Reklama

Reklama

The Cloverfield Paradox

  • USA God Particle (pracovní název) (více)
TV spot

Obsahy(1)

Experimentální technologie na vesmírné stanici Cloverfield může znamenat záchranu pro lidstvo, kterému dochází fosilní paliva, což má za následek eskalaci konfliktů a hrozbu světové války. Tým vědců se snaží zprovoznit paprsek Shepard, ale měsíce snažení stále nevedou k úspěchu. Po dvou letech je jejich práce konečně korunována úspěchem, ale záhy se ukazuje, že varování ohledně zahrávání si s dimenzemi a realitami získává zčistajasna zcela reálné rozměry... (C0r0ner)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (296)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Je to hrozně nesoustředěné. V první polovičce jsem byl ještě celkem spokojený - produkční zázemí je vidět, herci jsou obstojní a vyskytne se i pár poměrně zajímavých nápadů. Bohužel posléze se to tak nějak divně rozplizne do jednotlivých epizodek, v nichž má vždy někdo za úkol zařvat, prokládaných generickým pobíháním interiérem vesmírné lodi. Závěrečný konflikt mezi kosmonauty z prvé a druhé dimenze by v chytřeji napsaném filmu mohl být hlavním nosným motivem, z něhož by se dala vytřískat suprová dilemata a dusná atmosféra. Ale tady ne, tady se kolem zajímavých motivů jen opatrně našlapuje. Propojení s Cloverfieldem slušné podstatou, ale nic moc provedením. Hodnotím tak zhruba za 50 %, z výsledné kvality filmu jsem zklamaný. I když se to asi po těch odkladech a konečném uklizení na Netflix asi dalo čekat. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Amíci se z původního found footage filmu Cloverfield rozhodli udělat dojnou krávu a tak v jeho univerzu točí filmy z různého prostředí jak na běžícím páse. Kolikrát by si divák v rámci třeba tohoto filmu mohl říct, co má společného Monstrum s vesmírnou lodí “uprostřed“ vesmíru. To napojení opravdu nedává logiku. Ale dobře, pořád se jedná o nejhvězdněji obsazené béčko na trhu za posledních tak třicet let. Technicky dobré, herecky si nemůžete stěžovat, ale během sledování máte neustálý pocit, že koukáte na hroznou hovadinu, která nedává smysl. Tento film, více než kterýkoliv jiný, dokazuje, že u sci-fi platí tenká hranice nad tím, abychom ho vnímali pozitivně a s myšlenkou nebo jako hroznou slátaninu. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Ať to překlápím jak chci, je to nehorázné béčko, což mě neuráží, ale sráží ambice i výsledek. Napojení na Cloverfield je spíš sranda, i když on se jednou JJ probudí a všem na Twitteru řekne, že je "značka" Cloverfield stejně jen jedna velká sranda (ale Slusho! fakt existuje) a on se směje nad Cloverpedií a dalšími. Pro milovníky žánru zkuste z poslední doby Život. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

V krátké době "druhý Život", tedy sci-fi horor na vesmírné stanici, který se výrazně inspiruje, aniž by dokázal přijít s něčím vlastním. Zatímco však Gyllenhaal bojoval s výtažkem Vetřelce, zdejší posádka vstoupila do prostoru Horizontu události. A ve všech ohledech horšího. Nechybí momenty s potenciálem, ale buď je zabije nedostatečně propracovaná vnitřní logika (Takže loď "ožila" nebo ne?), případně nízký rating. Strašně by tomu slušelo větší tlačení na béčkově-hororovou pilu. Je mi jasné, že gorefestu, jaký předvedl zmíněný Horizont, se už nejspíš ve vysokorozpočtové sci-fi produkci nedočkám, ale sakra, alespoň něco tady být mohlo. Paradox je ve svém odpravování postav tak neškodný, až je to skoro k smíchu (dvakrát tolik, pokud máte nakoukáno, protože každou smrt už jste viděli někde jinde a ve výrazně výživnějším podání). A to nejhorší - do filmového vesmíru Cloverfieldu nepřináší vůbec nic nového a jde o první film série, který vážně nestojí za pozornost. ()

Lima odpad!

všechny recenze uživatele

Opravdu jsem to viděl, nebo se mi to jenom zdálo? ´The Cloverfield Paradox´ je vesmírný ´The Room´, který se svojí hloupostí letí až někam za hranice nevkusu, kde si podává ruku s ´Robot Monster´, tureckými Hvězdnými válkami a míří až do nekonečna. Julius Onah, společně se scenáristy, je nový Tommy Wiseau. Věřím, že tohle bude za pár let hvězdný přírůstek do ´Festivalu otrlého diváka´, za asistence podpůrných alkoholových prostředků by to mohl být interesantní skupinový zážitek, asi jako když diváci ´The Room´ při půlnočních projekcí bombardují plátno plastovými lžičkami. Hell, yeah! ()

Galerie (16)

Zajímavosti (11)

  • Natáčelo se od 10. června do 1. září 2016 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (fanda124)
  • Společnost Tagruato, jejíž jméno je vidět různě po celé stanici, spojuje filmy ze světa Cloverfield a figurovala ve virální kampani k předchozím filmům Monstrum (2008) a Ulice Cloverfield 10 (2016). (NiWi)

Související novinky

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se…

Na třetí Cloverfield si počkáme

Na třetí Cloverfield si počkáme

09.12.2016

Filmy z thrillerové antologie Cloverfield (Monstrum a Ulice Cloverfield 10) měly v únoru dostat nového kamaráda. Ze sci-fi God Particle, v níž se posádka vesmírné stanice potýká se zmizením Země, se…

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím…

Reklama

Reklama