Reklama

Reklama

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

  • Česko Hvězdné války: Epizoda I - Skrytá hrozba (více)
Trailer 1

V Galaktické republice přibývají neshody ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která zcela zablokuje mírumilovnou planetu Naboo. Zatímco kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, aby konflikt zažehnali. Na pomoc ohroženým se vydávají mistr Qui-Gon Jinn a jeho mladý chráněnec Obi-Wan Kenobi. Poté, co muži zachrání mladou královnu Amidalu, ztroskotají na pusté planetě Tatooine. Tam objeví devítiletého Anakina Skywalkera, mladého otroka, který vládne neobyčejnou silou. Anakin zvítězí v napínavém závodě kluzáků, tím získá svobodu a stane se učedníkem řádu Jedi. Všichni se pak vrací do Naboo, kde musí Anakin s královnou čelit masivní invazi, zatímco oba Jediové se střetnou se zákeřným nepřítelem jménem Darth Maul. (TV Nova)

(více)

Videa (8)

Trailer 1

Recenze (1 305)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $115miliónovTržby USA $474,544,677Tržby Celosvetovo $1,027,044,677║ //adept na pokorenie miliardovej hranice"1999"// /videl v kine, pôvodná premiéra v roku 1999: 85%/Tržby za predaj Blu-ray Star Wars Prequel Trilogy v USA $49,645,139 //počet predaných kusov 1,418,875 ║ ____ Naposledy som videl tento film ešte pri jeho kino premiére v roku 1999, odvtedy som sa akosi k nemu nedostal a o to viac som si ho znova užil, bol som nadšení. Musím uznať že vizuálne ma znova očaril, akcia a hudba výborné, možno miestami prišlo na dlhšie dialógy kde išlo o nejaké tie úvahy, filozofovanie či politické rozpravy, ktoré nemusia každému sadnúť ale v rámci boli deja konzinstenčné, príbeh aj s občas otravným Jar-Jar Bingsom som v pohode strávil a začínam si na toho nezmara zvykať, je to taká o niečo viac smoliarska obdoba C3PO. V rámci 3D sa moc hovoriť nedá, bolo tam zopár zaujímavých záberov takpovediac smerujúcich do priestoru ale ináč nič čo by strhlo, prinútilo reagovať na poletujúce objekty k vám, na druhú stranu film je urobení tak že nejaké 3D ani moc nepotrebuje, lebo čo sa týka priestorové spektra je využité v maximum, hlavne pri rozsiahlych záberoch na vesmírne koráby či honosné do detailu prepracované mestá na rôznych planétach, tieto veci v danom prevedení mi až vyrážali dych. Slovenský dabing mi sadol, nemal som s ním problém. /videl v kine 3D verziu: 90%/ __Prehodnocujem hodnotenie a musím ho zdvihnúť, podľa mňa je to to pravé blockbastrové osvieženie, ktoré má neskutočnú silu v kine. ()

Mertax 

všechny recenze uživatele

Ach, jak je ten Darth Maul charismatický a démonický. Ach, jak jsem chtěla vytáhnout svůj lightsaber a změřit síly s jeho dvoučepelovým mečem./// Ach, těch stupidních a infantilních legrácek./// 3D konverze je zdařilá a jen naivní člověk může očekávat třetí dimenzi na úrovni Avatara. Postavy (předměty, budovy) jsou plastické a vystupují z plátna, aniž by však trapně trčely ve stylu technologické tragedie v Souboji Titánů. Škoda však poměrně neostrého obrazu (taková horší dvd kvalita) a také ztmavení, které má u podvodních scén za následek nepřehlednost dění. Divácky nejvděčnější je z hlediska 3D samozřejmě závod kluzáků, tím však výčet končí. Geniální scénou nadále zůstává finální souboj Darth Maul vs. Qui-Gon Jinn. Jar Jar je po každém dalším zhlédnutí ještě otravnější. Český dabing z něj navíc dělá jakéhosi "čačara" a dabér Anakina je na ránu do brady./// Nejslabší epizoda... Skrytá hrozba jest, mhmh. Lepší je, když si ji pustíte doma na blu-rayi, protože na kino tento film nenabízí dostatečnou míru epičnosti. Na Pomstu Sithů se však do kina nesmírně těším. A Lucas mezitím vymyslí, jak by mohl za pár let sextalogii vylepšit a zabezpečit tak dalších deset generací jeho potomstva. [Kino, 3D s dabingem] ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Jestliže tahle sága měla někdy nějaké charisma a kouzlo (kouzlo sci-fi pohádky pro dospělé), tak v nových dílech ho definitivně ztratila - respektive bylo nahrazeno dokonalými počítačovými efekty a filmovými triky. Z dospělácké pohádky se stala vizuálně dokonalá filmová infantilnost... ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Se starými díly prakticky neporovnávatelné. Mnohem rychlejší, barevnější a povětšinou i infantilnější. Pro moderního diváka, potažmo pro člověka nijak nezainteresovaného v původní sérii to však bude fantasticky dravá popkornovka plná užasných vizuálních efektů a výtečně nasnímaných soubojů. Ten nejlepší je samozřejmě na konci a troufám si tvrdit, že lepší v celé saze Star Wars nenajdeme. Na démoničnosti přidává ještě k tomu geniální hudební podkres Johna Williamse. Jar Jar je trapný, stejně jako většina scén s Gungany. Proč do osudového příběhu zakomponoval režisér takovéhoto šaška je mi záhadou, nicméně jiná možnost, nežli akceptování, tu není. S chutí do toho. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ja viem hovoriť.“ – „To neznamená, že aj rozmýšľať.“ Nech už to EPIZÓDA I počas premiéry v roku 1999 schytala akokoľvek, faktom je, že strýčko Lucas bol (zasa) trikovo revolučný. Mnohé postavy a väčšina výpravy vznikla kompletne v počítačoch ILM. Po stránke scenára bol snímke vyčítaný infantilizmus, čo je znepokojujúce, pretože napriek hŕstke detských ústupkov (pseudorozkošný chlapček, pseudovtipný Jar Jar Binks) sa jedná o dospelý, vážny a dokonca temný príbeh. V podstate je to kvalitný politický triler so všetkým, čo k tomu patrí (sprisahania, zákulisné ťahanicce, množstvo postáv s nejednoznačnými rozhodnutiami...). K tomu výborné herecké obsadenie (Ewan McGregor, Permilla August, Ian McDiarmid), veľkolepá hudba Johna Williamsa a, to predovšetkým, úžasný návrat k veciam, ktoré dôverne poznáme, ale až teraz sa na ne môžeme pozerať z iného uhla pohľadu. Nech žije prequel. ()

Galerie (291)

Zajímavosti (171)

  • George Lucas čekal 20 let na to, až se technologie filmových triků dostanou na takovou úroveň, aby mohl realizovat svou vizi. Prvním impulsem k natáčení byla scéna s T-Rexem útočícím na Jeep v Jurském parku (1993). Lucas okamžitě volal producentovi Ricku McCallumovi (který byl zrovna v Praze) a za čtyři týdny začala předprodukce Epizody I. (Krasus)
  • V závěrečné scéně oslav si můžeme všimnout, že na každém záběru mají stíny jiný směr. (Gypaetus)
  • Skupinu mimozemšťanov pripomínajúcich votrelca z filmu Votrelec (1979) je možné zazrieť v Galaktickom Senáte krátko po tom, ako kráľovna Amidala (Natalie Portman) vyhlási nedôveru voči kancelárovi Valorumovi (Terence Stamp). (klayman)

Související novinky

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Já, legenda bylo hitem, zejména na domácí půdě. Postapokalyptický snímek, v němž se Will Smith jako vědec a domnělý poslední člověk na světě snaží vypořádat s následky nákazy, jež zdecimovala lidstvo… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Druhý ročník festivalu Comic-Con Prague proběhne v termínu 15. – 17. října 2021 v pražském O₂ universu. Comic-Con Prague 2021 nabídne fanouškům sci-fi, fantasy a hororu velmi pestrý a bohatý program… (více)

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (více)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (více)

Reklama

Reklama