Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

• Nový Zéland

• Austrálie

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 1999, 136 min

Ach, jak je ten Darth Maul charismatický a démonický. Ach, jak jsem chtěla vytáhnout svůj lightsaber a změřit síly s jeho dvoučepelovým mečem./// Ach, těch stupidních a infantilních legrácek./// 3D konverze je zdařilá a jen naivní člověk může očekávat třetí dimenzi na úrovni Avatara. Postavy (předměty, budovy) jsou plastické a vystupují z plátna, aniž by však trapně trčely ve stylu technologické tragedie v Souboji Titánů. Škoda však poměrně neostrého obrazu (taková horší dvd kvalita) a také ztmavení, které má u podvodních scén za následek nepřehlednost dění. Divácky nejvděčnější je z hlediska 3D samozřejmě závod kluzáků, tím však výčet končí. Geniální scénou nadále zůstává finální souboj Darth Maul vs. Qui-Gon Jinn. Jar Jar je po každém dalším zhlédnutí ještě otravnější. Český dabing z něj navíc dělá jakéhosi "čačara" a dabér Anakina je na ránu do brady./// Nejslabší epizoda... Skrytá hrozba jest, mhmh. Lepší je, když si ji pustíte doma na blu-rayi, protože na kino tento film nenabízí dostatečnou míru epičnosti. Na Pomstu Sithů se však do kina nesmírně těším. A Lucas mezitím vymyslí, jak by mohl za pár let sextalogii vylepšit a zabezpečit tak dalších deset generací jeho potomstva. [Kino, 3D s dabingem](6.2.2012)

Po skončení všech 6 epizod během dvou dnů a dvou dnů na vstřebání mohu říci, že první epizoda patřila mezi ty nejlpeší. Krásné představení galaktického světa, vizuální mistroství je zde nezpochybnitelné.Lieam Neeson je v téhle epizodě jednoznačně největší hvězda.Stejně jako triková část, mě nadchla ta hudební - Williamsova .(14.8.2006)

3D zazitok v kine sice nedopadol tak, ako som si ho predstavoval, ale to neovplyvnilo skvely zazitok v kine hlavne vdaka subojom, akcnym zaberom a kvalitnemu zvukovemu vybaveniu. Uz som na tuto prvu epizodu takmer zabudol a bolo prijemne si ju pripomenut po tolkych rokoch nie doma v obyvacke ale priamo pred velkym platnom a som rad, ze som mal tu moznost. Ako fanusik fantasy a sci-fi nemozem dat ine, ako plne hodnotenie. Star Wars som mal vzdy radsej, ako Star Trek a asi to tak aj navzdy zostane. _________ Liam Neeson - (Qui-Gon Jinn) +++ Ewan McGregor - (Obi-Wan Kenobi) +++ Natalie Portman - (Kralovna Padme Amidala) +++ Jake Lloyd - (Anakin Skywalker) +++ Frank Oz - (Hlas Yody) +++ Terence Stamp - (Supreme Chancellor Valorum) +++ Samuel L. Jackson - (Mace Windu) +++ Sofia Coppola - (Sache) +++ Keira Knightley - (Sabe) +++ Produkcia: George Lucas, Rick McCallum +++ (Videl v 3D kine 12.02.2012) +++(21.2.2012)

Je těžké srovnávat novější 3 díly s těmi staršími. Ty staré mají svoje kouzlo, nové mají úchvatné efekty, ale drží se velkolepého příběhu (ikdyž to ocení hlavně znalci). Jsou tu závody kluzáků (které nejsou v žádném dalším díle), dokonalejší souboje světelných mečů (ty z dílů 4, 5, 6 působí trochu legračně) a strhující hudba (Duel Of The Fates). Prostě 5*.(16.12.2007)

Celkem podařenej návrat Star wars legendy. Zde se ponoříme do minulosti aby jsme viděli jak všechno začalo. Tahle část není špatná, jenom kdyby z ní občas nedělali až moc rodinnej film. Kdybych to měl porovnat se startem starý ságy, tak se to moc nechytá, ale jako pohodová sci-fi zábava to obstojí.75%(18.10.2014)

• - Spoiler: Na konci filmu hovorí Mace Windu o sithskom Pravidle dvoch. Darth Plagueis (o ktorom Sidious rozpráva v Epizóde III) je majstrom Dartha Sidiousa. Vie sa, že Sidious zabil svojho majstra noc predtým, ako bol zvolený za senátora. Takže Plagueis bol zabitý počas priebehu prvého dielu. A keďže mal Sidious v tomto filme už za žiaka Dartha Maula, bolo toto pravidlo porušené. (Hudino)

• - Darth Maul má na hlave 10 rohov. (klayman)

• - V některých scénách Jar Jar (Ahmed Best) nevrhá stín. Například když mluví s Padmé (Natalie Portman) ve vesmírné lodi. (Patrik256)