Reklama

Reklama

Na mušce

(seriál)
  • USA Killing Eve
Trailer 1
USA, (2018–2022), 22 h 24 min (Minutáž: 41–43 min)

Předloha:

Luke Jennings (kniha)

Hrají:

Sandra Oh, Jodie Comer, Fiona Shaw, Kim Bodnia, Owen McDonnell, Olivia Ross, Darren Boyd, Aurélie Meriel, Anatole Taubman, Rinat Khismatouline, Susan Lynch (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Eve je znuděná, bystrá a pohotová pracovnice bezpečnostní služby. Villanelle je elegantní a talentovaná vražedkyně. Obě prudce inteligentní ženy, které jsou sebou navzájem posedlé, se střetnou tváří v tvář v epické hře na kočku a na myš. (HBO Europe)

Videa (8)

Trailer 1

Recenze (93)

LuciusWlk 

všechny recenze uživatele

Další z věcí, které jsem tak nějak míjel. Pak jsem to zkusil a dokonale mě to pohltilo. Villanell já opravdu psychopat, ale tím dokonale svůdným způsobem. Eve je úplný protipól. Celkem mě zaujalo, jak je zde prezentováno MI6. Žádní dokonalí agenti a vybuchující prupisky. Prostě úředníci. Celkově má Killing Eve úžasnou chemii a žádnou další řadou neslábne. Naopak. Tohle je lahůdka a díky Villanell také dosti zábavná. Tedy, tím správným britským humorem. ()

ještěžiju 

všechny recenze uživatele

Tak dal jsem za sebou dvě série .. nechápu proč, ale dokoukal jsem je. Hned v prvopočátku musím říct, že musíte vypnout část mozku, co ovládá logiku. Ani v jednou díle se nepřestanete udivovat nad místy nesmyslným jednáním té či oné osoby. Nemluvě o tom, že ona od policie vyhozená Eve, jenž vezme bokovku se sledováním, vlastně jen s ním (protože a to fakt nechápu nemá na obranu standartně žádnou zbraň a nemůže vlastně ani nikoho chytat) a snad ji za to něco načerno z tajnejch zdrojů platí.To co vás drží je ona vražedkyně Villanelle, jenž trpí takřka absolutním nedostatkem empatie a proto se v kterémkoliv okamžiku může rozhodnout zabít kohokoliv pro dosažení svých cílů, či jen proto, že ji ta osoba začala nudit. Seriál funguje hlavně díky místy zajímavým nápadům a vývoji děje. SPOILER: Vývojem událostí nakonec dojde od vystopování vražedkyně Villanelle k úzké spolupráci s ní, což byl zajímavý zvrat. Onu děravou logiku vlastně zaceluje spousta nevysvětlených věcí, jak a proč které spolky a organizace fungují a o co jim vlastně jde. Dvě série stále slyšíme o oné Dvanáctce, ale o jejich cílech se toho moc nedozvíme. Jak to v třetí řadě trochu nepoodhalí, tak to už asi taky zabalím. ()

Reklama

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Netradiční pojetí krimi seriálu, kdy se vážné situace plné mrtvol střídají s komickými a zábavnými momenty, které někdy působí až trochu bizarně. Ale musím uznat, že to má něco do sebe. Knihu jsem nečetl, ani neplánuji, ale obsazení dvou hlavních protagonistek se podle mě povedlo skvěle. Sandra Oh coby malinko ztřeštěná vyšetřovatelka a uhrančivá Jodie Comer coby ďábelská vražedkyně, jež si přímo libuje ve své profesi (hodně zvrácené). Ten civilní feel mi vůbec nevadil, jako akce se zde kromě jedné přestřelky vůbec nedočkáte, na tom ten seriál není založen. Na druhou stranu to nabídne pár silných emotivních momentů (scéna s ubodáním v nočním klubu v Berlíně slouží jako ukázkový příklad). Jodie Comer jsem doposud neznal, teď abych přímo začal sledovat její tvorbu. Asi trochu naštve, že závěr nějak neukončili, protože cestičku k tomu měli přímo vydlážděnou, ale chápu, že po úspěchu chtějí pokračovat druhou sérií. A za to se na ně nemohu prostě a jednoduše zlobit. Za mě dávám 78 % ()

Mlle odpad!

všechny recenze uživatele

Je to nudná (ale zároveň dostatečně odporná) hra v mobilu, která se snaží tvářit jako film. Stejně jako ve špatné gamesce je i tady děj nulový, pokud se zrovna nikdo nezabíjí. Stejně jako v gamesce je i tady zabíjení nutné k postupu do další úrovně. A stejně jako ve hře jsou postavy strnule neměnné a být psychopat je cool. Už jen pro tento posledně jmenovaný fakt bych seriál bez rozmýšlení ocenila odpadem. Nefilmový způsob vyprávění téhle patologické virtuality života, kterou asi strašlivě přejeme svým dětem, když jsme k ní – a psychopatům – tak navýsost tolerantní – ovšem ještě exponenciálně odpadovitost seriálu navyšuje. Jaké překvapení, že se na konci zabíjení, utíkání a ježdění do jiných měst, v nichž dochází k dalšímu utíkání a zabíjení, přeměňuje zabíjení z nedostatku lepšího nápadu v psychopaticky lesbickou (kdo by to dnes v kinematografii čekal) přitažlivost dvou žen, které se nedokážou rozhodnout, jestli se chtějí propíchnout kudlou, anebo robertkem. V seriálu nechybí herní propriety jako otřískané zdi věznice, výběr oblečení pro hráčskou postavu i varieta vraždících způsobů, milovníkům ubíjení života virtuálním přebíháním z levelu do levelu se tedy bude seriál zamlouvat. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Ke konci se snižuje kvalita a závěr dost nezvládli. Škoda. Eve je velmi zajímavě ztvárněná. Villanelle je velmi zajímavá také, ale nerealisticky, protože zabiják, ukazující se takto, by neměl dlouhou životnost. Postava pro seriál, o němž tvurci předpokládají, že masy vezmou cool nerealistický charakter. Líbivé, ale nerealistické. Mínus - v určité momenty jako by postavy nemyslely. ()

Galerie (762)

Zajímavosti (9)

  • Točilo se v Toskánsku, Londýně, Bukurešti, Berlíně nebo Paříži. (Petr.Kocfeld)
  • Aby se vžila do postavy Villanelle, poslouchala Jodie Comer často švédskou elektro kapelu Little Dragon na place. (hansel97)
  • Druhá série dostala zelenou ještě před uvedením té první. Třetí byla oznámena jenom dvě hodiny po uvedení první epizody druhé série. A v lednu 2020 bylo oznámeno, že se natočí i čtvrtá série. (Petr.Kocfeld)

Související novinky

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

16.07.2022

Režisérka a scenáristka Nadějné mladé ženy Emerald Fennell byla údajně přizvaná herečkou Anou de Armas (Není čas zemřít, Na nože), aby pomohla napsat scénář k chystanému akčnímu spin-offu Johna Wicka… (více)

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Televizní akademie oznámila své nominace pro 72. ročník cen Emmy. Ty se každoročně udílejí nejlepším seriálům, minisériím, televizním filmům a zábavním pořadům, přičemž jejich výběr probíhá na… (více)

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (více)

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

25.09.2019

Šéfka Amazonu Jennifer Salke se v posledních dnech nebojí dávat veřejně najevo, jak moc si cení práce herečky a scenáristky Phoebe Waller-Bridge. Tahle talentovaná autorka se v poslední době skloňuje… (více)

Reklama

Reklama