Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

• Nizozemsko

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 1999, 136 min

Lucas měl napsat předlohu a film měl nechat natočit někoho, kdo to umí dobře. Základní dějová linie není špatná, triky jsou špičkové a hlavně je zde Dart Maul, asi nejdémoničtější postava z celých SW, ale co ten Jar Jar? Proč Georgi? Co jsi tím myslel? Zapomněl jsi na dospělého diváka? Nebo jsi senilní? Tento film má pár výborných a pár hodně špatných scén, takže v součtu je to průměr.(28.11.2004)

Jar Jar Binks na scéně. Nová trilogie, přitočená na přelomu milénia disponuje vynikajícími digitálními triky, má poutavý příběh a špičkové herecké obsazení. Jen už tady (s výjimkou Pomsty Sithů) tolik necítím takové to osmdesátkové nadšení pro věc, které z tvůrců doslova pryštělo při filmování původní ságy. Maličko chybí ono kouzlo. Ale jinak naprosto bez výhrad. Skrytá hrozba si bezesporu zaslouží vysoké (plné) hodnocení, protože je filmem skutečně kvalitním a hlavně, pořád jsou to Star Wars!(23.7.2016)

Kouzlo původní ságy je jednoznačně to tam. Ale přesto je Epizoda I plnohodnotnou částí série Star Wars, stále obsahuje alespoň drobet její poetiky, a Jar Jar... je sice na zabití, ale má v celé sérii svoje místo, a i jeho postava ještě sehraje v sáze svoji roli, nutno podotknout, že docela tragickou. Kluzáci ujdou, Darth Maul NEMÁ chybu!(14.6.2006)

George Lucas sa rozhodol po šestnástich rokoch pokračovať vo svojej kultovej, futuristickej, vesmírnej ságe. Natočil ďalší diel Hviezdnych Vojen - "Star Wars: Srytá hrozba". Jeho kreatívna genialita sa tu prejavila natoľko, že tento snímok sa stáva prvou epizódou celej série. Takže sa vraciame ďaleko pred udalosti, ktoré sme mali možnosť zhliadúť v troch pôvodných filmoch z rokov 1977 (Nová nádej), 1980 (Impérium vracia úder) a 1983 (Návrat Jediho). Za prispenia nových, moderných technológii dostáva tento pútavý, premyslený príbeh ešte väčšie vizuálne čaro. George Lucas mi urobil veľkú radosť. May the Force be with you. *****(15.4.2012)

• sepp

Nedustojny pokracovatel nejlepsi sci-fi sagy co kdy byla vytvorena. Spatny scenar, odporne kulisy a animace, nesnesitelny tupy Jar Jar Binks a vubec do nebe volajici kycovitost. Cloveku je skoro do breku. Po presne 10i letech, kdy to vidim asi po pate, dne 12.11.2013, jsem jeste vice znechucen a "jednicku" odmitam uznat jako radny dil serie. jedna hvezda jen za to, ze se tim SW restartovaly..(4.9.2003)

• - Během natáčení v Tunisku se zvedla písečná bouře. Přes noc silně poničila všechny větší rekvizity včetně kluzáků i samotného města. (fifox)

• - Na konkurz v roce 1997 byla pro roli Shmi Skywalker pozvána také zpěvačka Björk, která ovšem nabídku odmítla. (mchnk)

• - Ve Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977) byl jasně vidět záběr, který ukazuje, že Tatooin má dvě slunce. V žádném z dílů ale není vidět, že by lidé, droidi nebo domy vrhali dva stíny. (Patrik256)