Drtivý dopad

• USA Deep Impact (více)

K Zemi se blíží Wolf-Biedermanova kometa, větší než Mount Everest. Ke srážce, jež bude znamenat konec planety Země, má dojít za necelý rok. Zatímco se chystá vesmírná expedice, jež se má pokusit rozstřílet kometu jadernými zbraněmi, na Zemi se rychle chystají podzemní kryty, jakési archy záchrany. (oficiální text distributora)

jasanka

Výborný katastrofický film, spolu s Titanicem asi nejlepší. Dobře vylíčená atmosféra, myšlenky. Edit 2020, kdy jsem se podivala po mnoha letech znova: Porad (temer) dokonalost, jeden z nej filmu. ()

Johnny

Ďalší do zbierky katastrofických filmov v hlavnej úlohe s vesmírnym megatelesom, s ktorými ako by sa v tom čase vrece pretrhlo. A vôbec nie zlý... Motívu "ako USA zachránila svet" sa síce nevyhneme ani tu (a kde vôbec?), ale zbytok je vcelku stráviteľný. A navyše "sen surferov" v podobe kilometrovej vlny preháňajúcej sa New Yorkom... ()

Kochanski

Proč v tom hrála Redgraveová?! "moje" hvězda Zvětšeniny??? Je to tak americké až to opravdu fyzicky bolí!!! Myslím, že příběh se měl více soustředit na některou z postav. Takhle je to poněkud rozplizlé. ()

Mike.mk1

U tohoto snímku se nabízí srovnávání s Armageddonem, ale já bych to moc dohromady nedával. Zatímco u Armageddonu je půlka filmu věnovaná dění na asteroidu, tak tady je to jen pár minut, jakoby to ani nebylo podstatné, tento film se zaměřuje na něco jiného a tím jsou vztahy mezi lidmi a jejich ovlivnění katastrofou. Myslím, že si zaslouží lepší hodnocení. ()

Rannveig

Díky Bohu za James Hornera (**) a jeho nevtíravé a zároveň podmanivé motivy... Jinak neuvěřitelně slabý výsledek, ve srovnání s jemu předcházející propagací! ()

Pradlík

Katastrofický snímek, trochu realističtější než Armageddon Michaela Baye, zato ale méně přitažlivý a se smutnějším koncem i dějem. Morgan Freeman září v roli prezidenta USA a až přehnaně miluje melodramatické proslovy před troskami slavných budov. Celkově ale film ničím novým nezaujme a já ho tedy musím zaškatulkovat mezi nudný průměr dramatických filmů. ()

Rokle

Snaha o psychologické drama zůstala někde na půl cesty. V porovnání s Armageddonem u mě vyhrává těžař Bruce a jeho parta. ()

Hapretor

Totální nuda. Divák musí přetrpět totálně přehrávané citové výlevy, hromadu keců, usmrkanýho E. Wooda a L. Sobieski s dokonale kulatou hlavou, aby ke konci filmu na pět minut zažil konečně něco zábavného, dobře udělaného - tj. dopad meteoru. Oproti "Armageddonu" je to ale doslova bomba. ()

Wolvie

Jedna z nejslabších velkoprodukcí 90. let,proti níž je Armageddon,jak ho nijak zvlášť neadoruji,fenomenální velkofilm.Drtivý dopad je nezáživný,rutinně odvyprávěný a v hlavě naprosto neutkví. ()

Lyžař

Abych se přiznal, nápad se mi moc líbí. Scénář jako takový mě ale nemile překvapil hned několikrát. Kolikrát to byly diskuze, které vcelku nikam nevedly, nebo byly ne zrovna skvěle natočeny..no a cesta příběhu ke konci? Nevěděl jsem, co cítit, nebo necítit. Bohužel v mém srdci zůstanou kladně ohodnoceny pouze tyto prvky filmu: Robert Duvall, Morgan Freeman a srdceryvný závěr. Kdo na konci filmu neuronil slzu, snad nemá slzní žlázy. V posledních pěti minutách se Drtivý dopad změnil k typický a hodně dobře zpracovaný doják. Scénář: ***; Režie: ***; Herci: ***; Hudba: *** ()

helloween93

Katastrofickým filmům se vyhýbám jak mohu, ale na ty nejzdařilejší se podívám a u tohohle snímku jsem byl mile překvapen, a to zejména prolínaním různých dějových rovin. Závěrečná vlna je zpracována opravdu skvěle a celé to působí docela věrohodně. Na americkou patetičnost jsme všichni zvyklí, tak nevím, proč to tu někteří omílají stále dokola. 4* ()

char_t

Pro mě jeden z nejlepších katastrofických filmů, rozhodně lepší než Armageddon - smysluplnější a zdaleka ne tolik patetické a patriotické. ()

Raaavenek

Asi nepřestanu litovat že jsem si tenhle film před pěti lety půjčil a obětoval tak těžkých 30 korun. Celou dobu jsem čekal kdy se začne dít něco zajímavého, ale nakonec z toho zůstal jen Drtivý odpad. ()

Hezký den Vám všem!

Hezký den Vám všem!

17.04.2005

Spielbergova stejnojmenného hitu z roku 1951. Trochu ovšem zaráží jméno scenáristy a režiséra, který má projekt na starosti. Je jím totiž Stephen Sommers. Snímek protentokrát neprodukují Sommersovi… (více)