Na mušce (TV seriál)

Killing Eve

Thriller

USA, 2018 - 2019, 6 h 19 min (Minutáž: 42 min)

Nečekejte klasický britský humor. Upřímně řečeno občas jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo ne. Ono je to dáno i tím, že ani jedna postava vlastně nemá komediální potenciál. Snad jen Eve v podání Sandry Oh, ale ani ona není klasickou zmatkující agentkou. Každopádně Vilanelle (skvělá Jodie Comer) je zabijanda, kterou její práce baví, svým obětem dělá fakt hnusný věci a nikdy se jim nezapomene vysmát. Prostě zlej člověk. Kim Bodnia v roli zadavatele zakázek také nepůsobí moc směšně a totéž se dá říct i o Fioně Shaw coby řídící agentce. Ale nějakým záhadným způsobem tahle partička dokáže vykouzlit vtipné scény, které by vlastně vůbec neměly být vtipné. A jak píše anderson, působí to dost bizarně. Ale zároveň to všechno báječně klape, byť to místy působí až příliš vykonstruovaně. Škoda posledních 30 vteřin, ale na druhou stranu na druhou řadu se rád podívám. 90%(1.6.2018)

Čím dál jsou od sebe obě hlavní hrdinky, tím líp Killing Eve funguje. Zoufale rád bych se totiž díval na špionážní kriminálku s výbornejma agentkama Fionou Shaw a Sandrou Oh, a snad ještě víc bych prahnul po zabijáckým thrilleru z celýho světa s Kimem Bodniou a fenomenální Jodie Comer. Ingredience má Killing Eve prostě prvotřídní. Autoři je ale bohužel míchají do příběhu, kterej vám pomalu přestane chutnat.(13.6.2018)

Jodie Comer už jsem si zamiloval v historickém The White Princess a minisérii Thirteen. V Killing Eve je ale naprosto úžasná. Postavu Villanelle si i přes její vášnivé zabíjení (a právě i díky tomu!) okamžitě zamilujete. Je jednoduše skvěle napsána ostatně jako celý seriál. Její citové pouto s Eve je tak bizarní a zároveň přirozené, až mě marně napadá podobný seriál, který by v hlavním ženském podání nabídl alespoň z poloviny něco podobného. Seriál nepostrádá nic důležitého - má skvělé tempo, je plný zábavy, překvapení, nápaditosti a obě hlavní herečky ve svých rolích září.(17.6.2018)

// Tak já nevim. Buď jsem sledoval cool britskej spy thriller s kapkou černýho humoru, nebo hodně černou komedii o tom, jak spolu dvě latentní lesbičky chtějí hrozně moc spát, ale pořád se mezi ně motají nějaký mrtvoly. Vím jen, že zatímco rozjezd to mělo prvotřídní, finiš byl trestuhodně slabej. Druhá série je v tomhle případě hodně vychtěná a spíš na škodu. 6,5/10(3.6.2018)

Zvláštní kombinace krimithrilleru s romantickou komedií. Villanelle je díky svému šarmu, pronikavé inteligenci, naprosté absenci empatie a zároveň sentimentalitě jednou z nejděsivějších postav, které si ve filmu pamatuju. Samotná Eve a zbytek postav jí pak jednoznačně hrají druhé housle, což bohužel platí i o scénáři, který je mimo romantickou hru na kočku a myš k uzoufání přímočarý a předvídatelný, ale kvůli Jodie Comer je Killing Eve povinností fanouška zajímavých záporáků.(15.6.2018)