Na mušce (TV seriál)

Killing Eve

Thriller

USA, 2018 - 2019, 6 h 19 min (Minutáž: 42 min)

Naprosto skvělá podívaná, od začátku až do konce. Je to skvěle napsané, zahrané i natočené. Nejlepší je na tom ale samotné obsazení. Sandra Oh i Jodie Comer jsou ve svých rolích skvělé a právě Villanelle je TOP. Ona si tu svojí práci užívá a je opravdu spokojená sama se sebou. A Eve to chování a všechno ohledně Villanelle hrozně fascinuje. No, celá ta série je hodně zábavná, hodněkrát jsem se opravdu od srdce zasmála a už se nemůžu dočkat další série, po tom, jakým cliffhangerem skončila 1. série. Za mě 5*.(10.6.2018)

Jodie Comer už jsem si zamiloval v historickém The White Princess a minisérii Thirteen. V Killing Eve je ale naprosto úžasná. Postavu Villanelle si i přes její vášnivé zabíjení (a právě i díky tomu!) okamžitě zamilujete. Je jednoduše skvěle napsána ostatně jako celý seriál. Její citové pouto s Eve je tak bizarní a zároveň přirozené, až mě marně napadá podobný seriál, který by v hlavním ženském podání nabídl alespoň z poloviny něco podobného. Seriál nepostrádá nic důležitého - má skvělé tempo, je plný zábavy, překvapení, nápaditosti a obě hlavní herečky ve svých rolích září.(17.6.2018)

Bizarný britský seriál o tradične netradičnom vzťahu vyšetrovateľka a chladnokrvná psychopatická vrahyňa. Tentokrát v komediálne ladenom a komiksovom štýle, so zámerne schematicky zjednodušenou psychologizáciou jednotlivých postáv. Ústredná herecká dvojica Sandra Oh a Jodie Comer je ale podľa mňa bezchybná a utiahne aj značne za vlasy pritiahnuté zápletky. Chybou, ktorá mi zabraňuje udeliť najvyššie hodnotenie je neuspokojivý záver sľubujúci - podľa mňa úplne zbytočnú - druhú sériu. (29.5.2018)(29.5.2018)

Zvláštní kombinace krimithrilleru s romantickou komedií. Villanelle je díky svému šarmu, pronikavé inteligenci, naprosté absenci empatie a zároveň sentimentalitě jednou z nejděsivějších postav, které si ve filmu pamatuju. Samotná Eve a zbytek postav jí pak jednoznačně hrají druhé housle, což bohužel platí i o scénáři, který je mimo romantickou hru na kočku a myš k uzoufání přímočarý a předvídatelný, ale kvůli Jodie Comer je Killing Eve povinností fanouška zajímavých záporáků.(15.6.2018)

Nečekejte klasický britský humor. Upřímně řečeno občas jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo ne. Ono je to dáno i tím, že ani jedna postava vlastně nemá komediální potenciál. Snad jen Eve v podání Sandry Oh, ale ani ona není klasickou zmatkující agentkou. Každopádně Vilanelle (skvělá Jodie Comer) je zabijanda, kterou její práce baví, svým obětem dělá fakt hnusný věci a nikdy se jim nezapomene vysmát. Prostě zlej člověk. Kim Bodnia v roli zadavatele zakázek také nepůsobí moc směšně a totéž se dá říct i o Fioně Shaw coby řídící agentce. Ale nějakým záhadným způsobem tahle partička dokáže vykouzlit vtipné scény, které by vlastně vůbec neměly být vtipné. A jak píše anderson, působí to dost bizarně. Ale zároveň to všechno báječně klape, byť to místy působí až příliš vykonstruovaně. Škoda posledních 30 vteřin, ale na druhou stranu na druhou řadu se rád podívám. 90%(1.6.2018)