(festivalový název)

Taneční / Romantický / Hudební

Slovensko / Česko, 2018, 90 min

Film funguje najmä v tom, že neupadá do nudných odbočiek či zbytočných pasáží obohatených o minulosť postáv, hoci by som v niektorých prípadoch uvítal možnosť ich hlbšie spoznať. Zápletka zahŕňajúca vzťahy v spojitosti s nekalými úmyslami médii mohla ponúknuť razantnejšie a napätejšie emocionálne situácie. Ako celok to má svižné tempo, dobre sa na to pozerá, ale vo výsledku kríva v dialógoch či motiváciach postáv. Backstage je zábavný počin plný modernej hudby, tanca, mladých ľudí a ich vzťahov, avšak mám pocit, že mohol v každom smere, či už v zápletkách alebo spoznávaní postáv, pritlačiť o čosi viac. 5,5/10(17.3.2018)

• ESNYR

Přes zmatený děj, kdy třeba jsem nějak nepobral že jsou ze slovenska a nebo proč je to několikrát velmi důrazně zmiňováno i když všichni mluví česky a přes podivný příběh, který v mnoha chvílých nedával smysl (Hugo, nevěra a nevěra, rodiče a spoustu dalšího) se přece jen jedná o slušný "taneční" film. Kdyby zůstalo jen u tance a soutěže (bez těch podrazů ze všech stran) asi bych dal víc jak jednu hvězdu. Takhle ale nemůžu nijak omluvit nepochopení spousty věcí a hlavně si myslím že takto se nikdo nechová, nemluví a nejedná z dalšíma lidma. Další zbytečný film.(6.6.2018)

Řekla bych, že zápletky nebyly dotažené, teď jsem přišla z kina a vlastně dlouho přemýšlím, co se tam vlastně dělo. Bylo toho docela dost, ale přišlo mi to, že buďto se připravují na druhý díl, nebo se do filmu všechno nevešlo. Nicméně, bavilo mě to, tanec je silný element, který tady hraje prim a je bezesporu skvělý. Herecky taky moc příjemné. Je mi líto, že slovenské herce dabujeme do češtiny, to mi připadá ujeté, dabing byl tak zbytečný. Ale nasazení mladých herců a tanečníků je konečně to, co chci na plátně vidět, tady to vypadá, že konečně režisérka nepoužila obvyklá slova "hlavně nehrejte", pak se děje, že mnozí jsou ve filmech stále stejní, neboť prostě hrají sami sebe.(5.6.2018)

• Uhlijo

Slováci dabovaní češtinou,... Bože! Asi nejbizarnější věc co jsem v kině viděl! Navíc když všichni říkají, že jsou Slováci, ale Ř říkají líp jak český rodilý mluvčí .... Celé je to špatné, děj zmatený jak lesní včela, hudba měla být lepší! Snaha hrát si na Let's dance prostě nevyšla ... Jedna hvězda za menší ukázku manipulace s výsledky v televizních soutěžích a dobrá choreografie skupiny Muertas. Ale to je tak vše. Druhý díl prosím NE!(13.6.2018)

Filmu by prospělo kdyby měl minimálně o 20 minut delší jelikož y se tam mohly pořešit některé věci co se zde jen načrtnou nicméně jinak nemám moc co vytknout. Hudba je hodně povedená a i taneční čísla. Naopak některé dialogy váznou i scénář vázne (pokud jsem to pochopil dobře vítěze určí porota takže k čemu je těm lidem hlasovat, aby se někdo dostal do finále, když ve finále to je stejně jedno a záleží na hlasech 3 lidí, kteří navíc mají pokyn odjinud). Dále pak si myslím, že větší senzace než to, že jakýsi chlápek spí s jinou ženskou by bylo to, že někdo jiný mluví a dělá, že ne. Jinak ta postava je tam úplně zbytečná a kdyby tam nebyla nic se nestane. 60 procent za film 20 přihazuji za to, že je to z českých filmů nadprůměr. P.s, některé věci, které jsou zde nedořešené 1. na začátku vyhrají ten battle jen díky tomu, že se jich soupeř dotkl což moc o jejich talentu nevypovídá 2. skupina, která vypadne v 1 kole té soutěže se dostane díky divoké kartě až do finále (do té doby o nich nikdo neslyší) a nikoho to nepřekvapuje? 3. při reportážích o účastnících soutěže řeknou 2 romové, že nedělají a pobírají sociální dávky a vyhovuje jim to a pak se diví, že to proti nim použijí, když to sami o sobě řekli v televizi to samé ta holka s tím děcákem sama se tím pochlubí a pak se diví, že to někdo ví 4. pokud jsou teda ty kamery a kameramani všude jak to, že nepoznají , že nějaký maník mluví a předstírá, že ne zvláště, když to minimálně ve 2 scénách dělá na veřejném místě s velkým výskytem lidí 5. pokud ji ten samý maník chtěl sbalit a pak se to prokecalo proč byl z toho špatný a ožral se místo toho, aby se ji pokusil získat hlavně, že celou dobu valil sračky jak ji miluje. 6 kde braly ty kostýmy, když sami říkaly, že nemají prachy a jediný co měl prachatého otce od něj nedostal ani vindru 7. ´´ náročnou,, choreografii co se učí týden se naučí jeden maník pouze za několik dnů 8. na co tam potřebují jakéhosi choreografa ještě navíc homosexuála s botama v podpatcích , když si doteď choreografii dělaly sami(9.6.2018)

• - Natáčelo se na Slovensku ve městech Svit a Bratislava, a v Česku se natáčelo v Praze. (Varan)