Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do zájezdního hostince U Admirála Benbowa přijíždí opilecký námořník Billy Bones (Lionel Stander), jemuž ke štěstí stačí vejce, slanina a moře rumu. Billy si rád užívá, ale neplatí a tak když jednoho dne umře, vezme z jeho námořnického kufru syn hostinské Jim Hawkins (Kim Burfield) voskem zapečetěný balíček. V tom balíčku se nachází mapa s vyznačenou cestou k pokladu samotného kapitána Flinta a tak netrvá dlouho a k Ostrovu pokladů vyrazí výprava vedená hrabětem Trelawneym a doktorem Liveseym. Nikdo ale netuší, že tajemný námořník s jednou nohou Dlouhý John Silver (Orson Welles), kterého se bál i sám proslavený krvavý pirát Flint, je na palubě, a že i s posádkou má na poklad zálusk... (monolog)

(více)

Recenze (37)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Stevensonova klasika jako věčné téma dobrodružného filmu: např. 1917 v produkci Fox Film Corp., 1920 Paramountu, 1934 MGM s Wallace Beery v hlavní roli , 1937 s Nikolajem Čerkasovem nebo disneyovská verze z roku 1950...Tato takřka celoevropská verze si se svými předchůdci nezadá a Orson Welles v roli Johna Silvera patří k vůbec těm nejlepším. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Mrtví nekoušou! Jak už jsem psal u verze z roku 1950, Ostrov pokladů nebyl nikdy moje milovaná klasika, ale párkrát jsem ho v dětství přečetl. A tahle britská/evropská adaptace je výborná. Sice to má dost skromnou výpravu a naprosto nevýrazného Jacka Hawkinse, ale zato je tu pár mordů, výborné finále a solidní skoro hororová atmosféra. Hospoda uprostřed mlhy, děsiví piráti pronášející děsivé řeči a světe div se i pár hnusných lekaček. K tomu Orson Welles je opravdu fantastický Silver. A hlavně obrovské plus - je to naprosto věrná adaptace, kde nechybí prakticky žádná scéna. Z toho by si mohli vzít příklad všichni ti co przní klasické knížky vlastním "originálním" pojetím. Jako bonus skvělý starý dabing a hlas vypravěče. Silné 4* a historický film roku 1972. ()

Reklama

blackJag 

všechny recenze uživatele

Stáří snímek trochu podlamuje v kolenou, kostýmy mají místy karnevalovou úroveň, ale jinak jde o přímočaré a zábavné pirátské dobrodružství podle knižní klasiky, které v dětství četl snad každý kluk (a nejedno děvče). V případě herců oprávněně zaujme především Orson Welles v roli prohnané Silvera, neztratí se ale ani oblíbený padouch filmových mayovek Rik Battaglia (kapitán Smollett) nebo francouzský komik Jean Lefebvre (Ben Gunn). II Hudba: Natale Massara. 70% ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Orson Welles jakožto ,,Dlouhý" jednonohý pirát John Silver, s Flintovým papouškem který stále vykřikoval mrtvý už nekoušou, u mě vážně tenkrát vítězil a téměř neměl konkurenci. Nezapomenutelný dobrodružný film z mého dětství, něco podobného jako Jack Holborn, také s malým chlapcem Jimem Hawkinsem v hlavní roli který se stane nedobrovolným účastníkem za pirátskou honbou v podobě 70.000 tisíci librového zlatého pokladu kapitána Flinta. Jean Lefebvre jako starý zarostlý ztroskotanec Ben Gunn, z první výpravy kapitána Flinta, a posléze hlídač zlatého pokladu byl také velmi dobrý ale zároveň i velký podivín a tak trochu i blázen..V televizi snad naposledy někdy za totáče, v rámci dětských pořadů Vega nebo Magion, to už ale bohužel nevím přesně. Orson Welles na mě působil o poznání lepěji než John ze stejnojmenného filmu z roku 1990, tentokráte ale už s Charltonem Hestonem. Klasika klasik, a to nejen film ale i knížka od Skotského romanopisce Roberta Louise Stevensona kterou jsem jako malý kluk přečetl snad pětkrát. Tak pokud se chcete třeba opět po letech vydat na nějaké to pořádné dobrodružství jak na krásných lodích, tak na krásných tropických ostrovech nebo třeba jen v zaplivaných a špinavých přístavech, tak vám to vřele doporučuji. A zároveň vám můžu doporučit i jiné zajímavé tituly ať už mladší či starší, ale určitě stejně dobré ba i možná zajímavější. Klasika: Kapitán Blood 1935, Pán sedmi moří 1941, Kapitán Kid 1945, Černovous 1952, Krvavý pirát 1952 nebo Bukanýr 1958. Určitě vás nejen tento film nezklame?A už jen z nostalgie a ze vřeleho citového vztahu k těmto filmům dávám za 4*: ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Snad nejvěrnější ztvárnění předlohy Roberta Louise Stevensona, kdysi můj doplněk školní četby, působí na dnešní poměry možná už trošku staticky a rozvláčně. Tento klasický dobrodružný film odpovídá době svého vzniku a nehýří skvělými hereckými výkony s výjimkou démonického Orsona Wellese. I tak jsem se po letech pohodlně usadila do křesla a nechala se unášet na vlně nostalgie pro poklad na vzdálený ostrov a čekala až na mne vybafne Jean Lefebvre nezapomenutelnou větu : „Máš sýr?“ ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama