Znamenitě napsané dialogy -z podstaty svého charakteru logicky, nejvíc perlí Bacon- scénáři, hlavně v druhé půli, žel trochu dochází dech, jakoby si tvůrci řekli, že musí co to, pošetřit do další sezony. Atmoška 90´ Bostonu a jeho mean streets, ale neskutečně táhne -a Affleck s Damonem, to jako dobrý rodáci, producentsky jistí- takže se vlastně na další řadu, docela těším.(9.10.2019)

Co do detektivní linie se jedná o obyčejnou kriminálku, kdy strážci zákona nahání padouchy. Ani vymezování pravomocí mezi policií, FBI a úřadem návladního není v americké produkci novinkou. Nicméně i přes relativně tuctový námět je to celé zábavně zrežírováno a po všech deset dílů si seriál udržuje solidní tempo. K mému překvapení mi seděl i jemný antirasistický nádech a dařily vedlejší linky. Největší devízou jsou ale postavy. Tvůrci dávají stejný prostor oběma stranám barikády, dávají nahlédnout do jejich soukromí, pilují jim charaktery i dopřávají určitý vývoj. Jedinou plošší rolí je prokurátor, ale v jeho případě to nepůsobí nijak protivně. Podařeném castingu vévodí Bacon rochnící se v roli hajzla-agenta, kterého prostě nejde nemilovat. Doufám, že to neskončí jen u jedné řady. 90%(24.8.2019)

Když čtu obsah, musím se sám sebe ptát, jestli je to vážně k tomuto seriálu. Po jeho konci a hlavně posledním, naprosto tragickém dílu totiž jen nechápavě kroutím hlavou, jak to mohl vůbec někdo napsat, protože s tím co bylo natočeno, to nemá nic společného. Solidní začátek, přesvědčivý Bacon, dle mě nesympatický Hodge, to těch prvních osm dílů drželi nějak v normě a pak přijde konec, s jasnou narážkou na další sérii a já si jen v duchu říkám, že se tady někdo musel zbláznit. Možná ve finále já, že jsem vydržel těch deset dílů. Dobře mi tak.(18.8.2019)

Pro Američany znalé tamní policejní a soudní soustavy je to asi větší pochutnání. Já jsem podstatnou část vyprávění tápal, jak ty vztahy mezi protagonisty vlastně fungují, takže sledování bylo poměrně obtížnější. Každopádně to v prvním plánu ve skutečnosti není tolik krimi, jako spíše několik souběžných sond do rodinných životů zúčastněných - a v této rovině to funguje skvěle.(28.10.2019)

spojení Bostonu,dvojice Damon/Affleck na producentské židli a Kevina Bacona slibovalo mnohé a start slušně navnadil,ale nakonec není City On A Hill nic víc než slaboučká detektivka s výborným Baconem,kterou jsem měl sto chutí nedokoukat.Pokud bude druhá řada,koukat nebudu...60%(23.8.2019)