Nelítostný souboj

• USA Heat (více)

Jsou stejně schopní a stejně posedlí. A stojí proti sobě... Lupič Neil McCauley se specializuje na akce, při kterých jde o velké peníze. Ať už připravuje přepadení pancéřového vozu nebo vyloupení banky, vždy se může opřít o spolehlivé spolupracovníky. Každý jeho zločin je pečlivě naplánovaný a provedený s dokonalou profesionalitou. Když McCauley připravuje svou poslední velkou loupež, po které se chystá na odpočinek, je mu už v patách policejní detektiv Vincent Hanna. Potíž je v tom, že Hanna je stejně schopný a stejně posedlý svou prací jako McCauley. Oba muži toho mají společného víc, než se na první pohled zdá: ani jednomu z nich to například v soukromí neklape. Vincentu Hannovi se hroutí už třetí manželství, McCauley pro jistotu nikdy s nikým nenavázal trvalý vztah. Oba by si vlastně mohli skvěle rozumět. Jenže stojí na opačných stranách zákona a jejich setkání nemůže skončit nijak jinak, než soubojem na život a na smrt… Režisér Michael Mann (Miami Vice, Lovec lidí, Poslední Mohykán) natočil strhující kriminální příběh, ve kterém se vedle akčních scén soustředil na podrobný popis toho, jak jeho hrdinové žijí v soukromí a jak své činy připravují. Při uvedení do kin se reklamní slogany zmiňovaly o tom, že se zde poprvé na plátně setkali dva z největších amerických herců Al Pacino a Robert De Niro. Pravda je, že oba předtím hráli ve filmu Kmotr II (1974), kde však neměli žádnou společnou scénu. (Česká televize)

Marsik

S tímto filmem mám trochu problém, i když chápu, že mnozí ho považují za špičku ve svém žánru. Podle mého je délka 170 minut příliš, dále je tam hodně scén, které nemají moc náboj a akcí taky obecně málo. Ovšem dvojice Pacino Niro skutečně válela a nedivím se, že scéna, při které se poprvé potkají tváří v tvář, se stala slavnou a velmi oblíbenou. Herecké obsazení na jedničku, o tom žádná a Mannův styl se mi líbí. Akorát neřadím tento film mezi jeho TOP3, jako např. Miami Vice - což je podle mě naprosto bomba film. Heat je pro mě za 77%. ()

Kryton

Jedna z nejlepších kriminálek co jsem viděl s vynikajicím hereckým obsazením a s jednou z nejlepších akčních scén vyloupení banky a následného uprku (že by tady dost čerpaly tvurci GTA?). Snad jen stopáž by mohla mit aspon o 30 minut méně. Nemyslím si , že vykreslení všech nitek a pout , které postavy mají se hodí. Protože to někdy vyloženě odtahne od celkové myšlenky a celého filmu. Neubráním se pocitu , že konec je až moc rychle spíchnutý a vše bylo až moc snadné pro kladného hrdinu. Na plny pocet to není , ale tech 90 procent si to drží. Rozhodně stojí za to! ()

Andersis

Al Pachino a Robert De Niro oba tito herci mají své publikum. Mě přišel zábavnější Pachino protože v De Nirových scénách bylo moc romantiky, konec co se mě týče byl zbytečně protahovaný. ()

spaceboyCZ

Je to jeden z filmu, u ktereho vam nekolikrat busi srdce napetim takrka jak pred infarktem...bravo, mistri Pacino, DeNiro a Manne!!! ()

draggo

Utrpení. Už dlouho mě nějaký film nenudil tak jako tohle. Nějaký nosný děj na jehož rozuzlení bych se těšil tu vůbec není, je to spíš taková nesmyslná koláž vzájemně nesouvisejích scén. Většinu filmu se jenom kecá a je to nuda k uzoufání. Co na tom že tu máme samá herecká esa, když jsou jejich postavy nezajímavé? Celé to už jen definitivně zabíjí šílená stopáž. Čekal jsem že na konci přijde nějaká šokující pointa, která to celé osvětlí, ale nestalo se. 164 minut života v prdeli. Tu jednu hvězdu dávám za tu jednu akční scénu, která je pěkně natočená. Ale opravdu se pohybujeme na hranici odpadu. Další žumpa z topky za mnou a zářný příklad filmu, který by si místo topky zasloužil spíše ten druhý a méně lichotivý seznam. /viděno na DVD: 15% a 1*/ ()

schizmo

Další epická kriminálka, která mě trestuhodně dlouho míjela. Parádní herecký koncert Al Pacina a De Nira, při kterém zaručeně nebudete vědět, jestli fandit straně zákona nebo sympatickému zločinci, dobru nebo zlu a pak především, kde najít a stanovit tu tenkou linii mezi nimi. Myslím, že ani po třech hodinách si nebudete příliš jistí... ()

Květula

Robert de Niro a Al Pacino pohromadě - to samo o sobě stačí, aby byl film skvělý. Tady je toho ale mnohem, mnohem víc. ()

fannah

Strhující akční thriller s vynikajícím obsazením, skvělou hudbou a dokonalými reálnými akčními scénami, jak je to u Manna běžné. Kamera Dante Spinottiho je zase famózní. Byl to pro mě opravdu skvělý zážitek a tenhle film řadím ke svým pětihvězdičkovým! ()

Cimr

Přepadení banky, světla policejních aut v temném americkém velkoměstě, divoká přestřelka... Ach jo, ti Američani jsou fakt blázni - kolikrát jsem jen takové výjevy viděl? Nejsem tak nadšený, jako většina zdejších uživatelů; často jsem měl pocit, že koukám na nějaký tuctový akční thriller, jen s lepší hudbou, kamerou a hereckými výkony. Mezi scénami, co mě opravdu zaujaly je jen jedna (samozřejmě, ten pokec u stolu v kavárně). Přesto hodnotím nadprůměrně, protože je tu nad čím přemýšlet, nejde jen o střílení do lidí, ale třeba i o to, nakolik vás (ne)dokáže změnit blízký člověk nebo o tom, jak tenká hranice je mezi dobrem a zlem. Al Pacino hraje policajta, který užívá dosti kontroverzních metod, naopak Robert De Niro hraje zločince, který je elegantní a ve svém řádění dodržuje určitá pravidla. Čili hranice dobra a zla se trochu posouvá, převrací a pracuje se s tím velmi zajímavě. Nakonec tedy hodnotím spíš mozkem, než srdcem - je to dobrý film, ale nějak jsem se do něj nebyl schopný ponořit. Snad příště. ()

agentmiky

Film, jenž předefinoval žánr moderních detektivek. Film, který proti sobě postavil na opačné strany barikády herce, kteří se dají považovat za jedny z nejlepších v celé historii kinematografie jako takové. Film, který se nejvíce realisticky zachycenou přestřelkou zapsal do historie (a z té ho už nikdo nevymaže). Doopravdy se Nelítostný souboj zaskvěl v mnoha věcech. Mě jako fanouška krimi snímků mrzí fakt, že dnes se autoři už žánrově podobným kouskům nevěnují s takovou láskou jako v minulosti. Pokud by Heat vznikl dejme tomu o 20 let později, tak by se dle mě ubrala asi tak hodinka na stopáži a vše by chtěli tvůrci ještě znásobit. Právě ale to pomalu gradující tempo s výborně napsanými dialogovými scénami si mě v Heatu získalo, celkově film nikam nespěchá, což ho umělecky staví ještě výše. Michael Mann je profesionál v každičkém ohledu, tak mistrně převyprávět zdánlivě tak lineární příběh umí kromě něj málo filmařských jmen, ty jeho kamerové střihy a přesná režie filmu dodávají punc řemeslné dokonalosti. Přidejte k tomu božské herecké obsazení (v krimi filmech se již nikdy kvalitativně záporák nevyrovnal kladné postavě, charisma De Nirovy postavy nepřekonatelné). No a akce špičková, ta přestřelka už funguje jako taková třešnička na dortu....jen škoda, že jsem nemohl zažít tu hlasitou sekvenci v kině, to musela být událost. A závěr, kdy divák vidí, jak se ti dvě ústřední postavy vzájemně respektovaly, to jesť zážitek, který se nebude opakovat. Masterpiece. Za mě dávám 93 % ()

Pan Filuta

9/10 Doslova hvězdně obsazený snímek, kde proti sobě stojí dvě legendy "Kmotr" a "Nudlička". Posléze rozehrají takový kolotoč, až se z něho tají dech. Přestřelka před bankou je nezapomenutelná a člověk ani neví, komu má fandit. Nakonec jsem byl trochu zklamaný, ale film vyzněl optimisticky se světlými vyhlídkami do dalších dnů. ()

frashmaker

Parádní hudbou a-lá Pink Floyd okořeněný akční snímek, který ve svě době jistě musel vyvolat vlnu nadšení, ale po deseti letech jakoby narozdíl od Sedm ztratil tu šťávu. Škoda že nejsem starší a nevychutnal jsem si ho třeba tenkrát v kině. Jo a Pacino a De Niro jsou si tak podobní, že mi půl filmu trvalo, než jsem se je naučil bezpečně rozeznávat a přiřazovat. Oba však zahráli bezchybně..... ()

RasputincZ

Al Pacino a Robert De Niro. Přál bych si je vidět ještě aspon jednou spolu v nějakém filmu. V Heat hrají herecký konzert, který vyvrcholí v nezapomenutelné scéně v kavárně a v závěrečné scéně, kde jeden z hlavních aktérů umírá. 5/5 ()

Alqarin

Vynikající ikonická dvojice a nocí zahalená vrstevnatá zápletka, která má atmosféru hutnou jako dehet a spolehlivě se dostane pod kůži. Mann skvěle balancuje v charakterových rovinách a zejména hlavní duo podává mistrovsky - jemně brousí jejich povahové rysy a na nepatrných odlišnostech staví křehký konflikt mezi nimi, přičemž do poslední mrtě využívá prvotřídní "herecký materiál". Takhle si představuju dokonalý thriller. ()

Paxxx.cz

Herecká sestava doslova exkluzivní - De Niro i Pacino opět excelují. Přestřelka po loupeži v bance byla hodně dobře natočená, líbily se mi i nekteré zvraty a především pak stylový závěr. Na mě to bylo trošku dlouhé, to je asi jediné co bych vytknul, ale jinak špičkové drama/krimi z devadesátek. Na film jsem se dlouho plánoval podívat a nakonec jsme se k němu dostal tak, abych vzdal hold nedávno zesnulému Tomu Sizemorovi, který stejně jako další herci ve vedlejších rolích byli taky super...8/10. ()

havLord

Když se sejdou dva nejlepší herci všech dob v jednom filmu, navíc pod režijní taktovou maestra Michaela Manna, nemůže to dopadnout jinak, než jako kulervoucí nářez. Chytrý, promyšlený scénář, krutohustá přestřelka, výborná hudba, atmosferická podívaná z Los Angeles 90. let (miluju ztvárnění života ve velkoměstech v téhle době) a v neposlední řadě strhující herecký duel pánů De Nira a Pacina - to jsou všechno atributy, kterými se Nelítostn ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu