Drtivý dopad

• USA Deep Impact (více)

K Zemi se blíží Wolf-Biedermanova kometa, větší než Mount Everest. Ke srážce, jež bude znamenat konec planety Země, má dojít za necelý rok. Zatímco se chystá vesmírná expedice, jež se má pokusit rozstřílet kometu jadernými zbraněmi, na Zemi se rychle chystají podzemní kryty, jakési archy záchrany. (oficiální text distributora)

spiritus

Málo platné, Drtivý dopad je lepší katastrofický film, než Armagedon, už jenom proto, že armagedon není klasický katastrofický film, ale spíše popcorn doják, kde nějaký asteroid dělá jen marné křoví. Zato vtomto snímku se vše točí jenom okolo asteroidu a tudíž tu nejdou žádné zbytečné a nic neříkající dějové linie, jako v Armagedonu (Ropná věž, honitba vrtáků, výcvik). Zde je od začátku jasné co se bude dělat a jak se to bude dělat, žádné spekulace rádoby odborníků apod...To celé dokresluje několik příběhů lidí, zejména mladého objevitele Bidermanna (hezké Woodovy začátky), Robert Duvalla coby kapitána raketoplánu letícího zničit ošklivý Bolid a mladé reportérky, která jistojistě na něco kápla. Celou předapokaliptickou atmosféru dokreslují výstupy prezidenta (výborný Freeman) a zpravodajské relace o úspěších, či neúspěších odvrácení zániku. Ovšem největší devizou filmu je, že ke střetu nakonec dojde, i když značně omezenému a my můžeme sledovat, co by takový kus šutříku, mohl s naší krásnou planetou udělat. Zkrátka jedná se o nadprůměrný katastrofický film, který vede peleton filmů stejného žánru, tehdejší doby. ()

Senfi

Musím s přiznat, že jsem u celého filmu brečela i když je fakt, že u mě to není nic tak neobvyklého. Možná to bylo plné klišé, neoriginální, ale mě se to stejně strašně líbilo. ()

Yardie

Klasika žánru v tom smyslu slova, že jsme to v různých variacích viděli nepočítaně. Tento snímek není ničím zvláštní a vše jede podle zajetého filmového řádu. Prostě průměr ve svém žánru, který nijak nevybočuje z řady. Dá se na to koukat, nenudí to, ale ani ničím "neobohatí". Prostě oddechovka, když se člověku nechce myslet a chce jen koukat. Howgh! ()

Zyne

Hudba: James Horner... i když se nejedná o žádnou bombu, z ranku snímků o bíížícím se meteoru mám tento přece jen raději než ten od Baye... ()

Movie Gourmet

Velice slabé to je, navíc plné patosu a kýče. Planeta Země je v ohrožení a úplně nejvíc samozřejmě USA, která vše zprvu samozřejmě tutlá, aby nevypukla panika, která nicméně stejně posléze vypukne... Pár velkoměst je zničeno, několik mega lidí zahyne, ale zbytek US and A přežije, aby mohl vše vybudovat znovu (jo, abych nezapomněl a taky zbytek světa). Pořád všichni všem říkají, jak se milují, loučí se, atd... Někteří pak zahynou, zatímco jiní budou žít... Víc od filmu čekat nezle. Verdikt: 2* a 50 %. ()

Garch

Když se v Česku řešil americký "konvoj" několika transportérů, zrovna letěl okolo pořádnej macek. O tom se nepsalo, tak, jako se nebude psát o tom óbršutráku, mířícím přesně. Jestli vystoupí prezidenti s rozlučkou, je už celkem jedno. ()

Sochorisko

No, určitě to není chyba toho filmu, ale byl jsem zklamán. Proč? Jsem už prostě přejeden podobnými katastrofickými filmy. A proč na to tedy zas a znova koukám? Dobrá otázka ! Asi v nich hledám odlišnosti a drobnosti ve scénáři od těch ostatních a nějakým způsobem je porovnávám. Hmmm a to bohužel tento snímek moc nedocenil .. Škoda. ()

DavidBeko

Podobny film ako Armagedon avšak uplne iny koniec. Večšia časť filmu sa odohrava na Zemi a nie vo vesmire a takmer všetci hlavny hrdinovia zomru. Na rozdiel od Armagedonu, mensi meteorit padne na Zem ale zabije dosť ludi a zniči aj velku časť planety. Ale film to bol dobry. ()

memoman

Katastrofická sci-fi o vesmírné hrozbě,kterou natočila žena a produkoval Spielberg,která neurazí ani nenadchne. Jsou zde dvě povedené trikové scény (ukládání náloží na povrchu prskající komety,závěrečná tsunami). Jen ten "lidský" příběh mohl být lepší. Klišé o statečných astronautech,politicích i obyčejných občanech USA se silným charakterem a urovnávání rodinných vztahů před blížícím se koncem světa,působí nezajímavě a ohraně,jako nějaký melodramatický TV film z produkce Hallmarku. O spoustě sentimentu ani nemluvě. Žánrový průměr. ()

JM87

Stokrát lepší než všechny ty debilní ubermacho Armagedony s Willisem, nechpu, proč to má tak malý hodnocení. ()

Hepy13

Katastrofické filmy mám rád především kvůli záběrům jako jsou - Bortící se domy, záplavující se velká města, požáry, tornáda, zemětřesení atd. Pokud jsou ovšem tyto záběry udělané špatně, tak to degraduje celý film o 100%. V tomto filmu je to hlavně drtivá nuda, až v posledních zhruba 15 minutách vidíme pár katastrofických záběrů. A ještě k tomu né moc podařených. Jaký to rozdíl třeba o proti Armageddonu, kde nás už od prvních minut bombardují meteority. O nějaké zajímavé zápletce nemá cenu se ani bavit, jako celek je to zkrátka velká nuda. Nevím co bylo přesně záměrem tvůrců, ale jisté je že se to nepodařilo. ()

Berry

Ve filmu jsou krásné triky, které dělají z filmu opravdu nadprůměrnou podívanou. Moc ráda bych dala pět hvězdiček, ale hrozně mi vadily ty hollywoodské a supersladké scény, které jsou v porovnání s trikovou stránkou filmu trapné, nudné a za chvíli se přistihnete, že se za ně stydíte... To si ti Amíci nemůžou u katastrofických filmů odpustit scény typu ,,Bůh žehnej Americe"?!? ()

Luqi

Aj keď sa môže zdať, že tento film je ako cez kopirák podľa iného nemenovaného filmu, na rozdiel od Armagedonu tu sa počíta s tým, že k zrážke dôjde a že väčšina ľudí neprežije. A to ponúkalo dosť veľký priestor na rozvinutie psychológie jednotlivca i davu............ na miesto toho sa však padalo jedno trápne klišé za druhým, čo je veľká škoda......... Na druhej strane, aspoň som videl konečne poriadne ničenie a nakoniec, kto vie, možno práve M. Freeman inšpiroval B. Obamu :-) ()

Brusíček

Tenhle Katastrofický film považuji za vůbec nejlepší snímek daného žánru. Sedí mi tu příběh, efekty, hudba i herecké výkony, které nedominují nad filmem samým, je to reálně natočeno a to se mi líbí! 95% ()

Hezký den Vám všem!

Hezký den Vám všem!

17.04.2005

Spielbergova stejnojmenného hitu z roku 1951. Trochu ovšem zaráží jméno scenáristy a režiséra, který má projekt na starosti. Je jím totiž Stephen Sommers. Snímek protentokrát neprodukují Sommersovi… (více)