Reklama

Reklama

Na mušce

(seriál)
  • USA Killing Eve
Trailer 1
Drama / Thriller
USA, (2018–2022), 22 h 24 min (Minutáž: 41–43 min)

Předloha:

Luke Jennings (kniha)

Hrají:

Sandra Oh, Jodie Comer, Fiona Shaw, Kim Bodnia, Owen McDonnell, Olivia Ross, Darren Boyd, Aurélie Meriel, Anatole Taubman, Rinat Khismatouline, Susan Lynch (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Eve je znuděná, bystrá a pohotová pracovnice bezpečnostní služby. Villanelle je elegantní a talentovaná vražedkyně. Obě prudce inteligentní ženy, které jsou sebou navzájem posedlé, se střetnou tváří v tvář v epické hře na kočku a na myš. (HBO Europe)

Videa (8)

Trailer 1

Recenze (94)

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1.seria: Tento serial mi sadol, ako uz dlho nic. Nevyspytatelne, vtipne, brutalne a sexy. Jodie Comer ako sociopaticka vrahyna a domacka bezprostredna Sandra Oh, plus vyrehotany pragmaticky Dan, Kim Bodnia je trojka k pohladaniu. V prvej serii "sa objavujeme", druha ide na plny plyn a v tretej nahliadneme konecne do samotnej organizacie. Druha sa im vydarila asi najviac. Polhviezdie naviac za silnu naklonnost k dokonalej Villanelle. Ona mala byt vzorom pre detske barbieny. ;)) Bavil som sa prakticky nepretrzite. Odporucam. 85%, 2. a 3. seria: 75%, 4.seria: 55% kvoli sklamaniu z posledneho dielu a celkovo slabsieho scenara celej stvrtej rady. ()

geimz 

všechny recenze uživatele

Parádna prvá séria (napísaná Phoebe Waller-Bridge, takže nečudo), zábavná a neopozeraná hra na mačku a myš, dve plnotučne vykreslené ženské postavy, skvelé nápady. A potom je tu druhá a tretia séria, kde následky činov nehrajú rolu, postavy si robia čo chcú, hovoria nezmysly, príbeh je roztrieštený bordel, kde sa skáče od jednej linky k druhej bez uzavretia oboch a už tú strašnú rozháranosť nevykúpi ani fakt, že na Jodie Comer sa dobre pozerá. Po konci tretej série je jasné, že sa budeme opäť len točiť v kruhu (po 24 dieloch divák nemá tušenie, čo vôbec "The Twelve" je) a prekopávať už prekonané zápletky. ()

Reklama

erased 

všechny recenze uživatele

Zvláštní kombinace krimithrilleru s romantickou komedií. Villanelle je díky svému šarmu, pronikavé inteligenci, naprosté absenci empatie a zároveň sentimentalitě jednou z nejděsivějších postav, které si ve filmu pamatuju. Samotná Eve a zbytek postav jí pak jednoznačně hrají druhé housle, což bohužel platí i o scénáři, který je mimo romantickou hru na kočku a myš k uzoufání přímočarý a předvídatelný. Kvůli Jodie Comer je ale Killing Eve povinností fanouška zajímavých záporáků. ()

BoredSeal odpad!

všechny recenze uživatele

Příšernej odpad. Lidi, co mají málo peněz, si hrajou na mezinárodní thriller. Špionážní agentury jsou něco jako parta tří vyřazených příšerně vypadajících důchodců, kteří se jednou za čas sejdou v kavárně v nějakém městě a případně si zasouloží v hotelovém pokoji. Špičková nájemná vražedkyně je afektovaná kráva, která neposlouchá příkazy a okázale se předvádí, což asi není definice špičkové nájemné vražedkyně. Její nemesis je ne-sexy Asiatka, která jí strašně chce dostat, ale vlastně jí bůhvíproč má ráda, i když jí vražedkyně zničila život, ale stejně jí chce dostat a zabít, jen to několikrát nedokáže a my se musíme pořád dívat na další minuty utrpení, abychom nakonec zjistili, že to vlastně nijak nedopadlo. Kdyby to bylo celé jako dobrá černá komedie, ale ono si to hraje na nějakou romantiku, city, lesbodrama, je to hrozně pitomý a nesnesitelný, jako kdyby to točili a psali Češi. Zhruba od půlky už vám dojde, že mám pravdu. Utíkejte a neohlížejte se. ()

Mlle odpad!

všechny recenze uživatele

Je to nudná (ale zároveň dostatečně odporná) hra v mobilu, která se snaží tvářit jako film. Stejně jako ve špatné gamesce je i tady děj nulový, pokud se zrovna nikdo nezabíjí. Stejně jako v gamesce je i tady zabíjení nutné k postupu do další úrovně. A stejně jako ve hře jsou postavy strnule neměnné a být psychopat je cool. Už jen pro tento posledně jmenovaný fakt bych seriál bez rozmýšlení ocenila odpadem. Nefilmový způsob vyprávění téhle patologické virtuality života, kterou asi strašlivě přejeme svým dětem, když jsme k ní – a psychopatům – tak navýsost tolerantní – ovšem ještě exponenciálně odpadovitost seriálu navyšuje. Jaké překvapení, že se na konci zabíjení, utíkání a ježdění do jiných měst, v nichž dochází k dalšímu utíkání a zabíjení, přeměňuje zabíjení z nedostatku lepšího nápadu v psychopaticky lesbickou (kdo by to dnes v kinematografii čekal) přitažlivost dvou žen, které se nedokážou rozhodnout, jestli se chtějí propíchnout kudlou, anebo robertkem. V seriálu nechybí herní propriety jako otřískané zdi věznice, výběr oblečení pro hráčskou postavu i varieta vraždících způsobů, milovníkům ubíjení života virtuálním přebíháním z levelu do levelu se tedy bude seriál zamlouvat. ()

Galerie (762)

Zajímavosti (9)

  • Druhá série dostala zelenou ještě před uvedením té první. Třetí byla oznámena jenom dvě hodiny po uvedení první epizody druhé série. A v lednu 2020 bylo oznámeno, že se natočí i čtvrtá série. (Petr.Kocfeld)
  • Sandra Oh (Eve) podle svých slov na takovouto roli čekala 30 let. Ovšem když si poprvé četla scénář, netušila, do které role ji produkce bude chtít a čekala obsazení do jedné z vedlejších rolí, protože nečekala, že by do hlavní role chtěli asijskou herečku. Nakonec tedy byla příjemně překvapená. (hansel97)
  • Jméno Villanelle (Jodie Comer) je pravděpodobně spojením anglického slova „villain“ (zloduch) a francouzského slova „elle“ (ona). Jeho význam tedy je „zloduška“. (hansel97)

Související novinky

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

16.07.2022

Režisérka a scenáristka Nadějné mladé ženy Emerald Fennell byla údajně přizvaná herečkou Anou de Armas (Není čas zemřít, Na nože), aby pomohla napsat scénář k chystanému akčnímu spin-offu Johna Wicka… (více)

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Televizní akademie oznámila své nominace pro 72. ročník cen Emmy. Ty se každoročně udílejí nejlepším seriálům, minisériím, televizním filmům a zábavním pořadům, přičemž jejich výběr probíhá na… (více)

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (více)

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

25.09.2019

Šéfka Amazonu Jennifer Salke se v posledních dnech nebojí dávat veřejně najevo, jak moc si cení práce herečky a scenáristky Phoebe Waller-Bridge. Tahle talentovaná autorka se v poslední době skloňuje… (více)

Reklama

Reklama