God Particle

Oren Uziel, Doug Jung

Daniel Mindel

Bear McCreary
  • Lacike

Klasicke sci-fi odohravajuce sa na vesmirnej stanici na ktorej sa nieco poserie a zacnu sa diat divne veci. Prva polovica je este celkom zaujimava, kedze sa drzi pri zemi, pomaly sa buduje atmosfera a postavy sa spravaju celkom zmysluplne. V druhej polovici filmu im vsetkym zacne nadobro jebat a scenaristi si vymyslaju jednu prekombinovanu chujovinu za druhou. Ale epizodka s rukou ma fakt pobavila a Chris O'Dowd tam ma niekolko vtipnych hlasok. Napojenie na seriu Cloverfield mi bolo ukradnute. Nevidim v tom ani prinos, ani mi to nevadilo. Pochvalu si zasluzi kvalitna technicka stranka a pestre herecke obsadenie zlozene z medzinarodnych hviezd. Bohuzial sa ich postavy postupne zacnu spravat tak debilne, ze im prajete vsetkym smrt. 4/10.(7.2.2018)

• M.a.t.t.

Mdlé a zameniteľné sci-fi béčko s množstvom nesúrodých scenáristických nápadov a so solídnym, no trestuhodne nevyužitým medzinárodným obsadením. Napojenie na sériu Cloverfield, ktoré sa podľa všetkého udialo až dodatočne, z neho aspoň papierovo činí o niečo zaujímavejšiu záležitosť, ale v konečnom dôsledku výsledku i tak viac škodí ako pomáha. Mrzí ma, že Netflix zase raz kvalitatívne šliapol vedľa, avšak uvedenie The Cloverfield Paradox v kinách by bolo určite väčšou pohromou.(8.2.2018)

• Frajer42

Podprůměrné béčko, které se vás snaží nalákat na horor a Brühla, ačkoli strach je poslední emoce, kterou byste zde marně hledali. Nějak jsem nepochopil, nač se snímek vytasil s 11minutovým epickým úvodem. Snímek nabízí klasickou zápletku o uvíznutí v jiné dimenzi, kde se věci a lidé nechovají tak, jak byste mohli očekávat. Tvůrci měli tedy hodně volné ruce, bohužel, a tak vesele sypali z rukávu jednu hovadinu za druhou. Našlo se pár úsměvných momentů, bohužel se většinu času snažili brnkat na vážnou notu, což se míjelo s úspěchem. Škoda, že snímek neuchopili čistě jako komedii. Dopadlo by to rozhodně lépe. Z celého snímku na mě zapůsobil snad jen velmi úsměvný závěr.(19.2.2018)

Po nevydarenom experimente s energiou stratí posádka vesmírnej lode kontakt so Zemou. Ich primárnymi úlohami sa stanú prežitie v nebezpečnom stave, do ktorého sa dostali, a obnovenie spojenia s domovskou planétou. Svojím nerozvážnym konaním ale spôsobili obrovskú katastrofu, ktorá otrasie existenciou celého vesmíru. - No neviem, či toto mala byť paródia na sériu Cloverfield, alebo to tvorcovia mysleli vážne, ale na predchádzajúce časti sa to ani nechytá a v podstate to s nimi ani nemá nič spoločné. Ani 10 Cloverfield Lane na prvú časť príliš nenadväzoval, ale mal aspoň vynikajúci príbeh a silných hercov. Tu je všetko pekne korektne uhladené, takže na vesmírnej lodi má svojho reprezentanta každý kontinent a USA a Velká Británia sú samozrejme reprezentované Afroameričanmi, pretože práve oni sú najväčšími znalcami v oblasti astronautiky. Nesmie chýbať velká porcia digitálnych efektov, aby to celé pôsobilo ešte viac uveritelne a aby bol tohtoročný Super Bowl weekend pre američanov nezabudnutelný. Ale zase sa mi tu dosť vecí aj páčilo. V prvom rade klasicky pekná hudba od Beara McCrearyho. Vraždy boli dosť kreatívne a bolo ich viac než som čakal, takže za celkom solídne tri hviezdy to určite je. P.S. Mnohým divákom sa scény na konci 10 Cloverfield Lane zdali vtipné. Počkajte si na koniec The Cloverfield Paradox a vybuchnete smiechom.(5.2.2018)

• sniper18

Nikdy by ma nenapadlo, že sa dá film takéhoto typu až takto pokaziť. Táto cloverfield séria ma baví, síce pokračovania sú pokračovaním len preto, lebo sa tak rozhodli producenti, no zatiaľ čo v prípade 10 Cloverfield lane to fungovalo skvelo, pri Cloverfield paradox už vôbec. Ale ani to by nemusel byť problém, keby film fungoval aspoň samostatne, ako normálny vesmírny thriller, ale to ani omylom. A pritom spočiatku to vyzeralo tak nádejne. Ja mám takéto realisticky pôsobiace sci-fi filmy rád, akčne sa držia pri zemi a ponúknu sympatické postavy a väčšinou aj dobre vyzerajúcu zápletku, čo je aj tento prípad, skupina vedcov, ktorí sa na palube vesmírnej lode snažia vytvoriť nový zdroj energie, lebo jej zásoby na našej zemi sú už minimálne a ľudstvu hrozí zánik a navyše aj ten motív s otvorením paralelnej dimenzie pôsobí na prvý pohľad skvelo a mohol to byť parádny sci-fi film akéhokoľvek subžánru, kľudne aj hororu, ako napríklad Horizont udalostí, ktorý tento film pripomína najviac, no prevedenie je už na tom omnoho horšie. Ešte prvá polovica, keď sa vlastne nič dôležité nedeje je v poriadku, postavy sú sympatické, ako by aj nemohli pri takomto obsadení hercov ako Daniel Brühl, Elizabeth Debicki, Ziyi Zhang, ale určite aj hlavná hrdinka a prakticky aj všetci ostatní, tu mi nevadil vôbec nikto a tak pri tej ich snahe získať zdroj energie som im fandil. Ale v druhej polovici, keď sa už začne riešiť vplyv otvorenia novej dimenzie sa z toho stane neskutočná fraška, akoby scenáristi premýšľali nad najdebilnejšími scénami, aké by tu mohli vložiť a potom to aj urobili, inak mi to nedáva zmysel, tie jednotlivé epizódky, ktorým postavám čelia v druhej polovici sú jedna horšia a trápnejšia ako druhá. Ale aspoň línia zo Zeme má nejakú atmosféru, aj keď len minimum priestoru a aspoň nejaký kladný dojem zaisťuje aj úplne posledná scéna, síce sa to dalo čakať, ale presne mi to sadlo. Takže skutočne strašne nevyrovnané. Na hororovej zložke sa nedá pochváliť vôbec nič, atmosféra nefunguje, napätie je zanedbateľné a ako som spomínal, tie jednotlivé scény sú len trápne. A režijne môžem zase len chváliť, film vyzerá skvelo, vidno, že to malo rozpočet a ambície. Takže pre mňa neskutočné sklamanie, slušné obsadenie, parádna technická stránka a vo svojej podstate aj výborný príbeh, ale scenáristi, akoby sa celý projekt rozhodli sabotovať, dopadlo to hrozne. 40%(20.2.2018)

• - Původně se film měl jmenovat „Božská částice“, později se však upravil scénář a natočilo několik scén, které spojily film se sérií Cloverfield. (dan4815)

• - Nápad zapojiť film do Cloverfield univerza prišiel až potom ako padla prvá klapka. (Tomate)

• - Postava, která mluví v televizním vysílání o paradoxu, se jmenuje Mark Stembler (Donal Logue). Postava z Ulice Cloverfield 10 (2016), kterou hraje John Goodman, se jmenuje Howard Stembler, což může znamenat možné příbuzenství. (NiWi)