poster

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

 • Česko

  Hvězdné války: Epizoda I - Skrytá hrozba

 • USA

  Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

 • Slovensko

  Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

 • Nizozemsko

  Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 1999, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  ***

  Lucas měl napsat předlohu a film měl nechat natočit někoho, kdo to umí dobře. Základní dějová linie není špatná, triky jsou špičkové a hlavně je zde Dart Maul, asi nejdémoničtější postava z celých SW, ale co ten Jar Jar? Proč Georgi? Co jsi tím myslel? Zapomněl jsi na dospělého diváka? Nebo jsi senilní? Tento film má pár výborných a pár hodně špatných scén, takže v součtu je to průměr.(28.11.2004)

 • ClintEastwood
  *****

  Jar Jar Binks na scéně. Nová trilogie, přitočená na přelomu milénia disponuje vynikajícími digitálními triky, má poutavý příběh a špičkové herecké obsazení. Jen už tady (s výjimkou Pomsty Sithů) tolik necítím takové to osmdesátkové nadšení pro věc, které z tvůrců doslova pryštělo při filmování původní ságy. Maličko chybí ono kouzlo. Ale jinak naprosto bez výhrad. Skrytá hrozba si bezesporu zaslouží vysoké (plné) hodnocení, protože je filmem skutečně kvalitním a hlavně, pořád jsou to Star Wars!(23.7.2016)

 • Skejpr
  ****

  Kouzlo původní ságy je jednoznačně to tam. Ale přesto je Epizoda I plnohodnotnou částí série Star Wars, stále obsahuje alespoň drobet její poetiky, a Jar Jar... je sice na zabití, ale má v celé sérii svoje místo, a i jeho postava ještě sehraje v sáze svoji roli, nutno podotknout, že docela tragickou. Kluzáci ujdou, Darth Maul NEMÁ chybu!(14.6.2006)

 • MM_Ramone
  *****

  George Lucas sa rozhodol po šestnástich rokoch pokračovať vo svojej kultovej, futuristickej, vesmírnej ságe. Natočil ďalší diel Hviezdnych Vojen - "Star Wars: Srytá hrozba". Jeho kreatívna genialita sa tu prejavila natoľko, že tento snímok sa stáva prvou epizódou celej série. Takže sa vraciame ďaleko pred udalosti, ktoré sme mali možnosť zhliadúť v troch pôvodných filmoch z rokov 1977 (Nová nádej), 1980 (Impérium vracia úder) a 1983 (Návrat Jediho). Za prispenia nových, moderných technológii dostáva tento pútavý, premyslený príbeh ešte väčšie vizuálne čaro. George Lucas mi urobil veľkú radosť. May the Force be with you. *****(15.4.2012)

 • sepp
  *

  Nedustojny pokracovatel nejlepsi sci-fi sagy co kdy byla vytvorena. Spatny scenar, odporne kulisy a animace, nesnesitelny tupy Jar Jar Binks a vubec do nebe volajici kycovitost. Cloveku je skoro do breku. Po presne 10i letech, kdy to vidim asi po pate, dne 12.11.2013, jsem jeste vice znechucen a "jednicku" odmitam uznat jako radny dil serie. jedna hvezda jen za to, ze se tim SW restartovaly..(4.9.2003)

 • - Během natáčení v Tunisku se zvedla písečná bouře. Přes noc silně poničila všechny větší rekvizity včetně kluzáků i samotného města. (fifox)

 • - Na konkurz v roce 1997 byla pro roli Shmi Skywalker pozvána také zpěvačka Björk, která ovšem nabídku odmítla. (mchnk)

 • - Ve Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977) byl jasně vidět záběr, který ukazuje, že Tatooin má dvě slunce. V žádném z dílů ale není vidět, že by lidé, droidi nebo domy vrhali dva stíny. (Patrik256)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace