Na mušce (TV seriál)

Killing Eve

Drama / Thriller

USA, 2018–2020, 16 h 49 min (Minutáž: 42–43 min)

Předloha:

Luke Jennings (kniha)

Sandra Oh, Jodie Comer, Fiona Shaw, Kim Bodnia, Owen McDonnell, Olivia Ross, Darren Boyd, Aurélie Meriel, Anatole Taubman, Rinat Khismatouline, Susan Lynch, Andrew Byron, Lina Alminas, Andrei Zayats, David Agranov, Kirby Howell-Baptiste, Edyta Budnik, Elena Saurel, Barbara Flynn, Luke de Woolfson, Julian Barratt, Nina Sosanya, Edward Bluemel, Diana Payan, Henry Lloyd-Hughes, Shannon Tarbet, Adrian Scarborough, Simon Thorp, Nickolas Grace, Emma Pierson, Coline Atterbury, Andrea Tivadar, Laurentiu Possa, Ken Nwosu, Remo Girone, David Haig, Ania Marson, Paolo D Bovani, Sean Delaney, Charlie Hamblett, Barbara Sotelsek, Lobo Chan, Susie Trayling, Haruka Kuroda, Edward Akrout, Zhenya Leverett, Irina Kara, Gin Mar, Emily McIllwraith, Yuli Lagodinsky, Irina Lytiak, Sonia Elliman, Pierre Atri, André Refig, Zoë Wanamaker, Zoë Pastelle Holthuizen, Roeland Fernhout, Annelies Appelhof, David Cann, Mike Reus, Thomas Kuratli, Jung Sun den Hollander, Michael Akinsulire, Chelsea Mather, Aidan Kelly, Adeel Akhtar, Geff Francis, Nigel Betts, Cat Simmons, Marko Leht, Tomi May, Jonathan Huisman, Steve Pemberton, Harriet Walter, Lina Garvardt, Raj Bajaj, Turlough Convery, Danny Sapani, Tiffany Ceri, Gianni Calchetti, Gemma Whelan, Elisabeth Bonjour, Dominic Mafham, Don Gallagher, Esther Hall, Anita Poddębniak, Ion Grosu, Rebecca Saire, Camille Cottin, Ayoola Smart, Dimitrij Schaad, Predrag Bjelac, Robert Feldman, Žeňa Dodina, Cristina Casian, Rada Ixari, Kim Bodnia (a.z.), Harriet Walter (a.z.), Lia Sinchevici, Temirlan Blaev, Natallia Bulynia, Oliver Cotton, Alexandra Roach, Kate Bracken, Tom Scurr

Parádna prvá séria (napísaná Phoebe Waller-Bridge, takže nečudo), zábavná a neopozeraná hra na mačku a myš, dve plnotučne vykreslené ženské postavy, skvelé nápady. A potom je tu druhá a tretia séria, kde následky činov nehrajú rolu, postavy si robia čo chcú, hovoria nezmysly, príbeh je roztrieštený bordel, kde sa skáče od jednej linky k druhej bez uzavretia oboch a už tú strašnú rozháranosť nevykúpi ani fakt, že na Jodie Comer sa dobre pozerá. Po konci tretej série je jasné, že sa budeme opäť len točiť v kruhu (po 24 dieloch divák nemá tušenie, čo vôbec "The Twelve" je) a prekopávať už prekonané zápletky.(8.6.2020)

• playboxguest

Upřímně jsem seriál zapnula jen kvůli tomu, že mě zaujala informace, že se ve čtvrté sérii objeví Ruby Rose. I tak jsem si říkala, že to bude první tři série určitě fajn seriál, už kvůli obsazení, ikdyž na papíře mi to moc nefunguje. A prostředí Anglie je rozhodně moc fajn, vlastně je to to nejlepší, co jsem si ze seriálu vzala. Protože zbytek je na můj vkus moc weirdy weird, přesně v tom stylu jako TEOTFW nebo I Am Not Okay With This. A ač chápu, že se to lidem může líbit, já si u těch seriálů říkám, že ač si občas připadám mimo, tak tihle lidé už jsou i na mě až moc mimo a zápletky těžko uchopitelné a uvěřitelné. S01 40% S02 40%(18.6.2020)

Feministky mohou jásat, dostaly další seriál. Za každou cenu chce být efektní a stylový. Doplácí na absolutní nereálnost, což je úplný opak cesty, kterou se vydala skutečná špička. Nelogické jednání hlavních postav však přináší překvapivé a občas dokonce šokující situace. Každopádně latentní lesbičky u toho umřou blahem. 1. - 2. série: 60%.(20.7.2019)

Další z věcí, které jsem tak nějak míjel. Pak jsem to zkusil a dokonale mě to pohltilo. Villanell já opravdu psychopat, ale tím dokonale svůdným způsobem. Eve je úplný protipól. Celkem mě zaujalo, jak je zde prezentováno MI6. Žádní dokonalí agenti a vybuchující prupisky. Prostě úředníci. Celkově má Killing Eve úžasnou chemii a žádnou další řadou neslábne. Naopak. Tohle je lahůdka a díky Villanell také dosti zábavná. Tedy, tím správným britským humorem.(11.9.2020)

Zvláštní kombinace krimithrilleru s romantickou komedií. Villanelle je díky svému šarmu, pronikavé inteligenci, naprosté absenci empatie a zároveň sentimentalitě jednou z nejděsivějších postav, které si ve filmu pamatuju. Samotná Eve a zbytek postav jí pak jednoznačně hrají druhé housle, což bohužel platí i o scénáři, který je mimo romantickou hru na kočku a myš k uzoufání přímočarý a předvídatelný. Kvůli Jodie Comer je ale Killing Eve povinností fanouška zajímavých záporáků.(15.6.2018)

• - Během první dvou sérií seriálu Vilanelle (Jodie Comer) mluví celkem osmi jazyky (anglicky, francouzsky, rusky, německy, italsky, španělsky, nizozemsky a špatně mandarínsky). Zároveň v seriálu používá britský, skotský, australský a americký přízvuk. (hansel97)

• - Phoebe Waller-Bridge tento seriál začala psát dříve než svůj seriál Potvora (od r. 2016), ten se však nakonec na televizní obrazovky dostal dříve než Na mušce. (hansel97)

• - Jméno Villanelle (Jodie Comer) je pravděpodobně spojením anglického slova „villain“ (zloduch) a francouzského slova „elle“ (ona). Jeho význam tedy je „zloduška“. (hansel97)