(festivalový název)

Taneční / Romantický / Hudební

Slovensko / Česko, 2018, 90 min

• dopitak

Cílová skupina: 12 až 16 let Jsem několikanásobně mimo cílovku, takže mě berte s rezervou. Hvězda za pozadí s Tatrami, líbila se i svlečená Mária, i když nic neukázala. Dvě třetiny filmu viděny v češtině, než mě napadlo přepnout stopu na slovenštinu, v níž se evidentně natáčelo víc scén. Postsynchrony jsou tradičně tragicky mimo. Český hlas starého železničáře, dědy Huga, mluvil pan Zindulka?(17.10.2018)

• Likan7

Ono je to sice smutný, ale je fakt, že jakýkoliv díl jakékoliv estrády typu Československo má talent nebo Superstar, je zajímavější, akčnější a lépe natočený než tenhle šíleně trapný pokus o "první český taneční film". Kamera je šílená, film se snaží prodat Cristovao, který přitom hraje hodně malou vedlejší roli, scénář jedna velká křeč. A to ještě nemluvím o dabingu. Opravdu nechápu, proč se musí slovenští herci dabovat. Dobře, chtějí to, zkousnul bych to, jenže ten dabing je tak hrozný, že i na základní škole by jste to udělali lépe. To je fakt šílený, jak špatně ten zvuk zní. Když se tancuje, je to jen špatný film, ale čím více se film blíží do finiše, tím více se řeší vztahy a na to tihle neherci zoufale nemají. Jestli je Backstage první český taneční film, tak bych se nedivil, kdyby byl i posledním. Tohle je šílenost, která neměla vzniknout.(1.11.2018)

• castor

Free, cool, crew. Drsní hoši, hbité spoře oděné dívky. Nějaký ten dějový kotrmelec, nějaký ten darebák v zákulisí, nějaká ta láska. A hlavně epická taneční čísla. Tak nějak všechno bychom plnili, ovšem u zbytku opisujeme velmi zoufale a na zahraniční vzory jednoduše nemáme. Což je s ohledem na jejich kvalitu o dost větší průšvih, než by se mohlo zdát. Není to úplná katastrofa, ale jednotlivá čísla (ač jsou vesměs povedená) jsou v podstatě jen atrakcí a nějaké pevné dějové švy okolo jsou potřeba. Jenže ty chybí. Zatímco většina členů skupiny plošší být snad už ani nemůže, my si všímáme hlavně tanečnice Mary, která vyrostla v dětském domově a nyní našla oporu v lídru skupiny Buddym. Jenže Buddy je trochu hajzlík, takže ona začíná mít blíž k outsiderovi Hugovi. Samotná soutěž, do které se skupina přihlásí, je navíc zmanipulovaná a prahnoucí výhradně po divácké sledovanosti, takže zelenou mají hlavně intriky a vytahování špíny na jednotlivé členy. A tady zatraceně selháváme. A zatímco dramaturgyně soutěže netuší, co mají za lubem producent a režisér, skutečný dramaturg u filmu chyběl asi úplně. Leccos na sebe totiž nenavazuje, nedává smysl. Zápletka je chatrná, zbyla jen melodramatická všednost a prázdnota. Průšvihem je pak i český dabing, který tahá za uši, a holt máme potřebu z našich východních sousedů dělat ještě víc nevěrohodné postavy. Režisérka Andrea Sedláčková má tři nominace na Českého lva, za tohle by ovšem zasloužila lehce přes prsty.(31.10.2018)

• herr_carter

Nádech, výdech..mnozí tu píšou, že by filmu prospěla delší stopáž, nebo nedabování slovenských "herců" do českého jazyka, nebo že to postrádalo, cituji "US fílin´". Já tvrdím, že všechny tyto neduhy bych odstranil tak, že bych podobnou hovadinu vůbec netočil. Je zajímavé, jak pokaždé, když se objeví nějaké podobné monstrum, prsí se hned nápisem jakožto "první svého druhu". Tohle je prosím pěkně čím první? Mírou idiocie?(a to jsem viděl jenom trailer, který by podle místních cristovaofilů ještě jůes fílin´ měl obsahovat narozdíl od filmu jako takového), nebo možná právě zakomponováním největšího břídila a prznitele jazyka českého. Pak se má společnost divit, že ze škol vylézají taková individua bez špetky nadhledu a inteligence, když si celé dny na svých smartfounech pouštějí jeho žvatlavou anglo-češtinu a pak tak hlavně mluví..."pojďme mu bezmezně fandit a uctívat ho, i když nevíme proč", řekla si jednoho dne všechna telata a od té doby žijí na youtube šťastně až dodnes...(8.7.2018)

• Johnny.ARN

Ne. Cecky Havranovej v šiestej minúte a Sugarbabes vo finále. Inak nič. Bol to zámer alebo náhoda, že všetky ostatné crew mali lepšie hudby? Film o mladých pre mladých bez nadávok? Finálovú chorošku im robí tak teplý buzerant, že mi roztopil maslo v chladničke? Herectvo, alebo skôr neherectvo tanečníkov mi z minúty na minútu išlo viac a viac na nervy. Celé to možno pekne rozdeliť do troch sekcií. Úvod, kde sú samoúčelné tanečky na naťahovanie času a akože zoznamovanie sa s crew, stred, kde to režisérka totálne posrala a ich vzťahovky, odchody, príchody, plače a rodinné drámy ma absolútne nezaujímali a záver, ktorý bol jak cez kopirák z amíckych dance filmov. Ne. Druhá rovina filmu je práve ten backstage, ktorý pekne, aj keď nie úplne, ukazuje tú žumpu a zákulisie týchto showiek. Čím väčšia rodinná dráma a zlé sociálne pomery, tým lepšie. A aj preto to nepozerávam. Showbiz žiaľ presne takto funguje a to je smutné. Jdu blejt velebnosti. Čo sa obsadenia hereckej časti týka, to bolo celkom fajn. Havranovej za slobodna táto pozička sedela a Luknár presne vystihol toho hajzlíka, akým mal byť. Takže len za cecky ( a miestami veľmi fajn kameru a strih ) a snahu ukázať backstage 2 z 5(14.10.2018)

• - Ve filmu zazní také titulní píseň z předchozího snímku Andrey Sedláčkové Fair Play (2014), kterou nazpíval Miro Žbirka. (Teres)

• - Natáčelo se také na známé železniční stanici ve Svitu a pak nejčstěji v pražském PaKULu (Palác Kultury na Vyšehradě). (Stoka)

• - Ben Cristovao ve filmu hraje porotce, kterého si po dotočení zkusil doopravdy v SuperStar 2018 (od r. 2018) (Bioscop)