Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do zájezdního hostince U Admirála Benbowa přijíždí opilecký námořník Billy Bones (Lionel Stander), jemuž ke štěstí stačí vejce, slanina a moře rumu. Billy si rád užívá, ale neplatí a tak když jednoho dne umře, vezme z jeho námořnického kufru syn hostinské Jim Hawkins (Kim Burfield) voskem zapečetěný balíček. V tom balíčku se nachází mapa s vyznačenou cestou k pokladu samotného kapitána Flinta a tak netrvá dlouho a k Ostrovu pokladů vyrazí výprava vedená hrabětem Trelawneym a doktorem Liveseym. Nikdo ale netuší, že tajemný námořník s jednou nohou Dlouhý John Silver (Orson Welles), kterého se bál i sám proslavený krvavý pirát Flint, je na palubě, a že i s posádkou má na poklad zálusk... (monolog)

(více)

Recenze (37)

5150 

všechny recenze uživatele

hodnocení 70%.. Na tomhle filmu už je bohužel znát jeho stáří. Co se týče výpravy, triků, akce, atd. může jen stěží konkurovat současné produkci dobrodružných filmů - mj. série PIRÁTI Z KARIBIKU. Oproti nim má však krásný příběh podle známé knihy "Ostrov pokladů" (Robert Louis Stevenson) a to není vůbec málo. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k velmi dobré znalosti literární předlohy, tenhle román byl mou oblíbenou mladistvou četbou, se musím tvůrcům poklonit, jak fikaně se dokázali přiblížit originálu. Samozřejmě, některé opisy bylo nutno oslíkovsky převyprávět ústy postav, ale úhel pohledu je mistrně trefený. Skvělý je samozřejmě Orson Welles v roli Silvera, líbil se i malý Jim (ačkoliv si myslím, že Stevenson ho zamýšlel staršího), obrovský kus práce udělal původní český dabing (Levným knihám patří velký dík, nechápu, proč vůbec natočili další dabing, druhý znovu na Barrandově a třetí v ČT)) a taky super hudba. Pěkné lokace, takové dobrodružství bych si dal líbit též. ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Orson Welles jakožto ,,Dlouhý" jednonohý pirát John Silver, s Flintovým papouškem který stále vykřikoval mrtvý už nekoušou, u mě vážně tenkrát vítězil a téměř neměl konkurenci. Nezapomenutelný dobrodružný film z mého dětství, něco podobného jako Jack Holborn, také s malým chlapcem Jimem Hawkinsem v hlavní roli který se stane nedobrovolným účastníkem za pirátskou honbou v podobě 70.000 tisíci librového zlatého pokladu kapitána Flinta. Jean Lefebvre jako starý zarostlý ztroskotanec Ben Gunn, z první výpravy kapitána Flinta, a posléze hlídač zlatého pokladu byl také velmi dobrý ale zároveň i velký podivín a tak trochu i blázen..V televizi snad naposledy někdy za totáče, v rámci dětských pořadů Vega nebo Magion, to už ale bohužel nevím přesně. Orson Welles na mě působil o poznání lepěji než John ze stejnojmenného filmu z roku 1990, tentokráte ale už s Charltonem Hestonem. Klasika klasik, a to nejen film ale i knížka od Skotského romanopisce Roberta Louise Stevensona kterou jsem jako malý kluk přečetl snad pětkrát. Tak pokud se chcete třeba opět po letech vydat na nějaké to pořádné dobrodružství jak na krásných lodích, tak na krásných tropických ostrovech nebo třeba jen v zaplivaných a špinavých přístavech, tak vám to vřele doporučuji. A zároveň vám můžu doporučit i jiné zajímavé tituly ať už mladší či starší, ale určitě stejně dobré ba i možná zajímavější. Klasika: Kapitán Blood 1935, Pán sedmi moří 1941, Kapitán Kid 1945, Černovous 1952, Krvavý pirát 1952 nebo Bukanýr 1958. Určitě vás nejen tento film nezklame?A už jen z nostalgie a ze vřeleho citového vztahu k těmto filmům dávám za 4*: ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Dobrodružný příběh Jima Hawkinse zfilmovaný způsobem, který je mně milý, příjemný a lahodí mému oku. Zub času už se sice malinko zakousl, ale to se dá s úsměvem přehlédnout, vždyť se jedná o dětskou klasiku. Orson Welles jedním slovem úžasný, v roli podivínského Bena potěšil Jean Lefebvre a malý Kim Burfield se v téhle společnosti držel statečně, takže ano, u mě dobrý, spokojenost. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Stevensonova klasika jako věčné téma dobrodružného filmu: např. 1917 v produkci Fox Film Corp., 1920 Paramountu, 1934 MGM s Wallace Beery v hlavní roli , 1937 s Nikolajem Čerkasovem nebo disneyovská verze z roku 1950...Tato takřka celoevropská verze si se svými předchůdci nezadá a Orson Welles v roli Johna Silvera patří k vůbec těm nejlepším. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama