The Cloverfield Paradox

Julius Onah

Oren Uziel, Doug Jung

Daniel Mindel

Bear McCreary

Film, který je možná až moc chytrý a místy až moc vědeckofantastický, a má minimum hororových prvků, až na pár vyjímek, spíš hraje na psychologickou notu. Je to trochu škoda, protože když už si vědátoři, hrají s různými dimenzemi, tak mohli z nich přitáhnout víc chapadel, monster a podobných zrůdností. Druhá rovina příběhu, se možná zdá na první pohled nudná, ale o to víc je ve výsledku, zajímavější. Navíc Daniel Brühl, mně v posledních, několika letech dost baví, sem zvědav kde všude se ještě objeví.(2.4.2018)

• Frajer42

Podprůměrné béčko, které se vás snaží nalákat na horor a Brühla, ačkoli strach je poslední emoce, kterou byste zde marně hledali. Nějak jsem nepochopil, nač se snímek vytasil s 11minutovým epickým úvodem. Snímek nabízí klasickou zápletku o uvíznutí v jiné dimenzi, kde se věci a lidé nechovají tak, jak byste mohli očekávat. Tvůrci měli tedy hodně volné ruce, bohužel, a tak vesele sypali z rukávu jednu hovadinu za druhou. Našlo se pár úsměvných momentů, bohužel se většinu času snažili brnkat na vážnou notu, což se míjelo s úspěchem. Škoda, že snímek neuchopili čistě jako komedii. Dopadlo by to rozhodně lépe. Z celého snímku na mě zapůsobil snad jen velmi úsměvný závěr.(19.2.2018)

• pepo

Kde sa podela prva hodina filmu je rovnakou zahadou, ze preco som to vobec dopozeral. Rozmyslam kedy sa mi naposledy stalo, ze som pri podobnom filme nedokazal akceptovat filmovu realitu. Az tak priaerne to je. Uz od neuveritelne zlej titulkovej montaze peklo oproti ktoremu je taka supernova(teda aspon spomienky na nu) uplne v pohode film 2/10 P.S. Ten predaj netflixu a nasledne okamzite vypustenie filmu bol brilantny producentsky tah. To aby som mohol aspon nieco pochvalit(10.2.2018)

• J*A*S*M

Je to hrozně nesoustředěné. V první polovičce jsem byl ještě celkem spokojený - produkční zázemí je vidět, herci jsou obstojní a vyskytne se i pár poměrně zajímavých nápadů. Bohužel posléze se to tak nějak divně rozplizne do jednotlivých epizodek, v nichž má vždy někdo za úkol zařvat, prokládaných generickým pobíháním interiérem vesmírné lodi. Závěrečný konflikt mezi kosmonauty z prvé a druhé dimenze by v chytřeji napsaném filmu mohl být hlavním nosným motivem, z něhož by se dala vytřískat suprová dilemata a dusná atmosféra. Ale tady ne, tady se kolem zajímavých motivů jen opatrně našlapuje. Propojení s Cloverfieldem slušné podstatou, ale nic moc provedením. Hodnotím tak zhruba za 50 %, z výsledné kvality filmu jsem zklamaný. I když se to asi po těch odkladech a konečném uklizení na Netflix asi dalo čekat.(6.2.2018)

• luka4615

Nápaditá nosná premisa snímku The Cloverfield Paradox přiživovala naději, že se bude jednat o další originální snímek v občas jednotvárných filmových vodách. Tento dojem ještě o kus více posilovalo herecké obsazení společně s hutným trailerem a stylizací, která se místy blížila filmu "Sunshine" či "Alien". Bohužel, výsledek je přesně opačný, než v jaký jsem doufal. Film ztrácí zejména co se scénáře, atmosféry a celkové logiky týče, jelikož téměř od začátku jsem měl neutuchající dojem, že sleduji vizuálně vtahující "zetkový" horor, který navíc velmi nešikovně balancuje na hraně nepovedené komedie. Pokud tedy hledáte kvalitní sci-fi odehrávající se na vesmírné stanici, sáhněte raději po loňském filmu "Life".(7.2.2018)

• - Spoiler: Na konci filmu můžeme vidět podobné monstrum jako v prvním filmu ze světa Cloverfield Monstrum (2008). Toto je však evidentně větší a objemnější vzhledem k tomu, že jeho hlava sahá až nad mraky. Naznačuje to teorii, že na Zemi je hned několik monster, které jsou buď v různých fázích vývoje, nebo se dokonce liší a je více živočišných druhů. (NiWi)

• - Původně se film měl jmenovat „Božská částice“, později se však upravil scénář a natočilo několik scén, které spojily film se sérií Cloverfield. (dan4815)

• - Postava, která mluví v televizním vysílání o paradoxu, se jmenuje Mark Stembler (Donal Logue). Postava z Ulice Cloverfield 10 (2016), kterou hraje John Goodman, se jmenuje Howard Stembler, což může znamenat možné příbuzenství. (NiWi)