The Cloverfield Paradox

Julius Onah

Oren Uziel, Doug Jung

Daniel Mindel

Bear McCreary

S finálním propojením celé Cloverfield trilogie jsem moc spokojený. Jde o tři filmy, které nemohou být odlišnější - žánrem, zpracováním, dějem... přesto tvoří ucelený příběh. Rád bych, aby takových sérií bylo v době generických superhrdinských megafilmů mnohem víc. Vadila mi hromada drobnějších nelogičností, nicméně nemohu žádnou zmínit, aniž bych spoileroval, takže si je nechám pro sebe.(10.2.2018)

Film, který je možná až moc chytrý a místy až moc vědeckofantastický, a má minimum hororových prvků, až na pár vyjímek, spíš hraje na psychologickou notu. Je to trochu škoda, protože když už si vědátoři, hrají s různými dimenzemi, tak mohli z nich přitáhnout víc chapadel, monster a podobných zrůdností. Druhá rovina příběhu, se možná zdá na první pohled nudná, ale o to víc je ve výsledku, zajímavější. Navíc Daniel Brühl, mně v posledních, několika letech dost baví, sem zvědav kde všude se ještě objeví.(2.4.2018)

Samotný námet a úvod snímku ma celkom navnadili, pretože niečo v štýle vesmírneho survivalu a záhad okolo časopriestoru a iných dimenzií mám veľmi rád. Navyše takýchto snímkov nie je veľa, teda aspoň nie podľa môjho gusta. Tiež úvod dokázal navodiť príjemnú atmosféru, takže v prvých minútach som už pomaly začínal slintať blahom. Žiaľ nevydržalo to. Ako sa ďalej dej vyvíjal, atmosféra spolu s pútavosťou príbehu sa pomaly ale iste vytrácali, pričom koniec už bola len jedna veľká šaráda a navyše pre tento žáner bol aj netypicky patetický. Málokedy sa stáva, že by nejaký snímok takto dokázal premrhať svoj potenciál, a už vonkoncom nie ak ide o záležitosť od Netflixu. Sklamanie, veľmi slabý priemer. 50/100(21.2.2018)

Viete čo je dobré na negatívnych recenziách? Že po nich naozaj čakáte bullshit a nakoniec to dopadne nad očakávania. Teda očakávania, že to ten bullshit bude. Priznávam, že po tej ´´ruke´´ sa to skurv!l0 a ťahalo dobre rozbehnutý príbeh do výkalov C kategórie, ale to pred tým je svižný sci-fi akčňák, ktorý ani na sekundu nepoľavuje. P.S. Netflix je hrozba. Pomaly začína zabíjať kino ako také a toto je jeden zo snímkov, ktorý bol pre kino točený. J.J. nechápem ťa! Viem, že je početné diváctvo, ktoré má proti kinám pripomienky ( ceny, chovanie divákov atď ), alebo sa proste do kina dostať príliš nemôže ( vzdialenosť, pracovná zaneprázdnenosť ), ale ľudia, toto nemôže byť budúcnosť! Nech vám všetci priekopníci kinematografie ( Griffith, Chaplin, Ejzenštejn, Lang, Welles, Kubrick, Kurosawa, Lean, Hitchcock, Spielberg, Lucas, Cameron atď ) odpustia.(9.2.2018)

Další film z této zajímavé série. Opět o jiných lidech v jiném prostředí. Tentokrát se děj zaměřuje na vesmírnou stanici Shepard a její posádku. Té se pomocí urychlovače částic podaří dostat do jiné dimenze. Tím se i vysvětluje původ oněch potvor na Zemi. Vztahy mezi posádkou jsou napjaté a členů postupně ubývá. Kdo přežije a kdo je sabotér? Obsazení taky není špatné, hlavně Daniel Brühl je super. Na poměry Netflixu to působí i celkem výpravně. Dost mě překvapilo nízké hodnocení. "To je moje ruka!"(20.6.2018)

• - Nápad zapojiť film do Cloverfield univerza prišiel až potom ako padla prvá klapka. (Tomate)

• - Od 55. minuty, když Michael (Roger Davies) a Molly (Clover Nee) jedou v autě, tak je na několika záběrech zřetelně vidět, že tachometr a otáčkoměr jsou na nule. Vozidlo je v pohybu, ale ručičky se ani nehnou. (Samthron)

• - Spoiler: Na konci filmu můžeme vidět podobné monstrum jako v prvním filmu ze světa Cloverfield Monstrum (2008). Toto je však evidentně větší a objemnější vzhledem k tomu, že jeho hlava sahá až nad mraky. Naznačuje to teorii, že na Zemi je hned několik monster, které jsou buď v různých fázích vývoje, nebo se dokonce liší a je více živočišných druhů. (NiWi)