Radio

Radio

Rádio

Drama / Sportovní

USA, 2003, 105 min

Skvělý film, v němž mě potěšily především herecké výkony Eda Harrise a Cuby Goodinga Jr. (toho obzvláště, protože mi připadalo, že od dob Jerryho Maguire a komedie Lepší už to nebude točí jenom chujoviny). Příjemná je tu také atmosféra a film navíc neobsahuje žádná chluchá místa, takže já radim, jděte do toho.(25.7.2005)

Krásny ľudský film, v ktorom je šport len ako príkrasa, ale dobre zvolená, nakoľko pekne poukazuje na pomýlené hodnoty dnešného sveta. Vôbec mi nevadila patetickosť, vôbec mi nevadilo citové vydieranie, vôbec mi nevadilo, že mi po fakt dlhej dobe pri nejakom filme "zaiskrili" oči. Na tento film som narazil čírou náhodou a čakal som ďalší skvelý americký film o americkom futbale, ktorý dám do radu k xy ďalším. Čo som nečakal, že to bude také milé prekvapenie a namiesto športovej priehradky zvolím svoju špeciálnu "OSTATNÉ", ktoré u každého znamená to posledné, u mňa sú to ŠPECIÁLNE SNÍMKY, ktoré radím do svojich TOP of the TOP a okrem svojich osobných favoritov dopĺňam svoju ultimátnu trojku v podobe Forresta Gumpa, Shawshanku a Apolla 13 aj o tento skvost. Dôvody nikomu, kto dáva nižšie hodnotenie, vysvetľovať nechcem, nemusím a ani nebudem, ale charizma Ed-a Harrisa a geniálny výkon v poslednom desaťročí veľmi podceňovaného Cubu Goodinga Jr. a to všetko v dokonalom dobovom zasadení a navyše s úžasným sprievodom od majstra Jamesa Hornera, to sa len tak nevidí. Odporúčam aj športovcom aj nešportovcom. Toto bol zásah do čierneho ako hrom, v tomto filme aspoň pre mňa v podstate vyšlo všetko, chytilo za srdce, pohladilo na duši, ponamáhalo oko, zlepšilo náladu a pomohlo aspoň na chvíľu znovu prehodnotiť priority a hodnoty skutočného života.(8.2.2017)

Tak velká pecka to rozhodně není, ale zase na druhou stranu je to příjemný film o postiženém člověku Radiu. Představitel tohoto hlavního hrdiny filmu Cuba Gooding Jr. hrál velmi dobře. Jsem spokojen i se zbytkem hereckého obsazení, třeba s hercem Ed Harris. Příběh je dobrej - mohl být lepší a celkově mě toho dost ve filmu ještě chybělo. Ale slušná jednohubka to je. Takže to hodnotím na 62% = ***(19.11.2012)

Na poli prvoplánovaných a patetických dojáků tento fim zastává přední příčky. Na druhou stranu v dnešní době ubohých snímků útočících nekompromisně na lidské city stále se opakujícími frázemi, z nichž čiší "amerikanismus" nepředstavitelným způsobem je tento film poměrně upřímným kompromisem. Při délce stopáže Radia se člověk neubrání pocitu, že by to chtělo trochu koření a kudrlinek příliš přímé dějové linky, působí to totiž chvílemi trochu nudně. Rozhodně stojí za shlédnutí.(16.9.2009)

Tak ke mně dorazil kamion humanity a přiznám se, že kdyby ho neřídil extrémně charismatický Ed Harris, tak bych to patrně nedokoukal. Těch kýčovitých scén a sentimentálních smyčců bylo na mě zkrátka moc, ale na druhou stranu musím vyzdvihnout skvěle natočenou sportovní část snímku a vynikající závěrečné záběry na skutečného Radia. Jsem prostě rád za to, že se takto lidský příběh skutečně stal, i za to, že byl zfilmován, ale když to srovnám s výletem na Kokořín, tak raději budu zase šlapat než bych se znovu díval.(14.10.2014)

• - Harold Jones, který ve snímku ztvárnil sám sebe, koupil Robertovi (Cuba Gooding Jr.) rádio k Vánocům. Děje se tak i ve skutečnosti, a to dokonce každé Vánoce. (forsberg)

• - Ve skutečnosti dostal James Robert Kennedy svou přezdívku od lidí z rodného města, protože rádio nosil neustále u sebe a byl jím fascinován. (forsberg)

• - Vo filme si zahral aj skutočný "Radio", James Robert Kennedy. (Cracker)