The Cloverfield Paradox

Julius Onah

Oren Uziel, Doug Jung

Daniel Mindel

Bear McCreary

Další film, který opět nenavazuje na Monstrum ani na Ulici. Jde si svou vlastní cestou, i když je součástí tohoto zajimavého universa. Film je záživný a pracuje se zajimavou myšlenkou otevření brány do druhé dimenze. Jen škoda, že jako předcházející film, tak i tento končí ve chvíli, kdy by to mohlo být hodně zajimavý. Jsem zvědav, jestli se tohoto "nedokončeného" příběhu dočkáme někdy v budoucnu, protože tento svět má ještě hodně co nabídnout.(28.4.2018)

S Cloverfieldom to nemá spoločné takmer nič. Teda ak nerátam ten príšerný záver vďaka ktorému by som najradšej šiel s hodnotením ešte nižšie. Ak to však beriem ako scifi hororové béčko celkom to ujde a bavil som sa. Minuloročný Život bol síce lepší ale na slabé 3* to ako tak vystačí. Nabudúce poprosím radšej remake Horizontu Udalostí. To by mohol byť s dostatočným rozpočtom a dobrou réžiou zaujímavý projekt.(5.2.2018)

Jako zásadní plus vidím fakt, že se jaksi mimochodem podařilo vysvětlit jak ty cloverfield filmy můžou být součástí jednoho univerza. Sice je to vysvětlení naprosto praštěné a alibistické, kdy si teď další díly můžou dovolit prakticky cokoliv a nikdo nemůže říct, že už je to za čárou, ale budiž... Samotný Paradox se ze startu rozjížděl slibně aby posléze upadnul do fáze kdy mi jako divákovi bylo vlastně jedno jak to dopadne.. Ve chvíli kdy je možné vše, zabít vás může jakkoliv cokoliv a nic vlastně nemá pravidla, se rychle vytrácí napětí i zájem... Nevím no.. Kdyby se série držela prvního filmu a dále pokračovala čistě v rámci Kaiju subžánru, asi bych to ocenil mnohem více než tyhle nesourodé ptákoviny..(6.2.2018)

Promrhaný pětihvězdový potenciál. Miluju podobná komorní situační scífka s šílenými zápletkami a pálil bych klidně pěti, nebýt ruční kamery, kýčovitého patosu a nanervylezoucí pozitivní rasové diskriminace. Zápory: 1) Vibrující ručka, která se v akčních scénách vymyká kontrole, aby děj vypadal ještě akčnější. Zlozvyk rozšířený dnes jako mor. 2) Scénář psal (jako už obvykle) nějaký sluníčkářský multikulťák. Rusové i Němci jsou tak či onak špatní. Irové jsou šašci (postava "ajťáka" O'Dowda a jeho ruky dělá ze scífka komedii). Špatní jsou Číňani a špatná je i blondýna z jiné dimenze. Jedinou jistotou, jedinou pevnou hrází proti vlnám chaosu a absurdity, tedy zůstávají dva neafricky uvědomělí 'afroevropani'. Ještě že se po společné palubní modlitbě aspoň říká "amen" a netluče se hlavou o zem směrem k Mekce. 3) Dole na Zemi zase jiný afro zachraňuje a ošetřuje bezbrannou blonďatou holčičku - klišé k zblití. Další klišé k zblití jsou zdánlivě nekonečná negerská homevidea a hlavně ufňukaný gigapatetický videovzkaz v závěru, při kterém jsem to už neudržel a zhnuseně se vyzvracel. Nějaké ty klady: 1) Divák se rozhodně nenudí, našňupaný scénárista se utrhl ze řetězu, druhá třetina filmu je skvělá. Škoda jen, že nedostali víc prostoru třeba červíci. 2) Dobrá výprava i nějaké ty triky (záběry orbitální stanice). 3) Moc rád jsem zase viděl Čang Cii, jen by se už mohla naučit aspoň trochu anglicky, aby zbytek posádky nemusel šprechtit mandarínštinou.(8.2.2018)

Trocha Interstellaru, trocha Gravitace, trocha Horizontu události, trocha Vetřelce 4... Komu se líbí sci-fi, najde různých citací spoustu. Béčkovost z toho sice lehce čpí, ale je to dramatické, díky posunu v dimenzích jsou jakékoli nelogičnosti lehce obhajitelné a prostě mě to celé bavilo, takže velká spokojenost, i když se jedná o jednoduchou zábavu. 85%(6.2.2018)

• - Film bol vydaný len pár hodín po tom, čo sa počas Super Bowlu objavil jeho prvý trailer. (Marceloo)

• - Postava, která mluví v televizním vysílání o paradoxu, se jmenuje Mark Stembler (Donal Logue). Postava z Ulice Cloverfield 10 (2016), kterou hraje John Goodman, se jmenuje Howard Stembler, což může znamenat možné příbuzenství. (NiWi)

• - Netflix kúpil práva na vydanie filmu od Paramount Pictures za 50 miliónov amerických dolárov. (Tomate)