Drtivý dopad

• USA Deep Impact (více)

K Zemi se blíží Wolf-Biedermanova kometa, větší než Mount Everest. Ke srážce, jež bude znamenat konec planety Země, má dojít za necelý rok. Zatímco se chystá vesmírná expedice, jež se má pokusit rozstřílet kometu jadernými zbraněmi, na Zemi se rychle chystají podzemní kryty, jakési archy záchrany. (oficiální text distributora)

-ELFKA-

Hoci Drvivý dopad zo začiatku vyzerá iba ako veľmi lacný plagiát Armageddonu, nieje tomu tak!! Lacný síce zostáva, ale k rovnakej téme sa postavil z úplne iného uhla, čím získava na váhe. Aj keď, taká šanca sa dala za pačesy chyťiť aj pevnejšie, no ale buďme radi apsoň za to čo nám bolo ponúknuté.. ()

Pipes

Rádoby dojemný a emocionálně silný snímek o absolutním amerikánismu. Zaujal mě Morgan Freeman jako prezident USA.. ()

hot_spot

Asi 10 minut slušných triků a mezi tím neuvěřitelně unylá vata. Už jen orientovat se na mezilidské vztahy na pozadí globální katastrofy není nejlepší nápad, navíc tady jsou podány tak nezajímavě a plytce, že jsem celou dobu osudy postav sledoval s největší lhostejností. Něco jako moudřejší verzi Armageddonu bez všudypřítomného patetismu bych uvítal i já, ale v přijatelnější formě než tahle dvouhodinová splácanina. Škoda. ()

Smileface

Nuda Nuda Nuda a za tím si stojím.Zbytečná minimálně 1/3 scén jen natahuje minutáž na 120 minut,nutně ale snižují tempo celého filmu.Naštvali mě už jenom tím černošským prezidentem,každej ví že USA ještě hodně dlouho nebude mít černošského prezidenta a toto mi přijde jako výsměch. ()

Danoboss

Ničím nezaujímavý katastrofický film, nereálny a dosť naivný, pôvodne som chcel ukázať svoju skvelý humor a napísať "drtivý odpad", ale keď som zbežne prezrel komentáre, tak vidím, že niektorí užívatelia cestovali časom, ukradli mi myšlienky a následne sa vrátili a drzo ich použili vo svojich komentároch. ()

lskala

Drtivý dopad kritiky ode mne na tenhle film neuslyšíte. Naopak, bavil jsem se. Ikdyž nebýt hrdiny Elijaha alias Froda (svatba,loučení,návraty,loučení a znovu loučení), tak by finální hodnocení mohlo dopadnout ještě lépe. 70% - 4**** ()

LadyVader

Jeden z mála filmů kterej znám prakticky nazpaměť. Těžko ho srovnávat s Armageddonem, ikdyž mají tyhle filmy hodně společných prvků. Tohle je spíš drama.. Armageddon super popcorňák se skvělým Brucem Willisem. U tohodle filmu mně vždycky na konci mrazí, průlet komety atmosférou, vzdouvání moře a postupný zalejvání pobřeží ukázkovou tsunami je prostě nádhera. Pro mně špička mezi katastrofickýma filmama, spolčně s Armageddonem, Dnem po té a 2012. No mám velikou slabost pro tenhle žánr. ()

Cejny

Průměrný katastrofický film s mladým E. Woodem, fanoušky potěší, ale je tak maximálně na jedno zhlédnutí. ()

herr_carter

Klasická béčková herečka Téa Leoni se sem hodí docela dobře, co ale nechápu je účast M.Freemana, celkem nepovedený katastrofický film s vykuleným mrňousem Eljou Údem...............moje hodnocení = 3 z 10. ()

sedm.1

Já mám katastrofické filmy rozhodně rád, a to především kvůli veškerým těm velkolepým, efektním destrukcím a demolicím všeho druhu, ovšem o tom zrovna tato podívaná tedy rozhodně není, nicméně i přesto jsem si jí skutečně užil, neboť do tohoto žánru přinesla i krapet něčeho jiného, netuctového a zajímavého. Spíš než o efektním „řádění“ je tento snímek totiž především o lidech. A to ať už o těch nejobyčejnějších, tak i o těch nejvýše postavených či o těch, kteří se snaží oné katastrofě zabránit. Je zde tak popsáno mnoho charakterů, mnoho lidských rysů, povah, gest, postojů a chování. A ikdyž mi to přišlo celé až příliš přikrášlené a v mnoha ohledech těžce kýčovité, tak se to stejně podařilo tvůrcům zpracovat poutavě a především emočně silně, ikdyž opakuji, nejednou je až nesoudně tlačeno na pilu a já si myslím, že by v takové situaci lidé jednali opravdu jinak, bezohledněji, egoističtěji. O vládních kruzích pak ani nemluvě, a samozřejmě, jen tak mimochodem, prezident Spojených států Amerických je zde znovu zobrazen jako nej cool týpek, ale s tím se už prostě musí tak nějak v těchto filmech počítat. Jak jsem už ale zmiňoval, to nejvýraznější místo zde mají emoce a ku prospěchu filmu musím konstatovat, že jsou velice působivé a ke konci už vážně silné. K nějakému výraznějšímu „ničení“ pak dojde až prakticky v téměř závěrečné fázi snímku a o zrovna dvakrát nejpřesvědčivější zpracování tedy určitě nejde, spíš to ve mně vzbudilo nemalé rozpaky, přece jen to mělo v pár záběrech totiž až příliš blízko k těm nejodpadovějším produkcím, což fakt zamrzí. Atmosféra byla ale jinak moc fajn, obsazení vesměs sympatické, zápletka a její spád v pohodě, prostě já jsem s Deep Impact vážně spokojen, ovšem v tomto případě i pochopím, že bude spoustu diváků hodně zklamáno, neboť do klasické katastrofální podívané má Drtivý dopad fakt daleko. ()

vitekpe

Pitomouckej katastrofickej bijak z devadesatek, s nesympatickou hlavni hrdinkou. Klasicky debilni cesky dabing tomu taky nepomohl. Tohle ani opilej... :) ()

darwin

Kde Armageddon selhal, tam Drtivý dopad uspěl. Není tu přehnaný patriotismus, ani falešné hrdinství. Celý film tak vyznívá mnohem realističtěji a tak nějak lidštěji, i když je to samozřejmě taky popcorn. Z hereckých výkonů bych vyzdvihl Morgana Freemana. ()

Lencha

Myslím, že je to zdařilý snímek. V pár momentech mi ukápla i slza. Jo, mám tenhle film ráda (když si odmyslím, že nás zase zachránili amíci). ()

iXtr3m3

Uveriteľné, reálne, smutné, perfektné, nie je to Armageddon, ale to je paradoxne aj jeho pozitívum, pretože Armageddon môže byť len jeden a rovnako aj Drvivý dopad môže byť len jeden. Je to ako Jing a Jang, resp. dva pohľady na jednu a tú istú vec. Jeden s triezvym pohľadom, druhý cez snové ružové okuliare... ()

Hezký den Vám všem!

Hezký den Vám všem!

17.04.2005

Spielbergova stejnojmenného hitu z roku 1951. Trochu ovšem zaráží jméno scenáristy a režiséra, který má projekt na starosti. Je jím totiž Stephen Sommers. Snímek protentokrát neprodukují Sommersovi… (více)