Teror

USA, (2018–2019), 14 h 59 min (Minutáž: 40–55 min)

Předloha:

Dan Simmons (kniha)

Jared Harris, Ciarán Hinds, Anthony Flanagan, Declan Hannigan, Matthew McNulty, Tobias Menzies, Adam Nagaitis, Nive Nielsen, Alistair Petrie, Paul Ready (více)

Série(2) / Epizody(20)

Natočeno na základě skutečné události, The Terror, film výkonných producentů Ridleyho Scotta, Davida Kajganiche a Soo Hugh bere diváky na trýznivou cestu. Příběh se odvíjí od riskantní plavby Královského loďstva neprobádaným územím, jehož cílem je objevit Severozápadní průplav. Zrádné podmínky, omezené prostředky, tenčící se naděje a strach z neznáma. Tomu všemu musí čelit posádka, zahnaná na pokraj záhuby. Zmrzlá a osamocená uvízne na konci světa. The Terror klade důraz na všechno, co se může nešťastně zvrtnout v případě, že skupina mužů ztrácející veškerou naději na přežití, nezápasí jen s přírodními živly, ale její členové bojují i jeden s druhým. (AMC Czech)

david666

Na knihu to zdaleka nemá...ale špatné to určitě není. Škoda těch papundeklových kulis ledu, což sráží uvěřitelnost ()

tele.kom

S01: Marcus Fjellström se sice premiéry seriálu nedožil, nicméně pro mě dělá polovinu atmosféry právě jeho tíživá, melancholická a děsivá hudba. Seriál sám o sobě má o něco pomalejší rozjezd, nicméně by bylo chybou skončit se sledováním předtím, než se posádka Franklinovi expedice vydá na pěší cestu zamrzlou arktickou krajinou. Čím větší beznaději a depresi posádka propadá, tím je seriál lepší. Plný počet dávám primárně za druhou polovinu série, která se mi jeví jako naprosto bezchybný obraz bezvýchodné situace, která se přibývajícími epizodami stává pouze beznadějnější a bezútěšnější. ()

gresa

Tohle je bohužel promarněná šance na potenciálně skvělý seriál. Nepochopitelně se přeskakují výborné pasáže z knihy, které děj posouvají, nebo které vysvětlují motivaci jednotlivých postav. Takto na plátně pochoduje jen nezajímavý a vzájemně snadno zaměnitelný komparz, který čas od času prořídne po hrátkách umělohmotné příšery. Levné CGI se dá pochopit - je to televizní seriál.. Ale že v Arktidě každý druhý chodí jen v podvlékačkách, bez čepice, bez rukavic a spokojeně si polehává na zmrzlém kamení u táboráku, to se odpustit nedá. Z knihy je cítit mráz a zoufalost, ze seriálu jen zoufalost, bohužel jiného rázu.. ()

zipS

Serial ma svoje momenty.. ale povacsinou ide len o kecanie medzi namornikmi. Vyprava skvela, herci na urovni. Zial, potencial premrhany ()

Jum

Podle upoutávky jsem se moc těšil na tento seriál. Vydržel jsem všechny díly a stále čekal kdy mne to začne bavit, nebo aspoň začne děj gradovat do strhujícího finále. Bohužel se tak nestalo :-(. Dávám hvězdičku za obsazení herci, které mám rád ze seriálu Řím... ()

kolby

Dávam plných 5 hviezd - z úcty k fenomenálnej románovej predlohe od fenomenálneho D.Simmonsa. Chlapci a dievčence od ejemsí sa s ťažko natočiteľnou knihou postavenou na detailnej psychológii postáv, prepracovanej atmosfére a perfektnej logike popasovalo so cťou a patrí im REŠPEKT (napriek tomu, že sa kus odklonili od románu, čo ma mierne sklamalo - ale kakať na to - sfilmovaný terór ma bavil). ()

90125

Lacna televizia. Len tazko sa dalo uverit, ze ti muzi vyse roka mrznu v pekelnych mrazoch. Castokrat sa im ani len z tlamy neparilo. Skor to pripominalo tv inscenaciu, resp. atelier so zelenym pozadim, ako v skutocnych realiach odohravajucu sa dramu. Seriu ako tak drzi nad vodou celkovo priemerny pribeh s uspokojujucim koncom. Velmi pozitivne je, ze je to o ludoch, o ludskej psychike a nie o nejakych srandovnych pocitacovych priserkach. Asponze to. Ostava ale, ze nie som fanusikom tv serialov akotakych. Ak ma byt jeden pribeh rozpravany v 10tich dieloch, takmer vzdy to zo sebou prinesie hromadu zbytocnych scen a este zbytocnejsich dialogov. Len aby bolo tych 10 dielov. Touto chorobou je postihnuty aj The Terror. Daleko radsej by som si tuto predlohu pozrel ako zhutneny, kvalitne napisany, dvojhodinovy celovecerak. 61 % ()

elEStet

Prvy diel vyborny, dalej uz som neveril nicomu ze je to cosi ine ako hlupa fikcia...... Dopozeral som to z povinnosti, ze ako to "skonci".... Fakt nechapem naco sa taketo veci tocia - dovod?!... Bud to ma byt rekonstrukcia, co to nie je, tak co to je?! Skrizenie "TO" a polarnej vypravy? ()

Agnostik

Po dlouhé době opět skvělý seriál z horrorovou atmosférou vsazenou někde do mrazivé Arktidy.Každým dílem skvěle roste napětí. ()

jizvoun

Dám tomu plný počet, protože mě to od začátku drželo v napětí a ke konci každého dílu jsem si prostě musel pustit další. Do toho poměrně originální prostředí neuvěřitelně nehostinného severu se vším, co k tomu patří. Zima, tma, depresivní prostředí a strach z něčeho, co pobíhá tam venku ve sněhové bouři. Navíc mě velmi příjemně překvapila plejáda především méně známých herců, kteří předvádí skvělé výkony. Chemie mezi některými postavami je super a já si užíval, jak se jednotlivé vztahy vyvíjely. I přes tu příšeru je dost patrné, že největším nepřítelem je prostě zima. Dvě lodě zamrzlé v ledu a zásoby, navíc zkaženého, jídla se neúprosně ztenčují. Na hlídce si voják přešlapuje a stěžuje, že už pomalu necítí nohy, a za půl hodiny záběr, jak mu doktor odštípává zmrzlé prsty. Prostě gore. Rozhodně to není pro každého, je to hodně depresivní, studené, brutální a smutné. Poslední díl mě trochu zklamal, některé pasáže v něm jsem prostě nepochopil, a samotný konec jsem si představoval jinak. I když možná dopadl dobře, záleží na úhlu pohledu. Určitě vyzkouším knižní předlohu. ()

Zdenek.D

Mrazivá série o zoufalém pokusu přežít riskantní plavbu s cílem najít průplav. První polovina si drží slušné tempo a postupná kresba charakterů napříč posádkou divákům dává možnost nahlédnout do způsobu života na polární zamrzlé lodi. Nebezpečí je nejprve nevyslovené, skryté, postupně odhalené...až do podoby CGI příšery, která strhává hodnocení směrem dolů. K ladění zbytku nesedí a působí zvláštně. Postupně se ovšem ukazuje, že nejděsivější bestie jsou právě lidé....a proto tentokráte za 4 hvězdy s doporučením všem, kdo se chtějí trochu zchladit! ()

KiJi

Zatím *** (knihu jsem nečetl). Tenhle seroš má sílu v obraze a hlavně ve zvuku. Zachycuje chlad a zimu, ledový nekončící horizont zamrzlého moře, kolem postav v útrobách lodi je slyšet praskot, namáhání trupu, jak na něj tlačí led, fičení mrazivého větru….to musela ale být pro posádku ponorka…A jak se vypořádají se situací kapitán a jeho muži? Navíc napadáni tajemnou bestií, která jednoho po druhém likviduje… bude z toho psychologická sonda do různých charakterů, které vyzkouší a prověří extrémní situace? ()

bigmatko

vzhľadom k tomu, že som čítal knižnú predlohu tak budem viac kritický ale určite nie sklamaný. Prvá séria je samostatný príbeh ktorý aj vychádza z rovnomennej knihy a je opradený temnou a záhadou zamrznutej krajiny. v knihe ide o vyšší stupeň mytológie a mystiky ako tomu je v seriály ale nevadí. dusná atmosféra nechýba ani medzi postavami. Celkom dobre vystihli aj samotné monštrum ale škoda že mu nedopriali toľko sprituality a brutality ako v knihe. ()

Bogrant

Chladný a nepríjemne sa pod kožu dostávajúci seriál, ktorý je bezpečne produkčne obalený, no veľmi nebezpečný, pretože nešetrí krvou, ukrutnou zimou, úzkosťou, brutálnosťou, napätím a ani vedomím, že tým najhorším tvorom je vždy predsa len človek ako taký. Má síce zopár hluchších pasáži, ale je to vydarená drsná chlapská séria, pri ktorej takmer vôbec nevadí neznalosť knižnej predlohy. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Seriálový Terror se přesune do války

Seriálový Terror se přesune do války

24.06.2018

AMC oznámilo prodloužení kritiky uznávané novinky The Terror, která se stala druhým nejsledovanějším dramatem letošní seriálové sezóny. Zatímco první řada byla přímou adaptací stejnojmenné knihy Dana… (více)

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (více)