Reklama

Reklama

The Cloverfield Paradox

  • USA God Particle (pracovní název) (více)
TV spot

VOD (1)

Zemi hrozí ztráta veškeré energie. O řešení této situace se na mezinárodní vesmírné lodi snaží skupina vědců, mezi nimiž je i Ava Hamilton (Gugu Mbatha-Raw), která se k posádce přidává, aby dala lepší šanci na přežití své rodině. Když se však uprostřed vesmíru objeví na lodi nový člen posádky, neví již nikdo z přítomných, čemu se ještě dá věřit a čemu ne. (hansel97)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (303)

Beckett51 

všechny recenze uživatele

Podivnej film. Na jednu stranu v zásadě poměrně dobrej a originální nápad, slušná atmosféra, dobrý efekty a fakt povedená hudba. Na druhou stranu je to takovej slepenec všeho možnýho, kde bohužel moc nefunguje napětí a díky ne-až tak povedeným dialogům disponuje nudou. Propojení s Cloverfieldem samo o sobě chytrý, ale bohužel působí nedodělaně a tudíž to v závěru vyplyne tak nějak do ztracena. Škoda, vyloženě špatný to neni, ale potenciál to mělo větší. ()

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Film, který je možná až moc chytrý a místy až moc vědeckofantastický, a má minimum hororových prvků, až na pár vyjímek, spíš hraje na psychologickou notu. Je to trochu škoda, protože když už si vědátoři, hrají s různými dimenzemi, tak mohli z nich přitáhnout víc chapadel, monster a podobných zrůdností. Druhá rovina příběhu, se možná zdá na první pohled nudná, ale o to víc je ve výsledku, zajímavější. Navíc Daniel Brühl, mně v posledních, několika letech dost baví, sem zvědav kde všude se ještě objeví. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Píše sa tu síce o sci fi béčku, ale nedá sa povedať, že som to nechcel dopozerať do konca. Zaujímavé ale bolo, že zo scény postupne mizli herci, ktorí anglicky vedeli len chabo alebo vôbec. Ešte, že sa Daniel Brühl snažil o britský prízvuk, aby tam vydržal čo najdlhšie. Zo série Cloverfield zatiaľ najslabšie, ale stále dostatočne dobré s typickou atmosférou. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ale tak prečo nie, rozširovanie mytológie takýmto smerom ma bavilo. Každý z trojice filmov tejto už trilógie je absolútne rozdielny, zasadený do iného žánru/subžánru. So scenárom som ok, samozrejme nejaké chyby by som určite našiel, väčším problémom je skôr spracovanie. Respektíve gradovanie deja, ktoré vzhľadom na potenciál zápletky bolo tuctové a dokonca aj ten záver mohol byť bombastický, lenže záverečná scéna je nakrútená čisto wtf spôsobom a myslím, že primárne môže aj za všeobecné sklamanie z tohto filmu. Ono sa tu totiž prejavila sila rezistencie posledného okamžiku. ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Nápaditá nosná premisa snímku The Cloverfield Paradox přiživovala naději, že se bude jednat o další originální snímek v občas jednotvárných filmových vodách. Tento dojem ještě o kus více posilovalo herecké obsazení společně s hutným trailerem a stylizací, která se místy blížila filmu "Sunshine" či "Alien". Bohužel, výsledek je přesně opačný, než v jaký jsem doufal. Film ztrácí zejména co se scénáře, atmosféry a celkové logiky týče, jelikož téměř od začátku jsem měl neutuchající dojem, že sleduji vizuálně vtahující "zetkový" horor, který navíc velmi nešikovně balancuje na hraně nepovedené komedie. Pokud tedy hledáte kvalitní sci-fi odehrávající se na vesmírné stanici, sáhněte raději po loňském filmu "Life". ()

Galerie (16)

Zajímavosti (13)

  • Film bol vydaný len pár hodín po tom, čo sa počas Super Bowlu objavil jeho prvý trailer. (Marceloo)
  • Nápad zapojiť film do Cloverfield univerza prišiel až potom ako padla prvá klapka. (Tomate)

Související novinky

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (více)

Na třetí Cloverfield si počkáme

Na třetí Cloverfield si počkáme

09.12.2016

Filmy z thrillerové antologie Cloverfield (Monstrum a Ulice Cloverfield 10) měly v únoru dostat nového kamaráda. Ze sci-fi God Particle, v níž se posádka vesmírné stanice potýká se zmizením Země, se… (více)

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (více)

Reklama

Reklama