Radio

Radio

Rádio

Drama / Sportovní

USA, 2003, 105 min

Cuba Gooding Jr., Ed Harris! Ti oba, mysím si, odvedli skvělé herecké výkony. Na nich celý ten dojemný příběh stojí, a jak se říká, že i padá, tak v tomto případě to neplatí. Nejde o nic složitého... Radio Kennedy je trochu pomalejší, než ostatní a trenér Jones se mu jen snaží v životě pomoct. A tak by měl činit každý z nás! 70%(19.1.2011)

Tak velká pecka to rozhodně není, ale zase na druhou stranu je to příjemný film o postiženém člověku Radiu. Představitel tohoto hlavního hrdiny filmu Cuba Gooding Jr. hrál velmi dobře. Jsem spokojen i se zbytkem hereckého obsazení, třeba s hercem Ed Harris. Příběh je dobrej - mohl být lepší a celkově mě toho dost ve filmu ještě chybělo. Ale slušná jednohubka to je. Takže to hodnotím na 62% = ***(19.11.2012)

Neměl jsem sebemenší ponětí co zapínám, když jsem si naladil Radio... Myslel jsem že to bude o jakýmsi retardovaným klukovi co bude zázrakem ovládat nějakej sport. Dočkal jsem se ale něčeho mnohem cennějšího a film Radio se mi vryl do paměti jako upomínka na to, že postižení si zaslouží stejně lásky a pozornosti jako ostatní. Film o itegraci postižených mezi nás a o tom na čem má lidem záležet... Byl tam okamžik, ketrý jste už ve spoustě filmů viděli... Když někdo umře, tak se pro utěšení člověka řekne, že toho kdo nám právě odešel vždycky najdeme... "tam uvnitř svého srdce..." Jen tenhle film mě u té scény ale dojal k slzám...(10.12.2008)

Radio (říkaj mu Radio, protože má doma samá rádia ... mně asi začnou říkat Dvd :) (Cuba Gooding Jr.) je kapku pomalejší mladík, moc mu to nemyslí, ale za to do všeho dává srdce. Když jej potká trenér Jones (Ed Harris), je Radio jen potulujícím se bláznem. Ale Jones jej pozve na trénink, a snaží se mu pomoct při začleňování do společnosti (bere jej jako pomocného trenéra, ve škole mu přidělí veledůležitou činnost oznamování co bude k jídlu, atd), a celkově se z něj snaží udělat lepšího člověka a něco jej naučit. Ale ne všichni se na tuto snahu dívají s obdivem ... Ed Harris předvádí svůj "standardně nadstandardní" herecký výkon, ale řekl bych že je kapku zastíněn Cubou Goodingem. Ten již několikrát dokázal, že hrát umí - a tady to ukazuje znovu. Že by se mu po béčkových Boat Tripech zase blýskalo na lepší časy? Pěkné... naivní, ale pěkné ...(14.7.2004)

Poctivej emotikon, kde nám Cuba Gooding Jr. ukázal, jak dobře umí hrát, než se na to po pár letech vysral. No a jelikož mi nevadil příběh, byl jsem s filmem spokojen. Plno lidí tu totiž kritizuje citový vydírání a patos. Mně tyhle dvě věci jsou úplně u prdele. Já tady sledoval film kluka, co to v životě nemá lehký a lidí, kteří mu chtějí za každou cenu pomoct...a mně se to prostě líbilo. Tak proč na tom hledat chyby?(19.12.2014)

• - Harold Jones, který ve snímku ztvárnil sám sebe, koupil Robertovi (Cuba Gooding Jr.) rádio k Vánocům. Děje se tak i ve skutečnosti, a to dokonce každé Vánoce. (forsberg)

• - Vo filme si zahral aj skutočný "Radio", James Robert Kennedy. (Cracker)

• - Ačkoliv Cuba Gooding Jr. ve filmu ztvárnil 17letého chlapce Radia, herci bylo v době natáčení již 35 let. (Nikitera)