Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

zdeci

Pozor, jde pouze o rekapitulaci! Vše již bylo napsáno. Je to prvotřídní filmový vořech s PP, jehož krví koluje Half-life, Stephen King, David Lynch a já tam zřel i trochu Coenů. ()

Tartalus

S odstupem času musím zvýšit na 5*. Netflix opět boduje. Výborně budovaný příběh, úchvatná a temná atmosféra. Hudba, která se zarývá do paměti spolu s až neuvěřitelnými výkony dětských herců. Prostě seriál na jeden zimní, strašidelný a velmi dlouhý večer, protože nebudete schopni se přestat dívat. ()

yatan

Atmosfericky prvotriedne vykalkulovane v pravy cas zasadene, ked 80s su spat a s plnou parou opat zarabaju studiam. Mozno prave ten kalkul a vsade pritomne klise ma oddeluju od plneho poctu. Su serialy, ktore urcuju smer, serialy ktore sa snazia a serialy, ktore sikovne menia identitu podla potreby. Ja osobne obdivujem prvu kategoriu a Stranger Things chce byt v prvej, no zatial je tam viac ambicii, ako scenaristickych lahodok. V kazdom pripade Stranger Things delivers prvotriednu hororovo-hravu zabavu. ()

lobo87

Tento seriál ma chytil tak, ako doteraz len niekoľko. Keby som mal možnosť, dal by som ho na jeden raz. Toto bola vysoká škola televíznej filmárčiny a budovania napätia. Dokonca to chytilo aj moju romanticky založené manželku. Celý koncept s El sa ponášal na Kingovu Podpaľačku, ale to len kvitujem. Už táto samotná linka by vydala na výživný seriál. Do toho je ut ešte geniálna partia chalanov, mama, ochotná pre svoje dieťa urobiť všetko (welcome back, Winona), správňácky šerif, dobrácky brat a okatá kočka a (spoiler!) dimenzia, so svojimi vlastnými pravidlami. Duffer Brothers sa pochlapili. Rovnako aj autori hudby a úvodných titulkov. Osemdesiatková atmosféra tomu všetkému dáva ten správny nádych. Inak, keď som videl chlapcov, ako trávia voľný čas a akú neskutočnú fantáziu majú, bolo mi tých našich súčasných strašne ľúto... 90% ()

Luckyboy

Po pár dílech zklamání. Má to sice "mysteriózní" atmosféru, konspirační teorie je vidět skoro za každým rohem, a "šarm" (řekl bych spíš uhozenost) osmdesátých let je zobrazen dobře. Jenže mi na tom hodně vadí schématičnost děje mimo hlavní zápletku (vztahy, reakce postav apod.) a okaté přehrávání ve většině rolí (Winona Ryder, dětští herci). Jestli to mělo být součástí osmdesátkového feelingu, tak se to do seriálu absolutně nehodí a velmi to kazí dojem a zážitek ze sledování. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Dvojka je uhozenější, ale to je právě dobře, protože tenhle námět, zasazený do 80. let nemůže být neuhozený. A když se ubere přehrávání a hysterie a přidá se civilnější vyznění, lepší vykreslení charakterů a práce s nimi, kvalita stoupá. Trochu se sice bojím, že to třetí sérií akorát zkazí, ale snad se budu mýlit. ()

xSxEx

Normálně bych se pokáknul z toho retra vizuálu a soundtracku, ale tady nevím, zda mě to spíše neobtěžovalo. Kdy v dramatické chvilce začne jet synťák ala Kobra... do půlky mě seriál lehce ztrašil a byl sem překvapen, že to zase tak pro děti není... od půlky vše až moc zapadalo do sebe a drama nebylo moc vyhrocené... a poslední díl semnou neudělal skoro nic, ač by měl! Ti afektovaní, přechytralí mladíci mě asi i tak bavili... ()

DandaPiper

Gotta love the 80s. I know I do. (Nejlepší) Éra, co mě o chlup minula (škoda, škoda) tomuhle dílu dost napomáhá, respektive posouvá ho o level výš. Soundtrack, kostýmy, prostředí. Skvělý celý dětský cast (odrostlejší děti nepočítám). Tak trochu Stephen King´s "IT" feeling (early years). ()

Kytarka

Jsem pohlcena. End of story. Ten seriál má všech pět pé, od vtáhnutí diváka do děje po prvních scénách úvodního dílu, přes pocit, že těch osm hodin strávených nad seriálem byla v podstatě chvilka, po všechny možné dějové kličky, na které jen pomyslím. Hudba a outfity z osmdesátých let... Autentičnost postav... Kulervoucí příběh... A vůbec. Jsem pohlcena. End of story. ()

ESNYR

Nebavilo mě to. Po 6 díle jsem to musel ukončit pro nezáživnou nudu. Každopádně je fascinující kolik tisíc zdejších hodnotících se narodilo v americe a mají tak krásné vzpomínky na dětství. Já si pamatuju že "80" v Československu tak super zase nebyly. ()

Drozdo57

Bla, bla. Zasa sa tu presudorecenzenti tvária, akí sú skvelí. Stranger Things je na dnešné pomery veľmi nadpriemerný seriál. Zatiaľ čo iné, aj kvalitné seriály trpia na rozťahanosť a prílišnú vatu, práve kvôli "minisériovému" formátu (ktorý tak svedčí napr. Fargu alebo už legendárnym Band of Brothers), sú Stranger Things husté, dej má spád, chýbajú hluché miesta a celé sa to pozerá jedným dychom. K tomu výborné kulisy, 80ková, uveriteľná atmosféra, uveriteľné postavy, ktoré pôsobia ako skutoční ľudia. Vďaka tomu si s nimi veľmi rýchlo a jednoducho vybudujete vzťah a začne vám záležať na tom, čo sa v telke deje. Celé to podčiarkujú výborné herecké výkony od veľmi prirodzených ľudí, ktorí vedia hrať, ale neafektujú. Podčiarknuté štyrmi najepšími detskými hercami, akí sa kedy stretli na plátne. A Winona dospela na veľmi slušnú MILF. Veľmi odporúčam komukoľvek. ()

MrDorry

Netflix dělá opravdu dobré věci a Stranger Things to jen potvrzuje. Příbech je poutavý a drží člověk v napětí, byť je dost předvídatelný, což je jeden z důvodů proč nemohu dát plné hodnocení. Režie a scénář jsou kvalitní a společně s vizuálními efekty a hudbou krásně dokreslují atmosféru 80 let v malém Americkém městečku Hawkins společně s jeho alternativní verzí v "The Upside Down." Za mě 80% ()

karpacz21

Fantastický seriál. Doslova jsem hltal každý díl a musel jsem si pouštět další a další. Každá postava mi přirostla k srdci a některé jsem si dokonce zamiloval a asi na ně nezapomenu. Skvělá doba a v ní samozřejmě skvělá hudba osmdesátek se spoustou mých oblíbených songů. Parádní seriál, který se řadí mezi mé nejoblíbenější .... Už se těším na další sérii. ()

Plaque

Musím povedať, že tento seriál sa k nám domov dostal úplne náhodne. Pri úvodnej časti prvej série sa play na ovládači stláčal v duchu "no veď čo, uvidíme...", ale už druhá časť bola pustená so slovami "čo ti jebe(?)". A takto to šlo až do konca. Perfektne to odsýpa, žiadne dlhé naťahovanie deja, ale naopak, precízne postupovanie, pri ktorom sa na konci každej časti posuniete vpred. Divák sa nenudí, nestíha sa poriadne ani vyšťať, pretože ostatní členovia posádky kričia zo sofy čosi v zmysle: "pohni kurva a dones mi vodu..." Jednoducho toto je jeden z najlepších seriálov, ktoré som kedy vzhliadol. ()

babosh

Tohle je přesně ten typ seriálu, který člověk zhltne na jedno posezení! Koukal jsem na to celou noc a nemohl se od toho odtrhnout. Je to skvělá variace na horory osmdesátých let včetně úžasného soundtracku. Vřele doporučuji a bez váhání dávám 5 *. ()

Aywes

Není to jen laciný gimmick pro nerdy, kteří vyrůstali (ne jen) na Dungeons and dragons? Nevyužila se jen mezera na trhu? Je. Vadí mi to? Ne. Vyrůstal jsem na Dungeons and dragons? Ano. ()

Maxa123

Jsem ohromen, potěšen. Velmi působivé. Skvěle vypracovaný příběh do kterého jsou výborně zasazeny všechny hlavní i vedlejší postavy. Překvapily mě výborné herecké výkony i těch dětských herců. Téma seriálu jako takové je velmi známé. Nemyslím tím přímo problém hrdinů tohoto seriálu, ale obecné problémy "top secret" projektů americké vlády jako Oblast 51 atd. a přesto zpracované velmi originálně tak, aby do něj byly zasazeny "normální" lidé. V neposlední řadě je nutno podotknout, že asi neznám seriál s tak skvělým výběrem hudby. A poslední věc, Jim Hopper je nejlepší polda v celý Americe. 100% ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu