Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

Recenze uživatele LachtanShows k tomuto seriálu (29)

Kapitola první: Zmizení Willa Byerse (2016) (S01E01)

Po čtyřech letech od prvního setkání s jedním z nejpopulárnějších seriálů posledních let jsem se vydal porušit svou zásadu nesledovat ty sebelepší záležitosti dvakrát a v příštích pár týdnech jsou na řadě všechny tři série. I ten dabing nezní nějak rušivě. ()

Kapitola třetí: Šťastné a veselé (2016) (S01E03)

S tím, že už člověk dávno zná další dění v seriálu, se mi v porovnání s vývojem postav některé takhle zpočátku moc nezamlouvají. ()

Kapitola čtvrtá: Tělo (2016) (S01E04)

Na začátky se mi dobře vzpomíná hlavně kvůli Nancy, která už v prozatimním konci seriálu už nemá bohužel tolik prostoru. Tady jsem se ji ale nemohl nabažit. ()

Kapitola šestá: Příšera (2016) (S01E06)

Před oněmi čtyřmi roky to bylo něco nevídaného, teď už je trochu problém v tom, že vím, co přijde, ale ze všech seriálů, kde figurují děti, jsou ty zdejší daleka nejméně nesnesitelné. ()

Kapitola osmá: Vzhůru nohama (2016) (S01E08)

Demogorgon není jen svým názvem, ale hlavně zdařilým vzezřením extrémně libovým monstrem, kterým jsem se ani v tomhle nervydrásajícím finále nemohl nabažit. Bude trvat ještě hodně dlouho, než zrovna Stranger Things z mé top desítky něco vyšachuje! ()

Kapitola první: Šílená Max (2017) (S02E01)

S vědomím, že už vím co od nich čekat, jsem se na příchod Max a Billyho opravdu těšil. Hlavně ona parafráze na Mad Maxe nám hezky okoření naší partu. ()

Kapitola druhá: Koledu, ty exote (2017) (S02E02)

Willovy vidiny jsou zatím nejděsivějším prvkem celého seriálu. Vidět něco takového v reáleném životě, tak už nikdy nejdu spát. ()

Kapitola třetí: Pulec (2017) (S02E03)

Druhá série si trochu ubližuje tím, že parta nedrží její většinu vůbec pohromadě a každý si jede svoji sólomisi (max ve dvou), ale zrovna Dustinova linka je fakt super. ()

Kapitola čtvrtá: Mudrc Will (2017) (S02E04)

Bez Hoppera by tenhle seriál nemohl vůbec existovat (paralela na konec třetí série?). David Harbour je fakt sympaťák a s dětskými herci mu to opravdu jde. ()

Kapitola pátá: Dig Dug (2017) (S02E05)

Sice se mi líbilo už napoprvé, že se Nancy odprostila od Stevea na úkor sblížení s Jonathanem, ale ani napodruhé mě nezajímala jejich rádoby investigativní příběh. Mnohem radši mi zajímá aliance Dustina se Stevem. ()

Kapitola šestá: Špeh (2017) (S02E06)

Procenta sedí a nasvědčují tomu, že tady není ani na opakované zhlédnutí co vyčítat! ()

Kapitola sedmá: Ztracená sestra (2017) (S02E07)

Bez debat nejslabší část celého seriálu, kde se asi ani nikdy nedočkáme racionálního vysvětlení, proč se tvůrci rozhodli prošustit jednu epizodu takovýmto způsobem. Ono vlastně v předchozích dílech vůbec nevadilo, že tam El skoro není. Protože tahle kompenzace se fakt nevyvedla. ()

Kapitola osmá: Ovladač mysli (2017) (S02E08)

Po Ztracené sestře se naštěstí příběh vrátil do míst, kde se po rozkouskovaných příbězích zase všichni sešli a postavili se opět proti zlu. ()

Kapitola devátá: Brána (2017) (S02E09)

Stejně je nejlepší částí celé epizody (a pravděpodobně i série) finále na Zimním bále. Ta pocta legendárním songům, které v oné době vznikaly, na mě funguje ze všeho nejvíc! ()

Kapitola šestá: E Pluribus Unum (2019) (S03E06)

Chemie mezi Stevem a Robin začíná být mnohem zajímavější, než se vlezlý Dustin snaží ventilovat. Tenhle seriál nemá prostě chybu. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu