Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

• Česko Hvězdné války: Epizoda I - Skrytá hrozba (více)

V Galaktické republice přibývají neshody ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která zcela zablokuje mírumilovnou planetu Naboo. Zatímco kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, aby konflikt zažehnali. Na pomoc ohroženým se vydávají mistr Qui-Gon Jinn a jeho mladý chráněnec Obi-Wan Kenobi. Poté, co muži zachrání mladou královnu Amidalu, ztroskotají na pusté planetě Tatooine. Tam objeví devítiletého Anakina Skywalkera, mladého otroka, který vládne neobyčejnou silou. Anakin zvítězí v napínavém závodě kluzáků, tím získá svobodu a stane se učedníkem řádu Jedi. Všichni se pak vrací do Naboo, kde musí Anakin s královnou čelit masivní invazi, zatímco oba Jediové se střetnou se zákeřným nepřítelem jménem Darth Maul. (TV Nova)

Trailer 2

Recenze (1 266)

Enšpígl

Po skončení všech 6 epizod během dvou dnů a dvou dnů na vstřebání mohu říci, že první epizoda patřila mezi ty nejlpeší. Krásné představení galaktického světa, vizuální mistroství je zde nezpochybnitelné.Lieam Neeson je v téhle epizodě jednoznačně největší hvězda.Stejně jako triková část, mě nadchla ta hudební - Williamsova . ()

T2

Rozpočet $115miliónovTržby USA $474,544,677Tržby Celosvetovo $1,027,044,677║ //adept na pokorenie miliardovej hranice"1999"// /videl v kine, pôvodná premiéra v roku 1999: 85%/Tržby za predaj Blu-ray Star Wars Prequel Trilogy v USA $49,645,139 //počet predaných kusov 1,418,875 ║ ____ Naposledy som videl tento film ešte pri jeho kino premiére v roku 1999, odvtedy som sa akosi k nemu nedostal a o to viac som si ho znova užil, bol som nadšení. Musím uznať že vizuálne ma znova očaril, akcia a hudba výborné, možno miestami prišlo na dlhšie dialógy kde išlo o nejaké tie úvahy, filozofovanie či politické rozpravy, ktoré nemusia každému sadnúť ale v rámci boli deja konzinstenčné, príbeh aj s občas otravným Jar-Jar Bingsom som v pohode strávil a začínam si na toho nezmara zvykať, je to taká o niečo viac smoliarska obdoba C3PO. V rámci 3D sa moc hovoriť nedá, bolo tam zopár zaujímavých záberov takpovediac smerujúcich do priestoru ale ináč nič čo by strhlo, prinútilo reagovať na poletujúce objekty k vám, na druhú stranu film je urobení tak že nejaké 3D ani moc nepotrebuje, lebo čo sa týka priestorové spektra je využité v maximum, hlavne pri rozsiahlych záberoch na vesmírne koráby či honosné do detailu prepracované mestá na rôznych planétach, tieto veci v danom prevedení mi až vyrážali dych. Slovenský dabing mi sadol, nemal som s ním problém. /videl v kine 3D verziu: 90%/ __Prehodnocujem hodnotenie a musím ho zdvihnúť, podľa mňa je to to pravé blockbastrové osvieženie, ktoré má neskutočnú silu v kine. ()

Malarkey

Tak jak to tenkrát končí, tak i začíná. Rozporuplně. První díl se sice vyvedl, ale bylo na něm něco, co se zarytým fanouškům příliš nelíbilo. Někomu Jar-Jar Binks, někomu fakt, že je to překvapivě víc dětské než se čekalo. Mně to kupodivu nevadí. Za prvý málo kdo si uvědomí že Jar-Jar byl ve filmu revoluce a za druhé George Lucas měl první tři díly napsané už dříve a nádherně to do sebe zapadá i tak, takže není co řešit. První díl je sice trochu komornější, přesto mně se líbí opravdu dost. Respektive byl to začátek něčeho co skončilo a očekávalo se od toho hodně. Nemůžu jinak než za 5 hvězd. --- Hej, počkat! Ó johó, já vás milovat. - Skoro bylo po nás. Nemáš mozek? - Já mluvit. - To ale neznamená, že umíš myslet. ()

Galadriel

Epizoda I je časově a tudíž i stylově nejvíc vzdálená původní trilogii SW a podle mě splňuje očekávání. Samozřejmě že mnozí namítnou, proč je tam šílenej Jar Jar Binks a Watto a vůbec, ale podle mě jde o poměrně důstojný začátek celé ságy, který na mě sice nepůsobí takovou tou krásnou zvláštní atmosférou, ale má zase něco jiného do sebe... Herecké výkony nemá cenu řešit, ty nebyly v této sáze nikdy důležité (tím chci říct, že tyhle filmy stojí na něčem úplně jiném než na Oscarových výkonech), hlavní je, jestli je se na co dívat, že vám dlouhá stopáž příjemně uteče a budete se bavit. Akce, triků a zábavy vůbec si užijeme dosyta, závody kluzáků a "Duel of the fates" je radost sledovat. ()

Gemini

Nebijte mě za to přirovnání, ale Jar Jar je naprosto jasně předurčen k roli srovnatelné s Glumem, až na to že Jar Jar je idiot a nechápu proč si to Lucas musel vymyslet zrovna takhle...jinak by na to asi nešly malé děti, které už dneska R2 moc nenadchne, že? Ale dost kydání špíny, komerce tady je a nic s tím nenaděláme. Tradičně pompézní výprava pro mě osobně není ničím ve srovnání s Natalií Portman a na druhé straně s Darth Maulem, tihle dva stačí k tomu, abych oželel tu opěvovanou závodní scénu se vznášedly...ale i po těžkém boji si Phantom Menace ode mě odnáší ****. To ti droidi a obchodníci z Federace s ruským přízvukem, víte?:) No dobrá, a pak ještě Williamsův Duel Of Fates...výsledek 70%. Ono to celkem potěší, když konečně nevidíte jak se na sebe kupí podivuhodně vysvětlené scénky, které mají sloužit jen k posunutí příběhu. Co ale taky chcete zbodat na úplném začátku, že?;) ()

• Ray Park si kromě role Dartha Maula střihl i menší roli člena královniny gardy na Naboo. Vidět je během přestřelky s droidy v paláci. (fifox)
  • Zo 133 minút filmu iba 10 až 15 minút neobsahuje špeciálne efekty. (klayman)
  • Při souboji Obi-Wana (Ewan McGregor) a Darth Maula (Ray Park) na konci filmu, přetne Obi-wan Maulovu tyč a srazí ho k zemi. Když Maul vyskočí, utíká, a Obi-Wan za ním pouze švihne mečem, ozve se zvuk „střetnutí“ dvou světelných mečů. Obrazově se však meče nepotkají a ani případný jejich záblesk nenastane. (johnnymay)