Columbo: Výkupné za mrtvého

(TV film)
  • USA Columbo: Ransom for a Dead Man (více)

Vynikající advokátka Leslie Williamsová má již dost svého manžela, jinak velmi respektovaného soudce Paula Williamse. Po pečlivých přípravách muže zavraždí a zbaví se mrtvoly. Sama sobě pošle anonymní vzkaz od „únosců". Před přivolanými agenty FBI pak s pomocí magnetofonového záznamu finguje manželův telefonát. Paulovo tělo je nalezeno krátce poté, co Leslie sama sobě zaplatí výkupné. Vyšetřovatel poručík Columbo si však povšimne zajímavého detailu – žena se po Paulově zmizení vůbec nezajímala o jeho osud... (Česká televize)

Colonist

Druhý Columbo už je takový, jakého ho známe a jakého ho máme rádi (však to také hlavní vražedkyně na konci dílu vystihuje). Nevadí mi díly, kde vraždí žena, ale vždycky to nemá to kouzlo a něco tomu chybí. Zde to neplatí. Leslie Williams je dost možná nejlepší vražedkyně, s jakou se Columbo kdy utkal. Někdy působí skoro až ďábelsky, ale svým způsobem je vzrušující. A její plán byl naprosto brilantní, až jsem si říkal, že v reálu by byl každý vrah líný, aby něco podobného udělal :) Druhá hlavní ženská postava, její nevlastní dcera, mi naopak lezla velmi na nervy. Ona sice byla v právu a byla v roli oběti, kterou vykořisťuje její zlá macecha, ale pro mě to byl jen rozmazlený spratek. Columbovi sice pomohla, ale tím si už mé sympatie nezíská. Navíc ta závěrečná pointa mi přišla na tak povedený díl poněkud slabší. Film má mnoho vtipných momentů (Columbo a mejdlíčka na záchodě, Columbo v letadle,...). Další z nejlepších epizod. ()

MrPierc

Další svůdná kráska v hlavní roli (Lee Grant). Je bystrá a prohnaná jako liška. Dokáže být naoko starostlivá i jemná, ale jinak je tvrdá jako kámen. Rovnocenný soupeř až do konce. ()

andrii

Nebylo jí souzeno. Šachová dáma v taláru, v maléru. Advokátka vdova bude se kát, sama sebe obhajovat, až poručík zasadí lstivý mat. ()

sskrblik

Pěknou nedůvěřivou dávku ješitných otázek dává Columbo už ze startu. Všímá si veškerých detailů a proto usvědčí snadno advokátku. Je však pravda, že Leslie je až moc průhledná. Druhý Columbo ve kterém se učí řídit letadlo :-) je dalším hodnotným kouskem do série, ovšem tentokrát průměrným... "Bratranec Ralph byl tak skvělý, že jsem měl chuť ho zabít" (Columbo k Leslie) ()

lykan9

Lehce slabší než předchozí film, ale přesto stále skoro dokonalý. Columbo prostě jede a nikdo si na něho nepřijde :-). ()

Autogram

Že by bežná žena len tak zvládla urastené mužské telo zabaliť, naložiť do auta, vyložiť a zhodiť z útesu a ani si nepokaziť účes, o tom by scenárista rýchlo zapochyboval, keby aspoň raz v živote potreboval naložiť len štyridsaťkilové vrece zemiakov. Zjavne to neskúšal a tak film začína trochu pochybne. Columbo najskôr vyzerá na nesvojprávnu osobu, neskôr sa trochu rozbehne, ale vždy vyzerá viac ako pozorovateľ, nie vyšetrovateľ. Využiť mladé dievča ako volavku, neviem, či by takto niekto mohol postupovať. –––– Kdybych já byl v rukách únosců a moje žena se nezeptala, jak mi je... Přemýšlel bych o tom. –––– Ralph byl tak perfektni, že jsem měl chuť ho zabít. ()

tom.nosek

Druhý a poslední film ještě ne se začátkem "Columbo". Tenhle byl ale o něco slabší. Ani by tak nevadilo, že to bylo hodně podobné prvnímu dílu, ale spíš to experimentování bylo špatné. Divné prostřihy, přibližování, to tam jednoduše nesedělo. Jinak Leslie to neměla tak promyšlené jako Ray Flemming, zvlášť když mu ukázala hned ten telefon... To bylo vodítko, kterého by si nevšiml jen úplný ignorant. ()

prezdivaka

Přišlo mi to docela nevěrohodné. Záměrně se neuvedlo, kolik dní po skutečné vraždě bylo nalezeno tělo a jakým způsobem. Také celá scéna létání byla zbytečná a samotný konec nějak nedával smysl. Leslie slíbí Margaret, že jí bude vyplácet roční gáži na školu a kapesné a řekne jí, že má v Zürichu kontaktovat pana Steinera a otevřít si účet v bance. Pokud jí v kufříku dala více než ročních 25 000, nevím proč by to vůbec říkala. Navíc se nesmí bez povolení vyvážet vysoká hotovost z USA. ()

majec4

Je citit, ze zo zaciatku tie casti boli o level inde ako na konci serialu. Velmi funkcna cast z hladiska divaka. Vsetko spolu hra proste. Cast zaujme super hudbou. Vrahyna si bola poriadne sebaista, nerozhodilo ju nic. Ani neustale porucikove: "Mate tuzku?" Porucik v tejto casti vlastne nadalej pokracuje v kreovani svojej povahy do dalsich rokov. Vie byt aj drsny, ked mu niekto keca do prace. Je to take zivelne. Zabite ma za ten vyraz, ale je to tak. Vztah medzi vrahynou a jej nevlastnou dcerou je riadne usmevny. Bavili ma zeny. Usvedcenie bolo tiez dobre. A opat sme boli svedkami krasnej analyzy porucikovej osobnosti. Po titulkoch musim povedat, ze mam velmi dobry pocit z tejto casti. ()

Šmoula

Colombo je podle mě průměrný seriál z prostředí vražd. Určitě by seriálu dodalo více napínavosti, kdyby poručík přestal jednat jen s podezřelou osobou a zavedl nás také na nějakou falešnou stopu. Jinak si nemůžu stěžovat. Je to vynikající zpestření nedělního dopoledne. ()

Hapretor

Zapomeňte na Hercule Poirota, Toma Masona, Magnuma, Angelu Lansbury a podobný shity, i na Šerloka Homelesse ... Columbo vyřeší vždycky všechno a všude. Nikdo si na něj nepřijde. Jezdí v popelnici na kolech, oblečení má jak zevl, na první pohled působí jak ňouma ... jen dokonalé "mimikry". ()

RedDuck

Asi můj nejmilejší film/díl s Columbem s jedinou vadou. Stejně jako v prvním filmu je zde použit na pachatele trik k usvědčení. Nicméně tentokrát je i dobře psychologicky vypointovaný a atmosféra a špičkování s ambiciózní advokátkou a pilotkou jsou naprosto dokonalý. ()

emdvojka

Trošku mi tam liezol na nervy ten vzťah medzi p.Williamsovou a jej nevlastnou dcérou, ale na druhej strane bez nej by náš milý pán poručík, nevyriešil tento prípad výkupného za mŕtveho (manžela). ()

Allan

Takhle to dopadá, když vraždí slepice. Ani na začátku mi ta dáma nepřipadala dvakrát moc sympatická a její chování na konci tento můj pocit jenom potvrdilo. Trošku vyzobaná, trošku chamtivá a totálně bez schopnosti dovést věci do konce. A na to taky doplatila. ()