Teror

USA, (2018–2019), 14 h 59 min (Minutáž: 40–55 min)

Předloha:

Dan Simmons (kniha)

Jared Harris, Ciarán Hinds, Anthony Flanagan, Declan Hannigan, Matthew McNulty, Tobias Menzies, Adam Nagaitis, Nive Nielsen, Alistair Petrie, Paul Ready (více)

Série(2) / Epizody(20)

Natočeno na základě skutečné události, The Terror, film výkonných producentů Ridleyho Scotta, Davida Kajganiche a Soo Hugh bere diváky na trýznivou cestu. Příběh se odvíjí od riskantní plavby Královského loďstva neprobádaným územím, jehož cílem je objevit Severozápadní průplav. Zrádné podmínky, omezené prostředky, tenčící se naděje a strach z neznáma. Tomu všemu musí čelit posádka, zahnaná na pokraj záhuby. Zmrzlá a osamocená uvízne na konci světa. The Terror klade důraz na všechno, co se může nešťastně zvrtnout v případě, že skupina mužů ztrácející veškerou naději na přežití, nezápasí jen s přírodními živly, ale její členové bojují i jeden s druhým. (AMC Czech)

madline24

Moc doporucuju vykaslat se na serial a precist si knizku. I kdyz je to tlusta bichle. Precetla jsem ji za par dni, nebyla jsem schopna se od ni odtrhnout nekdy az do 2 do rana :) Ze zvedavosti jsem ted videla 2 dily serialu, pusobi na me neskutecne “papundeklove”, obsazeni herci se mi vubec nehodi do svych roli, cele zpracovani je jak kulisy na divadle. Lode zamrzly v ledu pri teplotach -20 az -70 stupnu, takze by tezko nekdo na pohodu kouril v noci opreny o palubu, na sobe jen uniformu...a jeste se vykecaval s ostatnimi. Stejne tak kdyz namornici prenocuji venku ve stanech, tak jim ani neomrzaji tvare- to jako vazne?? Vzdyt boj s vecnym ledem a hroznym mrazem byla hlavni kulisa knizni predlohy. Myslim, ze serial nestoji ani za dokoukani. A ano, asi bych hodnotila jinak, kdybych necetla predlohu jako prvni. ()

Morb

"A všichni tam umřeli ..." Když mi tohle někdo řekne na začátku prvního dílu, ztrácím 99% zájem danou věc ještě nějak sledovat. Pamatuju si, že podobnym způsobem jsem si zkazil dojem ze Zodiaca, když jsem si uprostřed filmu šel přečíst popis na csfd. ()

Amberjack

Až zase budu chtít na výpravu po širých mořích a oceánech, vzpomenu si na Terror... (Koukatelné to bylo, to jo, ale atmosféru kazí trochu nezimovatá zima a absence toho hororu, na který jsem se těšil - předlohu ani osud výpravy jsem neznal.) ()

mmimma79

Baví mě to, ale myslím, že ta příšera je tam tak trochu navíc. Příběh té výpravy je sám o sobě tak zajímavý, že bych tam ty hororové prvky vůbec nepotřeboval. ()

Nataraja

Ze začátku skvělé, snažící se budovat pořádnou atmosféru, herci naprosto parádní, jen pak ten scénář slábnul a slábnul, atmosféra šla do kopru, kulisy jak z českých pohádek z osmdesátek, srandovní a totálně zbytečná příšera... prostě nakonec pusto a prázdno. třeba to byl účel, pak se jim to povedlo. já si to nemyslím. silně je z toho cítit Scottův smysl pro vizuálno, ale již zcela postrádající smysl pro příběh. škoda... ()

Lazy87

Serial mi byl doporicen na kamaradovych narozeninach. Jo, melo to atmosferu, ale cekal jsem neco jineho, i kdyz jsem vedel cca, jak to dopadne. ()

Actias

Tohle mohl být docela zajímavý seriál v netradičním prostředí a s originální zápletkou. Navíc nic nekazí ani herecké výkony, které jsou více než dobré. Co se tedy stalo, že na konci máte pocit naprostého zmaru? Příběh neteče a po cestě nejspíš zamrzl společně s Terrorem. Tempo vyprávění je tak pomalé, že působí až rušivě. Pokud by se některé scény zkrátili, příběhu by to jen prospělo. Ale to je stejné, jako říkat grafomanovi, že některé pasáže jsou nadbytečné a místo aby děj umocnily, tak ho jen rozmělňují. Bohužel i medvěd, který měl vnést do seriálu mystickou atmosféru, se proměnil v cosi tak ubohého, že mi bylo až stydno. Ukázat ho jen v náznaku, jak tomu bylo například u prvního Vetřelce, mohlo z něj zůstat alespoň něco mrazivého. Přiznávám, že jsem u seriálu taky zamrzla, abych ho dokoukala do konce. Vždyť výkonným producentem byl Ridley Scott a byla jsem zvědavá na pointu. A ta nevyzněla vyloženě špatně. Celkový dojem však zůstává na bodu mrazu. ()

BStone

Tento seriál má skvělou výpravu a v mém případě měl i celkem slibná očekávání. Nenaplněná. Velká nuda zabalená v luxusním balení. Prokousával jsem se každým dílem, nakonec jsem to vzdal. Většinou mi pomalejší tempo vyprávění vyhovuje, tady jsem ovšem usínal. A ta digitální potvora opravdu byla strašidelná, bohužel jen tím, jak blbě vypadala. Promarněná příležitost 35% ()

Rathe

Žádnou knižní předlohu jsem nečetl, ale seriál mě absolutně nezaujal. Atmosféra na lodích byla velmi dobře zpracovaná, ale všechno se to táhlo táááák pomalu. Herecké obsazení bylo zajímavé, ale ztvárnění příšery zase sráželo celý seriál dolů. 1. série 25% ()

mudo1982

Po dlhšom čase seriál ktorý ma potešil. Nedávam plný počet, nejaké nedostatky to malo, ale ak by takto vyzerali všetky seriály tak som spokojný. Asi je to aj tým, že toto obdobie mi proste sedí. Viacero scén zostane v pamäti. Celkom som dostal chuť prečítať knihu :) ()

Meego82

Radšej ako toto odporúčam audioknihu Terror..toto je len slabý odvar toho čo je popisované v knihe + z tohto seriálu vôbec nemáte pocit že v miestach kde sa to odohráva je - 55 stupňov Celzia takmer všetko tu pôsobí tak že sa šetrilo kde sa dalo ()

Squzzer

Knihu jsem nečetl a do seriálu mě to příliš nelákalo, to období nemám moc rád i když takové Taboo s Hardym bylo hodně dobré, čekal jsem podle názvu nějaký masakr, nakonec jsem zjistil že název je podle lodi, ale co už, koukám dál. Tak se zakoukám do prvních dílů a říkám si, dobře, zasekli se v ledu, budou přežívat a pak šťastně poplují dál, no ono se to vcelku otočí jak začnou malé problémy, jídlo, potvora, morálka, psychika, všechno se to začne srát a ze seriálu se stane survival jak má být, malé problémy vyústí ve smrtelné, realistické, velké problémy které jim nedají spát, pokud se vůbec probudí. Banda je to velká, aby jsme si užili dost umírání a utrpení. Každý díl nekončí nalákáním na další aby jste si to pouštěli hned po sobě, ale jak další díl začne, je opět ve vás. Pravda že občas jsem se tak zadíval na detaily a říkám si, hm pěkné bílé polyesterové kulisy, ale pokud se na to člověk nezameří, nevšimne si toho, ale to jen v některých scénách. Shrnuto, podtrženo, kdo má náladu na depresivní jízdu plnou hrůzy z toho co se z člověka může stát a co s ním taková výprava může udělat, tohle je to pravé. Nepříjemné jsou i scény kdy mráz či medvídek či jejich mnamozni konzervy udělají, tak hurá do toho :-) ()

stuj

Horor to není, spíš drama o přežití v nehostinném prostředí s prvkem tajemna. Série 1 byla dobrá, opravdu jsem to prostředí hrdým britským chlapíkům nezáviděl. Divil bych se, kdyby se podobný pocit opakoval i v druhé sérii. Jdu na ní.... / Aha, tak druhá série je úplně o něčem jiném a s tou první nemá vůbec nic společného. Takže mě nezajímala a nedal jsem jí. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Seriálový Terror se přesune do války

Seriálový Terror se přesune do války

24.06.2018

AMC oznámilo prodloužení kritiky uznávané novinky The Terror, která se stala druhým nejsledovanějším dramatem letošní seriálové sezóny. Zatímco první řada byla přímou adaptací stejnojmenné knihy Dana… (více)

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (více)