poster

The Cloverfield Paradox

 • USA

  God Particle

  (pracovní název)
 • USA

  Cloverfield Station

  (pracovní název)
 • Kanada

  Cloverfield Movie

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2018, 102 min

Režie:

Julius Onah

Scénář:

Oren Uziel, Doug Jung

Kamera:

Daniel Mindel

Hudba:

Bear McCreary
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SHI-SHA
  ****

  S finálním propojením celé Cloverfield trilogie jsem moc spokojený. Jde o tři filmy, které nemohou být odlišnější - žánrem, zpracováním, dějem... přesto tvoří ucelený příběh. Rád bych, aby takových sérií bylo v době generických superhrdinských megafilmů mnohem víc. Vadila mi hromada drobnějších nelogičností, nicméně nemohu žádnou zmínit, aniž bych spoileroval, takže si je nechám pro sebe.(10.2.2018)

 • Yoshitsune
  ***

  Film, který je možná až moc chytrý a místy až moc vědeckofantastický, a má minimum hororových prvků, až na pár vyjímek, spíš hraje na psychologickou notu. Je to trochu škoda, protože když už si vědátoři, hrají s různými dimenzemi, tak mohli z nich přitáhnout víc chapadel, monster a podobných zrůdností. Druhá rovina příběhu, se možná zdá na první pohled nudná, ale o to víc je ve výsledku, zajímavější. Navíc Daniel Brühl, mně v posledních, několika letech dost baví, sem zvědav kde všude se ještě objeví.(2.4.2018)

 • misterz
  ***

  Samotný námet a úvod snímku ma celkom navnadili, pretože niečo v štýle vesmírneho survivalu a záhad okolo časopriestoru a iných dimenzií mám veľmi rád. Navyše takýchto snímkov nie je veľa, teda aspoň nie podľa môjho gusta. Tiež úvod dokázal navodiť príjemnú atmosféru, takže v prvých minútach som už pomaly začínal slintať blahom. Žiaľ nevydržalo to. Ako sa ďalej dej vyvíjal, atmosféra spolu s pútavosťou príbehu sa pomaly ale iste vytrácali, pričom koniec už bola len jedna veľká šaráda a navyše pre tento žáner bol aj netypicky patetický. Málokedy sa stáva, že by nejaký snímok takto dokázal premrhať svoj potenciál, a už vonkoncom nie ak ide o záležitosť od Netflixu. Sklamanie, veľmi slabý priemer. 50/100(21.2.2018)

 • corpsy
  ***

  Viete čo je dobré na negatívnych recenziách? Že po nich naozaj čakáte bullshit a nakoniec to dopadne nad očakávania. Teda očakávania, že to ten bullshit bude. Priznávam, že po tej ´´ruke´´ sa to skurv!l0 a ťahalo dobre rozbehnutý príbeh do výkalov C kategórie, ale to pred tým je svižný sci-fi akčňák, ktorý ani na sekundu nepoľavuje. P.S. Netflix je hrozba. Pomaly začína zabíjať kino ako také a toto je jeden zo snímkov, ktorý bol pre kino točený. J.J. nechápem ťa! Viem, že je početné diváctvo, ktoré má proti kinám pripomienky ( ceny, chovanie divákov atď ), alebo sa proste do kina dostať príliš nemôže ( vzdialenosť, pracovná zaneprázdnenosť ), ale ľudia, toto nemôže byť budúcnosť! Nech vám všetci priekopníci kinematografie ( Griffith, Chaplin, Ejzenštejn, Lang, Welles, Kubrick, Kurosawa, Lean, Hitchcock, Spielberg, Lucas, Cameron atď ) odpustia.(9.2.2018)

 • Kothy
  ****

  Další film z této zajímavé série. Opět o jiných lidech v jiném prostředí. Tentokrát se děj zaměřuje na vesmírnou stanici Shepard a její posádku. Té se pomocí urychlovače částic podaří dostat do jiné dimenze. Tím se i vysvětluje původ oněch potvor na Zemi. Vztahy mezi posádkou jsou napjaté a členů postupně ubývá. Kdo přežije a kdo je sabotér? Obsazení taky není špatné, hlavně Daniel Brühl je super. Na poměry Netflixu to působí i celkem výpravně. Dost mě překvapilo nízké hodnocení. "To je moje ruka!"(20.6.2018)

 • - Nápad zapojiť film do Cloverfield univerza prišiel až potom ako padla prvá klapka. (Tomate)

 • - Od 55. minuty, když Michael (Roger Davies) a Molly (Clover Nee) jedou v autě, tak je na několika záběrech zřetelně vidět, že tachometr a otáčkoměr jsou na nule. Vozidlo je v pohybu, ale ručičky se ani nehnou. (Samthron)

 • - Spoiler: Na konci filmu můžeme vidět podobné monstrum jako v prvním filmu ze světa Cloverfield Monstrum (2008). Toto je však evidentně větší a objemnější vzhledem k tomu, že jeho hlava sahá až nad mraky. Naznačuje to teorii, že na Zemi je hned několik monster, které jsou buď v různých fázích vývoje, nebo se dokonce liší a je více živočišných druhů. (NiWi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace