Tom Hanks tentokrát nejede válčit do Vietnamu, místo toho si nechává narůst pupek a bere práci novináře. Řemeslně poctivě zpracovaný, ale diváka velmi neuchvacující film. Bylo mi vlastně jedno, co se s postavami stane, jak to dopadne jsem čekal, nebo možná věděl. Žádné nové fakta mi to nedalo. Spotlight byl mnohem lepší, člověk byl celou dobu napjatý jak to dopadne, a to i bez hvězdného obsazení. Příběh se asi nedá vytýkat, když to je podle skutečné události, ale zkrátka to není dobře naservírované. Viděno v Century Cinemas 16.(16.1.2018)

Spielberg opäť v špičkovej forme, každý záber precízne komponovaný (nielen vizuálne), všetko dynamické, hravé, svojím spôsobom zábavné. Herci hrajú s chuťou a priam z toho sála, aká pohoda panovala na pľaci. Po mierne zložitom úvode s predstavovaním množstva postáv a súvislostí sa to krásne rozbehne a je z toho napínavá novinárska dráma, ktorú nepokazí ani tradične spielbergovský slzopudný pátos v závere. (Označiť tento film za "akademickú neprehľadnú nudu" môže iba veľmi nepozorný človek bez štipky vkusu.)(14.2.2018)

V době, kdy média čelí nepřebernému množství obvinění z šíření "fake news" je tenhle film o honbě za pravdou a otázce jejího zveřejňování hodně důležitej!(18.2.2018)

Pokaždé je to velká událost. Právem. Aby také ne, Steven Spielberg se obklopuje velkými hereckými jmény a stálými spolupracovníky, kteří přesně vědí, co mají dělat. Je to skupina veleschopných veteránů a také armáda neselhávajících přihrávačů, kteří na slovo poslouchají zkušeného vypravěče. Ten potvrzuje, že spíš než současné látky mu vyhovují silné žánrové příběhy s nadčasovým přesahem, které se odehrávají v historických (nebo futuristických) kulisách. Všechno vypadá náramně, ladně se přebíhá mezi vážnou a zábavnou polohou, jenže tenhle kousek se zařadí mezi matná dramata (Lincoln, Válečný kůň), nad kterými jásali zejména skalní fanoušci. Jde o téma, které nám absolutně není blízké, je to precizní, ale bez emocí i bez hravosti Spielbergova já, a je to trochu povadlý tah na akademiky.(16.2.2018)

Pro mě víceméně naprosto nezajímavé. Neohromilo mi to ani příběhem, ani hereckými výkony. Film neměl vůbec žádný spád, vůbec to neutíkalo. Bohužel za mě se jedná o velké zklamání, protože jsem čekala o hodně víc.(20.2.2018)

• mzss1

(13%) Tak tohle se opravdu nepovedlo. Ne, Ne a ještě jednou NE! Obdobná nuda jako při Lincolnovi, který mě taktéž vůbec nebavil, ale přesto byl minimálně o třídu lepší. Zde mě nebavilo snad vůbec nic. Nějaké to zvýšené tempo snímku jsem pocítil někdy v poslední půlhodince. Téma mě absolutně nezajímalo, jenže což o to, bylo to tak nudné a nezáživné, že jsem málem usnul. Třeba když hodně odbočím, tak takový MOST ŠPIONŮ, to byl kvalitní film. Téma mě rovněž nechalo zcela chladným, ale bylo to podané zábavně a udrželo si to mou pozornost. Mám rád dialogové filmy, ale toto šlo naprosto nejen mimo mě, ale i mimo mísu. Ani nevím, proč jsem tu 1* dal. Nejspíš za jména Hanks, Spileberg, Williams atd. Mimochodem Meryl Streep mi zde vůbec neseděla. Ze začátku se chovala jak nějaká pipka. V takovém muzikálu Mamma Mia (má srdcovka) se hodí mnohem víc. No, dál to už shazovat nebudu. Musel jsem si po skončení dát panáka. Málem mě to nudou odrovnalo. Konec hlášení.(17.2.2018)

K písaniu komentu sa dostávam až na šiesty deň po zhliadnutí filmu. Celkom slušne ma totiž The Post nažhavil na podobné snímky , ktoré sa zaoberali škandálom Watergate a ilegálneho financovania vojny vo Vietname počas vlády prezidenta Nixona. Najprv som si šupol na náladu Platoon, ktorý som dovtedy ešte nevidel. Potom prišiel na radu Frost/Nixon, ktorý mi čo to osvetlil a dal do súvislosti s týmto filmom, no a pred chvíľou som dopozeral All the President's Men, kde bola k dispozícii kompletne celá redakcia The Post na čele s Benom Bradleem. Tu, pre zmenu, Redford s Hoffmanom vyšetrujú tajné fondy Nixonovej vlády, pričom ich mega prísne utajeným zdrojom je chlapík známy pod prezývkou "Deep Throat" , o ktorom pojednáva zase táto snímka: Mark Felt: The Man Who Brought the White House Down , a ktorú zrovná ťahám. Výborne sa to všetko dokopy doplňa.(20.2.2018)

Ačkoliv si Spielberg vybral opět zajímavé historické téma, tak to nemělo takový šmrnc jako minule (Most špiónů). Svoboda tisku, morální dilemata, Hanks se Streepovou... všechno bohužel bez pořádného historického kontextu. Samotné odhalené dokumenty nejsou pro film stěžejní a moc se o nich nedozvíme. Delší stopáž a větší ponoření do politiky a historie bych asi prostě ocenil víc, než rozhodnutí tisku - vydat či nevydat, které prostě úplně napínavé není.(31.1.2018)

Nápad super, nicméně realizace trochu zklamala. Poslední půl hodinka byla naprosto skvělá! Jen škoda toho před ní.(16.2.2018)

Ukážková definícia pojmu "akademická nuda". Na prvý pohľad bezchybná filmárčina ako je u Spielberga zvykom, doplnená o prvotriedne herecké výkony Meryl Streep a Toma Hanksa, ale vo všetkých iných oblastiach až nepríjemne neriskante natočený film, ktorý sa absolútne nedokáže dostať pod kožu, vyvolať záujem o postavy, dovoliť s nimi prežívať (skutočný) príbeh alebo akokoľvek emočne zasiahnuť. Keď si to porovnám s tri roky starou, obdobne novinárskou oscarovkou Spotlight, tak je The Post iba chudým bratríčkom. Tak bezpečne natočený film, ktorý nechce vážnou témou nikoho pobúriť, ani uraziť, že tým pádom nemá (odhliadnuc od hereckých výkonov) ani koho a čím akokoľvek výrazne zaujať. Tá najtypickejšia, najrutinnejšia oscarovka, ktorá musí vzniknúť každý rok, aby vyplnila povinné škatulky nominácii na najlepší herecký výkon, film a pod., no inak iba obyčajná stávka na istotu, ktorá je natočená s takou presnosťou, že tu nie je priestor na akékoľvek napätie. To platilo už pri Bridge of Spies a bohužiaľ odvtedy sa u Spielberga príliš nezmenilo. CELKOVO: 3* (6/10)(26.1.2018)

Hvězdně režírovaný a herecky obsazený snímek o jedné z největších novinářských kauz v historii USA. The Post má hutný příběh, který je podložen dramatickými událostmi, nicméně po většinu snímku máte dojem, že se na ně díváte skrze tlusté sklo, jímž neproniknou vůbec žádné emoce, což je citelné zejména v první polovině. Naštěstí se Steven Spielberg dostane do správné formy v polovině druhé, která je od té první kvalitativně na míle vzdálená. Najednou máte pocit, že sledujete břitký a odsýpající film, který se místy svým pojetím blíží jinému Spielbergovu počinu "The Bridge of Spies". Bohužel, ve světle nešťastného začátku ani toto snímku The Post moc nepomůže, což má za následek velmi průměrný a natažený filmový zážitek. Škoda. „ ...from the majority opinion: 'In the First Amendment the Founding Fathers gave the free press the protection it must have to fulfill its essential role in our democracy. The press was to serve the governed, not the governors.“ (19.2.2018)

• Derek

nicim extra zaujimavy "oscar bait" od mistra spielberga, ktoremu poslednou dobou dochadza dych co je strasna skoda lebo som si isty ze stale na to ma, ale treba nejaky odvaznejsi namet (od ready player one ocakavam tiez komercny prepadak)....(5.2.2018)

• Lacike

Neviem sa rozhodnut, ci je nudny samotny film, alebo iba tema o ktorej pojednava. To najlepsie posudia ludia, ktorych tato tema zaujima. Mne to nakoniec môze byt jedno a v polovici som to vypol. Vôbec som sa v tom neorientoval a strojene vykony Hanksa a Streepovej ma tiez srali. Film nehodnotim, kedze som ho ani nedopozeral.(14.2.2018)

Bylo nebylo v předvečer Watergate. Jedna věc je vybrat si zajímavý historický téma, druhá věc je kvalitně ho zpracovat. The Post je dramaturgicky nevyvážený film se zbytečně zdlouhavou expozicí, jejíž důsledkem je naopak zkratkovité finále, které budí dojem, že by zasloužilo samostatný film. Na Spielberga slabota.(15.2.2018)

Snímek, který je hlavně oslavou novinařiny a svobody slova, což se mi osobně líbí, ale na druhou stranu mám pocit, že je Spielberg až moc patetický a jede až moc na jistotu, což je prezentováno i ve finále scénami, které jsou klasicky podbízivé a chtějí ukázat sílu okamžiku za každou cenu. Tohle jsou prvky, které nemusím. Herecky film ale nezklame.(14.2.2018)

Slabota. Podobná nuda jako Spotlight.(4.2.2018)

"The Post" ma úprimne sklamalo. Čakal som od filmu oveľa viac. Téma bola zaujímavá, režisér bol kvalitný, herecké obsadenie bolo skvelé a všetky karty boli poskladané správne. Osobne si myslím, že je to zrežírované celkom dobre. Má to dobré momentky, najmä v druhej polke filmu. Prvá polka ma však veľmi nudila a čakal som neustále, kedy sa začne niečo diať. A to nie je dobrý signál. Neustále som na niečo čakal, no nemohol som sa toho dočkať. V tom tkvie práve najväčší problém tohto filmu. Jeho tempo je veľmi pomalé a častokrát sa vlečie a mám pocit, že sa nikam v podstate nehýbeme. Tom Hanks je vynikajúci a rovnako aj Meryl Streep podáva dobrý herecký výkon. To sú ale často veci, ktoré očakávame. Film vyzerá dobre a obdobie 70-tych rokov je spracované autenticky. Kauza, ktorej sa film venuje je síce zaujímavá, no na druhú stranu nemám pocit, že by sme to mali dobre podané. Chcel by som sa asi niektoré informácie dozvedieť viac postupne, pomaly a nechať film viac dýchať. Miesto toho máme veľké množstvo dokumentov, ktoré to odhaľujú a my ako diváci už s tým len ideme. Osobne som bol asi viac nadšený zo spracovania filmu "Spotlight", než z tohto. Je to dobré, ale nemá to ten potrebný náboj, ktorý by ma pri tom držal. Takže nemôžem zakryť, že som ostal sklamaný. Hodnotenie: B-(12.2.2018)

Esence akademické nudy. Když srovnám The Post se Spotlightem, prohrává snad na všech frontách kromě řemeslné stránky. Ta je samozřejmě v podání Spielberga a jeho bandy naprosto brilantní. Jinak ale hra na jistotu, které navíc dost škodí celá expozice, která snad nemůže být víc zmatená. Po reakcích ze zámoří značné zklamání.(17.2.2018)

Nebýt desítek postav, díky kterým byl velký problém se vyznat v ději, určitě bych hodnotil plným počtem, ale takhle zůstala pachuť nepřehlednosti. Spielberg ale každopádně natočil hodně zajímavý příběh o skupině odvážných lidí. Nicméně si myslím, že v letošní slušné konkurenci nemá na Oscara nárok. 75%(4.2.2018)

• Johnny.ARN

Načo sa chcel hrať? Na Spotlight? Nemastné, neslané, ukrutné dlhé, neustále čosi kecajú, čosi riešia a pritom nikoho nezaujíma že čo a ani to dopadne. Nezasiahlo ma to ani najmenej a na top film je to nominované asi iba preto, že sa to zaoberá USA a ich temou, zlou, škaredou minulosťou. Streep naj herečka? Vážne? Začo? Absolútne nič mi ten film nedal. Slabučké 2 z 5(19.2.2018)

The Post je filmom ktorému bude ľahké vyčítať, že sa snaží pozbierať toľko Oscarov koľko sa len bude dať. Maryl Streep toho je tu asi najväčším dôkazom. No réžia, scenár, kamera, hudba a výkony ostatných hereckých mien nijako nezaháľajú. The Post je tak vysoko kvalitným filmom, ktorý ponúka náhľad do sveta novín, aké to bolo šéfovať novinám, a akú dôležitú úlohu zohrávali. V tomto tiež tkvie to pomyselné čaro filmu. Je cítiť súčasnosťou, a udalosti ktoré sú tu zobrazené sme mohli vidieť častejšie a častejšie v uplynulých mesiacoch. Prvá polovica filmu môže byť trošku pomalšia, čo však je skôr otázkou osobných preferencií; no druhá polovica ponúka strhujúcu a nezastaviteľnú jazdu za spravodlivosťou a tým čo je správne. The Post je technicky vynikajúci film, s bezchybnými hereckými výkonmi, ktorý padne vhod počas chladných zimných popoludní. 4.5* P.S. Michael Stuhlbarg sa tento rok upísal trom výnimočným Oscarovým projektom - niekto má veľmi dobrý čuch na úlohy a skvelého agenta.(19.1.2018)

<< předchozí 1 2 3