• TaToten

Na to ako sa mi 10. séria Roseanne veľmi páčila a videl som ju už niekoľkokrát, tak toto ma vôbec neoslovilo. Seriál je narozriel od Roseanne dalo by sa povedať až smutný. Postava Roseanne tomu dodávala šmrnc. Tú energiu jej interakcií s inými postavami sa nijak nepodarilo nahradiť a jej absenciu je veľmi cítiť. Zvyšné postavy si síce idú to isté ako predtým, no už tam nieje ten element ktorý by to celé spojil a poskytol ku všetkému nejaké to zhodnotenie...a ten typický humor. Rieši sa tu síce toľko isto problémov ako predtým, no už tu nieje žiadna protiváha a každý diel skončí len tak tak happy endom. Toto proste nieje seriál, ktorý si chcete pozrieť aby ste sa trochu rozveselili.(20.3.2020)

Naozaj to funguje aj bez Roseanne. Verným divákom možno jej humor chýba, ale myslím, že ostatné postavy jej absenciu dostatočne nahrádzajú. Hoci sa seriál volá inak, darí sa mu pokračovať v duchu toho pôvodného a hoci by mi v ňom taký DJ alebo jeho dcéra či manželka veľmi nechýbali, výborná Laurie Metcalf ma vždy dokázala pobaviť, nehovoriac o skvelom Johnovi Goodmanovi. Som rád, že hoci je seriál vtipný (samozrejme, nie vždy mu to vychádza), dokáže venovať pozornosť aj vážnym témam (čo platí aj pre verziu spred tridsiatich rokov). Taká Jackie nikdy nebola skutočne šťastná (osobne si neviem v jej roli predstaviť niekoho autentickejšieho ako Laurie Metcalf), Dan zasa roky bojuje so svojou minulosťou a teraz už aj smrťou Roseanne, Becky a Darlene zasa trápia existenčné problémy. Myslím, že the Conners sa dá považovať za dôstojný reboot pôvodného serálu. P.S. Tiež si nemyslím, že si Roseanne zaslúžila vyhadzov. Nemyslím si, že by bola neviniatko, ale takto si to zlízli najmä diváci.(30.4.2020)

Jde to i bez Roseanne. Celkově už revival (neboli 10. řada Roseanne) byl nastaven, že se děj hlavně točil kolem dětí a Dan s Roseanne měli "odslouženo", takže se s odchodem ústřední postavy až tolik nezměnilo. Povedená první série, ať už u ní zůstane nebo ne (díkybohu nezůstalo). Ne vše se ale úplně povedlo - rozhodně bych se obešel bez guest stars (Broderick, Long), naopak bych ocenil více příběhových linek pro zanedbávaných 33% sourozenců Connerových - DJe. Jeho manželka měla v celé první řadě snad víc replik než on. Všechno ostatní je jako dřív, smutek a radost v jednom hezky zabaleném working/lower class balíčku. Tedy, dle komentářů ostatních lidí všechno asi ne, ale nejsem natolik znalý fanoušek, aby mi to vadilo. Sidenote: Podle mě si Roseanne vyhazov nezasloužila. Nebo alespoň ne za to, proč ho dostala.(26.1.2019)