poster

The Cloverfield Paradox

 • USA

  God Particle

  (pracovní název)
 • USA

  Cloverfield Station

  (pracovní název)
 • Kanada

  Cloverfield Movie

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2018, 102 min

Režie:

Julius Onah

Scénář:

Oren Uziel, Doug Jung

Kamera:

Daniel Mindel

Hudba:

Bear McCreary
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fugazi
  **

  Tak tentokrát našroubovat Cloverfield na levný indie sci-fi se silně nepovedlo. God Particle je totiž jenom další béčkovej boj o přežití na vesmírný lodi, kterej sám o sobě nedrží pohromadě. Chudák režisér si vůbec nevěděl rady, jak k tomu ještě přidat další příběh a všechno to propojit. Dotočil teda akorát pár scén na zemi, který jsou tak uboze do děje nastrčený, až je to trapný, přidal nějakej telefonickej voiceover a myslel si, že to bude v pohodě. Výsledek je ale pro fanoušky Cloverfieldu jen k smíchu ... 4/10(5.2.2018)

 • SaNcHeZ_cz
  **

  Hloupé, nudné a těžce nezajímavé sci-fi, které se pokouší za pomoci pár známých tváří vykouzlit záhadou opředenou kopírku podstatně lepších filmů naroubovanou hrubými záplatami na sérii podstatně lepších filmů. Už dlouho tu ovšem nebyl film, který by takhle trestuhodně se svými plány ztroskotal. Vyjma originálně pojatého distribučního plánu v zahraničí tahle novinka nemá absolutně čím zaujmout a vy ji můžete s ledovým klidem vynechat. [35%](9.2.2018)

 • Chrustyn
  *

  Název odkazující na "Monstrum" a nedávnou "Ulici Cloverfied" není náhodný (což dokazuje nebývale směšná závěrečná tečka) ale každopádně dělá tento film oběma předchozím neskutečnou ostudu. Film více připomíná nedávný "Život" ale kvalitativně je na tom daleko, daleko hůře. Filmu chybí jakékoliv napětí, triky jsou více než špatné a všichni zúčastnění předvádí to nejhorší z celé své kariéry.Tohle nemělo nikdy vzniknout.(2.4.2018)

 • JASON_X
  ***

  Promrhaný pětihvězdový potenciál. Miluju podobná komorní situační scífka s šílenými zápletkami a pálil bych klidně pěti, nebýt ruční kamery, kýčovitého patosu a nanervylezoucí pozitivní rasové diskriminace. Zápory: 1) Vibrující ručka, která se v akčních scénách vymyká kontrole, aby děj vypadal ještě akčnější. Zlozvyk rozšířený dnes jako mor. 2) Scénář psal (jako už obvykle) nějaký sluníčkářský multikulťák. Rusové i Němci jsou tak či onak špatní. Irové jsou šašci (postava "ajťáka" O'Dowda a jeho ruky dělá ze scífka komedii). Špatní jsou Číňani a špatná je i blondýna z jiné dimenze. Jedinou jistotou, jedinou pevnou hrází proti vlnám chaosu a absurdity, tedy zůstávají dva neafricky uvědomělí 'afroevropani'. Ještě že se po společné palubní modlitbě aspoň říká "amen" a netluče se hlavou o zem směrem k Mekce. 3) Dole na Zemi zase jiný afro zachraňuje a ošetřuje bezbrannou blonďatou holčičku - klišé k zblití. Další klišé k zblití jsou zdánlivě nekonečná negerská homevidea a hlavně ufňukaný gigapatetický videovzkaz v závěru, při kterém jsem to už neudržel a zhnuseně se vyzvracel. Nějaké ty klady: 1) Divák se rozhodně nenudí, našňupaný scénárista se utrhl ze řetězu, druhá třetina filmu je skvělá. Škoda jen, že nedostali víc prostoru třeba červíci. 2) Dobrá výprava i nějaké ty triky (záběry orbitální stanice). 3) Moc rád jsem zase viděl Čang Cii, jen by se už mohla naučit aspoň trochu anglicky, aby zbytek posádky nemusel šprechtit mandarínštinou.(8.2.2018)

 • Praxis
  ***

  Zatímco první půlka je ještě v mezích - jo, to by docela šlo, má to hezký nápad, herce, kteří jsou v mezích docela fajn a vůbec i takový nádech tajemnosti, který mojí oblíbenou sérii Cloverfield vždy doprovází, tak v té druhé polovině se jedná o klasický space station survival horor, kde všichni zmateně pobíhají po koridorech vesmírné stanice a roztomile umírají. O život je nepřipravuje nějaký zabijácký emzák, ale nejspíš asi oživlá stanice (WTF?) a po chvilce vám začne být jedno, jak chcípnou, hlavně že chcípnou, když jsou tak debilní. O humory se snažící lezoucí ruka (WTF?) ajťáckého O'Dowda, který hraje klasicky sám sebe, o korektnost se snažící mezinárodní posádka a romantická linka mezi Němcem a Číňankou (WTF?) a hlavně všechna úmrtí jsou tak nesmírně předvídatelná, že můžete jen znuděně odškrtávat další odpadlou postavu. Zbytečné přiživení na značce Cloverfield. První díl je naprosto luxusním found footage scifi hororem, druhý je dramatický thriller o třech hercích (a příjemném, i když možná zbytečném scifi dodatku), tak třetí je debilní hovadina s ještě debilnějšími posledními vteřinami. Můžete o tom přemýšlet, že možná je tento film vlastně prequelem obou předcházejících Cloverfieldů (jakože asi je, včetně té nenápadné věty, o časových přesunech - takže čekejme na podzim akční film Overlord z druhé světové jako na 90% jasný Cloverfield), ale v rámci žánru vám nepřináší vůbec nic. Zbytečná, o béčkově se snažící vypadat, nuda. Průměr 55%. P.S.: Hudba od Beara McCrearyho je na filmu asi to nejlepší a hezky variuje předcházející Ulici Cloverfield 10.(7.2.2018)

 • - Nápad zapojiť film do Cloverfield univerza prišiel až potom ako padla prvá klapka. (Tomate)

 • - Od 55. minuty, když Michael (Roger Davies) a Molly (Clover Nee) jedou v autě, tak je na několika záběrech zřetelně vidět, že tachometr a otáčkoměr jsou na nule. Vozidlo je v pohybu, ale ručičky se ani nehnou. (Samthron)

 • - Film bol vydaný len pár hodín po tom, čo sa počas Super Bowlu objavil jeho prvý trailer. (Marceloo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace