The Deuce: Špína Manhattanu (TV seriál)

The Deuce

USA, 2017–2019, 25 h 21 min (Minutáž: 58–86 min)

James Franco, Maggie Gyllenhaal, Zoe Kazan, Margarita Levijeva, Lawrence Gilliard Jr., Don Harvey, Kim Director, Method Man, Michael Lombardi, Kevin Breznahan, Doris McCarthy, Sepideh Moafi, James Waterston, James Saito, Happy Anderson, Daryl Edwards, Van Hansis, Gary Carr, Emily Meade, Ralph Macchio, Olivia Luccardi, Gbenga Akinnagbe, Amber Skye Noyes, Chris Bauer, Chris Coy, Natalie Paul, Michael Rispoli, Anwan Glover, Michael Kostroff, Mustafa Shakir, Will Chase, Pernell Walker, Aaron Dean Eisenberg, Sean Meehan, Paul Borghese, Danielle Burgess, David Krumholtz, Michael McFadden, Genevieve Hudson-Price, David Aaron Baker, E.J. Carroll, Saul Stein, Liz Stauber, Lou Martini Jr., Russell Posner, Chloe Levine, Daniel Hilt, James Russo, John Cenatiempo, Alyssa Kempinski, Dominique Fishback, Tom Kemnitz Jr., Roxanne Day, Diana Bologna, Ted Sutherland, David Johnson, Christopher Botte, Steve Stanulis, Tamzin Brown, Derek Zuzunaga, DeShawn White, Jamie Neumann, Stephen Gevedon, Luke Kirby, Vic Noto, Jim Parrack, Michael Stahl-David, Annabelle Dexter-Jones, Daniel J. Watts, Alysia Reiner, Larisa Polonsky, Dagmara Dominczyk, Jeanette Dilone, Maria Dizzia, Sebastian Arcelus, Ed Moran, Bethany Lauren James, Jason Kravits, Nan Goldin, Adelind Horan, Heidi Armbruster, Armand Assante, Dena Tyler, Brian Muller, Jamar Greene, Chris Banks, Cameron Cowperthwaite, Michael Gandolfini, Roberta Colindrez, Robbie Tann, Malachy Cleary

Skvelý seriál, ktorý v mnohých smeroch pripomína legendárny The Wire. A to pravdepodobne predovšetkým vďaka Davidovi Simonovi, Richardovi Priceovi a Georgovi Pelecanoseovi, ktorí v ňom majú psrty. Aj keď to samozrejme nie je až tak dokonalá a vymazlená záležitosť. Napriek tomu je The Deuce jeden z najlepších novodobých seriálov a je absolútne zrejmé, že HBO a tvorcovia si dali maximálne záležať. Výborný výber hercov, verné lokácie, super dialógy a zaujímavé zápletky. Každá epizóda je vynikajúcim filmovým zážitkom. P.S. James Franco je tu perfektný. Druhá séria musí byť samozrejmosť. 85 %!!(14.8.2018)

1. série: Deuce dokáže oslovit, ale nedokáže vyloženě nadchnout. Je to ve výsledku seriál, který popisuje osudy někdy jednoho bratra, někdy dvou nebo tří bratrů, kteří žijí ve městě, kde vidět kozy je na denním pořádku, a pokud jste neviděli něčí pele, tak jako byste nebyli. K tomu přičteme počátky pornografie, které jsou silně upozaděny, natož, že má jít o hlavní tahák a tím to končí. Své kouzlo to bez pochyb má, ale mě to v zásadních tématech tolik neoslovilo. Věčná škoda jednoduše. Nevím jestli dám šanci druhé sérii.(27.1.2018)

David Simon a Richard Price dali znovu hlavy dohromady a sepsali další televizní lahůdku. Maggie Gyllenhaalová je tu dokonalá a James Franco si to duo kníračů užívá jako nikdy. Historky z podsvětí sexuálních služeb na úsvitu pornoprůmyslu se spoustou výborně napsaných figurek, jeden z favoritů letošní seriálové sezóny. /// 2. sezóna /// Chlupaté šukáníčko na Manhattanu podruhé a furt dobrý. Jen tak dál!(21.12.2017)

Má to svoje momenty, ale je to fakt nekonečná, produkčně velkorysá expozice, která jen nabaluje další a další postavy, ty ale nevhání do větších konfliktů. Místy to působí až jako nějaké loudavé doku, které sází jen na diskutabilní atmosféru. Gyllenhaal se hodně snaží, Franco ani moc ne. Trochu mě překvapuje, že jsem to dokoukal. 60%(11.11.2017)

Dokonalé vykreslení reálií 70's NY, komplexnost pojetí tématu komercializace sexu ve všech jeho odstínech, nejednoznačnost a hloubka postav, to všechno je zcela bezchybné, jak jsme u tvůrce formátu Davida Simona zvyklí. Tentokrát mi však trochu chyběl výraznější dramatický oblouk. Nejméně do 5. epizody jsem měl pocit, že stále sleduji expozici, dějové linky hlavních postav (dvojitý Franco, Gyllenhaal) spolu téměř nesouvisely a poslední díl budil spíše dojem předčasného konce někdy v polovině sezóny. Pátou hvězdu si proto ještě ponechávám v rezervě a hodnocení případně upravím v závislosti na vývoji další řady, u které navzdory výtkám chybět určitě nebudu.(20.11.2017)

• - The Deuce je slangový výraz pre 42 druhú ulicu v New Yorku. Tak isto je to odkaz autorov na "dvojicu", v  seriáli vystupujú dvaja bratia - dvojičky, ktorých hrá James Franco. (_marduk_)

• - Herec, který hraje postavu Bobbyho (Chris Bauer) řekne, že je předák. Tuhle roli si zahrál i v seriálu The Wire - Špína Baltimoru (od r. 2002), kde hrál Franka Sobotku. (Zek)