Píše se rok 2027: nejmladší člověk planety právě zemřel ve věku 18 let a lidstvu hrozí naléhavé nebezpečí vlastního vyhynutí. Společnost je zmítána násilím a jednotlivé skupiny obyvatel mezi sebou válčí. V takových podmínkách žije i Theo (Clive Owen), ze kterého se má brzy stát ten nejméně pravděpodobný spasitel lidstva. Poslední nadějí lidí je totiž jediná žijící žena - a když je její bezpečí ohroženo, přichází právě Theo, aby ji ochránil. Zneklidňující akční thriller o budoucnosti, jakou byste nečekali, natočil s Julianne Moore a Michaelem Cainem na Oscara nominovaný režisér Alfonso Cuarón. (Magic Box)

1945

Děj mě příliš nezaujal - zato zpracování scén, obvzláště ve městě uprchlíků mě fascinovalo. Pochvalu si určitě zaslouží i chytře sestavený soundtrack ()

Yardie

Takových 70%. Nemohu dát více. A to z toho důvodu, že nemám takové filmy rád. Resp. miluju sci-fi, postapokalyptické filmy a filmy s konspiračními teoriemi. Ale nemám rád filmy, kde v podstatě nevím, co se děje, proč se to děje a jak to skončí. Ale popořádku. Kulisy a atmosféra je velice dobrá. Nicméně je zde první ale - nebylo mi až tak úplně jasné, proč se deportovaly jiné národnosti, proč byla v podstatě zavedena diktatura a celkově něco o charakteru doby. Ale možná jsem jen natvrdlý. První polovina filmu celkem taková nuda, pořád se nic nedělo. Až ve druhé polovině se to rozjelo, začalo se trošku utíkat, běhat a střílet. Nicméně je zde druhé ale - naprosto jsem nepochopil motivaci, proč a kam vlastně s tou holkou jde a co se bude dít. Což u mě zásadně nabourávalo pocit z filmu, protože jsem musel pořád přemýšlet, o co jde. A pak konec - tak to už byl opravdu vrchol. Nesnáším otevřené konce, pokud není druhý díl. A todle bylo už fakt na ránu. Co se vlastně potom stalo. Kdo byla ta společnost a proč tam to děvče vedli. Proč vlastně se ty děti nerodí... A todle všechno film neskutečně v mých očích sráží. NA druhou stranu, kulisy velice dobré, atmosféra zajímavá, herci dobří a téma dobře vybrané. Ale chyběla mi tam ta omáčka a vysvětlení kolem. A proto nemohu dát více. Howgh! ()

Say

[+]: Velice originální a jednoduchá zápletka. [+]: Slušná dávka post-apa. [+]: Clive Owen odvedl slušný výkon. [+]: Mnoho detailů, které nelze přehlédnout. Kdybych četl knihu, vsadím se, že zážitek z filmu částečně umocní. [+]: Akční válečné scény můžou s přehledem konkurovat filmům tohoto žánru. Jeden dlouhý záběr, kdy hlavní postava běží uprostřed téměř realistické akce je obdivuhodná. [:]: Počítačová animace novorozeně téměř revoluční, ale stále je umělá. Někdy dítě vypadalo jako škaredá opička. [-]: Spousta klišé. Některé momenty špatně řešené. [-]: Ačkoliv je zápletka sebezajímavější a nevím, jak moc se držela knižní předlohy, mohl se tento koncept využít trošku lépe. [♪]: **** [♫]: ** [=]: Čekal jsem více sci-fi v podobě smyšlené fikce, snímek ale nabídl něco trošku jiného. A překvapil. ()

Pafl

Je vidět, že tvůrci chtěli ohromit a podařilo se jim to. Klobouk dolů, tohle je zážitek. Pro fajnšmekry: Elektrárna v Battersea, Banksy, Guernica, Traffalgar square v předvečer apokalypsy, Pink Floyd a Turbínová hala Tate Modern, to vše v jedné scéně. ()

ADIO45

Už když jsem se chystal na film, věděl jsem, že film bude stát opravdu za to. Ale nečekal jsem, že bude až tak dobrý. Na filmu je dokonalé snad všechno, je velmi emotivní. Dokonalá je i kamera, který zobrazuje nejlepší záběry co mohla. Řekl bych, že je to horký kandidát na nějakého toho oscara. ()

Mikino00

Po hodně slabé první polovině přijde akčnější a poutavější část, ovšem ta celkový dojem z ne příliš kvalitní předlohy a hlavně z absolutně nevyužitého potenciálu. Je hodně poznat, že to psala žena. Aspoň že hudební doprovod je dobrý. ()

LBsmoke

přišlo mi to scénáristicky trochu prvoplánové.. nápad nebyl špatný ale propracování děje mě nenadchlo vůbec.. místy mi chyběla logika vlastně i té celé nastolené situace (né to že je bezvýchodná ale jak se ty organizace proti sobě chovají) zpracování ujde ()

Ontos

Troufám si říct, že co se realismu formy a divácké percepce týče, zásadní dílo. Téma je přinejmenším aktuální. ()

Dr Lizal

Jasných 5 hvězd. Originální příběh, skvělý Owen a neskutečně dlouhé záběry bez střihu. Režijní koncert Alfonsa Cuaróna, který udává směr moderní filmařiny. ()

geimz

Keby je príbeh len o čosi menej prázdnejší, tak by si tento počin vzhľadom na dych vyrážajúcu vizuálnu stránku odo mňa vyslúžil čosi viac, než len tri hviezdy. No dej odsýpa tak nejak bez duše, a síce vábi všemožnými filmárskymi vychytávkami, no ten najpodstatnejší aspekt je stále v pozadí. Očarujúco prázdny film. ()

Movie Gourmet

Dobrá režie. Z děje si po delší době ale už nic nepamatuji, snad jen samotný název. Verdikt: 4* a 75 - 80 %. PS. I přesto, že má paměť selhává, mé původní 4* vypovídají o tom, že film musí být nadprůměrně dobrý. ()

Milky.

Hnusný film, doslova hnusný. Nic pro milovníky sluníčka, kytiček a motýlků. Atmosféra post-apo Británie špínou leze z každého záběru, Owen je nesympatický, přistěhovalci jsou nesympatičtí, všechno je nesympatické. Jen Julianne Moore je super, ta přímo září z celé kompozice jako jediná příjemná věc. Příběh sice nedotažený, ale nutí k úvaze, co však táhne celý film je Cuarónova režie, díky které dávám 5*. Využití Doggicam a šílené klidně 5ti a víc minutové záběry najednou, bez prostřihu jsou naprosto famózní a dodávají filmu v akčních situacích jedinečnou atmosféru. ()

Garch

Žádné děti- žádná budoucnost. Co se stane se společností, když začně vymírat? (Jedna hvězda je za výkon Clive Owena a klasicky skvělé Julianne Moore, a jedna ze strachu, že by to tak mohlo být). "Vláda rozdává soupravy na sebevraždu, antidepresiva jsou na příděl..., ale Marjánka je dál ilegální". Depresivní dystopie. ()

Ollie235

Popravdě jsem čekal něco víc přemýšlejícího a rozhodně míň akčního. Children of Men sice nabízí zajímavé téma, ale bohužel jej příliš nedoplňuje myšlenkami či potřebnou pointou. Jestli se něco skutečně povedlo, je to perfektní sklíčená atmosféra, ale jinak jsem spíše zklamán. ()

Jaro_slav

Plnej počet. Už jen za tu několikaminutovou úvodní scénu bez jedinýho střihu. A za další věci – design aut, Battersea, hudbu, závěrečný bitevní peklo, za celou tu rozkošnou filmařinu, která přehluší ne moc zajímavou zápletku. ()

kamigava

Posledně jsem tento film viděl jako malý kluk jako buk a moc mě nebavil. S postupem času se ze mě stal fanda postapo žánru, tak jsem mu dal opět šanci a zklamán jsem tentokrát rozhodně nebyl. Vůbec by mi nevadilo, kdyby se přestaly rodit děti, aspoň by byl na chvíli klid od uřvaných spratků a dospělí by měli konečně čas sami na sebe a “(ne)žili” jen pro nevděčné haranty. Děti a smysl života?? Nechápu lidi, co z toho mají. Jen plno starostí, málo soukromí, neustálá frustrace někoho zabezpečit...fuck. Tak to byla trocha mé filozofie nad myšlenkou Potomků. Miluju dlouhé scény na jeden záběr a tady jsou ještě zabaleny v syrové a depresivní atmosféře. Líbí se mi pozorovat trpící lidstvo, lidi se zabíjí mezi sebou potom, co jim došly poslední zásoby a obecně nesou následky za všechny nezvratné změny spáchané na této planetě. Za každý vyhubený druh, za každý vykácený strom... Homo sapiens sapiens si už neváží ničeho, jen berou a serou na dopady svého chování. Chtělo by to zavést Očistu (jo přesně jako ten film) jednou ročně pro redukci lidské populace, protože do 30 let nás tu bude 10 miliard, což je pokládáno za vrchol kapacity Země, ale to jsem se zase nechal unést. Peace, kreténi. ()

Renfield

Třeba také ne tolik vzdálená, co se příběhu týče, lehce jednoduše pojatá budoucnost, kdy právě ta jednoduchost filmu možná příliš nesluší. Byl bych rád, kdyby "mezi dvě scény" Alfonso Cuarón přidal něco více ze světa, více informací, třeba i o tom co se děje jinde, nebo proč vlastně celá ta situace nastala, pokud se to ví. Jenže zase je tu věc druhá, příběh je vyprávěn spíše z pohledu Thea, ten na tohle vše zřejmě odpovědi má, ale v čase příběhu filmu je neřeší, nejsou pro něj důležité... nakonec, chce hlavně přežít a samozřejmě si přivydělat, aspoň původně. Každopádně při té intenzitě a především realističnosti příběhu je to výtka snad až nepatrná, která napadla v onom mezičase řekněme "klidu". Atmosféra města je od prvních minut dokonale beznadějná, výborně vybrané lokace natáčení se topí ve smogu a odpadcích, stopy věčných protestů jsou patrné snad na každém rohu. Emmanuel Lubezki již tady střídá jednu fantastickou kompozici za druhou a díky použitému filtru na atmosféře ještě přidává. Ale to vše je jen lehký úvod do vrcholu, svým způsobem i ta první ze dvou je pouze rozcvičkou. Mám na mysli scénu přepadení auta a následné zabití policistů, kterého je právě díky velmi intenzivnímu pojetí divák součástí. Samozřejmě tomu nahrávají i fantastické záběry z místa spolujezdce na ostatní v autě, či ven na běžící dav. Potom mezičas, vrcholící finální půlhodinkou (těžko říct, při tom spádu), ve které Cuarón s Lubezkim ukáží jak výbornou práci s komparsisty, tak jaké to je být uprostřed protestů, války. Po narození dítěte je to jedna velká jízda, která z mého pohledu vrcholí bojovou scénou odstřelování domu. Zase, Lubezki je všude a divák s ním. 85% ()

Emo-haunter

Čekal jsem mnohem více. Vykreslení atmosféry super, dobře natočené akční scény - s tím se pojí kvalitní práce s kamerou.. Ale celý ten příběh je tak nějak děsně jednoduchý a celkem nezajímavý, že i přes tu všechnu snahu o čistou uměleckost nemohu více než tři hvězdičky udělit. ()

Virová nákaza ve filmech

12.11.2015

Alfonso Cuarón ve vesmíru

Alfonso Cuarón ve vesmíru

01.03.2010

Potomky lidí udělal většině sci-fi fanoušků (ale nejen jim) radost, takže je rozhodně fajn, že se vrací k žánru. Se svým synem Jonásem napsal scénář sci-fi thrilleru Gravity, o který už projevilo… (více)