Výpravné seriály z období tudorovské Anglie mě zajímají. Slabina Španělské princezny tkví v tom, že se tvůrci výrazně odklonili od skutečných historických událostí. Je zde řada do očí bijících hloupostí a tak k němu přistupuji pouze jako k lehčí dobové dramatické romanci, vhodné více pro ženy. V HBO opět nešetřili prostředky, dívá se na to dobře, uznávám, že realita by až tak koukatelná nebyla, protože desetiletý Jindřich by zápletku příběhu těžko okořenil a tak nad nesrovnalostmi přivírám oči. Líbí se mi vyzdvihnutí kvalit Kateřiny Aragonské jako dámy kultivované, vzdělané, sebevědomé, nikoli ošklivé, zapšklé náboženské fanatičky, kterak jsme měli možnost vídat v Tudorovcích, či v Králově přízni.(18.10.2019)

Jako velká fanynka Anny Boleynové jsem se na seriál o "Káče" fakt těšila.. musím ale říct, že seriál mě hodně bavil a chvílemi jsem se přistihla, že postavu Kateřiny A. obdivuji. Další velmi silná žena v York-Tudorovské dynastii. Seriál Tudorovci Kateřinu vylíčil jako pošahanou katoličku. Tento seriál nám představuje silnou Kateřinu, která více než v Boha věří především v samu sebe. Za mě 5 hvězd! Jsem zvědavá, jestli bude HBO pokračovat dál. Můj sen je, že přes Jindřicha VIII. přejdou přes Alžbětu I. až po Alžbětu II. To by bylo geniální! a že by bylo co točit! Tahle rodina má na rukou tolik zářezů, že se o tom dá natočit tisíce hodin skvělého materiálu.(9.7.2019)

HBO poslední dobou produkuje celkem kvalitní obsah. Španělská princezna Kateřina Aragonská, ztvárněná Charlotte Hope, mění během první série charakter z namyšlené dámy na milující ženu. Nechápu to nízké hodnocení, protože podle mě má seriál Španělská Princezna všechny náležitosti, které má historický seriál mít. Kouká se na to skvěle, i když anglickou historii neznáte. Naopak pokud jí znáte, sice tak trochu víte jak to dopadne, ale stejně Vás to na necelou hodinku vtáhne.(26.6.2019)

Love story v nepříliš věrohodném historickém kabátku. 1) Seriál je vhodný zejména pro diváky, kteří jsou humble and loyal._____ 2) Historii si tvůrci upravili, aby se jim hodila do děje. Například když 16letá Kateřina dorazila do Londýna, Jindřichovi bylo 10 let, těžko tedy mohl psát v zastoupení svého bratra vášnivé milostné dopisy a těžko ho mohl představovat 28letý O´Connor._____Podobných autorských licencí je v seriálu více._____ 3) 25letý Angus Imrie (15letý princ Arthur) je pěkný kluk. 28letý Ir Ruairi O´Connor (10letý princ Jindřich) působí sice dost nevěrohodně, ale zato mu to moc sluší.(9.9.2019)

Seriál je to vskutku poutavý, byť je výpravou o dost chudší, než třeba Tudorovci. To by mi až tak nevadilo, jako fakt, že je po historické stránce velmi nepřesný. Jindřich VIII rozhodně něměl vypadat jako 20letý, jeho sestra Marie jako 12letá atd. Stejně tak představa černé dvorní dámy je absurdní. Prostě chápu nutnost literární úpravy dle scénáře, ale čeho je moc dost škodí. Díky tomu dávám jen tři hvězdy. Hudba krásná, herci sympaťáci.(27.11.2019)