(festivalový název)

Taneční / Romantický / Hudební

Slovensko / Česko, 2018, 90 min

Tanečně v našich československých končinách nevídaná laciná podívaná plná pozitivní energie, pokud jste divákem, který si nestranně dokáže užívat pohledu na propracované choreografie, třebaže nejste, obdobně jako já, fanouškem hip-hopu. Nebudu nikterak tvrdit, že by si film zasloužil lepší pozornost nebo dokonce vyšší hodnocení, je trefně přihlouplý vůči tématu, které zobrazuje. Pokud je v něčem ale skutečně pravdivý, lze mluvit o trpké reklamě na zhýralost zdejšího šoubyznisu a všech nechutných vodítek, za které je třeba tahat, aby se na veřejnost prosadil i ten nejhloupější nápad. Body hore za taneční kreace a za půvabnou Máriu Havranovou.(13.10.2018)

• EggO

Ben Christoval nebo jak se tenhle tvor, co si musi mackat koule jak zpiva, vubec jmenuje. Nechapu jak mu nekdo za jeho jak herecky vykon, tak pevecky muze zaplatit.....asi to bude tim ze mu taky nikdo nerozumi ani slovo. :-D Jinak bez Bena by ten film stal za nic a diky tomu, ze je tam Ben, tak bych z toho odpadu co jsem videl ubral jeste dalsi 3 hvezdy, bohuzel to nejde. Sakra to ti cesi nemaji oci? Proc dabuji slovaky? Proc kopiruji americke sceny? Proc to hazi do stupidni souteze? Vzdyt ten film nemuze mit ani scenar, bylo to pruhledne jak plexisklo. Zacinam si rikat, ze v cesku neni nikdo normalni co by dokazal natocit neco na co se da divat. Napsal bych 1000x lepsi scenar, neokoukany, originalni a s pribehem. A ty "herce" poslete do ordinace nebo ulice, tam se uplatni...stydel bych se neco takoveho natocit, hrat v tom a jeste so pod to podepsat. Vzdyt tu reziserku museli sehnat nekde na pracaku. Jen mi to uprimne reknete. To opravdu ti co hraji v tom filmu, co to napsali, natocili, nadabingovali nemaji oci, usi aaaa vzdyt je to jedno....Natocil bych 1000x lepsi film....(11.10.2018)

• herr_carter

Nádech, výdech..mnozí tu píšou, že by filmu prospěla delší stopáž, nebo nedabování slovenských "herců" do českého jazyka, nebo že to postrádalo, cituji "US fílin´". Já tvrdím, že všechny tyto neduhy bych odstranil tak, že bych podobnou hovadinu vůbec netočil. Je zajímavé, jak pokaždé, když se objeví nějaké podobné monstrum, prsí se hned nápisem jakožto "první svého druhu". Tohle je prosím pěkně čím první? Mírou idiocie?(a to jsem viděl jenom trailer, který by podle místních cristovaofilů ještě jůes fílin´ měl obsahovat narozdíl od filmu jako takového), nebo možná právě zakomponováním největšího břídila a prznitele jazyka českého. Pak se má společnost divit, že ze škol vylézají taková individua bez špetky nadhledu a inteligence, když si celé dny na svých smartfounech pouštějí jeho žvatlavou anglo-češtinu a pak tak hlavně mluví..."pojďme mu bezmezně fandit a uctívat ho, i když nevíme proč", řekla si jednoho dne všechna telata a od té doby žijí na youtube šťastně až dodnes...(8.7.2018)

• rigby

Film bez příběhu. Vlastně jen letmý pohled do zákulisí televizní soutěže, ale opravdu jen letmý. Hrdinové zůstávají bez příběhu, snad jen kromě Mary, kde se objeví trochu dojemný pokus. Ale divákovi jsou jinak lhostejní. Stejně lhostejný mi byl závěr celé soutěže, protože opravdu nevím, proč by měli vyhrát. A že je to nespravedlivé? Co je dneska spravedlivé... Čekal bych alespoň trochu pohled do života dnešní mládeže, ale ani to se nekonalo. Jen velký prázdný film. Nebo je to právě o tom? O dabingu se raději nebudu rozepisovat. Takže nejkrásnější a jediné koukatelné na tom bylo to krásné panorama Tater.(10.10.2018)

• Likan7

Ono je to sice smutný, ale je fakt, že jakýkoliv díl jakékoliv estrády typu Československo má talent nebo Superstar, je zajímavější, akčnější a lépe natočený než tenhle šíleně trapný pokus o "první český taneční film". Kamera je šílená, film se snaží prodat Cristovao, který přitom hraje hodně malou vedlejší roli, scénář jedna velká křeč. A to ještě nemluvím o dabingu. Opravdu nechápu, proč se musí slovenští herci dabovat. Dobře, chtějí to, zkousnul bych to, jenže ten dabing je tak hrozný, že i na základní škole by jste to udělali lépe. To je fakt šílený, jak špatně ten zvuk zní. Když se tancuje, je to jen špatný film, ale čím více se film blíží do finiše, tím více se řeší vztahy a na to tihle neherci zoufale nemají. Jestli je Backstage první český taneční film, tak bych se nedivil, kdyby byl i posledním. Tohle je šílenost, která neměla vzniknout.(1.11.2018)

• - Ben Cristovao ve filmu hraje porotce, kterého si po dotočení zkusil doopravdy v SuperStar 2018 (od r. 2018) (Bioscop)

• - Ve filmu zazní také titulní píseň z předchozího snímku Andrey Sedláčkové Fair Play (2014), kterou nazpíval Miro Žbirka. (Teres)

• - Natáčelo se také na známé železniční stanici ve Svitu a pak nejčstěji v pražském PaKULu (Palác Kultury na Vyšehradě). (Stoka)