Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

• Austrálie

• Nový Zéland

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 1999, 136 min

"To já netušila. Ráno raníčko, snídanička, pohodička... Pak bum! Já vystrašit, chytit Jedie... A bác! Já tady." Krásné efekty, prostředí, kostýmy a skvělí herci v čele se sympatickým Liamem Neesonem. Dokonalá hudba, silný příběh a nezapomenutelný souboj na závěr. Jediné co vytknu je, otravný Jar Jar Binks a závody kluzáků! To tam být nemuselo. Jinak výborný film, nadčasový film. - 90%.(5.12.2017)

Emočně prázdné galaktické politikaření zalité kvantem dětinskosti, triků a pohádkových barviček, ale i titěrné záblesky temnoty či atraktivní VC Tattoine. Budu slepě věřit, že zaměření na desetileté děti byla jen úmyslná hra, vedle které měla za čas vyniknout osudovost sithské vendety.. Ať je to tak, či onak, jsem si jist, že George měl při režírování v jedné ruce figurku Chewbaccy, druhou měl položenou na počítadle bankovek a na tváři úsměv člověka, který si plní sny a ještě je za to slušně odměněn (co na tom, že ty sny za moc nestojí).. P.S: I v moudrých, vnitřním klidem naplněných očích mistra Yody jsem četl větu: „Zabít ušatého kreténa, já chci.“ Jar Jar Stinks!(30.10.2017)

Jestliže tahle sága měla někdy nějaké charisma a kouzlo (kouzlo sci-fi pohádky pro dospělé), tak v nových dílech ho definitivně ztratila - respektive bylo nahrazeno dokonalými počítačovými efekty a filmovými triky. Z dospělácké pohádky se stala vizuálně dokonalá filmová infantilnost...(10.7.2007)

Rozhodně se nejedná o špatný film. Pro mě to v podstatě vůbec žádné zklamání nebylo. Mělo to jednoduchý důvod, tenhle díl jsem viděl ze Star Wars jako první, což mimo jiné poznamenalo i můj první dojem na celou ságu dohromady jako dětinskou podívanou plnou efektů. Rozhodně se člověk nenudí, jen se čas od času, a někdy častěji, než by chtěl, musí plácnout na čelo a proklínat Lucasovo scénáristické umění. Je zde značné množství výborných scén (závod, závěrečný souboj), které jsou holt vyvažovány těmi špatnými, takže se celkově jedná o průměrný film, i když se vám do paměti zaryje několikanásobně více, než ostatní průměrné filmy. Samozřejmostí je samozřejmě hudba, která je vám servírovaná s takovou samozřejmostí, že se sami zřejmě zamyslíte nad genialitou pana Williamse. Líbilo se mi o něco málo více než druhý díl.(22.1.2006)

Asi nejhorsi film ze serie Star Wars, ale presto to neni zas takovej prusvih. Jsou tu dva hlavni problemy. Neni tu zadna poradna zapamatovani hodna scena a i kdyz tu je neco zasadnejsiho, jako boj s Darth Maulem nebo zneskodneni lode ovladajici droidy, je to odbyty dost rychle a nezustane z toho zadnej hlubsi pocit. A druhej problem je, ze je film dost infantilni. Hlavne ve scenach s Anakinem a s Jar Jar Binksem mi to misty prislo skoro trapny. Co potesi je fakt, ze se tu setkame s nekterejma mladejma postavama, jako je Obi-Wan, C-3PO atd. a vime jak vse zacalo ( i kdyz Lucas precejen moc nevysvetluje a spoleha, ze znate starou trilogii), do toho tu je docela dost souboju a perfektni hudba. Nikdo z hercu se nijak nevyvysuje nad ostatni a odvadi svuj dobrej standart, jen me prekvapila Natalie Portman, kdyz byla nalicena, tak vypadala silene nasrane. Akorat se musim zminit o Yodovi, triky ma film celkem slusny a nechapu, proc ho udelali jako loutku, ale vypadal naprosto otresne. Sice se to ani zdaleka nevyrovna starejm epizodam a v podstate ani dvema dalsim novejm, ale presto to neni zkazenej film, kterej na ty 4* bude. Jen bych stejne vic uvital jeste vzdalenejsi historii, kdy se jeste bojovalo se sithama.(13.8.2006)

• - Vo filme je len jediný záber, kde neboli použité žiadne špeciálne efekty, a ktorý nebol nijako upravovaný. Je to záber zo začiatku filmu, v ktorom sa dioxis plyn vpúšťa z ventilácie do miestnosti. (klayman)

• - Ve Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977) byl jasně vidět záběr, který ukazuje, že Tatooin má dvě slunce. V žádném z dílů ale není vidět, že by lidé, droidi nebo domy vrhali dva stíny. (Patrik256)

• - Magazín Empire ohodnotil v roce 2008 snímek jako 449. nejlepší film všech dob. (Olík)