Reklama

Reklama

Město na kopci

(seriál)
  • USA City on a Hill
Trailer
Krimi / Drama / Thriller
USA, (2019–2022), 24 h 40 min (Minutáž: 53–63 min)

Tvůrci:

Chuck MacLean

Hudba:

Kevin Kiner

Hrají:

Kevin Bacon, Lauren E. Banks, Owen Burke, Kevin Chapman, Amanda Clayton, Zoe Margaret Colletti, Rory Culkin, Kevin Dunn, Jill Hennessy (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(26)

Obsahy(1)

Seriál Město na kopci se odehrává na začátku devadesátých let minulého století v Bostonu, kde se to hemží nebezpečnými zločinci, podporovanými místními strážci zákona. Korupce a rasismus jsou zde na denním pořádku, dokud se náhle všechno nezmění. Toto drama vypráví fiktivní příběh o události zvané "Bostonský zázrak" a točí se kolem afroamerického zástupce okresního návladního Decourcyho Warda (Aldis Hodge), který sem přichází z Bostonu s cílem prosadit změny. Je nucen uzavřít nesourodé spojenectví se zkorumpovaným, ale váženým veteránem z řad FBI Jackiem Rohrem (Kevin Bacon), který má pomoci zachovat současný stav. Společně si vezmou na paškál rodinu ozbrojených lupičů aut. Do případu se posléze zapojí celý bostonský justiční systém, který je nakonec zcela rozvrácen. (HBO Europe)

(více)

Videa (9)

Trailer

Recenze (19)

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prva seria: Velmi vydarena krimi o "rodinke" z Charlestonu, chudobe, korupcnej FBI, idealistickom prokuratorovi, vrazde a spine. Blizsie som sa obcas vyjadril pri konkretnom dieli, a ze niektore su fakt na plny pocet. Jedno je iste, Bacon-ovi v roli FBI-typka som tu jeho drzost, bezohladnost a surovost veril. Takemu cloveku fakt nechcete skrizit cestu. Kriminalne zivly, zastupcovia bezpecnostnych zloziek i pravnicke "esa" nerusili a malo to svoju atmosferu. Nie mozno az tak akcne a vypointovane ako ine kusky v cervenych cislach, avsak rozhodne zabavne a inteligentne "pokukanicko". Odporucam. 75%+ ()

zigíš 

všechny recenze uživatele

Znamenitě napsané dialogy -z podstaty svého charakteru logicky nejvíc perlí Bacon- scénáři hlavně v druhé půli žel trochu dochází dech, jakoby si tvůrci řekli, že musí co to pošetřit do další sezony. Atmoška 90´ Bostonu a jeho mean streets, ale neskutečně táhne -a Affleck s Damonem, to jako dobrý rodáci, producentsky jistí- takže se vlastně na další řadu docela těším. ()

Reklama

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Když čtu obsah, musím se sám sebe ptát, jestli je to vážně k tomuto seriálu. Po jeho konci a hlavně posledním, naprosto tragickém dílu totiž jen nechápavě kroutím hlavou, jak to mohl vůbec někdo napsat, protože s tím co bylo natočeno, to nemá nic společného. Solidní začátek, přesvědčivý Bacon, dle mě nesympatický Hodge, to těch prvních osm dílů drželi nějak v normě a pak přijde konec, s jasnou narážkou na další sérii a já si jen v duchu říkám, že se tady někdo musel zbláznit. Možná ve finále já, že jsem vydržel těch deset dílů. Dobře mi tak. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Co do detektivní linie se jedná o obyčejnou kriminálku, kdy strážci zákona nahání padouchy. Ani vymezování pravomocí mezi policií, FBI a úřadem návladního není v americké produkci novinkou. Nicméně i přes relativně tuctový námět je to celé zábavně zrežírováno a po všech deset dílů si seriál udržuje solidní tempo. K mému překvapení mi seděl i jemný antirasistický nádech a dařily vedlejší linky. Největší devízou jsou ale postavy. Tvůrci dávají stejný prostor oběma stranám barikády, dávají nahlédnout do jejich soukromí, pilují jim charaktery i dopřávají určitý vývoj. Jedinou plošší rolí je prokurátor, ale v jeho případě to nepůsobí nijak protivně. Podařeném castingu vévodí Bacon rochnící se v roli hajzla-agenta, kterého prostě nejde nemilovat. Doufám, že to neskončí jen u jedné řady. 90% ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Pro Američany znalé tamní policejní a soudní soustavy je to asi větší pochutnání. Já jsem podstatnou část vyprávění tápal, jak ty vztahy mezi protagonisty vlastně fungují, takže sledování bylo poměrně obtížnější. Každopádně to v prvním plánu ve skutečnosti není tolik krimi, jako spíše několik souběžných sond do rodinných životů zúčastněných - a v této rovině to funguje skvěle. ()

Galerie (775)

Reklama

Reklama