Reklama

Reklama

Město na kopci

(seriál)
  • USA City on a Hill
Trailer
USA, (2019–2022), 24 h 40 min (Minutáž: 53–63 min)

Tvůrci:

Chuck MacLean

Hudba:

Kevin Kiner

Hrají:

Kevin Bacon, Lauren E. Banks, Owen Burke, Kevin Chapman, Amanda Clayton, Zoe Margaret Colletti, Rory Culkin, Kevin Dunn, Jill Hennessy, Aldis Hodge (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(26)

Obsahy(1)

Seriál Město na kopci se odehrává na začátku devadesátých let minulého století v Bostonu, kde se to hemží nebezpečnými zločinci, podporovanými místními strážci zákona. Korupce a rasismus jsou zde na denním pořádku, dokud se náhle všechno nezmění. Toto drama vypráví fiktivní příběh o události zvané "Bostonský zázrak" a točí se kolem afroamerického zástupce okresního návladního Decourcyho Warda (Aldis Hodge), který sem přichází z Bostonu s cílem prosadit změny. Je nucen uzavřít nesourodé spojenectví se zkorumpovaným, ale váženým veteránem z řad FBI Jackiem Rohrem (Kevin Bacon), který má pomoci zachovat současný stav. Společně si vezmou na paškál rodinu ozbrojených lupičů aut. Do případu se posléze zapojí celý bostonský justiční systém, který je nakonec zcela rozvrácen. (HBO Europe)

(více)

Videa (10)

Trailer

Recenze (22)

Aky 

všechny recenze uživatele

Pro Američany znalé tamní policejní a soudní soustavy je to asi větší pochutnání. Já jsem podstatnou část vyprávění tápal, jak ty vztahy mezi protagonisty vlastně fungují, takže sledování bylo poměrně obtížnější. Každopádně to v prvním plánu ve skutečnosti není tolik krimi, jako spíše několik souběžných sond do rodinných životů zúčastněných - a v této rovině to funguje skvěle. ()

zigíš 

všechny recenze uživatele

Znamenitě napsané dialogy -z podstaty svého charakteru logicky nejvíc perlí Bacon- scénáři hlavně v druhé půli žel trochu dochází dech, jakoby si tvůrci řekli, že musí co to pošetřit do další sezony. Atmoška 90´ Bostonu a jeho mean streets, ale neskutečně táhne -a Affleck s Damonem, to jako dobrý rodáci, producentsky jistí- takže se vlastně na další řadu docela těším. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

PRVNÍ SÉRIE. Tři hlavní linie, které se opakovaně protínají: mravně závadný agent FBI, jeho protipól v podobě černošského státního návladního, který chce měnit zkorumpovaný systém, a dva bratři, kteří nemají problém při loupežných přepadeních vystřelit na ostrahu. Od začátku je ovšem patrné, že to nebude o vystřílených zásobnících, ale o jednotlivých postavách a o zpochybňování samotných institucí, které mají pomáhat a chránit. První díly jsou prakticky o porozumění situaci, ve které se Boston nacházel během 90. let, kdy se mnohé řešilo prostě trochu jinak. Spousta temných kriminálních příběhů o drsných chlapech metropole významně využila (Město, Skrytá identita, Tajemná řeka...), ostatně „město čtvrtí“ nechvalně proslulo i právě množstvím násilných trestných činů a počtem loupežných přepadení a útoků. První zhruba čtyři díly divák skousává vztahy mezi protagonisty, objevují se další dějové závity a postavy, až se obává, aby nerozmělňovaly to, co má dělat tenhle seriál nadprůměrným. Pak se něco zlomí, zvyknul jsem si na pomalejší tempo i na to, že namísto tvrdých pěstí a přestřelek se tu vsází na poctivou atmosféru a pečlivé budování charakterů. A druhou polovinu série jsem si užil podstatně víc. I proto, že tvůrci dávají stejný prostor oběma stranám barikády. Kevin Bacon je coby vážený (ale zatraceně křivácký) agent FBI skvělý. Ať už kvílí spolu s písničkami z rádia, užívá si zájem médií, v sanitce si utahuje z umírajícího kolegy, šňupe koks kdekoliv nebo zrovna uzemňuje dotěrnou tchýni. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Co do detektivní linie se jedná o obyčejnou kriminálku, kdy strážci zákona nahání padouchy. Ani vymezování pravomocí mezi policií, FBI a úřadem návladního není v americké produkci novinkou. Nicméně i přes relativně tuctový námět je to celé zábavně zrežírováno a po všech deset dílů si seriál udržuje solidní tempo. K mému překvapení mi seděl i jemný antirasistický nádech a dařily vedlejší linky. Největší devízou jsou ale postavy. Tvůrci dávají stejný prostor oběma stranám barikády, dávají nahlédnout do jejich soukromí, pilují jim charaktery i dopřávají určitý vývoj. Jedinou plošší rolí je prokurátor, ale v jeho případě to nepůsobí nijak protivně. Podařeném castingu vévodí Bacon rochnící se v roli hajzla-agenta, kterého prostě nejde nemilovat. Doufám, že to neskončí jen u jedné řady. 90% ()

Matulko_ 

všechny recenze uživatele

Tempo je relatívne pomalé, prostredie Bostonu zo začiatku 90. rokov nevľúdne a o postavách sa dá povedať kadečo, len nie, že sú sympatické. Napriek tomu a možno aj práve preto, mi City on a Hill veľmi dobre sadlo. Kevin Bacon je tu ako záporák medzi dobrými (alebo dobrý medzi záporákmi?) absolútne geniálny (hlavne v druhej sérii). ()

Galerie (776)

Reklama

Reklama