Drtivý dopad

• USA Deep Impact (více)

K Zemi se blíží Wolf-Biedermanova kometa, větší než Mount Everest. Ke srážce, jež bude znamenat konec planety Země, má dojít za necelý rok. Zatímco se chystá vesmírná expedice, jež se má pokusit rozstřílet kometu jadernými zbraněmi, na Zemi se rychle chystají podzemní kryty, jakési archy záchrany. (oficiální text distributora)

Yawgmoth

Velmi příjemné sci-fi,které se mě osobně líbí mnohem víc než vyumělkovaný Armageddon.Vše ve filmu je sladěné,herecké výkony nadprůměrné,triky taky slušné...prostě výborný film na nedělní odpoledne. ()

hlína

Celkem slušný katastrofický film, zajímavá a celkem uvěřitelná vize globální katastrofy. Film ale zase sráží přehršel srdceryvných scének jak vystřížených ze seriálů typu Pojišťovna štěstí.... ()

Ceberus

Takový laskavější a lidštější Armageddon se spoustou známých tváří druhé kategorie (včetně trekovských, Denise Crosby a James Cromwell). Na druhou stranu z velké části stejný děj, takže z tohoto pohledu trochu zbytečné podívání. ()

Gardenboy

Za záverečný náraz. Ale v porovnaní s Armageddonom porazené na všetkých frontoch. Snáď je to tým, že snímok režírovala žena a je to cítiť na akejsi uhľadenosti, v porovnaní s drsňáckym a neohrabaným Armageddonom. Videné v kine. Po dvadsiatich rokoch som to videl znova a musím uznať, že opitkou 12 ročného je to o dosť iný feeling ako optikou dospelého. Jednoznačne lepší film, kvalitnejší scenár, postavy majú hĺbku, podstatne menej pátosu a američnosti a podstatne viac príbehu. ()

eMatt

Tak film mě dost zklamal. Na to že je z roku 1998, je to točené jako nejméně o 10 let dříve (až na efekty). Potom proč proboha na začátku je hodinová zápletka s ministrem - dalo se to přece zkrátit. daleko více by mě zajímal život kosmonautů než nějaké novinářky .. a kosmonauti taky vypadají jako kdyby neměli ani šajnu - tedy spíš scénáristé to takto napsali takže to není jejich vina. Herecké výkony průměrné a ničím nepřekvapí. ()

Martin79

Docela fajnové sci-fi, které graduje. Podobný děj jako Armageddon (dávám stejné hodnocení), příjemné herecké obsazení. 4 hvězdy s trochu odřenýma ušima, ale jo. ()

PedroPo

Jak říkal Jon Steward při moderování Oskarů v narážce na rozhodování zda kandidátem na prezidenta bude Obama nebo Clintonová: nezapomeňte, že když ve filmu hraje prezidenta černoch nebo žena, Zemi většinou hrozí útok mimozemšťanů nebo zásah obrovského asteroidu. A tady hraje prezidenta Morgan Freeman :) Blbé, že tento film šel do kin v podobném čase jako Armageddon, protože je přece jen jinak orientovaný a řeší trochu jiné věci. A bohužel pro Drtivý dopad - prohrává. ()

Rudyamon

Drtivý dopad je v komentářích často srovnávaný s Armageddonem a není divu. V podstatě stejný scénář, aspoň v základu, z nich logicky dělá dvojičky. K zemi se blíží obrovský asteroid (pardon, v tomhle filmu kometa), tentokrát ne v měřítku Texasu ale Mont Everestu a opět je třeba vyslat kosmickou misi, která má toho parchanta roztrhat atomovkami. Nijak moc oslnivé obsazení a nijak moc oslnivé výkony z filmu dělají oddechovku, která neurazí, ale ani nenadchne. Morgan Freeman v roli prezidenta nepochybně dal filmu určitý lesk a Robert Duvall trochu moudra, ale přesto to jaksi nebylo ono. Kdo film v každém případě podržel v jaksi lidské rovině byla nepochybně Téa Leoni. Její přerod z reportérky, která chce jen pokročit v řebříčku televizních moderátorů do osobnosti, která pochopí jaké hodnoty v životě jsou důležité, byl docela dojemný. Film zcela určitě předvedl sérii parádních efektů, ale ne zas natolik, aby člověka vtáhl do děje tak, aby přestal evidovat reální svět kolem. Drtivý dopad zcela určitě nemůžu nazvat drtivým propadákem, ale o drtivém úspěchu si tvůrci opravdu mohli nechat jen zdát ... ()

Sign

Nevím ale já prostě tyhle katastrofický filmy nemám rád, i když zde je aspoň zpracování zdařilé a herecké výkony velmi dobré, stejně nemohu dát víc... ()

sarfian

Pametám si tento film velmi dobre a včera som si ho pozrel zase. No tiež si pametám, že volakedy ma to bavilo viac. Osobne mám rád katastrofické filmy. Len tu je trochu iný problém. Je mi jasné, že ak sa točí katastrofák u ktorého trvá dopad asteroidu asi tak 10 minút ,bude mať nejaký dramatický dej a osobné problémy hlavných postáv po celú dobu filmu. To je v pohode, ale miestami až trápne scény tento filmy dosť zrážajú na kolená. Niektoré herecké výkony strašné a strih robí zbytočný chaos spolu so zbytoč nými scénami, ktorých je tu velmi vela. Ale pozret sa to dá aj viac krát. VIDENÉ 3x ()

sisimiut

Miluji katastrofální tématiku ,toto ovšem nemohu říct o katastrofických filmech. Málokdo tento žánr umí zpracovat tak,aby za něco stál. Tento patří k nejlepším. Což v tomto žánru moc neznamená ale přece. Oceňuji zajímavé zakončení. Musím ocenit i výborné promítnutí emocí do filmu. Tvůrci se téměř vyvarovali dle mého názoru trapným scénám na osoby volající o pomoc,ale promítli je tak,jak by to asi skutečně vypadalo. 70% ()

danny_21

Jeden z těch lepších filmů, které pracují s tématem definitivní zkázy matičky Země přírodní nebo vesmírnou katastrofou. Srovnání s Armageddonem se přímo nabízí, přesto se mi tahle verze líbila o maličko víc než Bayovská - 65 % ()

Skautka

Konec mě hrozně naštval! Uznávám hrdinství amerických astronautů, ale proč sakra nenechali dopadnout i ten druhej meteorit? Já se tak těšila, že ten konec světa uvidím a oni tomu dají happyend :D. Blázni. ()

Dubron

O hvězdičku slabší než ve stejném roce uvedený Armageddon. Teď jen nemůžu uvěřit tomu, že jsem upřednostnil Michaela Baye :) ()

Mik_e

Podobná tematika jako v Armageddonu, pojetím ovšem zajímavější, docela solidní katastrofický film. Herecké obsazení slušné, dokonce ani ten Elijah Wood tenkrát zas tak nevadil.. ()

Hellknight12

Nedávno pozreté po rokoch. Ďalší skvelý katastrofický film. Zaujímavé obsadenie a veľmi dobre herecké výkony. Najviac ma v tomto filme prekvapil E. Wood. Ďalší 120 min film, ktorý počas prvej hodine ukázal a vysvetlil čo sa deje a hlavne nám pekne načrtnú charaktery hlavných postáv. Druhá polovica filmu má veľmi pekne zábery vo vesmíre hlavne celý film sa pekne stupňuje napínavá atmosféra. Koniec filmu má veľmi prekvapil. Som rád, že to nie je 100% happy end. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

RedRose

Nelze to nesrovnat... Tohle je podstatne lepsi zpracovani, nez cely Armageddon! Uz jen pripravy ktere trvaly skoro dva roky misto 18-ti dnu hovori za vse! A misto obsazeni desitky hvezd se zamerili spise na film samotny ;-) ()

Dantte..

Mnohem lepší a kvalitnější než umělý Armagedon. Naprosto jsem se vcítil do emocí hlavních aktérů filmu. Morgan Freeman je neuvěřitelný prezident, jeho projevy byly zdrcující jako sama kometa Biederman. 75 % ()

Kariya

Povedený katastrofický film, který netrpí přehnanou megalománií a kolosálností. Ovšem uzkoprsý také není. Scénář je velmi dobrý, jen mi přijde, že Morgan Freeman tu je jen, aby přitáhl diváky, jinak pro něj, co by pro prezidenta USA, není moc, co by říkal a jak by hrál. Proto je tu jedna z mála much tohoto filmu a to, že většina scének s Freemanem je trapná. Prezident USA, který v přímém přenosu poprvé informuje USA o tom, že svět je v ohrožení a hned začne vysvětlovat astrofyzikální jevy doprovázené animacemi, místo toho, aby předal slovo odborníkovi. Pro Morgana tu prostě místo není. Ale Elijah Wood a jeho role nezklame - další film, který přesvědčí, že to byl vždy dobrý herec. S jeho milenkou Leelee Sobieski už to zas tak slavné není, ale ta tu tolik důležitá není. Děj je napínavý, pochmurný, někdy mrazivý i dojemný. Efekty jsou dobré a vše je více méně realistické, až na tu raketu, která nakonec zbytek komety zastavila a na to, jak nám to ten Bílý dům ustál..83% ()

Hezký den Vám všem!

Hezký den Vám všem!

17.04.2005

Spielbergova stejnojmenného hitu z roku 1951. Trochu ovšem zaráží jméno scenáristy a režiséra, který má projekt na starosti. Je jím totiž Stephen Sommers. Snímek protentokrát neprodukují Sommersovi… (více)