poster

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

 • Česko

  Hvězdné války: Epizoda I - Skrytá hrozba

 • USA

  Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

 • Slovensko

  Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 1999, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  ****

  Stará trilogie sice v atmosféře dokázala působit o chlup silněji, ale proti návalům kritiky na adresu první kapitoly kronik daleké galaxie se ohrazuji celkem pravidelně. I po letech mi vadí až násilný kontrast repetetivních politických debat a dětské nálady v čele s nespletou Jar Jarem, ale kouzelná Padmé, mladý Obi-Wan nebo temný Darth Maul jsou natolik úžasní, že se výtky rozpadnou jako mávnutím světelným mečem. Největším překvapením přesto zůstává fakt, že dvě nejslavnější scény (závod kluzáků a finální Duel of the Fates) by i dnes byly v každém dobrodružném blockbusteru událostí roku.(20.5.2006)

 • Trellíno
  ****

  Hvězdné války miluju a asi proto bylo moje zklamání po prvém shlédnutí tak veliké. Po dalších pokusech už to bylo lepší a lepší, ale oproti ostatním čtyřem epizodám to není ono. Něco tomu prostě chybí. Atmosféra vždy graduje a najednou prásk a do scény vstoupí Jar Jar, v plno jiných filmech bych ho skousnul, ale do Hvězdných válek takováto postava prostě a jednoduše nepatří. Malé děti by na to chodili stejně. Ale oproti běžné produkci stále nadprůměr. Naštěstí EII již vše napravila.(25.11.2002)

 • Dan9K
  ***

  Rozhodně se nejedná o špatný film. Pro mě to v podstatě vůbec žádné zklamání nebylo. Mělo to jednoduchý důvod, tenhle díl jsem viděl ze Star Wars jako první, což mimo jiné poznamenalo i můj první dojem na celou ságu dohromady jako dětinskou podívanou plnou efektů. Rozhodně se člověk nenudí, jen se čas od času, a někdy častěji, než by chtěl, musí plácnout na čelo a proklínat Lucasovo scénáristické umění. Je zde značné množství výborných scén (závod, závěrečný souboj), které jsou holt vyvažovány těmi špatnými, takže se celkově jedná o průměrný film, i když se vám do paměti zaryje několikanásobně více, než ostatní průměrné filmy. Samozřejmostí je samozřejmě hudba, která je vám servírovaná s takovou samozřejmostí, že se sami zřejmě zamyslíte nad genialitou pana Williamse. Líbilo se mi o něco málo více než druhý díl.(22.1.2006)

 • Eddard
  ****

  První díl Lucasovy nástavbové trilogie drží nad vodou hlavně Qui-Gon Jin Liama Neesona, öpravdu skvěle obsazená role. Co ale platí jak pro Skrytou Hrozbu, tak pro Klony - oba díly jsou zcela zjevně zamýšleny hlavně jako živná půda pro zápletku Pomsty Sithů, která funguje tak skvěle právě díky svým "prequelům". Na kolik to ospravednuje fakt, že je Hrozba plná vaty, přihlouplých Gulganů (toho jednoho radši ani nejmenuju) a obsahuje "jen" několik velkolepých scén... posuďte sami. Já - a NEJSEM velký fanoušek Star Wars - jsem nebyl nijak zvlášť zklamaný a finále mě dokonce docela nadchlo (jakkoliv je v porovnání s tím v Sithech slaboučké)... 70%(5.9.2007)

 • sepp
  *

  Nedustojny pokracovatel nejlepsi sci-fi sagy co kdy byla vytvorena. Spatny scenar, odporne kulisy a animace, nesnesitelny tupy Jar Jar Binks a vubec do nebe volajici kycovitost. Cloveku je skoro do breku. Po presne 10i letech, kdy to vidim asi po pate, dne 12.11.2013, jsem jeste vice znechucen a "jednicku" odmitam uznat jako radny dil serie. jedna hvezda jen za to, ze se tim SW restartovaly..(4.9.2003)

 • - Spoiler: Keira Knightley hraje ve filmu služebnou Sabé, která dělá dvojnici královně Amidale (Natalie Portman). Ve všech scénách, kdy jsou Amidala a Sabé spolu, ale hraje Natalia Portman dvojnici a Keira Knightley královnu. (Beer Ceps)

 • - Prvý film nahraný v Dolby Digital Surround EX. (klayman)

 • - Dvorní služebné, které doprovázejí Padmé Amidalu (Natalie Portman), a jejich specializace: konzultantka etikety Eirtaé (Friday Wilson), vlasová stylistka Rabé (Cristina da Silva), královnina dvojnice Sabé (Keira Knightley), nezaměřená Saché (Sofia Coppola) a nejmladší Yané (Candice Orwell). (Elyon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace