The Cloverfield Paradox

Oren Uziel, Doug Jung

Daniel Mindel

Bear McCreary
  • Derek

ciste becko ktore akoby vypadlo z 80tok (ako minulorocny LIFE) ktore je zaujimave iba svojim previazanim na CLOVERFIELD (i ked by sa kludne bez neho zaobislo, vid cela vedlajsia linka s manzelom na zemi). najzaujimavejsie na celom filme je jeho distribucna taktika od netlixu, co vsak na dobry film nestaci...(5.2.2018)

• Gilmour93

A máme tu zase pátý rozměr, kde dvě těla sdílejí stejný prostor, ale jedno o druhém neví (něco jako Rimmerovi rodiče v posteli).. Obsahový chaos a únavné emoční výlevy střídající záchvěvy hlouposti, vše pod Horizontem události a ve stínu loňského Života. Už chyběl jen Fassie, aby jim zahrál na flétnu. Pokud to takhle půjde dál, tak čekám, že J.J. prožene svou franšízu přes černošskou komedii s Kevinem Hartem či nějaký muzikál s Miley Cyrus..(15.2.2018)

Cloverfield je opravdu zvláštní série filmů. Moc se nevidí, že by se nejdřív napsal námět a scénář a až pak se to roubovalo na svět Cloverfieldu, který může vyprávět už takřka o čemkoliv (viz připravovaný válečný Overlord). Tentokrát jsme dostali dílo, které se zásadně inspiruje, dalo by se dokonce říci vykrádá, loňské průsery Life a Alien : Covenant, které ještě dokola zaobaluje pachuť zákeřného vesmíru z Gravitace. A kdyby Paradox vyšel před rokem, třeba i před zmíněnými kousky v tomto období, asi by lehce zapadl. Nicméně já jsem si rád dal nášup z tohodle prostředí a s podobnou zápletkou a musím pochválit precizní režii Julia Onaha, který mě dokázal zaujmout už od úplného začátku a cca v půlce filmu mě udržoval v katarzi. V závěru nás sice už čeká klasicky povinné “vybíjecí” finále, které mě už malinko otravovalo, vše ale napravil úplně poslední záběr z filmu, o kterém bych chtěl vědět mnohem více. To už je ale taková výkladní skříň Cloverfieldu, potažmo studia Bad Robot J.J. Abramse a my už si tak nějak musíme zvyknout na to, že přímé pokračování ani jednoho filmu z tohoto světa zkrátka nedostaneme. Co se týče obsazení, tak ani náhodou není známé tak jako sympatická posádka ze Života, nicméně všechny herce člověk odněkud zná a není tu nikdo, kdo by se sem vyloženě nehodil. Zprvu mě fascinovalo mé utvrzení v tom, že je Chris O´Dowd naprosto zbytečný herec a nechápal jsem, co na lodi dělá Ir, nicméně pak předvedl skvělý gag s rukou (nezjišťujte si a buďte příjemně překvapeni), takže mu budiž odpuštěno. Celkově plně chápu mnohé fanoušky série, že z tohoto filmu mohou být zklamaní, ovšem já se doma dobře bavil a vypadá to prostě nádherně, takže by se to určitě dle původního plánu ani v kinech neztratilo. Škoda zdejšího přísného hodnocení, ovšem vlastně je to podobné jako u loňského vesmírného fláku s Jakem Gyllenhaalem, takže komu se líbilo to, bude se mu pravděpodobně líbit i tenhle čerstvý přírůstek od Netflixu.(7.2.2018)

"The Cloverfield Paradox" je podľa mňa filmom, ktorý akosi neuspokojí svojich divákov. Nechcem sa tváriť, že by tu neboli určité kvality, no bohužiaľ z celkového dojmu nakoniec ostane viac negatív než pozitív. Ale aby som nezačal hneď kritizovať, tak poviem, že herecké obsadenie filmu je podľa mňa celkom dobré. A herci spolu vedia dobre fungovať. Sú tu určité vynikajúce nápady. Ako napríklad prepojenie dimenzií a cestovanie medzi nimi. Ako záverečný konflikt. Alebo niektoré efekty, ktoré sú vskutku pôsobivé. Najviac ma asi fakt dostala ruka. Lenže podľa mňa to sú elementy, na ktoré sa mal film viac sústrediť a dať tomu viac energie, lebo v realite často tápame v tme. Podobne na mňa minulý rok pôsobil aj "Alien: Covenant". A to rozhodne nie je film, na ktorý by som chcel pri pozeraní na "Cloverfield" spomínať. Ako som poveda, dobré stránky filmu sú tam. Ale nie je toto akékoľvek bežné sci-fi, ktoré vôbec nie je nutné prepájať s "Cloverfieldom"? Aká bola nutnosť pridať k tomu tento film? Skúsme si to všetko odtiaľ vystrihnúť a reálne dospejeme k tomu, že film by nebol žiadnym spôsobom iný. A možno práve to prepojenie ťahá ten môj finálny verdikt až sem. Lebo s takým menom človek od filmu aj niečo očakáva. No výsledne je to absolútne sklamanie. Neviem komu by som ten film odporúčal. Osobne mám pocit, že film ani nemá nejakú reálnu filmovú základňu. Fanúšikovia sci-fi si v tom niečo možno nájdu, no ako celok je to podľa mňa veľké sklamanie. Možno nie ako film sám o sebe. Ale ako "Cloverfield" film. Hodnotenie: C+(2.5.2018)

Netflix šplhá. Dělalo na tom také ILM, takže filmík je to v první řadě vážně pěkně vypadající. Co už je trochu horší, že v jiné dimenzi by to možná byl príma thriller, ale... no prostě není všechen Abrams (produkční), co se třpytí. Zůstane ještě dlouho smutným údělem téměř všech sci-fi s vesmírnou tematikou skutečnost, že se v nich naprostá většina astronautů chová jako banda vystresovaných děcek ze školky? Proč se neřeší důležité věci, a namísto toho se jen zmatečně pobíhá po stanici a vtipkuje? Vtipkuje! Na Cloverfield značku vlastně dost bída a nebýt líbivého vizuálu, napínavého děje a dobrých herců, šel bych klidně s ještě jednou hvězdou níž. Člověk po tom zpětně dost ocení i béčkovej Life, a to je docela co říct. Sunshine furt na piedestalu.(5.2.2018)

• - Film bol vydaný len pár hodín po tom, čo sa počas Super Bowlu objavil jeho prvý trailer. (Marceloo)

• - Společnost Tagruato, jejíž jméno je vidět různě po celé stanici, spojuje filmy ze světa Cloverfield a figurovala ve virální kampani k předchozím filmům Monstrum (2008) a Ulice Cloverfield 10 (2016). (NiWi)

• - Na lodi jsou čtyři členové posádky jiné národnosti, než jsou uvedeny ve filmu, a to Volkov (Aksel Hennie), Monk (John Ortiz), Kiel (David Oyelowo) a Jensenová (Elizabeth Debicki). (griph)