The Deuce: Špína Manhattanu (TV seriál)

The Deuce

USA, 2017–2019, 25 h 21 min (Minutáž: 58–86 min)

James Franco, Maggie Gyllenhaal, Zoe Kazan, Margarita Levijeva, Lawrence Gilliard Jr., Don Harvey, Kim Director, Method Man, Michael Lombardi, Kevin Breznahan, Doris McCarthy, Sepideh Moafi, James Waterston, James Saito, Happy Anderson, Daryl Edwards, Van Hansis, Gary Carr, Emily Meade, Ralph Macchio, Olivia Luccardi, Gbenga Akinnagbe, Amber Skye Noyes, Chris Bauer, Chris Coy, Natalie Paul, Michael Rispoli, Anwan Glover, Michael Kostroff, Mustafa Shakir, Will Chase, Pernell Walker, Aaron Dean Eisenberg, Sean Meehan, Paul Borghese, Danielle Burgess, David Krumholtz, Michael McFadden, Genevieve Hudson-Price, David Aaron Baker, E.J. Carroll, Saul Stein, Liz Stauber, Lou Martini Jr., Russell Posner, Chloe Levine, Daniel Hilt, James Russo, John Cenatiempo, Alyssa Kempinski, Dominique Fishback, Tom Kemnitz Jr., Roxanne Day, Diana Bologna, Ted Sutherland, David Johnson, Christopher Botte, Steve Stanulis, Tamzin Brown, Derek Zuzunaga, DeShawn White, Jamie Neumann, Stephen Gevedon, Luke Kirby, Vic Noto, Jim Parrack, Michael Stahl-David, Annabelle Dexter-Jones, Daniel J. Watts, Alysia Reiner, Larisa Polonsky, Dagmara Dominczyk, Jeanette Dilone, Maria Dizzia, Sebastian Arcelus, Ed Moran, Bethany Lauren James, Jason Kravits, Nan Goldin, Adelind Horan, Heidi Armbruster, Armand Assante, Dena Tyler, Brian Muller, Jamar Greene, Chris Banks, Cameron Cowperthwaite, Michael Gandolfini, Roberta Colindrez, Robbie Tann, Malachy Cleary, Jimmy Palumbo

Má to svoje momenty, ale je to fakt nekonečná, produkčně velkorysá expozice, která jen nabaluje další a další postavy, ty ale nevhání do větších konfliktů. Místy to působí až jako nějaké loudavé doku, které sází jen na diskutabilní atmosféru. Gyllenhaal se hodně snaží, Franco ani moc ne. Trochu mě překvapuje, že jsem to dokoukal. 60%(11.11.2017)

• FMJ

Už ani nevím kdo mi The Deuce doporučil asi bych mu,ale teď moc nepoděkoval. Přemohl jsem se a dokoukal jsem první sérii,ale další s klidem vynechám. Zajímavé téma a po prvním díle jsem si říkal že to nemusí být vůbec špatný. Nakonec to,ale bylo prostě pořád to samé dokola. Všechno to bylo takové moc jednoduché rychlé a nic víc vlastně mě nechytli ani hlavní postavy na kterých by měl seriál stavět. Nakonec zklamání a za mě jen 2*. 1.série 2/5 ---- IMDb 4/10(24.11.2018)

Komplexní a (miminálně zdánlivě) velmi realistický příběh o prostitutkách, pasácích, počátcích porna a tak dále v 70. letech. Je to skvěle napsané, perfektně zahrané a celkově je to prostě mimořádně kvalitní a zábavná seriálová lahůdka, která má nakročeno stát se podobnou legendou jako The Wire. (9/10)(4.1.2018)

Proč, proboha, hraje James Franco dvouroli? Která je úplně zbytečná, kromě toho, že se na sebe občas samožersky usměje? Už takhle je jeho postava chabá, bez výrazného charakteru nebo zápletky, tak proč ji ještě zbytečně tříštit? Na rozdíl od něj, Maggie Gyllenhaalová předvádí mnohem větší herecké zapálení (také podstatně víc ze svého těla - odvážná), ale musím uznat, že má také mnohem zajímavěji napsanou postavu. Scény s Francem jsem postupně spíš prozívala (jeho roztomilý úsměv vážně neutáhne celý seriál), a těšila jsem se, až se na plac vrátí Maggie. _____ Skvělá je atmosféra i kostýmy, ale děj nic moc. Jen popisuje situace z pornoprůmyslu, nerozvíjí žádný zajímavý příběh. SHRNUTÍ: Jaký byl svět, než se porno dalo stáhnout z internetu.(5.9.2018)

Očekávání od tvůrců geniálního The Wire byla velká. Musím ale poctivě říci, že jsem zklamán nebyl. Ze světa narkotik v Baltimoru se nyní přesouváme do oblasti kolem newyorského Times Square, kde během sedmdesátých let 20. stol. dochází k popularizaci a postupné komercionalizaci celého sexuálního průmyslu. Co je hned ze začátku nezbytné zdůraznit, je vykreslení dobové atmosféry - lehce oklamán by se totiž mohl cítit ten, kdo čeká půvabné retro a pompézní Manhattan zářivých 70. let. Sedmdesátková vizualizace je jistě působivá, ale místo pompéznosti či příjemné nostalgie se spíše dostaví surově reálný obraz tehdejší doby. Špinavé a hnusné ulice, které kromě odpadků přetékají také prostitutkami a jejich pasáky; zaplivané a zvukově mizerně izolované hotelové pokoje, kam si štětky vodí své kunčafty; diskutabilní autorita strážců zákona, kteří jsou v čištění ulic nezřídka kdy limitováni podle toho, jakou a s kým uzavřou jejich hlavouni dohodu. James Franco zde ve své dvojroli není určitě špatný, na druhou stranu Maggie Gyllenhaal je v roli stárnoucí ambiciózní šlapky o dobrou hereckou třídu výše. Není asi překvapením, že stylem zpracování, intrem i ostatními podobnostmi se připomene legendární The Wire. Navíc tu hraje i několik stejných herců. Kdybych musel poukázat na nějaké nedostatky, tak to by to asi byla přílišná počáteční rozvleklost a utahanost vyprávění. Jakmile se to ale rozjede, tak to rozhodně stojí za to a skončí to vlastně možná až příliš brzy. Těším se na další řady.(7.1.2018)

• - The Deuce je slangový výraz pre 42 druhú ulicu v New Yorku. Tak isto je to odkaz autorov na "dvojicu", v  seriáli vystupujú dvaja bratia - dvojičky, ktorých hrá James Franco. (_marduk_)

• - Herec, který hraje postavu Bobbyho (Chris Bauer) řekne, že je předák. Tuhle roli si zahrál i v seriálu The Wire - Špína Baltimoru (od r. 2002), kde hrál Franka Sobotku. (Zek)