tvůrci seriálu přece jen vyžehlili, zatímco jsem u druhé řady pořád frflal, tady jsem si (až na pátou epizodu) neměl na co stěžovat. I divákovi neznalému problematiky byl jasně vysvětlen rozdíl mezi sedmdesátkovým a osmdesátkovým pornem, scénář blíže ukázal život i minulost jednotlivých postav a počet úmrtí byl pro mě až nečekaný.(15.3.2020)

Úvod do třetí sezóny nedopadl nejhůře. Po dalším časoskoku jsou tady zlatá osmdesátá se vším, co k nim patřilo, takže z toho kromě jiného kouká i pěkná depka. V ději se naštěstí našlo místo i na pornografický průmysl, to ve druhé řadě často chybělo, takže mé dojmy jsou zatím pozitivní (stejně jako některé postavy).(13.3.2020)

Zatím jsem opatrně optimistický, po prvních dvou epizodách na mě zatím třetí sezóna působí lepším dojmem než předchozí řada. Vypadá to, že tvůrcům tentokrát posun v čase sedl mnohem lépe než minule, tentokrát nemám pocit, že neví, co chtějí divákovi vlastně sdělit.(14.3.2020)

S epizodami, které se příliš nezabývaly natáčením jsem měl většinou problém, třetí díl byl ale výjimkou. Dění kolem Lori mě hodně bavilo, překvapivě na mě fungovala i dějová linie s panem Rosem a podle mého názoru šlo celkově o povedenou záležitost.(14.3.2020)

V polovině třetí sezóny seriálu o pornografii přišli tvůrci s epizodou, v níž se o pornofilmech pouze mluví, navzdory tomu jsem se překvapivě dobře bavil. Vypadá to, že se Lori stala ústřední postavou této řady, v každém dílu měla zatím nezanedbatelný prostor a zdá se, že prochází nejzajímavějším vývojem.(14.3.2020)

Poprvé jsem se ve třetí sezóně příliš nebavil a přesně vím proč. Zatímco Shay zmizela téměř bez povšimnutí, a tedy decentně, z Toddova umírání téměř vznikl samostatný seriál. Celé to vzlykání nad jeho postelí se mě vůbec nedotklo, jen silně přibrzdilo tempo příběhu. 3*-(14.3.2020)

Zase to byla víc gangsterka než co jiného a scénáristé si mohli udělat další zářez na pažbu. S tím, jak se blíží závěr celého seriálu, to vypadá, že ještě na nějaké to parte dojde. Děj každopádně ani na moment nestagnoval a dobře jsem se bavil, i když mi trochu chybělo Vincentovo lehkomyslné dvojče.(15.3.2020)

Se mnou tedy smrt nějaké seriálové postavy hned tak nehne, ale tentokrát jsem na moment ztuhnul. Tohle byl sakra rozdíl proti páté epizodě s Toddovým natahovaným umíráním. Sedmý díl by ode mě dostal čtyři kousky, ale za ten syrový moment jsem musel jednu hvězdičku přidat.(15.3.2020)

Na to, že tvůrci přeskočili v samém závěru rovnou čtyřiatřicet let, nedošlo k žádnému okatému zkracování děje, jak se to často stává, tady jsem byl s výsledkem spokojen. Dokonce ani staříkova závěrečná procházka New Yorkem nevyzněla nikterak pateticky, byla to povedená a decentní tečka za celým seriálem.(15.3.2020)