Dětská hra

• USA Child's Play (více)

Legendární horor o panence Chuckie, hračce s duší sadistického vraha. Pojďte si hrát!!!  I kdyby americký režisér Tom Holland už nenatočil nikdy nic jiného, bude jeho jméno již navždy zapsáno zlatým písmem na zdi slávy moderní popkulturní hororové zábavy. Právě díky němu se totiž na první pohled triviální větička „Pojď si hrát“ stala v roce 1988 nesmrtelnou.Za hlavního hrdinu jeho klasického hororového thrilleru Dětská hra by šlo považovat malého chlapce Andyho, který právě oslavil šesté narozeniny. Ale pravda je taková, že prim v tomto snímku, který se v průběhu let rozrostl o čtyři další pokračování a letos se dokonce dočká vlastního remaku, hraje především hračka, kterou Andy dostane jako dárek. Panenka Chucky totiž není zdaleka tak roztomilá, jak se zprvu tváří. Pomocí prastarého voodoo rituálu se do ní během zatýkání převtělil umírající psychopatický vrah Charles Lee Ray a je jasné, že dřív nebo později se svět dozví o jeho návratu. Jenže kdo malému klukovi uvěří, že jeho malá hadrová panenka sprostě kleje, provádí naschvály a občas také s velkou zálibou zabíjí? Je to chyba, že dospělí svým dětem tak málo naslouchají. Teď za to někteří budou muset zaplatit svým životem. (oficiální text distributora)

Aurus

Tenhle film je skvělej, vše dělá velmi dobře. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou docela sympatické a dobré a hudba je skvělá. Chucky je dobrej vrah a jeho vtipy jsou velmi dobré. Za mě 7/10. ()

molcan2

"Ty hlúpa mrcha! Ty špinavá štetka! Naučím ťa, ako si to so mnou rozdávať." Chcel som bábiku Chuckyho, ktorú by ste mohli stlačiť a povedať túto ikonickú vetu. ()

Lindushka

Mali sme podobnú a rovnako veľkú bábiku doma. Po tomto horrore s ňou sestra odmietla spávať v jednej miestnosti a mne tiež nebolo všetko jedno keď som videla tie jej veľké umelé oči žiariť v tme. Navyše prvý deň po zhliadnutí filmu (bola som ešte na základke) som sa zobudila s úplne spoteným pyžamom. ()

in4mator

Zajímavý a poměrně kvalitní béčkový horor. Herecký výkon Andyho se mně opravdu líbil; co film sráží je občas podivné chování herců a hlavně nastavovaný konec. ()

STina1

Vďaka svojej zvedavosti som si tento film pustila ešte ako štupel a odvtedy som sa zaprisahala, že už nikdy viac.... Len čo som všimla, že sú nové pokračovania tejto "milej vraždiacej bábiky" tak som sa im vyhýbala oblúkom. Nie že by to bolo až tak zlé, bolo to dobré, hororové, ALE.... aj keď už odvtedy prešli roky, nemám ešte tú odvahu si to pustiť znova. ()

SkyCaptain

Velmi zábavné béčko, které mě opravdu mile překvapilo. Z panenky jde strach a u někerých scén jsem byl fakt našponovanej (např. u scény s baterkami). Výhodou je také temná atmosféra. ()

Hapretor

Toto dílko patří mezi béčka, co jsou tak debilní, že prostě Vás pobaví a ty dvě hvězdy nemůžete nedat. Hráli jste si jako malí s panenkami? Jo? Tak radši dávejte bacha! ()

Isomut

Nesmierna volovina. Viac nemám čo k tomu dodať. Jedna * za animáciu a pohyby toho "pandrláka", ktoré boli dosť vydarené, ale po obsahovej stránke nula bodov. Už som ani nepočítal koľko krát tá bábika zomrela a zase ožila. ()

helloween93

Kultovní horor z 80. let, na který řada lidí pamatuje z dob VHS. Tenhle film má tu dokonalou osmdesátkovou atmosféru, které dnešní horory postrádají. Už úvodní nahánění zločince Charlese Lee Raye je velmi temná a atmosferická scéna. Samozřejmě tahounem téhle série je Chucky, alias převtělený zločinec Charles Lee Ray, který je opravdu démonický. I přes značné stáří dávám 4 hvězdy. ()

zelda82

Hodne velka nostalgie, ale ten namet je na svoji dobu originalni a strach z panenek podobnej jako des z klaunu po Kingove It. ()

Rathalos

Toto je legendarny horor,uz klasika o vrazdiacej babike menom Chucky,ktory sa nezastavi pred nicim a nikym,tato seria sa uz pekne rozrastla,1,2,6 a 7 sa mi velmi lubili,hlavne sestka,ta bola perfektna,3,4 a 5 boli slabsie,urcite budem ocakavat a tesit sa na dalsie pokracovania...:-) ()

MickeyStuma

I když se pro porovnání jedná o slabší odvar o pouhý rok staršího snímku 'Panenky' (1987), panenka Chucky se s celou svou náturou striktně zařadila mezi klasické hororové filmové vraždící postavy, jako jsou Freddy Krueger, Michael či Jason. Celý námět je prostý a jednodušší než by se mohlo zdát. Duch sériového vraha se vlivem jisté skutečnosti dostane do populární mechanické panenky, která se nepřekvapujíc dostane do jedné určité rodiny. No a je to. Záminka je daná, dějová šablona slasheru se může rozjet. Po zvukové stránce si snímek daleko více užijí diváci plně ovládající angličtinu, neboť sprostější panenku aby jeden pohledal. Až neskutečně fekální mluvu Chuckyho v dabingu bohužel nehledejme. Kromě Chuckyho je hlavní postavou šestiletý Andy, kterému se pochopitelně nevěří, že panenka, kterou s radostí dostal, skutečně žije. Taky kdo by něčemu takovému uvěřil, že? A právě to je základní prvek povyšující přirozenou 'dětskou hru' v očích dospělých. Krveprolití tak nabírá na intenzitě pocitem bezmocnosti. Z tohoto hlediska je film dobře stavěný. Děj se rozvíjí pozvolna a postupně si buduje atmosféru do závěrečného finále. A co víc, pevně se drží hranice mezi vážností a úsměvností. Zkrátka je budována hrůza, avšak není daleko ke komedii. A taková vyrovnanost dodává snímku tu správnou kouzelnost. Úroveň zvláštních efektu je také skromný, ale jakoby to ničemu nevadilo. Tady stačí ta panenka a vše ostatní už mají pod palcem herci. 'Dětská hra' je tedy jednoduchý přímočarý slasher, na který se i dnes v rámci žánru přívětivě vzpomíná. ()

domirovec

Buďme k sobě upřímní, kdo ještě nikdy neslyšel o Chuckym?.. Child's Play je jedna z nejznámějších hororových slasherových sérií vůbec. Je škoda, že pouze první díl je vážně kvalitní počin a pak už to jde s dalšími díly trochu z kopce. Jinak super podívaná se super panenkou. 4/5 ()

panvasik

Dlouho jsem se sám donucoval, abych se konečně na tohle podíval a na první film to nedopadlo, tak špatně, jak jsem myslel. Uvidím až se podívá i na ty ostatní, ale zatím průměr, který mě moc nenadchl a už vůbec nebavil. Ale nemohu mu upřít to že je to film z osmdesátek a panenka Chucky vypadá docela slušně udělaná nebo zahrána nevím jak se dělala. Ten nápad, kterým byl oživen Chucky mě klasicky nasral, protože já fakt nesnáším ty různá prokletí a kouzla ve Slashrech. Důkazem jsou některé poděsy z Halloweenu a Pátku třináctého. 6/10 ()

Denny

Kouzelná panenka, napínavý děj, dobré speciální efekty a finále takové, jak má ve správném horroru být. ()

pravo

AHOJ KAMARÁTI, MÁM PRE VÁS VEĽKÚ NOVINU. TERAZ UŽ MôŽETE MAŤ SVOJHO VLASTNÉHO KAMARÁTA DOMA. MôŽETE S NÍM PREŽÍVAŤ VŠETKY DOBRODRUŽSTVÁ AKO U NÁS V TELEVÍZII. VIE POVEDAŤ DOKONCA TRI VETY, VIE KRÚTIŤ HLAVOU A MRKAŤ OČAMI, KEĎ S NÍM HOVORÍTE. ŽE ÁNO, OSCAR? Nie, moje vysoké hodnotenie neznamená, že ma tento film vydesil či poľakal, ale dokázal si moju pozornosť udržať v napätí počas celej svojej minutáže. Páčila sa mi aj vhodne zvolená rekvizita, ktorá z istého uhla pohľadu vyzerá naozaj odpudivo. Príbeh je síce veľmi jednoduchý, ale neobsahuje absurdity a celkom slušne drží pokope a očakávať od hororu komplikovanejší dej je podľa mňa utópia. - TAK UŽ MI VERÍŠ? – ÁNO, ALE KTO TO UVERÍ MNE? ()

maZSlicko

Ne tak dokonaly jako Nocni mura,ale presto to ma svoje kouzlo,zase jeden z mala hororu z kterych sem se tesil v mladi,dabelskej chucky,roztomilej andy :) a chuckyho hlasky, jako treba "Chucky rikal ze teta megy je pekna kurva"to me zaujalo nekdy kolem 10 roku,kdy sem film videl prve..Pomatuju si ten vecer este dneska,kdyz me maminka ulozila na kute,a ja sipotaji naridil budik na pul druhou v noci,po dokoukani filmu,sem sedel v kresle jako pribytej,perinu sem vzal na zada,a spritem prebehl do vedlejsiho pokoje do postylky..takze z nostalgie 4* :) ()

Torgal

Chucky alias plastikový terminátor (narážam na záver filmu). Veľmi dobre budovaná atmosféra s vynikajúcou gradáciou deja až do samého konca. Problém je jedine v tom, že sa stále jedná o vraždiacu bábiku a jednoducho sa nedá brať vážne. Svoje miesto medzi kultovými horrormi si ale určite zaslúži. 7+/10 ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (více)

Mark Hamill je nový Chucky

Mark Hamill je nový Chucky

31.03.2019

Hororovou klasiku Dětská hra čeká reboot a studio Orion Films čerstvě oznámilo, kdo bude v nové verzi dabovat kultovní vražednou panenku Chuckyho. Roli se upsal slavný herec a zkušený dabér Mark… (více)