poster

Kletba Blair Witch (TV film)

 • Česko

  Záhada čarodějnice z Blair

 • USA

  Curse of the Blair Witch

Krátkometrážní / Horor / Mysteriózní

USA, 1999, 44 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (24)

 • Bloody13
  ****

  Tohle byl geniální tah! Nedokážu si představit lepší a údernější reklamní kampaň pro veleúspěšnou Záhadu Blair Witch, než právě dokument, jenž tvůrci chytře umístili do televizí po celém světě, a to navíc krátce před premiérou filmu. I já měl tu možnost ho zavčas vidět, i já samozřejmě na celé to divadlo naletěl a hnal se do kina, abych zjistil, jak se to s tou skupinkou filmařů vlastně má. Curse of the Blair Witch je samo o sobě hodně znepokojující, strašidelné rozvíjení příběhu, ohlédnutí do "minulosti" proslulé bosorky a s ní souvisejících událostí. O přiložení do rozpáleného kotle se ke všemu postaraly internetové stránky blairwitch.com, jež oheň jenom rozdmýchaly. Zkrátka, dvojice Sánchez/Myrick dotáhli kampaň k jejich mystifikačnímu hororu do absolutní dokonalosti.(4.8.2011)

 • tron
  ****

  Dokonalo mrazivý a nepríjemný dodatok k Záhade Blair Witch. Aj keď som vedel, že je to len akože, má to nepopierateľnú silu a intenzitu, pozeral som to tesne pred spaním a už po prvých minútach mi bolo jasné, že to nebol najlepší nápad na svete. Zaujímavá bola myšlienka, či to Josh, Heather a Mike iba „nenahrali“, aby si mohli založiť falošnú identitu. V tomto prípade sa však odborník domnieva, že nie, nakoľko k tomu neexistovali (na rozdiel od iných ľudí) žiadne dôvody.(12.12.2018)

 • Slasher
  ****

  Dokument přiživující legendu o čarodějnici z Blair. Od bližšího seznámení se s trojicí pohřešovaných, přes temnou historii Burkittsville, až po nalezení pásek. Dobrá práce a další důvod pochválit duo Sánchez/Myrick, ideální shlédnout jako bonus k filmu.(15.10.2009)

 • Chupacabre
  *****

  Dokonalý dokument.(25.9.2008)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Celkem krátkej, ale výbornej promo kousek k legendárnímu fikčnímu FFku Blair Witch. Pro neznalé to musí být ve spojení s filmem lahůdka. Pro příznivce filmu nepostradatelná záležitost. 85%(10.6.2013)

 • MikeCool
  odpad!

  Krátkometrážní film. Tento komentář berte spíše jako vysvětlení odpadového ohodnocení než jako recenzi tohoto fiktivního dokumentu. Řekněme to takhle: Ten kdo je odpůrce samotné Záhady Blair Witch, bude ho s přehledem iritovat i tento fiktivní dokument o fiktivním filmovém paskvilu, který se v roce 1999 stal jakýmsi fenoménem mezi horory. Tehdejší euforii tohoto revolučního "hororového skvostu" jsem nezažil, poněvadž v roce 1999 mě zajímal tak maximálně Večerníček. Tudíž se nedokáži vžít do mé starší generace, která tento první zářez do found footage hororu uznává. Čas rychle kvapí a člověk by se neměl vyhýbat moderním věcem, tedy co se týče filmografie a hororů zvláště! Found footage horory miluji. Dá se říci, že je to můj zřejmě nejoblíbenější hororový žánr. Uznávám, že Blair Witch je královnou tohoto žánru a že dala hororu nový rozměr, to všechno beru. Ale hodnotím objektivně, hodnotím co vidím a když se mi něco nelíbí, neohlížím se na to, jaký je to kult, jaká je to klasika a projevím (díky bohu svobodně) svůj názor. Proto je pro mne vrchol hororové filmografie třeba takový REC, Sinister nebo Žena v černém a jsem za to rád. Novější a novější generace (moje děti, vnoučata, pravnoučata) budou za hororový kult považovat třeba Paranormal Activity 256 a po výše zmíněných klasikách mojí generace (REC, Sinister, Žena v černém) nikdo ani neškytne, stejně tak jako já po Záhadě Blair Witch(5.10.2014)

 • Pítrs85
  ****

  "Dokumentární" film, který v Americe pustili divákům ještě předtím, než se začala v kinech promítat samotná Záhada Blair Witch, čímž si vytvořili skvělé podhoubí k tomu, aby i ti největší skeptici uvěřili, že to, co sledují na velkém plátně, je skutečně pravda... Dokument jako takový je natočen, ostatně jako samotný film, hodně věrohodně a co je důležité, i velmi zajímavě, odkrývá tajemství čarodejnice z Burkittsville napříč staletími, dočkáme se i interview se samotným Rustinem Parrem a na jeho konci dojde i na pár informací ohledně vyšetřování oněch tří zmizelých studentů-filmařů, jejichž poslední dny vidíme v Záhadě BW. Opět musím zvednout oba palce za tu pečlivost a vůbec vytvoření vlastního světa dvojicí Myrick-Sánchez, který je natolik uvěřitelný až z toho mrazí...(27.6.2013)

 • ARI50
  ***

  Povedené.(4.9.2018)

 • SOLOM.
  **

  Opravdu nelze upřít režisérskému duu Myrick / Sánchez, že dokázali oblbnout velké množství lidí na ono kouzelné slůvko (dnes už to používají všichni u každého pátého filmu) „Podle skutečné události“. Když film Blair Witch Project vylezl na svět, akorát jsem končil základku. V té době o něm mluvil snad každý v mém okolí. Všichni z něho byli připosraní, byli na něm několikrát v kině – jen já jej označoval za sračku. Dodnes si drží čestné místo v TOP 10 kouscích, které nesnáším. Ovšem je pravdou, že lepší než trailer je mnohem působivější natočit pseudodokument – alespoň co se reklamy týče a pustit ho do světa ještě před premiérou samotného filmu. Když ona mediální bublina splaskla a pravda vyšla najevo, musel jsem se jen smát – další masáž „inteligence“ lidí však dosáhla svého. Všem příznivcům filmu se tento dokument bude dozajista líbit, alespoň si rozšíří obzory, dozví se nové informace a vyslechne si pár „fake“ rozhovorů. Ani se mi do něj moc jít nechtělo, ale tak když už ho mám doma…Každopádně je to lepší než celý film, protože je to kratší…(13.8.2014)

 • corpsy
  ***

  Aj toto prinieslo THE BLAIR WITCH PROJECT k legende. Nachytali sa neznalí, laici a tí ktorí proste uveriť chceli. Dobre odvedený kus marketingovej práce.(6.11.2018)

 • dubinak
  ****

  Myrick a Sanchéz odvedli s tímto dokumentem potěšující práci. Vlastně jsem jim to celé sežrala i s navijákem a popravdě jsem ani nevěděla, že je to celé natočeno fiktivně. Každopádně je celá ta třičtvrtě hodina dost mrazivá a velmi přesvědčivá. Líbilo se mi, že režiséři vytvořili názory jak skupiny skeptické, tak skupiny pověrčivé a věřící. Pokud byla tato práce stvořena jen pro jezdnoznačný účel, a to nálakat co nejvíce laických, nepolíbených nebo už jen zvědavých diváků na hlavní atrakci, určitě se to povedlo výborně.(31.3.2015)

 • LeoH
  ***

  Promo určitě přesvědčivější než film samotný, ale stejně si dejte radši Otrantský zámek nebo rovnou Kladivo na čarodějnice.(23.11.2016)

 • Brandon
  ****

  Sežral jsem jim to i s navijákem. Dobrá práce!(11.11.2010)

 • Hamaradža
  ****

  Síce len marketingový ťah, no tak veľmi vydarený, že dodáva ďalší rozmer už tak nesmrteľnému a nadčasovému dielu akým Blair Witch Project je. Temná mystifikácia ktorá by v 99tom poľahky oklamala aj mňa.(2.7.2015)

 • Avathar
  *****

  -"Pán Parr, prečo ste to urobili?" -"V hlave som počul hlasy..."____Mimoriadne pútavý "dokument" pri ktorom som sedel bez dychu skoro rovnako, ako pri filmovej Záhade Blair Witch. Obsahuje mnoho zaujímavostí, informácií pre lepšie pochopenie filmu. Ak vás napríklad zaujíma ako vyzeral Rustin Parr ( vrah siedmych detí, ktorý vraždil na príkaz čarodejnice ), tak tu si môžete dokonca pozrieť časť súdneho procesu s ním! Nechýbajú niektoré nepoužité zábery, rozhovory s odborníkmi, historikmi, alebo policajtami. Uvidíte množstvo dobových dokumentov či ilustrácii a dokonca aj sčítanie ľudu mestečka Blair (ktoré v skutočnosti nikdy neexistovalo) s menom Elly Kedwardovej, teda blairskej čarodejnice :). Dočkáte sa podrobného prerozprávania legendy, až po samotný film. Perfektne premyslený, prepracovaný a vypiplaný "background," pri ktorom len zamrzí, že nie je pravdivý :)(5.7.2006)

 • Teabag
  ***

  Zdá se mi, že Curse of the Blair Witch je prostě jen dvakrát nastavovaná kaše. Ani se mi příliš nelíbí označovat tenhle film za dokument. Je dokument třeba první půlka District 9? Blair Witch Project je parádní a originální horor sám o sobě. Tohle už nemá zapotřebí. Přesto dávám 3*, protože nemůžu popřít, že tenhle "dokument" je prostě zpracován dobře.(20.5.2011)

 • Gardenboy
  *****

  Aj napriek tomu, že ide iba o fiktívny dokument (popisované udalosti sa v skutočnosti nikdy nestali, mestečko nikdy neexistovalo a Rustin Parr je vymyslený a celý dokument má za úlohu "priblížiť" udalosti okolo toho čo sa deje v hlavnom filme) je spracovaný takmer dokonale. Ľudia neznalí veci bezproblémov uveria.(6.5.2005)

 • Psycho.R
  ****

  U toho jsem se bál daleko víc, než u filmu. No, zkusim ho po letech sjet asi ještě jednou, jestli to bude lepší.(20.3.2013)

 • haWranka
  ****

  Tenhle dokument mi přišel zajímavější a záživnější než celý film.(2.4.2014)

 • LukH
  *****

  Lepší než film samotný! O dost.(29.12.2015)

 • Knor
  *****

  Naprosto geniální tah. Pro větší uvěřitelnost tvůrci natočili tento dokument, kterej je snad možná ještě strašidelnjší než samotný film. Výborná práce, kterou doporučuju shlédnout ještě před filmem.(17.10.2016)

<< předchozí 1 2