Španělská princezna (TV seriál)

The Spanish Princess

Drama / Historický

USA, 2019–2020, 15 h 30 min (Minutáž: 54–60 min)

HBO poslední dobou produkuje celkem kvalitní obsah. Španělská princezna Kateřina Aragonská, ztvárněná Charlotte Hope, mění během první série charakter z namyšlené dámy na milující ženu. Nechápu to nízké hodnocení, protože podle mě má seriál Španělská Princezna všechny náležitosti, které má historický seriál mít. Kouká se na to skvěle, i když anglickou historii neznáte. Naopak pokud jí znáte, sice tak trochu víte jak to dopadne, ale stejně Vás to na necelou hodinku vtáhne.(26.6.2019)

• Morholt

Jak se mi předchozí dvě série líbily, tak tady jsem zklamaný. V podobných případech člověk počítá s poněkud volnějším výkladem historie, ale tady to neskutečně tluče do očí. Dále mi vadila skutečnost, že zcela vymizel duch dobové Anglie, který se pyšnily Královna s Princeznou. No ale jestli se něco nepovedlo, tak to byl casting, který byl příšerný ve všech ohledech, což symbolizovala především naprosto nedůvěryhodná Charlotte Hope. Jediný, kdo trošku obstál, byla Harriet Walter jako Margaret Beaufort, ale Michelle Fairley a Amandě Hale, které tuto postavu ztvárnily před ní, nesahala ani po kotníky. 30%(30.6.2019)

Love story v nepříliš věrohodném historickém kabátku. 1) Seriál je vhodný zejména pro diváky, kteří jsou humble and loyal._____ 2) Historii si tvůrci upravili, aby se jim hodila do děje. Například když 16letá Kateřina dorazila do Londýna, Jindřichovi bylo 10 let, těžko tedy mohl psát v zastoupení svého bratra vášnivé milostné dopisy a těžko ho mohl představovat 28letý O´Connor._____Podobných autorských licencí je v seriálu více._____ 3) 25letý Angus Imrie (15letý princ Arthur) je pěkný kluk. 28letý Ir Ruairi O´Connor (10letý princ Jindřich) působí sice dost nevěrohodně, ale zato mu to moc sluší.(9.9.2019)

Zatím první serie a za mě vážně super:-) někdo chtěl evidentně vyplnit mezeru mezi Bílou princeznou a Tudorovci ;-) Přestavitelky Kateřiny je vážně dobrá!(28.6.2019)

Jako velká fanynka Anny Boleynové jsem se na seriál o "Káče" fakt těšila.. musím ale říct, že seriál mě hodně bavil a chvílemi jsem se přistihla, že postavu Kateřiny A. obdivuji. Další velmi silná žena v York-Tudorovské dynastii. Seriál Tudorovci Kateřinu vylíčil jako pošahanou katoličku. Tento seriál nám představuje silnou Kateřinu, která více než v Boha věří především v samu sebe. Za mě 5 hvězd! Jsem zvědavá, jestli bude HBO pokračovat dál. Můj sen je, že přes Jindřicha VIII. přejdou přes Alžbětu I. až po Alžbětu II. To by bylo geniální! a že by bylo co točit! Tahle rodina má na rukou tolik zářezů, že se o tom dá natočit tisíce hodin skvělého materiálu.(9.7.2019)